IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

    Аха, значи Слатина ще наричаме само 100м около Академик, ама другото е Редута
    Някой му казва и на двете Гео Милев.
    Горната част на Слатина (твоя Редут) я мразя със кривите и тесни предимно улици.
    Не бих дал и наполовина на цената на твоята обява, понеже или трябва да я преистроя за много пари или трябва да живея вътре по твоя тертип,
    тоест и двете невъзможни или безмислени.
    Нищо не лъжа, по спомени го карам, не ми се рови, след Коледа е.
    Таванът ще изисква изолация с мисъл. Сутеренът вероятно е на тухла и пръст след като няма снимки да видим колко кубика палети са подготвили. Пишат два етажа, а имат предвид етаж + подпокривно пространство. За да се довърши този имот ще иска 300-400е м2 за жилищната площ и неизвестна сума за покрива, комините, вероятно изолация отвън и отвътре на стените, сутерена, последната плоча и тавана. Тези тавански апартаменти разбираемо се избягват, но при добро изпълнение може да се получи, но с изцяло нов покрив с изолация, прозорци и т.н. Та за два апартамента от 80м2, единият под покрива, отиваме на 1 млн лв. за това къще, двор, ограда, пропадания заради наклона на терена - отделно.
    Защо да си причинява някой подобно нещо?

    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8rki87&f1=1
    Имало и повечко снимки - да, това е проект за някой за следващите 3-4 години. Който има 1 млн лв. готови и мноооого свободно време да се пробва.
    Last edited by Chio; 30.12.2022, 07:26.

    Коментар


    • Не мога да спя заради идващия имотен срив. Помощ!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        https://betterdwelling.com/canadian-...in-18-markets/

        В Канада от бум към СРИВ за има няма 6 месеца !
        20%СПАД вече е стандарт !

        Канадските пазари на недвижими имоти преминаха от бум към срив за по-малко от година. Данните на Канадската асоциация за недвижими имоти (CREA) показват, че всеки основен съставен индекс е спаднал от пика си през ноември. Над дузина от канадските пазари на недвижими имоти дори се „сринаха“, тъй като рязката комбинация от реалност и по-високи лихвени проценти...
        Да, младите там се оплакват от недостъпност към пазара.
        Канада блокира чуждестранните купувачи на жилища за две години oт 2023г, за да забави горещия пазар.
        Не важи за временни и постоянни резиденти.

        П.П.Не си залагам главата, че със сигурност ще настъпят резки спадове, може да е бавно и мъчително,
        например при нова Ковид въпна през февруари, следва pivot и забавяне на повишенията на лихвите.
        Last edited by Бедният брoкер; 30.12.2022, 00:57.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

          Ясно, дърпаш сат5, 5е, 6, 6е и оптични (жълти -single mode, сини-multi mode и черни-single mode external),
          e, a, аз мога да настройвам сървърите на тези кабели ,
          за Запад говоря, наскоро се върнах от командировка във един Амазон data centre,
          и според тебе живея във панелка ли ???

          Абе знам, че ще запеете друга песен и то много скоро, за да се облажите със евтинджос,
          за това сте си сменили и никовете, няма лошо,
          разпродажби ще има за всички.
          Всичко правя (нали съм общак) дърпам кабели, настройвам сървъри, суичове, файъруоли, биг дата, клауд дизайн и какво ли още не. Абе общашка работа. (общ за цялата фирма) Наричат ме общака общи. Свикнали са всеки за нещо да ме пита, дърпа, чака, планира без да ме пита.
          Last edited by ВълчоМечков; 30.12.2022, 00:50.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            фалит на държави... не е да не се е случвало
            https://www.mtsmarkets.com/european-bond-spreads
            Малакяс къде са ? Що ги няма у общата схема ?
            Унгария май ще се опита да излезе от ЕС и май са и устроили залпова хибридна атака, форинта ще бере ядове.

            П.П.Жената беше на гости у УК и си купила някакво масло от роса канина и гледам на гърба -БГ,
            та се сетих тогава за тебе.

            Коментар


            • https://betterdwelling.com/canadian-...in-18-markets/

              В Канада от бум към СРИВ за има няма 6 месеца !
              20%СПАД вече е стандарт !

              Канадските пазари на недвижими имоти преминаха от бум към срив за по-малко от година. Данните на Канадската асоциация за недвижими имоти (CREA) показват, че всеки основен съставен индекс е спаднал от пика си през ноември. Над дузина от канадските пазари на недвижими имоти дори се „сринаха“, тъй като рязката комбинация от реалност и по-високи лихвени проценти...


              Коментар


              • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение
                Не знам защо Лордиевич, но и не ми дреме. Да се оправят, ако не, да си държат децките чисти и подредени. Иначе аз вече се преориентирам към 2029-та да премина отново в лагера на понижителите.
                Ясно, дърпаш сат5, 5е, 6, 6е и оптични (жълти -single mode, сини-multi mode и черни-single mode external),
                e, a, аз мога да настройвам сървърите на тези кабели ,
                за Запад говоря, наскоро се върнах от командировка във един Амазон data centre,
                и според тебе живея във панелка ли ???

                Абе знам, че ще запеете друга песен и то много скоро, за да се облажите със евтинджос,
                за това сте си сменили и никовете, няма лошо,
                разпродажби ще има за всички.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение
                  Тайминг ис евритинг. Когато купувах къщата в Холандия на 6,5% лихва годината беше 2002-ра, за да достигне 1,2% през 2022-ра. За 20 години марж 5%. Сега за да се стигне поне 3-4% марж наобратно, предположи колко години ще трябва да минат. Отделно сам се досети дали с днешните нива на дълг държавите ще могат да си позволят старите лихви.
                  ...
                  при огромна задлъжнялост сега лихва от 4-5% е като 8-9% преди 20 години... 8-9% може да е много за Европа, но 4-5% е нещо, което ще бъде реалност съвсем скоро.

                  когато големите се разминават става мазало и всеки се ослушва, но в момента САЩ,Канада,Австралия, Великобритания, че даже и Германия казаха - айде стига вече с тия ниски лихви и консумиране на корем... неразвитият изток пък 10% инфлация и лихва за нищо я няма... та остават Китай и Япония, но и те започват да се ослушват.

                  хванат ли се големите на хорце...ще има плющене... точно както имаше печатане .... доскоро

                  фалит на държави... не е да не се е случвало

                  https://www.mtsmarkets.com/european-bond-spreads

                  не знам знаеш ли как бяха лихвите по 10 годишните книжа миналата година есента...

                  ЦБ го играят номера с лихвите и им се получава... леко леко и вземат, че удушат някой, накрая всички друсат крушата...
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                    Не знам защо Лордиевич, но и не ми дреме. Да се оправят, ако не, да си държат децките чисти и подредени. Иначе аз вече се преориентирам към 2029-та да премина отново в лагера на понижителите.
                    И аз така мисля да вляза в този лагер. Имам лични апетити, макар и скромни, след около 5-6 години да се сбъднат мечтите на клетите ни понижители, че и ние да намажем ските подобаващо.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      Да се чудиш при този безгрижен квартирантски безоблачен живот, защо ни завиждат и са толкова озлобени към нас. Особено на 42 годишния Трайчо, изобщо не му личи
                      Не знам защо Лордиевич, но и не ми дреме. Да се оправят, ако не, да си държат децките чисти и подредени. Иначе аз вече се преориентирам към 2029-та да премина отново в лагера на понижителите.

                      Коментар


                      • https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...moti-izostavat

                        Лошо..

                        Петролът и танковете побеждават в Европа, а недвижимите имоти изостават Кои бяха губещите и печелившите на фондовите пазари в Европа през 2022 г.


                        Губещи:
                        Недвижимите имоти спадат

                        В долната част на купчината беше чувствителният към лихвите сектор на недвижимите имоти, отчитащ най-стръмния годишен спад от 2008 г. насам. Тъй като стойността на имотите се срива и разходите за финансиране се покачват още повече, най-лошото може тепърва да идва за пазара, раздут от години на евтино кредитиране.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                          Всичко, от кабели, телефони, сървъри, пачшкафове, до облачна инфраструктура, не се оплаквам. Откакто заживях в БГ започвам работа към 10, че съм преминал 50те. И гълъби има в незавършения. А ти още ли си на квартира? Нема лошо, безгрижен живот си водите това квартирантите, само местите гълъбите отвреме на време, но пък нямате разходи по поддръжка, данъци, разправии с майстори и квартиранти.
                          Да се чудиш при този безгрижен квартирантски безоблачен живот, защо ни завиждат и са толкова озлобени към нас. Особено на 42 годишния Трайчо, изобщо не му личи

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                            Да де, в телефонна компания, кабели дърпаш, предполагам оптични, те не тежат, не се оплаквай,
                            ама много студено тама зимъска, луд човек.
                            Човек, това беше отдавна, ти трябва да си преминал 50те, мда не е лесно ставането сутрин, не е като във БГ, до 9ч се пие кафе.
                            Какво стана със незавършения у Банско, има ли много гълъби тама вътре ?
                            Всичко, от кабели, телефони, сървъри, пачшкафове, до облачна инфраструктура, не се оплаквам. Откакто заживях в БГ започвам работа към 10, че съм преминал 50те. И гълъби има в незавършения. А ти още ли си на квартира? Нема лошо, безгрижен живот си водите това квартирантите, само местите гълъбите отвреме на време, но пък нямате разходи по поддръжка, данъци, разправии с майстори и квартиранти.


                            Ако шофьорите ги наемаха на работа както общак като мене... ето как щеше да изглежда една обява:

                            Длъжност: шофьор
                            Изисквания: професионални навици на управление на леко- и тежкотоварни автомобили, тролеи, трамваи, влакове на метрото, трaктори, багери, БМП и съвременни леки/тежки танкове, на въоръжение в страните НАТО.
                            Навици за ралийно и екстремално управление са задължителни. Опит във Формула-1 - препоръчва се.
                            Кандидатите трябва да притежават сертификати от BMW, General Motors и Bosch, а също и дипломи за участие в големи международни ралита, но не по-стари от 2 години.
                            Заплащанe: 300-500 лева, определя се в зависимоста от резултата на интервюто.
                            Знания и опит в ремонт на бутални и роторни двигатели, автоматични и ръчни трансмисии, системи за запалване, бордови компютри, ABS, GPS и автомобилини аудио системи на водещи световни производители - задължително.
                            Опит в провеждане на тенекеджийски и бояджийски работи - плюс.
                            Last edited by ВълчоМечков; 29.12.2022, 23:53.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                              Аха, значи Слатина ще наричаме само 100м около Академик, ама другото е Редута
                              Някой му казва и на двете Гео Милев.
                              .
                              Ужас, само много див провансалец може така да сбърка трите отделни квартали!!!!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение
                                Аз и сега съм си общак (ама не в строителството) и ДА спях в караваната (ама само през ваканциите няколко от които в Сен Тропе)
                                Да де, в телефонна компания, кабели дърпаш, предполагам оптични, те не тежат, не се оплаквай,
                                ама много студено тама зимъска, луд човек.
                                Човек, това беше отдавна, ти трябва да си преминал 50те, мда не е лесно ставането сутрин, не е като във БГ, до 9ч се пие кафе.
                                Какво стана със незавършения у Банско, има ли много гълъби тама вътре ?

                                Коментар

                                Working...
                                X