IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

    Да хванеш променливата лихва ниска.

    Е ся вече надхитриха банките.
    Е, надбавката говорим. Нали и тя се очаква да се вдигне.
    Last edited by direkto4eto2; 08.03.2024, 08:51.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

      Ами ако тръгнат да качват лихвите и се втурнат да купуват за да ги хванат все още по-ниски? TWIST!
      Да хванеш променливата лихва ниска.

      Е ся вече надхитриха банките.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

        Че то стандартъй не е ли най-основно... къде живееш и да ти е широко и хубаво.

        Аз бих предпочел това пред почивки, ресторанти и коли. А е и инвестиция (въпреки, че за някои тук, не е )
        Съгласен съм, но за да купя ново жилище и да живея в него, то трябва да е по-добро от предишното, а не да взема нещо какво да е само защото е по-голямо, а всичко останало да е компромис и то голям.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение
          [/B]

          Не си прав ама баш никак.
          Аз съм лаком и искам 3-4 стаен в конкретни квартали, а жената не иска и да чуе за подобна голяма покупка, че ще трябва да свие стандарта. Иска да вземем евентуално някакъв двустаен с минимален кредит за детето и толкова.
          Че то стандартъй не е ли най-основно... къде живееш и да ти е широко и хубаво.

          Аз бих предпочел това пред почивки, ресторанти и коли. А е и инвестиция (въпреки, че за някои тук, не е )

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

            Баси въображението имаш! Как ги измисляте подобни откровени лъжи, просто се учудвам. Човека с най-малко лични имоти е най-големия повдигач, ебаси аудиторията ха ха. ..
            Тука верно дискусия не става, ай чал, че пак спирам да ви чета тъпия форум.
            Дискусия става, ама само ако приемеш обидните фантазии на старите кучета.
            Аз така се оказах брокер, примерно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

              ДЗДД
              Интересно. Познавам много малки фирми, които работят услуги с минимални разходи и всичките са ЕООД/ООД.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                Не си прав. Не му е никак зле в маломерката на жена си, само дето пространството не достига и чехлите са обърнати към изхода, но пък иначе всичко останало си е топ.
                Баси въображението имаш! Как ги измисляте подобни откровени лъжи, просто се учудвам. Човека с най-малко лични имоти е най-големия повдигач, ебаси аудиторията ха ха. ..
                Тука верно дискусия не става, ай чал, че пак спирам да ви чета тъпия форум.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  Трайчо, ти имаш екзистенциялна разлика от Кавръка. Докато той може да си позволи да се назлъндисва 5-7-10 или 15 години да си купи имот, ти имаш жена, която ти припява, че си държавен служител с гарантиран доход и е крайно време да си влезеш в мъжката роля и да закупите имот за наследниците и да спреш да четеш врели некипели простотии от студения перон на неудачниците. Прав ли съм?


                  Не си прав ама баш никак.
                  Аз съм лаком и искам 3-4 стаен в конкретни квартали, а жената не иска и да чуе за подобна голяма покупка, че ще трябва да свие стандарта. Иска да вземем евентуално някакъв двустаен с минимален кредит за детето и толкова.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Ами като намалят производството от Тец овете (които май бяха на загуба), може би. Лятото на обяд цената може да стане отрицателно, но зимата ще настане веселба, когато дойдат тройни сметки.
                    Тецовете са бита карта, ясно е, че излизат от микса. Те и сега не бяха гъвкави. Цял ден котлите вдигат пара, турбината я въртят 12 часа на празен ход да вдигне обороти ... Вецовете са най-бързи от към реакция. Копчето и след минути се вдига производството. Ама водата намалява...

                    Аеца е средна работа от към гъвкавост. Нужни си ни много на брой мало и средномощни газотурбинни генератори. Децентрализирани из Бг за да няма загуби при пренос, но и газ нямаме....

                    ФВ не са панацея. През деня пик, който няма да бъде оползотворен, а през ноща липси.
                    Ако се премахне нощната тарифа българина, който мрази зелената енергия и това лоби, може и да накаже системата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                      Не знам дали те разбирам правилно: как ще избегнеш рег. по ДДС ако си в 100К+ оборот, си в услуги и съответно с малко разходи и данъчен кредит?
                      ДЗДД

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                        Кво има да разсъждаваме - то отдавна е измислено, прочети малко за кредитния / депозитния
                        мултипликатор!

                        Първата банка трябва да задържи 12% (съгл. изискв. на БНБ) и може да отпусне не повече от 88 бона.
                        Ако идат у втора банка под формата на депозит - тя пък може да отпусне '88к - 12%' и т.н. по веригата...
                        Само дето това е на теория, защото на практика още след първата банка и веригата се къса! Ти ако
                        изтеглиш кредит на 4% лихва от първата - ще ги депозираш ли на 0% лихва във втора банка,
                        за да може тя отново да отпусне кредит?



                        На теория е така, ама я виж кво казва вуйчо (главен икономист на ЕЦБ).

                        https://twitter.com/DU09BTC/status/1602714969283256320

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                          Такива като мен паркират покрай пътя и влачат хладилните чанти до безплатния плаж.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                            Един карък държи 100к евро депозит от десетилетие. Банката ги дава на друг за да си купи туЛа от ферибота, дет си мисли че продава на връО. Той пак ги депозира оти чЕка примоции. Банката пак ги дава като ипотека на някой да си купи в Чайка от некъф льольо. И така нататък, парите се въртят, едни се сдобиват с имоти, други с артии.
                            От това по-добро обяснение не бях чел. И сега също имаме един кольо дето си мисли, че е продал етаж от къща на връО.

                            Last edited by keep_calm; 08.03.2024, 08:40. Причина: не задръствайте форума с анимации извън темата

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              В Албена класни хотели - нЕма.
                              Ако са ти се досвидели 20лв за паркинг, ще ти е било трудно да ги видиш. Такива като тебе паркират покрай пътя и влачат хладилните чанти до безплатния плаж.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Хубу де, дай да поразсъждаваме (може и да бъркам). Бай ти Каврък има 100 к в баМката, бай ти Ратко (не тоз за който си мислиш ) отива в бамката и взема100к кредит, бай ти Лорд и той 100к, някъФ таралеж - 100к, някъФ доктор и той 100к, станаха ли 500к, бамката откъде ги е взема за да ги даде? От сметката на Кавръка ли? Как? Трансферира ли ги от сметката на Кавръка към сметките на тези петимата, или създава (печата) нови?
                                Един карък държи 100к евро депозит от десетилетие. Банката ги дава на друг за да си купи туЛа от ферибота, дет си мисли че продава на връО. Той пак ги депозира оти чЕка примоции. Банката пак ги дава като ипотека на някой да си купи в Чайка от некъф льольо. И така нататък, парите се въртят, едни се сдобиват с имоти, други с артии.

                                Коментар

                                Working...
                                X