IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

    Аз мисля ,че кризата ще я отложат и ще има добра девалвация с презумцията да плащат дългове и да приберат за пореден път шумата на хората . Т.е. скрита хиперинфлация .
    ПП Смятам също ,че златото още малко ще потъне и после ще отлети далече
    ПП Коптора ще падне но не дотам ,щото инфлацията ще си продължи още няколко годинки . Номинално коптора е паднал в момента ....
    Светът се готви за рецесия, а ти се надяваш някой да те спаси! Ех мечтииии, запрятай ръкави и продавай докато все още има балъци!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      ще стане малко мяу

      ако икономиката не се 'счупи' (разбирай хубава рецесия с възможност за депресия) - няма сила която да спре инфлацията
      всъщност икономиката ще се сучпи защото постоянният приток на 'пари' от ЦБ стана съществено зъбно колело в мотора и

      големият страх е, че счупването може да бъде много сериозно, а щетите дъглосрочни, но това е в резултат на години отлагане и вливане.. или както е казал народът - 'от много глава боли' и ' кога пихме - пеяхме кога плащахме ревахме'

      аз мисля, че при нас малко ще закъснее (както винаги) драмата, но пък ще ни държи по-дълго (както винаги)

      значителна част от ипотеките в България са обвързани през един сложен каламбур от доходности по депозит и тн и затова преди да тръгнат яки реклами за депозити то телевизора ще има глътка въздух и надежа, че 'нас това няма да ни засегне, защото сме остров на стабилност'.

      в момента общо взето всички са наясно, че криза ще има, а лагерите са разделени на очакващи ЦБ да дава както 2020-та, а другата част очакваме ЦБ да оставят сухото да гори с риск да изтърват огъня...
      Аз мисля ,че кризата ще я отложат и ще има добра девалвация с презумцията да плащат дългове и да приберат за пореден път шумата на хората . Т.е. скрита хиперинфлация .
      ПП Смятам също ,че златото още малко ще потъне и после ще отлети далече
      ПП Коптора ще падне но не дотам ,щото инфлацията ще си продължи още няколко годинки . Номинално коптора е паднал в момента ....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

        Не можеш ме изплашиш с лихви, но съм ужасен от цените на най-обикновени храни, които вече са до небето, това е страшното. Мляко - 4 лв. Захар - 2.70. яйца - 50 ст. Това са почти 100% за по-малко от две години - оттам се пренася на всичко, в което се ползват. Дори гледам пъстървата от Доспат е на 14лв. и ни намигат на промоция на 11лв. Що за тъпотия - 40% за година. Това ни прави най-бедни в ЕС и най-уязвими - голям дял от дохода за храни, някои основни са дори по-скъпи от тези в западни държави. Та, ако лихвите доведат една лека рецесия и мини криза на имотите (20%?) хич не ми пука стига да се кротнат търговците. Всяка седмица някой продукт е нов, почна играта с грамажи и разфасовки, пълна програма.
        Сега е мътна водата ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Така е .Вчера постнах линка,пазара на дълг в света е на висоти ,цепи рекорди,но бай Ганьо ще се финансира на ниски лихви....
          Берти ще поясня какво следва,,ти знаеш,а и други които четат че имам добро инфо от банките,особено последните да кажем 2 години.
          Всеки,повтарям всеки който има кредити на плаваща лихва и потребителски такива ще преживее,следното нещо :
          Един ластик си представи вързан за ипотекар ,някой теглил кредит,представи си че ластика е неговата лихва,хванете ластика и започнете да го опъвате,леко,после по силно.. опъвайте,опъвайте почти до скъсване,после пуснете ластика . ...удара на ластика е крайния резултат от това което в момента готвят българските банки,банковата мафия в България на гражданите взели кредити ,особено последните години. .. който не ми вярва,може да си запише това което казвам в момента и да го коментираме до края на тази година ...
          Не можеш ме изплашиш с лихви, но съм ужасен от цените на най-обикновени храни, които вече са до небето, това е страшното. Мляко - 4 лв. Захар - 2.70. яйца - 50 ст. Това са почти 100% за по-малко от две години - оттам се пренася на всичко, в което се ползват. Дори гледам пъстървата от Доспат е на 14лв. и ни намигат на промоция на 11лв. Що за тъпотия - 40% за година. Това ни прави най-бедни в ЕС и най-уязвими - голям дял от дохода за храни, някои основни са дори по-скъпи от тези в западни държави. Та, ако лихвите доведат една лека рецесия и мини криза на имотите (20%?) хич не ми пука стига да се кротнат търговците. Всяка седмица някой продукт е нов, почна играта с грамажи и разфасовки, пълна програма.

          Коментар


          • https://bazar.bg/obiava-17054870/chu...-glideri-rebra

            Коментар


            • Мераклий за чугунени ребра на радиатори есть?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Не са, могат да ти ги вдигнат, когато и колкото си поискат. От опит ти го казвам.
                Много наивници ще го усетят!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  Потребителските кредити са с постоянна лихва . Единствено ипотечните са с плаваща. Което е нормално ,защото лихвата по тях е доста по-ниска.Поне към момента.
                  Не са, могат да ти ги вдигнат, когато и колкото си поискат. От опит ти го казвам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                    Как да го слушам Краси като на тази достойна възраст е скъсан като сиромашки чорап.
                    Аз съм прагматик, гледам кой какво е постигнал преди да го приема за авторитет.
                    Ти си скъсал всякаква връзка с реалността, и ще разбереш това по трудният начин! Банките ще бъдат наказани, ако продължават да се правят на улави. За радост историята винаги е наказвала скъсани прагматици, които разчитат единствено на късмет без да зачитат икономическите теории!

                    Коментар


                    • Щом щатите обявят рецесия всички ще фърлат картите щото знаят, че ще могат да влезнат след това на по-ниски позиции.
                      Last edited by better; 22.10.2022, 21:35.

                      Коментар


                      • https://bntnews.bg/news/energiynoto-...11444news.html
                        Еми щоо има задръстванье в Люлин -15% Урсула Ви вика по---бръже 2часа само сте задръстени?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Потребителските кредити са с постоянна лихва . Единствено ипотечните са с плаваща. Което е нормално ,защото лихвата по тях е доста по-ниска.Поне към момента.
                          Бъркаш, всички лихви в БГ са плаващи с изключение на няколкото банки предлагащи доскоро " фиксирани" ипотеки за първите 3 или 5 години от заема. При потребителските заеми " страданието" ще е по- голямо от това при ипотечните

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                            т.е. ще счупят икономиката , и после какво ще стане...
                            ще стане малко мяу

                            ако икономиката не се 'счупи' (разбирай хубава рецесия с възможност за депресия) - няма сила която да спре инфлацията
                            всъщност икономиката ще се сучпи защото постоянният приток на 'пари' от ЦБ стана съществено зъбно колело в мотора и

                            големият страх е, че счупването може да бъде много сериозно, а щетите дъглосрочни, но това е в резултат на години отлагане и вливане.. или както е казал народът - 'от много глава боли' и ' кога пихме - пеяхме кога плащахме ревахме'

                            аз мисля, че при нас малко ще закъснее (както винаги) драмата, но пък ще ни държи по-дълго (както винаги)

                            значителна част от ипотеките в България са обвързани през един сложен каламбур от доходности по депозит и тн и затова преди да тръгнат яки реклами за депозити то телевизора ще има глътка въздух и надежа, че 'нас това няма да ни засегне, защото сме остров на стабилност'.

                            в момента общо взето всички са наясно, че криза ще има, а лагерите са разделени на очакващи ЦБ да дава както 2020-та, а другата част очакваме ЦБ да оставят сухото да гори с риск да изтърват огъня...
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Пазарът на недвижими имоти се срива глобално. Основната причина, разбира се, са увеличаващите се лихви по заемите. Просто кредитополучателите изпитват сериозни проблеми вече да си плащат вноските. А сривът на този пазар е свързан със срив на всички останали пазари, защото, първо, по високите вноски изяждат допълнително от дохода на кредитополучателите и, второ, предизвиква срив в потреблението на други стоки и услуги.

                              Ако затягането на централните банки не обърне посоката си скоро, предупрежденията за прекалено затегната парична политика, която ще доведе до сериозна рецесия ще се материализират. Но е ясно, че централните банки няма да спрат затягането, докато инфлационният натиск не отслабне. Така че затегнете коланите!

                              “През последното десетилетие притежаването на къща означаваше лесни пари. Цените нарастваха надеждно в продължение на години и след това станаха странно еластични в пандемията. И все пак днес, ако вашето богатство е вързано с тухли и хоросан, е време да се изнервите. Сега цените на жилищата падат в девет от най-богатите икономики.

                              Спадовете в Америка засега са малки, но на най-агресивните пазари вече са драматични. В полудялата по търсенето на жилища Канада жилищата струват 9% по-малко, отколкото през февруари. Тъй като инфлацията и рецесията дебнат света е вероятно задълбочаване на корекцията - дори агентите по недвижими имоти са мрачни. Въпреки че това няма да взриви глобалните банки, както през 2007-09 г., то ще засили спада, ще остави кохорта от хора с разбити финанси и ще започне политическа буря.”


                              копирано от Ф.Б
                              Ю.В

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Така е .Вчера постнах линка,пазара на дълг в света е на висоти ,цепи рекорди,но бай Ганьо ще се финансира на ниски лихви....
                                Берти ще поясня какво следва,,ти знаеш,а и други които четат че имам добро инфо от банките,особено последните да кажем 2 години.
                                Всеки,повтарям всеки който има кредити на плаваща лихва и потребителски такива ще преживее,следното нещо :
                                Един ластик си представи вързан за ипотекар ,някой теглил кредит,представи си че ластика е неговата лихва,хванете ластика и започнете да го опъвате,леко,после по силно.. опъвайте,опъвайте почти до скъсване,после пуснете ластика . ...удара на ластика е крайния резултат от това което в момента готвят българските банки,банковата мафия в България на гражданите взели кредити ,особено последните години. .. който не ми вярва,може да си запише това което казвам в момента и да го коментираме до края на тази година ...
                                Потребителските кредити са с постоянна лихва . Единствено ипотечните са с плаваща. Което е нормално ,защото лихвата по тях е доста по-ниска.Поне към момента.

                                Коментар

                                Working...
                                X