IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

    Айде и без перла ще мина и без бира.Просто да те видим колко си учил.Задачата е следната.
    Колко е цената на облигация с номинал 1000лв срок 3 години годишен купон 40 лв и изискуема норма на възващаемост 5%
    имаш 20 мин да сметашЗадачата е по основи на финансите за бакалвари втори курс в УНСС
    Колега, ако с такива дивотии ви затлачват мозъците в това УНСС - бягай оттам с 200-та.

    В реалния живот на кого му е притрябвала тази "изискуема норма на възвръщаемост",
    освен на някой застаряващ, очилат счетоводител в пред-пенсионна възраст.
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Радко днеска се покри засрамнен

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

        Вие също сте инвеститори като нас.
        Само че ние инвестираме на Wall Street, а вие тухладжии сте инвестирали капиталите си на тиквун-стрийт - в депресантска комунистическа пародия на държава с тоталитарно комунистическо-репресивно управление от дегенерати, където обикновените хора нямат елементарни права и свободи.
        Просто няма база за сравнение.
        Дали нашата или вашата инвестиция е много по-печеливша и по-переспективна ? - дори няма нужда да чакаме времето да показва.
        ТО Е ЯСНО от сега !
        Tука е пълно с "инвеститори" велики финансисти ,макро икономисти, и всекакви други икономисти дето не познават числата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение


          ти обичаш да даваш задачки ...лесно е... а обичаш ли да ти дават задачки?
          има разлика мевду знание и разбиране.....
          дай аз да ти дам да решиш една задачка ,която изчислява мевдинен,а не краен период.че да видим дали моа да използвая тиа формули с главата си ;

          купил си преди 2 години точно бг облигация с параметри;

          номинал 100 , дискаунт в номинала 0.1 ,купон на годишна база 1.5 и матуритет от 7 години......
          решаваш да я продадеш днес,демек точно 2 години от емитета й.

          ква доходност ще си постигнал?забележи–доходност,а не лихва от купона?
          Задачата е с непълно условие липсва R.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение


            ти обичаш да даваш задачки ...лесно е... а обичаш ли да ти дават задачки?
            има разлика мевду знание и разбиране.....
            дай аз да ти дам да решиш една задачка ,която изчислява мевдинен,а не краен период.че да видим дали моа да използвая тиа формули с главата си ;

            купил си преди 2 години точно бг облигация с параметри;

            номинал 100 , дискаунт в номинала 0.1 ,купон на годишна база 1.5 и матуритет от 7 години......
            решаваш да я продадеш днес,демек точно 2 години от емитета й.

            ква доходност ще си постигнал?забележи–доходност,а не лихва от купона?
            Задачата е елементарна.Колега аз съм бил в представителния отобор на математичеаката гимназия по соц време.С такива задачи ли ще ме занимаваш.Безплатни уроци не давам


            пп.За Ратко направих изключение
            Last edited by nradev1111; 30.06.2024, 20:14.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev

              Новата порода чакали на перона се налапа с демо инфо от инвестиции, четат и гледат лесното ама не им стиска щото и сухо немат. Сънуват как със 1000-2000 лв ще се събудят милионери. Я от крипто, я от неко продаден наследствен имот. Но и наследство нямат. Инак не биха виели за ефтинко. То не знаят колко ,,ефтинко" ще стане. Но нали са чакали. Чакат и вият. Но пък всичко с времето си. И аз исках по Виденово време - млад дихател не знам на кой свет съм да купя ама не можах. Едва захлупих с мъка една гарсониера в краен квартал на Плевен тогава. За 5500$.
              Вие също сте инвеститори като нас.
              Само че ние инвестираме на Wall Street, а вие тухладжии сте инвестирали капиталите си на тиквун-стрийт - в депресантска комунистическа пародия на държава с тоталитарно комунистическо-репресивно управление от дегенерати, където обикновените хора нямат елементарни права и свободи.
              Просто няма база за сравнение.
              Дали нашата или вашата инвестиция е много по-печеливша и по-переспективна ? - дори няма нужда да чакаме времето да показва.
              ТО Е ЯСНО от сега !
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                Айде и без перла ще мина и без бира.Просто да те видим колко си учил.Задачата е следната.



                Колко е цената на облигация с номинал 1000лв срок 3 години годишен купон 40 лв и изискуема норма на възващаемост 5%


                имаш 20 мин да сметашЗадачата е по основи на финансите за бакалвари втори курс в УНСС

                ти обичаш да даваш задачки ...лесно е... а обичаш ли да ти дават задачки?
                има разлика мевду знание и разбиране.....
                дай аз да ти дам да решиш една задачка ,която изчислява мевдинен,а не краен период.че да видим дали моа да използвая тиа формули с главата си ;

                купил си преди 2 години точно бг облигация с параметри;

                номинал 100 , дискаунт в номинала 0.1 ,купон на годишна база 1.5 и матуритет от 7 години......
                решаваш да я продадеш днес,демек точно 2 години от емитета й.

                ква доходност ще си постигнал?забележи–доходност,а не лихва от купона?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten

                  предавам се.
                  дай да препиша решението.
                  Понеже си мой човек ще ти я реша безплатно.


                  40/1,05+40/1,1025+1040/1,576


                  като го сметнеш прави 972,77лв




                  1,01025 е 1,05 на квадрат а 1,1576 е 1,05 на трета степен
                  Last edited by nradev1111; 30.06.2024, 18:14.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten

                    предавам се.
                    дай да препиша решението.
                    Питай гугъл че аз вече скъпо вземам за уроци.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten

                      това да не е любимия пример от основи на счетоводството, който даваш на студентките за да блеснеш?
                      Айде и без перла ще мина и без бира.Просто да те видим колко си учил.Задачата е следната.



                      Колко е цената на облигация с номинал 1000лв срок 3 години годишен купон 40 лв и изискуема норма на възващаемост 5%


                      имаш 20 мин да сметашЗадачата е по основи на финансите за бакалвари втори курс в УНСС

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten

                        нема ли неко кръжок по математика
                        да се за;пишеш там
                        А бе нема никва математика .Елементарна аритметика.Съгласен ли си на баса?Ако бутилка перла ти се види много може и на почерпка 2-3 бири да се навия.
                        Last edited by nradev1111; 30.06.2024, 17:50.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev

                          Стига бе! Само къщето ми в Оброчище е 3×58 кв.м. РЗП. А само в Сф имам 215 кв.м и все в топ център.
                          Е, аз на 30 верно, имах само 50 кв.м мой си имот купен от мен. Слабичко, ама такива беха времената. Ти колко имаше. А и тва казвам, той е купил, а не като Бетерчо, топ в активи и печеливши инвестиции а лае за понижение. На теб ли да обяснявам кви класически лузър чакали са. Да не съм от вчера да не ми е ясно. То на всички е ясно.
                          Колега кога ще пием скоч.Обещал си преди 6 години да почерпиш като минеш в София.За 6 години хич ли не мина.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                            Ако искаш да се пробваш дай си мейла.
                            Аз съм прост хуманитар. Това е за Ратко.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena2024 Разгледай мнение

                              Е давай задачката де.
                              Ако искаш да се пробваш дай си мейла.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena2024 Разгледай мнение

                                Е давай задачката де.
                                Чакам го да мине на линия и да се съгласи.Времето е важно.Ако му дам много време мое да се консултира с някой или да рови в гугъл.Сметките с калклулатор се правят за 1 минута.Има само събиране и делене.

                                Коментар

                                Working...
                                X