IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    точно това ще ни докара по бръзичко до ФАЛИТ. Кой и как ще ни спасява е въпрос за 1млн ако не и милиард
    най-вероятно ще се обърнат и към вътрешния пазар, на който в момента едвам им пласират 150-180 мил. няколко пъти месечно ... и цената на финансирането качва ли качва..

    първата банка която повлече крак с привличане на депозити с фиксирана лихва за по-дълъг период с които средства да купува ДЦК .. ще обърне пазара много бързо.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      С планирани 15 МИЛИАРДА заеми за 2023 няма как да има дефлация. Единствения шанс е да не ни дадат. Е лихвата със сигурност ще стане 2 цифрена. За 6 месеца 5% отгоре
      Ботчо ,тия заеми нали от някъде трябва да се изработят ?
      Или само ще ги взимат ,а приходите ще са пожелателни после ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        чакай малко
        едно е планирани, а друго е взети

        финансирането ще е на много солена цена
        точно това ще ни докара по бръзичко до ФАЛИТ. Кой и как ще ни спасява е въпрос за 1млн ако не и милиард
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

          По-голяма глупост скоро не бях чел, а конкуренцията е сериозна.
          Моите "глупости" вече се сбъдват по-скоро отколкото си мислех!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            С планирани 15 МИЛИАРДА заеми за 2023 няма как да има дефлация. Единствения шанс е да не ни дадат. Е лихвата със сигурност ще стане 2 цифрена. За 6 месеца 5% отгоре
            чакай малко
            едно е планирани, а друго е взети

            финансирането ще е на много солена цена
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

              При нас инфлацията ще умре по-бързо от тази в САЩ и Европа, аз даже очаквам дефлация, в противен случай се рискува борда! Еврото вече е ясно, че ще го видим през крив макарон!
              С планирани 15 МИЛИАРДА заеми за 2023 няма как да има дефлация. Единствения шанс е да не ни дадат. Е лихвата със сигурност ще стане 2 цифрена. За 6 месеца 5% отгоре
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • https://www.investor.bg/a/113-analiz...redi-30-godini

                Вервайте на БГ брокерите дето и на прост оглед ЛЪЖАТ като невиждали
                Проблемите на световните жилищни пазари наподобяват срива преди 30 години

                Големите губещи в миналото като Австралия, Канада и Швеция в последните години отчетоха рекордни ръстове на цените на жилищата


                Когато COVID тласна британската икономика към блокада през 2020 г., правителството се намеси веднага, за да помогне на имотния пазар, като намали данъка върху покупките. Временната мярка предизвика нещо като мания сред купувачите, които реагираха, като вдигнаха средните цени с 31 хил. паунда, над два пъти повече от максималните спестявания от данъка, пише Bloomberg.

                Треската наподобяваше периода преди срива на цените на жилищата, който започна в края на 80-те години на миналия век, когато правителството съобщи, че ще намали данъците за двойки, купуващи имот, и това доведе до ръст на търсенето. Последвалият срив беше рязък, като на пазара бяха необходими почти девет години, за да се върне на предишния си връх.


                Коментар


                • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                  При нас инфлацията ще умре по-бързо от тази в САЩ и Европа, аз даже очаквам дефлация, в противен случай се рискува борда! Еврото вече е ясно, че ще го видим през крив макарон!
                  По-голяма глупост скоро не бях чел, а конкуренцията е сериозна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    не си водя записки беше в кофти момента когато се опитваше да продадеш без успех онзи 'търговския имот'

                    иначе за покпуката 2002-ра .. не я коментирам ти си знаеш защо.

                    успех в инвестициите
                    Ако бъркаш покупката на двуетажна къща с двор с тази на четиристайния от 2007-ма по която бях съдлъжник, но всички излязоха на печалба при продажбата преди няколко години, да, будя "голямо съжаление"

                    Успех и на тебе

                    Коментар


                    • Рискът от забавени плащания расте във все повече сектори на българската икономика

                      Две трети от секторите, които Allianz Trade следи, вече са в "оранжевата" зона на чувствителен риск


                      Расте рискът от забавени и лоши плащания в четири сектора на българската икономика, изчисляват от компанията за застраховане на кредитен риск Allianz Trade (преди Euler Hermes), която понижи рейтинга* им в доклада си за третото тримесечие на 2022 г. От "жълтата" зона на умерения риск в "оранжевата" на чувствителния риск преминават енергетиката, химическата индустрия, търговията и машиностроенето и производството на оборудване. Това е индикация за влошаване на перспективата за забавени плащания и лоши вземания на компаниите в тези браншове.

                      https://www.investor.bg/a/515-ikonom...kata-ikonomika

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        За Еврозоната се искат неща които не са налице ,не ми се пише ферман ,колкото до берзаботицата числата рязко обръщат за има ,няма 6 месеца както при всяка криза
                        Като гледам колко са ентусиазирани да ни приемат в Шенген ( Холандците са просто в ролята на лошото ченге) - не мисля, че ще си затворят и двете очи и уши, че да ни вземат в Еврозоната, но и да ни вземат все тази. Даже тогава БНБ няма да може да ни прави швейцария на швейцариите по лихви...да не навлизаме в болна тема.

                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                          За кое си ми съчувствал през 2009г,като предната ми покупка беше през 2002- ра, следващата, през 2010г.
                          не си водя записки беше в кофти момента когато се опитваше да продадеш без успех онзи 'търговския имот'

                          иначе за покпуката 2002-ра .. не я коментирам ти си знаеш защо.

                          успех в инвестициите
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


                            ПП тези, които разбират за блона след като се спука са в твоя отбор... припомни си 2009-та. Тогава не те подигравах, а даже ти съчуствах, но главата си е твоя и решенията също.

                            За кое си ми съчувствал през 2009г,като предната ми покупка беше през 2002- ра, следващата, през 2010г.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                              Начи и той, като Bertram, те е лъгал още преди 5г., че ще падат цените...еййййй, мазни лъжливци, както казваш.
                              цените на НИ в държава с кофти демография като България ще паднат спрямо цените на други важни неща - храна, вода, енергия, земя, здраве
                              за да лъжа трябва да мисля обратното и да казвам друго... аз съм последователен...сега дали съм познал или не.. ще стане ясно 2029-та

                              дали пазарът ще счупи сега или догодина - ако ми се струва, че нещата са преекспонирани в някой сектор си го казвам

                              ПП тези, които разбират за блона след като се спука са в твоя отбор... припомни си 2009-та. Тогава не те подигравах, а даже ти съчуствах, но главата си е твоя и решенията също.
                              Премеждията ти тогава спокойно мога да се каже те 'скопиха' като инвеститор в НИ. Цели 11 години ти трябваха да купиш нещо малко и скромно в Бургас и нещо пренебрежимо малко в София... и да доплатиш с потребителски - защо ти си знаеш.

                              Last edited by bertram; 21.10.2022, 10:39.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                                Все още лихвите не са смазали нищо да не говорим ,че и безработица няма, а доходите продължават да растат, инфлацията продължава да е 20 -тина %. Докато всичко това се случи да не вземем да влезем в ЕЗ, че тогава Купата, ще се окаже прав , а още по-лошо ще е ако Песимиста, познае.
                                За Еврозоната се искат неща които не са налице ,не ми се пише ферман ,колкото до берзаботицата числата рязко обръщат за има ,няма 6 месеца както при всяка криза

                                Коментар

                                Working...
                                X