IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

    Само удобно пропусна да споменш 2003 та в България колко е средната работна заплатка ?!
    ПП 2000г евра не е имало !
    Аз България изобщо не я гледам, заплатата и тогава и сега е била мизерна спрямо цените и разходите за живот. Български работник със средни доходи никога не е имал шанс да купи апартамент - сага най-малко има такъв. С 1500 лева заплата чисто при сметка за ток 100 лева, парно 300 лева и кило кашкавал 30 лева - купи апартамент за 3000 Евро ако можеш.

    И ти говоря за 2003, не за 2000.

    ПС: Помня, че през 2002 при въвеждането на еврото цените скочиха брутално и пак беше евтино. Хлябът, който купувах от Пени тогава беше помня 95 пфенига, после стана 55 Евроцента. Всичко така скочи автоматично с 10-20%, макар и политиците да го отричат беше точно така.
    Last edited by ejonny2376; 20.10.2022, 21:12.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      55000 долара през 2003 са били около 50к Евра. Тогава съм бил студент, в Даймлер правех по 2000 Евро чисти през ваканциите. Бяха адски много пари за времето.. С три месеца бачкане (толкова разрешаваха) се изкарваше после цяла година. Апартаментът в Изток е бил около 2 годишни нетни надници на немски бачкатор през онова време. Сега за 140 квадрата в Изток ще му трябват не 2 години, а 10 години минимум. Сама разбираш колко безумни са цените в днешно време и колко много са изпреварили доходите, т.е. за какъв балон говорим. Важи и за там - хубавите локации в Щутгарт и Манхайм вървяха по около 1500-2000 Евро, т.е. една месечна заплата. Сега са две до три заплати.
      Само удобно пропусна да споменш 2003 та в България колко е средната работна заплатка ?!
      ПП 2000г евра не е имало !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

        "Спечелил" е 10% въздух,ако изобщо толкова е поскъпването реално.Сложи разходи по сделката купува/продава и отива на нула.
        Отделно ,зависи за каква времева рамка говорим.Ако изчака март месец 2023 може вече да е 10% вътре.Ако вземем пък 2 годишен период,може да е и 70% вътре,нали?
        Сравнението ти е меко казано глупаво защото никой не купува имот за 6 месеца.А за тайминг при НИ,това понятие е доста разтегливо и е с минимален период 6-12 месеца .И чудно как си търсил в тоя бъгав форум
        Да , хубаво би било да има коптор 70% надолу !!! Дали обаче , как мислиш при тая обезценка на кеша ? Решение би била здрава безработица , за момента не е факт обаче !
        Всички пропускате едно , централните банки са политизирани и инфлацията обслужва самите тях !!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

          Мдам, така си е, при мен нов апартамент 2000г. заедно с гаража го взех за 55000$, но емоции не трябва да има. Тогава беше много скъпо сега е без пари и се изплати вече няколко пъти
          55000 долара през 2003 са били около 50к Евра. Тогава съм бил студент, в Даймлер правех по 2000 Евро чисти през ваканциите. Бяха адски много пари за времето.. С три месеца бачкане (толкова разрешаваха) се изкарваше после цяла година. Апартаментът в Изток е бил около 2 годишни нетни надници на немски бачкатор през онова време. Сега за 140 квадрата в Изток ще му трябват не 2 години, а 10 години минимум. Сама разбираш колко безумни са цените в днешно време и колко много са изпреварили доходите, т.е. за какъв балон говорим. Важи и за там - хубавите локации в Щутгарт и Манхайм вървяха по около 1500-2000 Евро, т.е. една месечна заплата. Сега са две до три заплати.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

            "Спечелил" е 10% въздух,ако изобщо толкова е поскъпването реално.Сложи разходи по сделката купува/продава и отива на нула.
            Отделно ,зависи за каква времева рамка говорим.Ако изчака март месец 2023 може вече да е 10% вътре.Ако вземем пък 2 годишен период,може да е и 70% вътре,нали?
            Сравнението ти е меко казано глупаво защото никой не купува имот за 6 месеца.А за тайминг при НИ,това понятие е доста разтегливо и е с минимален период 6-12 месеца .И чудно как си търсил в тоя бъгав форум
            Не да купи тогава и да продаде сега Тук повечето не сме къси играчи. Въпросът беше, само да излезе от пазара след съвета ти още тогава, вместо да го направи примерно сега, когато е с 10% нагоре
            П.П. Търсенето беше лесно, защото думичката "резет" не се среща често в темата, а преди почти 8 месеца ми направи много силно впечатление, използвана от човек като теб, който ги разбира нещата с финансите. Иначе си прав, форумът е написан и поддържан от меко казано немотивирани колеги Може би е вярно, че когато не си плащаме за стоката, то стоката сме ние.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              На мен един ми искаше 360 $ точно до парка, но беше нагъл ,неприятен и виждах ,че иска да ме гърби, та го отсвирих и не гледах повече към Редута, а се запътих директно в Изток. Стана много по-добре да си призная и никак не съжалявам, а когато се сетя се радвам. По това време Редута, се котираше много.
              Верно е, виждах Враждебна и Интерпред. Сега гледам едни кюлоти, дето вече трети ден никой не ги прибира, а е такова слънце, че вече пожълтяха пак.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                Аааа, не. На Редута таванът беше 250$ и стоя до 2003 г. После цените хукнаха. Купувал съм тогава и знам много добре. Помня как със жена ми отиваме в банката да видим, дали ще дадат нещо тия мошеници. Не ни достигаха 10% от сумата, а апартаментът беше с акт 16. В банката направо ни се изсмяха, като ги заговорихме за ипотека. Взехме от приятели по малки суми, защото кешът беше кът. Връщахме ги, като спряхме да ходим в Кентъки.
                На мен един ми искаше 360 $ точно до парка, но беше нагъл ,неприятен и виждах ,че иска да ме гърби, та го отсвирих и не гледах повече към Редута, а се запътих директно в Изток. Стана много по-добре да си призная и никак не съжалявам, а когато се сетя се радвам. По това време Редута, се котираше много.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                  В Редута ,беше точно 360 $ кв.м. Гледах едни на тези цени ,но купих в Изток ,при цена 400 $ при обявена 500 $ ,но получих и гараж подарък, цените започваха от 450 и стигаха до 550 $ на кв.м.. Вярно е ,че взех два броя по 140 кв.м., та се пазарихме сериозно със строителя за цената Купих ги без банкови кредити ама тогава това мисля, че не играеше много-много за цената.
                  Аааа, не. На Редута таванът беше 250$ и стоя до 2003 г. После цените хукнаха. Купувал съм тогава и знам много добре. Помня как със жена ми отиваме в банката да видим, дали ще дадат нещо тия мошеници. Не ни достигаха 10% от сумата, а апартаментът беше с акт 16. В банката направо ни се изсмяха, като ги заговорихме за ипотека. Взехме от приятели по малки суми, защото кешът беше кът. Връщахме ги, като спряхме да ходим в Кентъки.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                    Нали това казвам. Тогава никой не би дал такива пари, един грамаден мезонет на Редута струваше по онова време 38 000$, квадратът беше 200-250$. Но от банката тогава не можеше да вземеш и визитна картичка.
                    В Редута ,беше точно 360 $ кв.м. Гледах едни на тези цени ,но купих в Изток ,при цена 400 $ при обявена 500 $ ,но получих и гараж подарък, цените започваха от 450 и стигаха до 550 $ на кв.м.. Вярно е ,че взех два броя по 140 кв.м., та се пазарихме сериозно със строителя за цената Купих ги без банкови кредити ама тогава това мисля, че не играеше много-много за цената.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                      Възможно е да си прав. Но е важен таймингът. Ако някой те беше послушал на 3-ти март щеше да се вътри 10% от сегашните цени:
                      "Спечелил" е 10% въздух,ако изобщо толкова е поскъпването реално.Сложи разходи по сделката купува/продава и отива на нула.
                      Отделно ,зависи за каква времева рамка говорим.Ако изчака март месец 2023 може вече да е 10% вътре.Ако вземем пък 2 годишен период,може да е и 70% вътре,нали?
                      Сравнението ти е меко казано глупаво защото никой не купува имот за 6 месеца.А за тайминг при НИ,това понятие е доста разтегливо и е с минимален период 6-12 месеца .И чудно как си търсил в тоя бъгав форум
                      Last edited by petrg5s; 20.10.2022, 19:42.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                        Мдам, така си е, при мен нов апартамент 2000г. заедно с гаража го взех за 55000$, но емоции не трябва да има. Тогава беше много скъпо сега е без пари и се изплати вече няколко пъти
                        Нали това казвам. Тогава никой не би дал такива пари, един грамаден мезонет на Редута струваше по онова време 38 000$, квадратът беше 200-250$. Но от банката тогава не можеше да вземеш и визитна картичка.
                        Last edited by pinoccio; 20.10.2022, 19:41.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                          Как да няма емоции? Преди 7-8 години апартамент 85 кв.м. на Дарвин, досами парка, струваше 80 000 Е, за изтърбушване. Сега струва 300 000 Е, ако е за изтърбушване. А, ако е нагласен - отиваш на 350-400 000 Е. Това са близо 4 пъти разлика, която е недостижима за който и да е район на София. И сега е същото - купуваш за 300 000 Е и след 10 години си милионер и четвърт. Сега са се укротили цените и изникват великолепни възможности.
                          Мдам, така си е, при мен нов апартамент 2000г. заедно с гаража го взех за 55000$, но емоции не трябва да има. Тогава беше много скъпо сега е без пари и се изплати вече няколко пъти

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                            Доколкото разбирам датите на покуките не дават цената на покупката а цената на актива към момента на скрииншота.
                            В което няма никаква логика.
                            Но все пак има покупки май 2020.

                            От целото разледване поне разбрахме колко голем е бил портофейла. И евентуално че си го разкарал голема част и ся се точиш за евтини тухли.
                            То при него, всичко е малко захаросано и напудрено

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                              Момчета, не ме мислете, аз знам какво искам да купя По-добре си гледайте вашия интерес, моя ще си следя сама. Прав е Ники, няма емоции в тези покупки или продажби също.
                              Как да няма емоции? Преди 7-8 години апартамент 85 кв.м. на Дарвин, досами парка, струваше 80 000 Е, за изтърбушване. Сега струва 300 000 Е, ако е за изтърбушване. А, ако е нагласен - отиваш на 350-400 000 Е. Това са близо 4 пъти разлика, която е недостижима за който и да е район на София. И сега е същото - купуваш за 300 000 Е и след 10 години си милионер и четвърт. Сега са се укротили цените и изникват великолепни възможности и после ще разтягаш същите лакърдии, дето сега ги слушаме.
                              Last edited by pinoccio; 20.10.2022, 19:28.

                              Коментар


                              • Момчета, не ме мислете, аз знам какво искам да купя По-добре си гледайте вашия интерес, моя ще си следя сама. Прав е Ники, няма емоции в тези покупки или продажби също.

                                Коментар

                                Working...
                                X