IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    за любимите ти квартали и любимия инвеститор на зелено предполагам макс цената, която си плащал за квадрат е била около 1000-1200евро
    не си мисли, че балъците, които ще платят 2000+ са безкрайно много... особено балъци с достатъчно пари и/или достъп до адекватно кредитиране, което да може да плащат в идните години.

    как един от патроните повишители не излезе да каже платих 2000+ ойро за квадрат в София. То закани, то преоценки, то калкулаторчета с капиталова, но някой трабва да купува, че да е жив пазара и да катери...

    скромното ми мнение е, че на този пост ковид юруш му 'свършва въздуха'
    И аз това се чудя - как пък един от тях не дойде и не каза - купих на 2500, дадох 300к щото е евтино в София и ще има вечен ръст. Скътават се като мишки с разни кофтори на зелено от преди 10 години. Само Лордчето купи някаква боксониерка в Бургас и Лева в Пуевен - все дълбок прованс.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Питай я за лихвите ,да ти каже
      ем нали питах тука, не казва
      явно не иска да казва лоши новини
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Май си гризнал от гъбките днес в парка - уж ходиш да играете тенис на маса, а тайно от тъщата ти ползваш забранени субстанции и явно ефектът им не е отминал.
        Що ? Звънни на брокерите и ми кажи за кое не съм познал ? Залагам последен етаж, без асансьор, по нотариален акт около 75 квадрата. Питай ги и за колко секунди може да се префърча между кухнята и хладилника и дали могат да го дадат за 400 евро наем ?
        А за вторият ги питай дали има 60 квадрата по нотариален акт и в хол-бокса / бивша само кухня може ли за тавана да се закрепи телевизора и да е с моушън детектор като минаваш автоматично да се вдига и сваля ? ;;-))))
        Джони всичкото старо на обява е те такова като тези 2 недоразумения.... Всъщност греша...обикновено е по-зле....:-)
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 02.01.2023, 21:21.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Допълних поста виж го и се съгласих. За този бих дал 60-70К, ако има части от земята :-)
          Таваните са над него...на теория не е последен :-)
          И Гоцето е ного над Изток - поне 5км по-близо до Радомир е....!

          ПП Този вторият повече си заслужава заради мястото и са вложили много дизайн да направят маломерка на тристаен.... Ремонтиран покрив и асансьор / дано не е един/ е добре....Бих се замислил да го взема за себе си някога като съм без децата вече...., ако сградата не е паднала до тогава :-- шегичка :-)
          Пазара много пъти съм ти писал, че не ме интересува... не продавам, а само купувам, както и старото не ме интересува, но ТОЗИ отново заради мястото заслужава внимание. Ако беше ново биха му искали двойно....
          за любимите ти квартали и любимия инвеститор на зелено предполагам макс цената, която си плащал за квадрат е била около 1000-1200евро
          не си мисли, че балъците, които ще платят 2000+ са безкрайно много... особено балъци с достатъчно пари и/или достъп до адекватно кредитиране, което да може да плащат в идните години.

          как един от патроните повишители не излезе да каже платих 2000+ ойро за квадрат в София. То закани, то преоценки, то калкулаторчета с капиталова, но някой трабва да купува, че да е жив пазара и да катери...

          скромното ми мнение е, че на този пост ковид юруш му 'свършва въздуха'
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Допълних поста виж го и се съгласих. За този бих дал 60-70К, ако има части от земята :-)
            Таваните са над него...на теория не е последен :-)
            И Гоцето е ного над Изток - поне 5км по-близо до Радомир е....!

            ПП Този вторият повече си заслужава заради мястото и са вложили много дизайн да направят маломерка на тристаен.... Ремонтиран покрив и асансьор / дано не е един/ е добре....Бих се замислил да го взема за себе си някога като съм без децата вече...., ако сградата не е паднала до тогава :-- шегичка :-)
            Пазара много пъти съм ти писал, че не ме интересува... не продавам, а само купувам, както и старото не ме интересува, но ТОЗИ отново заради мястото заслужава внимание. Ако беше ново биха му искали двойно....
            Май си гризнал от гъбките днес в парка - уж ходиш да играете тенис на маса, а тайно от тъщата ти ползваш забранени субстанции и явно ефектът им не е отминал.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Пак брокерски увъртания. Изглежда много прилично. И да, сещам се защо не е продаден. Щото е надценен и то много. Над 200к за неголям тристаен в София е все едно 2 милиона във Виена. Никой вече няма да плаща средните цени по обявите. Въпросът е кога масово ще почнат да падат. Това е единичен случай.

              Освен това пише 4 от 5 етажа, но дори да е последен, това е без значение.

              ПС: Тези ниските тухлени блокчета в Изток с доста зеленина около тях са най-доброто, което може да се купи в района. По-добро е от ново в Гоцето не 100, а 1000 пъти.
              Допълних поста виж го и се съгласих. За този бих дал 60-70К, ако има части от земята :-)
              Таваните са над него...на теория не е последен :-)
              И Гоцето е ного над Изток - поне 5км по-близо до Радомир е....!

              ПП Този вторият повече си заслужава заради мястото и са вложили много дизайн да направят маломерка на тристаен.... Ремонтиран покрив и асансьор / дано не е един/ е добре....Бих се замислил да го взема за себе си някога като съм без децата вече...., ако сградата не е паднала до тогава :-- шегичка :-)
              Пазара много пъти съм ти писал, че не ме интересува... не продавам, а само купувам, както и старото не ме интересува, но ТОЗИ отново заради мястото заслужава внимание. Ако беше ново биха му искали двойно....
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 02.01.2023, 21:04.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Обявата е посетена 3086 пъти. Сещаш се нали ? Очевидно е че има нещо не наред с този иначе трябваше да е продаден, а не да му свалят цената....
                Ясно е че е последен етаж и най-вероятно няма асансьор....
                Подобен апарт на гагарин приятелка на жена ми купи през 2016-17 на 950 евро...беше за ремонт обаче пак последен етаж без асансщор под тавански помещения
                Пак брокерски увъртания. Изглежда много прилично. И да, сещам се защо не е продаден. Щото е надценен и то много. Над 200к за неголям тристаен в София е все едно 2 милиона във Виена. Никой вече няма да плаща средните цени по обявите. Въпросът е кога масово ще почнат да падат. Това е единичен случай, засега.

                Освен това пише 4 от 5 етажа, но дори да е последен, това е без значение.

                ПС: Тези ниските тухлени блокчета в Изток с доста зеленина около тях са най-доброто, което може да се купи в района. По-добро е от ново в Гоцето не 100, а 1000 пъти.

                Ето ти Незабравка, тристаен за 170к: Последен етаж, но на най-доброто място в Изток. Такива оферти преди година нямаше. Щом това е 10% под средната офертна за целия квартал, с всички боклуци в извадката, как виждаш пазара?

                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...hm3&f1=1&fe7=1
                Last edited by ejonny2376; 02.01.2023, 20:56.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                  абе, бони даде ли прогноза?
                  Питай я за лихвите ,да ти каже

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    20к дискаунт в Изток - от 2555 на 2333.
                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...66939518835577
                    Някой да твърдеше, че на тези локации не падали цените? 2500-2600 е средна офертна за района. Защо според вас са тези 20к дискаунт?

                    Тежки години идват за повишители. Аз съм казал средно 50% спад и не мърдам от тази прогноза.
                    Обявата е посетена 3086 пъти. Сещаш се нали ? Очевидно е че има нещо не наред с този иначе трябваше да е продаден, а не да му свалят цената....Вкарали са тавана и мазето в площта също.
                    Ясно е че е последен етаж и най-вероятно няма асансьор....
                    Подобен апарт на гагарин приятелка на жена ми купи през 2016-17 на 950 евро...беше за ремонт обаче пак последен етаж без асансщор под тавански помещения.
                    Признавам , че на този е нормално да има 50% отстъпка... Такова е всичкото старо.... не става.....

                    ПП и е супер дизайнерски да пухнеш хладилника в дневната на 10 метра от кухнята, вадиш биричка, сърбаш и викаш за Меси, а жената само притичва пред теб между хладилника и печката за ракийка, кюфтета, шопска салатка... Идилия :-)
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 02.01.2023, 20:49.

                    Коментар


                    • Селските къщи поскъпнаха с 10 000€ за година и достигат средна цена 46 000€. Това означава, че пустите му провинциялни къщи за година при не обезлюдаващо, а направо демографски изсмукано население, нарастват, като цена с 27, 78%.

                      https://trud.bg/%D1%81%D0%B5%D0%BB%D...8%D0%BD%D0%B0/

                      Специалисте, абсурд, това да е вярно!!!!!!, Дерзай за йовтини имоти, ей къде специално за такъв специалист е 2039г.

                      Коментар


                      • абе, бони даде ли прогноза?
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Ей как си разбъркал годините да се не види нищо.
                          Само че в 5-те години на криза има най-малко продажби.
                          Сега пак ще има такива 5 години - 2023-2027. И ще се въртят около 4-5к продажбите и 50% СПАД на ЦЕНИТЕ, за малоумните оферти тип панел за 2,5к€ или па по ливадите, долините по 3к€ ще е 80%
                          20к дискаунт в Изток - от 2555 на 2333.
                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...66939518835577
                          Някой да твърдеше, че на тези локации не падали цените? 2500-2600 е средна офертна за района. Защо според вас са тези 20к дискаунт?

                          Тежки години идват за повишители. Аз съм казал средно 50% спад и не мърдам от тази прогноза.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Ей как си разбъркал годините да се не види нищо.
                            Само че в 5-те години на криза има най-малко продажби.
                            Сега пак ще има такива 5 години - 2023-2027. И ще се въртят около 4-5к продажбите и 50% СПАД на ЦЕНИТЕ, за малоумните оферти тип панел за 2,5к€ или па по ливадите, долините по 3к€ ще е 80%
                            Данните в таблицата са подредени по броя на продажбите, а за 16-те години, които тя обхваща, само 5 години са били с продажби по-малко от 5000.
                            2022 година е сравнително силна година, а конкретното тримесечие (Q3) е на четвърто място по брой продажби.

                            Коментар


                            • https://www.bloomberg.com/news/artic...es-now-down-17

                              В Швеция брутално...17% спад досега ...и още щяло да има ....шок !!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

                                Професорът говори за намален обем на имотните сделки за конкретен месец (ноември). Агенцията по вписванията предоставя данни единствено по тримесечия. Би било чудесно, ако потребителите следящи изявите на професора, споделят откъде той има достъп до конкретните месечни данни.
                                По продажби: Q3: Брой продажби:
                                1 2007 10792
                                2 2008 8866
                                3 2021 8732
                                4 2022 7402
                                5 2020 6969
                                6 2019 6874
                                7 2018 6376
                                8 2017 6300
                                9 2016 6073
                                10 2015 5547
                                11 2014 5063
                                12 2010 4899
                                13 2009 4686
                                14 2013 4536
                                15 2012 4210
                                16 2011 3971
                                От таблицата се вижда, че 2022.Q3 е на четвърто място по брой продажби за последните 16 години. Данните са за София.
                                Ей как си разбъркал годините да се не види нищо.
                                Само че в 5-те години на криза има най-малко продажби.
                                Сега пак ще има такива 5 години - 2023-2027. И ще се въртят около 4-5к продажбите и 50% СПАД на ЦЕНИТЕ, за малоумните оферти тип панел за 2,5к€ или па по ливадите, долините по 3к€ ще е 80%
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X