IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    даже и да не им ги конфискуват - ползването на тия имоти става изключително трудно, защото пътуването се оскъпи в пъти
    Така е, тези ми казаха, че на двамата им излязло 6к евра пътуването до тук.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Нито са 30% необитаеми, нито населението на София се е увеличило с 70 хиляди за 30 години... Всъщност населението на София за 30 години горе долу се е удвоило....:-)
      5 млн повече в Токио като процент са МНОГО по-малко увеличение за населението от това в София :-) Друг е въпроса, че населението му е минало покрай 30 милиона.....аха, аха и ще ги стигне около 3500 година....:-)
      Хахаха.Не се удвоило ,а утроило населението на столицата на държавата с най-бързо намаляващото население в света.
      То хубаво ги говориш тия работи, ама нещо няма ли доказателства да предстаставиш?Докажи,че населението на София в момента е 2,3 милиона.
      Аргумента с увеличеният брой автомобили не го приемам,щото в нашия град населението драстично намаля, а автомобилите се увеличиха в пъти и сега навсякъде е претъпкано с автомобили и трудно се намира място за паркиране.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Глупости са това, при нас 2 ма продадоха и то като свалиха с 30%. Руснаците купуват в Анталия. Според моите съседи (които продадоха), въпрос на време е да им конфискуват имотите в ЕС.

        https://www.pariteni.bg/novini/imoti...turciia-244430
        даже и да не им ги конфискуват - ползването на тия имоти става изключително трудно, защото пътуването се оскъпи в пъти
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          гледам и на теб ти свърши работното време и сега си многоцифрен имотен мелеонер
          На работа ходят бедните. Аз съм шефче и прибирам печалбата. Не ги разбираш тия неща

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
            https://www.investor.bg/a/534-novini...
            България
            е сред страните на засилен интерес за покупка на имот от руснаци, твърдят руски брокери
            айде и тия сега
            ми накавръка кога?
            Глупости са това, при нас 2 ма продадоха и то като свалиха с 30%. Руснаците купуват в Анталия. Според моите съседи (които продадоха), въпрос на време е да им конфискуват имотите в ЕС.

            https://www.pariteni.bg/novini/imoti...turciia-244430

            Коментар


            • Март 2013 та купих, амо е вярно това, знчи съм ударил баш дъното.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение
                Песимиста е милионер (вероятно и мулти). Местен феодал и бохем. А вие завиждате зад бюрото на държавната службичка.
                гледам и на теб ти свърши работното време и сега си многоцифрен имотен мелеонер
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Абсолютно сериозно...Гледам само Токио, а не страната като цяло. Наем капе през периода прилично....Акциите Никей е много по-зле....ДЦК-та на минус лихва и т.н.....
                  Най-добре представилото се нещо за периода са точно имотите ....:в големите градове/столицата -) Разбирам, че е шок за повечето, но е факт :-)
                  При имотите има инерция. 2020 г като развъртяха принтера, първо дръпна криптото, после пазарите, 1 год след това храните и чак след 2 год имотите. Съвсем логично е, и спада да е в същата последователност.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Неее, аз съм обикновен селски келнер от Радомир, който иска да запази бакшишите си от обезценка...нищо повече... ..., а милионери скоро всички ще бъдем :-)
                    На повечето не им се връзвам, все пак от 6 години рутят цените ....свикнал съм им....безкрайно ми е смешно, че продължават след всичко процентно случило се през годините
                    Десет години в частния сектор толко много се бъхтих да стана бай Иван Млад Милионер... а скоро всеки втори със собствено жилище гордо ще се пъчи със същия авторитет Съсипаха я тая държава.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение
                      Песимиста е милионер (вероятно и мулти). Местен феодал и бохем. А вие завиждате зад бюрото на държавната службичка.
                      Неее, аз съм обикновен селски келнер от Радомир, който иска да запази бакшишите си от обезценка...нищо повече... ..., а милионери скоро всички ще бъдем :-)
                      На повечето не им се връзвам, все пак от 6 години рутят цените ....свикнал съм им....безкрайно ми е смешно, че продължават след всичко процентно случило се през годините

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        През 1990г населението на Токио е 32 милиона. През 2022г е 37 милиона. "Само"5 милиона в повече. Като в радиус от 10 км от центъра необитаемите жилища са 2 процента, а в радиус 70 км са 6 процента.
                        При 30 процента необитаеми жилища в една балканска столица. Която за 30 години е увеличила населението си с 70 хиляди души,а броят жилища с 250 хиляди.
                        Единият град е претъпкан, в другият всяко трето жилище е необитаемо. Та ситуацията в Токио няма нищо общо с тази в София.
                        Нито са 30% необитаеми, нито населението на София се е увеличило с 70 хиляди за 30 години... Всъщност населението на София за 30 години горе долу се е удвоило....:-)
                        5 млн повече в Токио като процент са МНОГО по-малко увеличение за населението от това в София :-) Друг е въпроса, че населението му е минало покрай 30 милиона.....аха, аха и ще ги стигне около 3500 година....:-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                          От същата статия:
                          "Докато руснаците обръщат поглед към имоти в чужбина, рекордните 66% от новопостроените апартаменти в Русия остават без купувач към декември въз основа на обща квадратура на жилищата в строеж или обявени за първи път за продажба."

                          Не, тук няма да стане това... засега.
                          само не започвай и ти с бомбите
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            пич,
                            спри се ...
                            ти що не взимаш сега на високото - имаш и активи да заложиш и доходи както постоянно казваш?
                            ама любимия инвеститор - това са оправдания.. който купува купува нали няма страшно - взимай и не си губи времето тук
                            Е ти защо не спреш да пишеш тук, като едно вярно нещо по темата не си написал за 6 години ? :-) Поне малко неудобство не изпитваш ли ?
                            Та по горната логика не мисля, че препоръка от теб ще ми донесе нещо добро.... По-скоро трябва да правя обратното на това дето пишеш.

                            А всичко това не променя нещата, а именно, че всеки купил преди 30 години каквото и да е друго инвестиционно нещо в Токио е повече прекаран от купилите имот. Факт....
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 20.12.2022, 18:48.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Съгласен съм че тези купили до 2 години от върха са яко прецакани, но същото се отнася и за всички други в този момент ''инвестирали'' в нещо друго. Излиза че най-добре са тези останали на кеш за 5-10 години, но в същото време нали трябва да живеят някъде и да плащат наем , а наемите в Токио не са толкова ниски като в другите топ градове / 3-5% има// Т.е. крайният резултат и на кешова позиция+ наем не е много по-добра.
                              Варианта инвестиционен апарт за наем дори купен на върха при посочената доходност спрямо всичко останало хич не е зле....
                              Най-малкото самият факт че може да има дискусия и спор за нещо случило се преди 30 години при стартова позиция безспорен балон и мъртва демография би трябвало да те накара да се замислиш кое , как и какво е. При такъв период дали имотите са напред или изостанали спрямо другите опции с 10-20% е нищожно..... На теория трябваше уж с пъти да са по-зле...ама не са....
                              Погледни също и първосигналната реакция на повечето в темата ....интелигентни хора каква е....без да се опитат да погледнат , че мора от тази същата точка е за всичко, а не само за имотите...
                              През 1990г населението на Токио е 32 милиона. През 2022г е 37 милиона. "Само"5 милиона в повече. Като в радиус от 10 км от центъра необитаемите жилища са 2 процента, а в радиус 70 км са 6 процента.
                              При 30 процента необитаеми жилища в една балканска столица. Която за 30 години е увеличила населението си с 70 хиляди души,а броят жилища с 250 хиляди.
                              Единият град е претъпкан, в другият всяко трето жилище е необитаемо. Та ситуацията в Токио няма нищо общо с тази в София.
                              Last edited by mirodes; 20.12.2022, 18:34.

                              Коментар


                              • Песимиста е милионер (вероятно и мулти). Местен феодал и бохем. А вие завиждате зад бюрото на държавната службичка.

                                Коментар

                                Working...
                                X