IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
    Не знам какво ви е успокоението, при условие че най-голямата банка с всички консервативни условности (понеже има интерес да не клати лодката) ви казва, че 1/3 от кварталите са балонизирани... Това дали коефициента е 5, 6 или 10 - все балон, защото е над дългосрочната равновесна!

    п.п.
    Упс, по БиЧи-виту точно смятат 5% ипотечна лихва!
    Аз спокоен не съм , както казах в преден пост ще дойде време да се махне една цифра .Коптора грам не ме вълнува , диалог уж правим та , загубеното поколение сме баш ние . Много зор за нас а тия дето ще приберЪт парата/стойността/ дирижират цирка .

    Коментар


    • Не знам какво ви е успокоението, при условие че най-голямата банка с всички консервативни условности (понеже има интерес да не клати лодката) ви казва, че 1/3 от кварталите са балонизирани... Това дали коефициента е 5, 6 или 10 - все балон, защото е над дългосрочната равновесна!

      п.п.
      Упс, по БиЧи-виту точно смятат 5% ипотечна лихва!
      Last edited by Julius_BG; 04.11.2022, 19:37.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        1. Липсват някои важни данни за методологията;
        3. Не се знае какви средни заплати са взели за пика 2008, дъното 2013 и 2021.
        (изсветляването на заплатите е в ущърб на 2008 - коефициента реално би бил по-нисък)
        4. Надявам се са изключили крайните стойности в продажните цени, които изкривяват най-много;
        5. И както казах - добавяш поне 1/5 отгоре заради 2022 -> т.е. Редута става 6.

        Но според Уникредит като коефициент на недостъпност сме под 2008.
        1.Ти го даваш примера но слагаш условие ,че не е верен .
        2.Далече сме от 2008 . Имаше един лаф за фактите ,сещаш се нале ?
        3.БългаринЪ и България е несъотносим пример спрямо запада , както е и странно място за живеене ,проспериране и каквото се сетиш . Лафа за казана в ада го знаете всички . Това ни е спирало и ще ни спира да живеем по добре !
        ПП Ники правилно пишеш инфлацията не е като 2008 ма ,няма безработица , поне все още и следователно нещата не са баш тъй ,както прокламирате .
        ПП Юлка даваш примери ама си екзалтиран и не четеш въобще какво пише . т.е. за кво се бориш ти ?
        Last edited by pa4anga; 04.11.2022, 19:28.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          1. Липсват някои важни данни за методологията;
          3. Не се знае какви средни заплати са взели за пика 2008, дъното 2013 и 2021.
          (изсветляването на заплатите е в ущърб на 2008 - коефициента реално би бил по-нисък)
          4. Надявам се са изключили крайните стойности в продажните цени, които изкривяват най-много;
          5. И както казах - добавяш поне 1/5 отгоре заради 2022 -> т.е. Редута става 6.

          Но според Уникредит като коефициент на недостъпност сме под 2008.
          Реално сме над,защото инфлацията и скъпотията е много по висока

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
            Кой ще ме светне ? Данни в пик/2008г/ коефициент 8 - 10,данни 2021 около 5 , да вземем Редута като пример . Ми че ние като съотношение дори не сме близо до 2008г?!!
            1. Липсват някои важни данни за методологията;
            3. Не се знае какви средни заплати са взели за пика 2008, дъното 2013 и 2021.
            (изсветляването на заплатите е в ущърб на 2008 - коефициента реално би бил по-нисък)
            4. Надявам се са изключили крайните стойности в продажните цени, които изкривяват най-много;
            5. И както казах - добавяш поне 1/5 отгоре заради 2022 -> т.е. Редута става 6.

            Но според Уникредит като коефициент на недостъпност сме под 2008.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              2008,на сме я минали отдавна
              т.е. 10 е повече от 5 ? Ай стига бе .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                Кой ще ме светне ? Данни в пик/2008г/ коефициент 8 - 10,данни 2021 около 5 , да вземем Редута като пример . Ми че ние като съотношение дори не сме близо до 2008г?!!
                2008,на сме я минали отдавна

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Ето ви я таблицата на Уникредит за миналата година - има го пика от 2008, дъното от 2013 и последните данни към Q3 на 2021. Стойности над 5 са типичен признак за балонизиране, защото ако един среден за страната апартамент /от 70 кв.м./ се купува с 5 брутни год. дохода на домакинство и се финансира на 80% за около 20-25 години -> означава, че вноската по кредита почва да гони 50-60% от месечения доход на семейството. Ако ръстът за тая година е 20-25% -> добавете още 1/5 изкривяване отгоре върху колоната "Съотношение цени/доходи" - т.е. вече има места където гонят нива над 10 годишни дохода. На тая база са и изчисленията от вчерашната статия..........

                  = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

                  Кой ще ме светне ? Данни в пик/2008г/ коефициент 8 - 10,данни 2021 около 5 , да вземем Редута като пример . Ми че ние като съотношение дори не сме близо до 2008г?!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                    Ясен си ми, като бял ден! И ти като Дурка чакаш намаление от 50%!
                    Много екстрасенси в тоя форум . Сигурно съм и брокер ?!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      Ето ви я таблицата на Уникредит за миналата година - има го пика от 2008, дъното от 2013 и последните данни към Q3 на 2021. Стойности над 5 са типичен признак за балонизиране, защото ако един среден за страната апартамент /от 70 кв.м./ се купува с 5 брутни год. дохода на домакинство и се финансира на 80% за около 20-25 години -> означава, че вноската по кредита почва да гони 50-60% от месечения доход на семейството. Ако ръстът за тая година е 20-25% -> добавете още 1/5 изкривяване отгоре върху колоната "Съотношение цени/доходи" - т.е. вече има места където гонят нива над 10 годишни дохода. На тая база са и изчисленията от вчерашната статия..........

                      = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

                      https://money-bg.cdn.ampproject.org/...tie-nasam.html


                      Лихвите по ипотечните кредити в Германия удариха 10-годишен връх Автор: money.bg

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Ай ся,обърна плочата ,долари купи ли като бяха по евтини?
                        Плоча нямам за да обръщам , ти не четеш с разбиране !!! Не разбра ли че е "бедните да го духат" ?! Доларес не съм купувал ,около 10% висящи във въздуха не ме греят .
                        Last edited by pa4anga; 04.11.2022, 19:41.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                          Ако депозита бие инфлацията слагам у бамката . Кредити нямам . Коптори нещЪ и по два за лев да ми дават . Виж къще на морето бих купил .
                          Ясен си ми, като бял ден! И ти като Дурка чакаш намаление от 50%!

                          Коментар


                          • Ето ви я таблицата на Уникредит за миналата година - има го пика от 2008, дъното от 2013 и последните данни към Q3 на 2021. Стойности над 5 са типичен признак за балонизиране, защото ако един среден за страната апартамент /от 70 кв.м./ се купува с 5 брутни год. дохода на домакинство и се финансира на 80% за около 20-25 години -> означава, че вноската по кредита почва да гони 50-60% от месечения доход на семейството. Ако ръстът за тая година е 20-25% -> добавете още 1/5 изкривяване отгоре върху колоната "Съотношение цени/доходи" - т.е. вече има места където гонят нива над 10 годишни дохода. На тая база са и изчисленията от вчерашната статия..........

                            = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                              Ако депозита бие инфлацията слагам у бамката . Кредити нямам . Коптори нещЪ и по два за лев да ми дават . Виж къще на морето бих купил .
                              Ай ся,обърна плочата ,долари купи ли като бяха по евтини?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                                Това означава нива много над равновесният лихвен процент!
                                Ако депозита бие инфлацията слагам у бамката . Кредити нямам . Коптори нещЪ и по два за лев да ми дават . Виж къще на морето бих купил .

                                Коментар

                                Working...
                                X