IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

    Какви инвеститори са тия? Утре ще хукнат да купуват злато, защото лихвите ще започнат да падат. И хайде пак - златото е крал, а кеша у киреча. Предупредиха, че лихвите не могат да бъдат задържани високи за дълго време, защото дълговете ще фалират държавите. Всичко това с високите лихви е временна мярка. Няма как 10 години да сме на отрицателни лихви и сега - хоп, ще ги направим 10%, че 20% даже. Какво става с дълговете, се пита в простата задачка.
    Няма да е временно, а ще е бавен и мъчителен процес! Това е простият отговор.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

      Не можеш ме изплашиш с лихви, но съм ужасен от цените на най-обикновени храни, които вече са до небето, това е страшното. Мляко - 4 лв. Захар - 2.70. яйца - 50 ст. Това са почти 100% за по-малко от две години - оттам се пренася на всичко, в което се ползват. Дори гледам пъстървата от Доспат е на 14лв. и ни намигат на промоция на 11лв. Що за тъпотия - 40% за година. Това ни прави най-бедни в ЕС и най-уязвими - голям дял от дохода за храни, някои основни са дори по-скъпи от тези в западни държави. Та, ако лихвите доведат една лека рецесия и мини криза на имотите (20%?) хич не ми пука стига да се кротнат търговците. Всяка седмица някой продукт е нов, почна играта с грамажи и разфасовки, пълна програма.
      Аве как я ядете тая пастърва? Тва пълна химия, в развъдниците ги хранят яко с хормони + яко антиотици. Риба от развъдници - неееее!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнение
        Кешът вече е крал, не златото

        Инвеститорите виждат в силния долар хедж срещу възможна по-дълбока рецесия

        13:30 | 15 октомври 2022

        Автор: Николета Рилска
        Въпреки че златото отдавна се смята за сигурно убежище във времена на пазарна волатилност, инвеститорите всъщност се оттеглят от метала сега, насочвайки се към друг актив - парите, пише Yahoo Finance.

        Цените на златото паднаха с 2,2% в сряда след съобщения, че Федералният резерв на САЩ може отново да повиши лихвените проценти, този път със 100 базисни пункта (б. п.). Част от причината за спада в цените на златото е, че инвеститорите реагират на новината за това потенциално увеличение на лихвените проценти, което може да накара икономиката да навлезе в пълна рецесия. Това ги кара да изоставят благородния метал в полза на кеша.

        Основи на инвестициите в злато

        Инвестицията в злато може да е най-старата в света и все още е опция, която много хора използват. Обикновено тя се разглежда като възможност за хедж срещу инфлацията, тъй като стойността на метала обикновено е независима от други активи като акции и облигации.

        Има много начини за инвестиране в злато, включително чрез закупуване на физически кюлчета; закупуване на висококачествени златни бижута; инвестиране във фючърси; или използване на взаимен фонд, обвързан със златото.

        Защо инвеститорите предпочитат пари в брой пред злато?

        Инфлацията е силно ускорена в САЩ в момента - всъщност тя достига нива, каквито не са виждани от десетилетия насам. Като част от плана за борба с увеличението на цените, Фед повишава лихвените проценти от началото на годината, като планира да го направи отново на следващото си заседание. На практика това затруднява американците да получават заеми, което означава, че ще циркулират по-малко пари и инфлацията ще се забавя. Една от последиците от това може да е рецесия, но служителите на Фед решиха, че борбата с инфлацията е по-важна.

        Друго въздействие на по-високите лихвени проценти е скок в стойността на долара. Той се търгува на нива спрямо британския паунд и еврото, каквито не е достигал от дълго време. Докато това означава, че пътуването на един американец до Лондон, например, ще му излезе по-евтино, отколкото преди няколко месеца, инвеститорите виждат в долара силен хедж срещу възможна по-дълбока рецесия.

        Активно управляваните взаимни фондове записват най-добрата си година от 2009 г. насам, като разпределят повече от своите активи в кеш.

        На фона на силния долар и високите лихвени проценти, парите в брой не са за пренебрегване и дори могат да донесат стабилна възвръщаемост, подобна на тази при депозитните сертификати (CD).

        Цените на златото се понижават, тъй като все повече инвеститори се отказват от благородния метал в полза на кеша. Това отчасти се дължи на нарастващите лихвени проценти, помпащи силата на долара, който се използва като убежище в лицето на възможна предстояща рецесия.
        Какви инвеститори са тия? Утре ще хукнат да купуват злато, защото лихвите ще започнат да падат. И хайде пак - златото е крал, а кеша у киреча. Предупредиха, че лихвите не могат да бъдат задържани високи за дълго време, защото дълговете ще фалират държавите. Всичко това с високите лихви е временна мярка. Няма как 10 години да сме на отрицателни лихви и сега - хоп, ще ги направим 10%, че 20% даже. Какво става с дълговете, се пита в простата задачка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Те толкоз са и био но щом им вярваш .
          Аве личи си да ти кажа, яйцата са си като селските.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

            Не можеш ме изплашиш с лихви, но съм ужасен от цените на най-обикновени храни, които вече са до небето, това е страшното. Мляко - 4 лв. Захар - 2.70. яйца - 50 ст. Това са почти 100% за по-малко от две години - оттам се пренася на всичко, в което се ползват. Дори гледам пъстървата от Доспат е на 14лв. и ни намигат на промоция на 11лв. Що за тъпотия - 40% за година. Това ни прави най-бедни в ЕС и най-уязвими - голям дял от дохода за храни, някои основни са дори по-скъпи от тези в западни държави. Та, ако лихвите доведат една лека рецесия и мини криза на имотите (20%?) хич не ми пука стига да се кротнат търговците. Всяка седмица някой продукт е нов, почна играта с грамажи и разфасовки, пълна програма.
            Ай стига с тия цени,надухте ми главата.
            Кой Ви е виновен питам аз че не можете да си управлявате разхода?
            Яйца се купуват на големи опаковки по 60 бройки,идват на около и под 0,30 стотинки,преди се подстригвах за 10 лева ,сега в центъра на София съм си намерил мъжко на 4,99 лева,щото жената не си прави безмислени лафове,а печели от оборот,и бачка така 20 години.
            После млечни ,иди в магазините на мандра Фаворит милк,и аз ще ти върна парите ако не ти хареса,биволско сирене мирише на мляко на 12*13 лева,кашкавал на около 16,17 лева,има и други алтернативи,и до Турция се ходи и така шопинг зразходка ,къде е това мляко на 4 лева ?
            Мляко купувам под 3 лева ,на 4 да си го пие който иска ,то и без това подува корема и е вредно ...пъстървата ,да там цената е такава не може избяга ,но има и алтернативи ,на някои морски риби ,които са под тази цена ,сезонни...за всичко има алтернативи,но Вие си карате на ангро

            Коментар


            • Кешът вече е крал, не златото

              Инвеститорите виждат в силния долар хедж срещу възможна по-дълбока рецесия

              13:30 | 15 октомври 2022

              Автор: Николета Рилска
              Въпреки че златото отдавна се смята за сигурно убежище във времена на пазарна волатилност, инвеститорите всъщност се оттеглят от метала сега, насочвайки се към друг актив - парите, пише Yahoo Finance.

              Цените на златото паднаха с 2,2% в сряда след съобщения, че Федералният резерв на САЩ може отново да повиши лихвените проценти, този път със 100 базисни пункта (б. п.). Част от причината за спада в цените на златото е, че инвеститорите реагират на новината за това потенциално увеличение на лихвените проценти, което може да накара икономиката да навлезе в пълна рецесия. Това ги кара да изоставят благородния метал в полза на кеша.

              Основи на инвестициите в злато

              Инвестицията в злато може да е най-старата в света и все още е опция, която много хора използват. Обикновено тя се разглежда като възможност за хедж срещу инфлацията, тъй като стойността на метала обикновено е независима от други активи като акции и облигации.

              Има много начини за инвестиране в злато, включително чрез закупуване на физически кюлчета; закупуване на висококачествени златни бижута; инвестиране във фючърси; или използване на взаимен фонд, обвързан със златото.

              Защо инвеститорите предпочитат пари в брой пред злато?

              Инфлацията е силно ускорена в САЩ в момента - всъщност тя достига нива, каквито не са виждани от десетилетия насам. Като част от плана за борба с увеличението на цените, Фед повишава лихвените проценти от началото на годината, като планира да го направи отново на следващото си заседание. На практика това затруднява американците да получават заеми, което означава, че ще циркулират по-малко пари и инфлацията ще се забавя. Една от последиците от това може да е рецесия, но служителите на Фед решиха, че борбата с инфлацията е по-важна.

              Друго въздействие на по-високите лихвени проценти е скок в стойността на долара. Той се търгува на нива спрямо британския паунд и еврото, каквито не е достигал от дълго време. Докато това означава, че пътуването на един американец до Лондон, например, ще му излезе по-евтино, отколкото преди няколко месеца, инвеститорите виждат в долара силен хедж срещу възможна по-дълбока рецесия.

              Активно управляваните взаимни фондове записват най-добрата си година от 2009 г. насам, като разпределят повече от своите активи в кеш.

              На фона на силния долар и високите лихвени проценти, парите в брой не са за пренебрегване и дори могат да донесат стабилна възвръщаемост, подобна на тази при депозитните сертификати (CD).

              Цените на златото се понижават, тъй като все повече инвеститори се отказват от благородния метал в полза на кеша. Това отчасти се дължи на нарастващите лихвени проценти, помпащи силата на долара, който се използва като убежище в лицето на възможна предстояща рецесия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                подценяваш социалните напрежения,които голямата инфлация създава...над едно ниво не може да се маскира и замете.

                говорим за масови безредици, палежи и бунтове в западния свят... това ЦБ и кукловодите го усетиха и затова рязко обърнаха посоката.

                представи си онзи мухльо министъра на тока на радев...ако си прокара идеята и дойдат сметки по 1500лв плюс на хиляди домакинства..колко време ще е нужно преди да пламнат дондуковите офиси...тук вече не говорим за 'умните и красивите', които крякаме за съдебна реформа и пеозрачност.
                ​​​​​​
                Чакай,и аз съм на Дондуков,да палят Министерския съвет,ние сме мирен френски кооператив

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                  Аз мисля ,че кризата ще я отложат и ще има добра девалвация с презумцията да плащат дългове и да приберат за пореден път шумата на хората . Т.е. скрита хиперинфлация .
                  ПП Смятам също ,че златото още малко ще потъне и после ще отлети далече
                  ПП Коптора ще падне но не дотам ,щото инфлацията ще си продължи още няколко годинки . Номинално коптора е паднал в момента ....
                  Пачангов тая тема колко я влачим?
                  Нали я коментирахме и сам видя ?
                  На финала кой е краля?Ти кажи де,айде пак жокер ...КРАЛ ДОЛАР !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Интересно, че цакат най-бедните! Аз пазарувам био продукти и съм забелязал, че при тези продукти повишението е минимално. Например яйца 6 бр био бяха 6лв преди год. сега са пак са 6 или 6,50., докато обикновенните от 2 лв са стигнали 3,50 лв. Био млякото от 4 лв е на 4,8, обикновенното от 2 лв на 4 лв. и т.н
                    Разликите между обикновенните продукти и био продуктите преди бяха двойни, сега обаче разликата е е 10-20%.
                    Те толкоз са и био но щом им вярваш .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                      Аз мисля ,че кризата ще я отложат и ще има добра девалвация с презумцията да плащат дългове и да приберат за пореден път шумата на хората . Т.е. скрита хиперинфлация .
                      ПП Смятам също ,че златото още малко ще потъне и после ще отлети далече
                      ПП Коптора ще падне но не дотам ,щото инфлацията ще си продължи още няколко годинки . Номинално коптора е паднал в момента ....
                      подценяваш социалните напрежения,които голямата инфлация създава...над едно ниво не може да се маскира и замете.

                      говорим за масови безредици, палежи и бунтове в западния свят... това ЦБ и кукловодите го усетиха и затова рязко обърнаха посоката.

                      представи си онзи мухльо министъра на тока на радев...ако си прокара идеята и дойдат сметки по 1500лв плюс на хиляди домакинства..колко време ще е нужно преди да пламнат дондуковите офиси...тук вече не говорим за 'умните и красивите', които крякаме за съдебна реформа и прозрачност.
                      ​​​​​​
                      Last edited by bertram; 22.10.2022, 22:56.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                        Някои неща са очевидни, за който иска да ги види.

                        Доживях карловско цигане да ме нарече селяк.
                        Селяк си ,за съжаление и ти личи Нали знаеш,пари,имоти,състояние не те правят човек ако никога не си бил такъв .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                          Не можеш ме изплашиш с лихви, но съм ужасен от цените на най-обикновени храни, които вече са до небето, това е страшното. Мляко - 4 лв. Захар - 2.70. яйца - 50 ст. Това са почти 100% за по-малко от две години - оттам се пренася на всичко, в което се ползват. Дори гледам пъстървата от Доспат е на 14лв. и ни намигат на промоция на 11лв. Що за тъпотия - 40% за година. Това ни прави най-бедни в ЕС и най-уязвими - голям дял от дохода за храни, някои основни са дори по-скъпи от тези в западни държави. Та, ако лихвите доведат една лека рецесия и мини криза на имотите (20%?) хич не ми пука стига да се кротнат търговците. Всяка седмица някой продукт е нов, почна играта с грамажи и разфасовки, пълна програма.
                          Какво ще стане когато немските вериги се изтеглят,защото промишлените стоки не покриват тока от хранителните продукти на Ганьо Балканский?
                          Да си поясня мисълта месото в Германия е по две. Кой ще скъса синджира?
                          Last edited by potentielle_energie; 22.10.2022, 22:48.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                            Пада им оборота и се опитват да наваксат с цена! Следващата стъпка е ФАЛИТ!
                            засега държат, но секне ли евтиния кредит потреблението ще се свие

                            ПП в момента банките от лакомия да не изпуснат и последните овци за стригане ...наливат масло в огъня на инфлацията. Те са споко,защото ниските лихви сега ще излязат солени за кредитополучателите след някое и друго тримесечие.
                            Last edited by bertram; 22.10.2022, 22:35.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                              Не можеш ме изплашиш с лихви, но съм ужасен от цените на най-обикновени храни, които вече са до небето, това е страшното. Мляко - 4 лв. Захар - 2.70. яйца - 50 ст. Това са почти 100% за по-малко от две години - оттам се пренася на всичко, в което се ползват. Дори гледам пъстървата от Доспат е на 14лв. и ни намигат на промоция на 11лв. Що за тъпотия - 40% за година. Това ни прави най-бедни в ЕС и най-уязвими - голям дял от дохода за храни, някои основни са дори по-скъпи от тези в западни държави. Та, ако лихвите доведат една лека рецесия и мини криза на имотите (20%?) хич не ми пука стига да се кротнат търговците. Всяка седмица някой продукт е нов, почна играта с грамажи и разфасовки, пълна програма.
                              Интересно, че цакат най-бедните! Аз пазарувам био продукти и съм забелязал, че при тези продукти повишението е минимално. Например яйца 6 бр био бяха 6лв преди год. сега са пак са 6 или 6,50., докато обикновенните от 2 лв са стигнали 3,50 лв. Био млякото от 4 лв е на 4,8, обикновенното от 2 лв на 4 лв. и т.н
                              Разликите между обикновенните продукти и био продуктите преди бяха двойни, сега обаче разликата е е 10-20%.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                                Не можеш ме изплашиш с лихви, но съм ужасен от цените на най-обикновени храни, които вече са до небето, това е страшното. Мляко - 4 лв. Захар - 2.70. яйца - 50 ст. Това са почти 100% за по-малко от две години - оттам се пренася на всичко, в което се ползват. Дори гледам пъстървата от Доспат е на 14лв. и ни намигат на промоция на 11лв. Що за тъпотия - 40% за година. Това ни прави най-бедни в ЕС и най-уязвими - голям дял от дохода за храни, някои основни са дори по-скъпи от тези в западни държави. Та, ако лихвите доведат една лека рецесия и мини криза на имотите (20%?) хич не ми пука стига да се кротнат търговците. Всяка седмица някой продукт е нов, почна играта с грамажи и разфасовки, пълна програма.
                                Пада им оборота и се опитват да наваксат с цена! Следващата стъпка е ФАЛИТ!

                                Коментар

                                Working...
                                X