IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    ако някога решиш да теглиш голям кредит със сигурност е в плюс ако имаш история в банката, оборот през сметки, липса на закъснения по вноски (ако си теглил кредит), изплащане на заплатата по сметка в банката и тн.. всичко гледат, когато преценяват каква оферта да ти вкарат.
    Така на 64 годишния ми учител асистент от студентските години и колега сега му дадоха към 140К€ кредит за 5 години и с перфектно кредитно досие. Ставало. Аз лично не знаех колко последователен може да бъде човек и като работи изплаща. 3ти апартамент вече в живота си. Похвално.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      С това започнах и аз. Запознаха ме с него топ лекари с които той се черпи и са приятели от дълги години. Проучихме му и уставния капитал, Маверик много ми помогна, регистриран е в Сф с над 200К лв капитал. Няма лоши моменти. После той сам ми разказа, не е вчерашен, добър инвеститор е. Капиталови пазари, всичко вдева доколкото разбира се това е възможно. А е бил топ чейнчаджия навремето, така е започнал. Още от соц времената. Но е жив, тоест умен.
      Този е от старата школа. Само можеш да спечелиш от разговор с такива. Аз съм още млад инвеститор, ама знам, че желязото се кове докато е топло и черпя информация откъдето мога да набарам. Но е трудно понякога, като не си с икономическо образование, да четеш между редовете и да отсяваш спекулата на пазара.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

        Точно, а в Англия даже е малко по-изчанчена тяхната кредитна оценка, защото има специфични случаи когато общото използване на кредитен лимит, което ти е позволено изчислено по някаква си формула, която обхваща цялата ти история по сметката спрямо колко кредит си взел и времето, за което връщаш кредите … Някакъв батак, при който трябва да се чете шрифта с малките букви, които никой не чете.
        Като вземеш малко не е добре, защото "не си се доказал" как си управляваш кредита в очите на кредиторите, а като вземеш много (спрямо използването на кредитния лимит и финансов профил) пак не е добре, защото ако надвишава определен % ставаш неблагонадежден за нов заем.
        Поради това има сценарий в анлийските банки, ако например, изцяло си погасил кредитната си карта, а кредитния рейтинг ти пада, но не съм си играл да чета надълбоко, а просто ми е известен този факт от един артик, който е там, но те англичаните за всичко са наобратно, така че е няма какво да ги мислим. Нашите пак използват подобни формули, но винаги всичко се опира до това как си управляваш кредита и дали правиш информирани избори и вземаш образовани решения.
        Много хора все още имат изключително ниска финансова грамотност и не знаят как да се възползват от кредитната система, нито кое е лош и кое добър кредит, а за целта първо трбява да почнат от що е то дългова парична система. Не просто да осъзнават, че се "печата", защото само по себе си това е суха информация, която не помага по никакъв начин, а само разбирането в дълбочина на целия фокус позволява увереност в действията и шанс за възползване от хранителната верига, в която е и нашата страна.
        „Виза” и „Мастъркард” печелят толкова много от хора, които не си обслужват кредитните карти, че имат възможността да връщат големи бонуси на малкото си изрядни кредитополучатели.
        Евала, че ти се занимава да пишеш толкова изчерпателно- инфото е полезно за всички четящи. Ще се консултирам и ще пиша пак по темата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MorskiShop Разгледай мнение

          Много ти благодаря за изчерпателния отговор. Леля ми е голям банкер в Социетето, въпреки, че аз съм в Пощенска. Ще я питам и нея по темата какво ще ми каже и ще взема решение.
          ако някога решиш да теглиш голям кредит със сигурност е в плюс ако имаш история в банката, оборот през сметки, липса на закъснения по вноски (ако си теглил кредит), изплащане на заплатата по сметка в банката и тн.. всичко гледат, когато преценяват каква оферта да ти вкарат.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MorskiShop Разгледай мнение

            Вярно е това. Аз тука в София като харесам нещо и ходя да го гледам още докато се строи- основи, тухли, армировка. Отделно и следя какво портфолио има строителя и в какво състояние са на днешна база имотите.
            С това започнах и аз. Запознаха ме с него топ лекари с които той се черпи и са приятели от дълги години. Проучихме му и уставния капитал, Маверик много ми помогна, регистриран е в Сф с над 200К лв капитал. Няма лоши моменти. После той сам ми разказа, не е вчерашен, добър инвеститор е. Капиталови пазари, всичко вдева доколкото разбира се това е възможно. А е бил топ чейнчаджия навремето, така е започнал. Още от соц времената. Но е жив, тоест умен.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MorskiShop Разгледай мнение

              Колкото повече кредитни инструменти, които обслужваш регулярно и изрядно, толкова повече ти се вдига кредитния рейтинг + нивото на образование
              Точно, а в Англия даже е малко по-изчанчена тяхната кредитна оценка, защото има специфични случаи когато общото използване на кредитен лимит, което ти е позволено изчислено по някаква си формула, която обхваща цялата ти история по сметката спрямо колко кредит си взел и времето, за което връщаш кредите … Някакъв батак, при който трябва да се чете шрифта с малките букви, които никой не чете.
              Като вземеш малко не е добре, защото "не си се доказал" как си управляваш кредита в очите на кредиторите, а като вземеш много (спрямо използването на кредитния лимит и финансов профил) пак не е добре, защото ако надвишава определен % ставаш неблагонадежден за нов заем.
              Поради това има сценарий в анлийските банки, ако например, изцяло си погасил кредитната си карта, а кредитния рейтинг ти пада, но не съм си играл да чета надълбоко, а просто ми е известен този факт от един артик, който е там, но те англичаните за всичко са наобратно, така че няма и какво да ги мислим. Нашите пак използват подобни формули, но винаги всичко се опира до това как си управляваш кредита и дали правиш информирани избори и вземаш образовани решения.
              Много хора все още имат изключително ниска финансова грамотност и не знаят как да се възползват от кредитната система, нито кое е лош и кое добър кредит, а за целта първо трбява да почнат от що е то дългова парична система. Не просто да осъзнават, че се "печата", защото само по себе си това е суха информация, която не помага по никакъв начин, а само разбирането в дълбочина на целия фокус позволява увереност в действията и шанс за възползване от хранителната верига, в която е и нашата страна.
              „Виза” и „Мастъркард” печелят толкова много от хора, които не си обслужват кредитните карти, че имат възможността да връщат големи бонуси на малкото си изрядни кредитополучатели.
              Last edited by Kris_; 07.06.2023, 23:00.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Продал е само 3 апарта. Другите ще си ги отдава сам. Знае той, колко народ върна от сделка. Наистина и строителя му познавам, снимки имам от ранни етапи на строителство, всичко е топ. За лоши сгради със спестяване от всичко искат майка си и баща си като цена.
                Вярно е това. Аз тука в София като харесам нещо и ходя да го гледам още докато се строи- основи, тухли, армировка. Отделно и следя какво портфолио има строителя и в какво състояние са на днешна база имотите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                  Моята я бях направил преди вече цели 8 години са минали, и то повода да я извадя беше нелепа случка, и за тогава свърши добра работа. Като си мислех да не я подновявам след като изтече, но я оставих и дълго време не я бях ползвал.
                  По принцип ненавиждам паричната система, в която са ни натикали, защото всеки път когато изпозлваш кредит помагаш на банките да правят повече валута от въздуха, и подпомагаш обезценяването на левът, но нали знаеш английско-американската поговорка, ако не можеш да ги победиш.
                  По време на бичи пазара се бяха появили карти на Виза към криптоборси, но бързо орязаха предимствата им и в момента банките предоставят по-добри условия. Още ги пазя, имам две, ако ми потрябват, защото пък предоставят възможност за разплащания с криптовалута.
                  Практически, ако се използва кредита по предназначение, според възможностите и личните финанси са в ред, а не цари някаква ентропия, кредитната не само ти излиза безплатно, не само се ползваш от защитата на банката(има разлика дали плащаш с дебит или кредит), хем и ще ти върнат някоя стотачка, а и трупа добро кредитно досие, което е по-важното. Не мога да спра търговските обекти(особено малките) да не приемат на Виза мафията, така че щом ще е така и ми предоставят почти навсякъде възможност да плащам с кредит, ще стържа с карата.
                  В България няма толкова добри бонус програми за кредитни карти колкото в чужбина, но мисля, че това ще се промени.
                  Преди няколко години имах леко отвратителен кредит, а сега имам достатъчно да купя неща, които не мога да си позволя, все още!
                  Много ти благодаря за изчерпателния отговор. Леля ми е голям банкер в Социетето, въпреки, че аз съм в Пощенска. Ще я питам и нея по темата какво ще ми каже и ще взема решение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от MorskiShop Разгледай мнение

                    Чакай ти не беше ли лекар? Иначе нормално да не искаш да продаваш в София. В Пловдив също не e лош пазара, има на кого да отдаваш под наем и да продаваш след това. Хубаво е, че си взел апартамент в сграда, където и строителят има собствени апартаменти, но живее ли в някой от тях? Ако да, супер, защото те си правят собствените сгради, в които живеят lege artis.
                    Продал е само 3 апарта. Другите ще си ги отдава сам. Знае той, колко народ върна от сделка. Наистина и строителя му познавам, снимки имам от ранни етапи на строителство, всичко е топ. За лоши сгради със спестяване от всичко искат майка си и баща си като цена. Той също ще обитава един на последнен етаж с добра покривна тераса.
                    Според мен ще ги отдава известно време и после ще ги развърже на цени които няма да са днешните.
                    Last edited by bulgarian lev; 07.06.2023, 22:45.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Не. В Плевен е този нов апарт, но ми се смениха плановете. Но нищо няма да загубя, напротив. Купил съм апарт в топ сграда, където само входните врати са по 3000 лв, асансьора макар че аз съм на първи висок етаж е 60К лв, изолация и на калкана има, страхотни общи части щото собственика си държи 8 апарта за него, по 2 на етаж са. В Сф не продавам нищо, за нищо на света. Виж в Бургас или Пловдив може да купя, но засега не бързам. Хората плащат наеми и ходя да развивам ниши. Това ми е работата. Още малко и се оттеглям. Работата е трудна и експертна. За тези които я искат такава разбира се.
                      Чакай ти не беше ли лекар? Иначе нормално да не искаш да продаваш в София. В Пловдив също не e лош пазара, има на кого да отдаваш под наем и да продаваш след това. Хубаво е, че си взел апартамент в сграда, където и строителят има собствени апартаменти, но живее ли в някой от тях? Ако да, супер, защото те си правят собствените сгради, в които живеят lege artis.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от MorskiShop Разгледай мнение

                        Аз още не съм си направил, ама едва преди две години си направих дебитна. Май е време да направя една и да плащам всичко с нея, че да трупам точки. Ти какво ще ме посъветваш?
                        Моята я бях направил преди вече цели 8 години са минали, и то повода да я извадя беше нелепа случка, и за тогава свърши добра работа. Като си мислех да не я подновявам след като изтече, но я оставих и дълго време не я бях ползвал.
                        По принцип ненавиждам паричната система, в която са ни натикали, защото всеки път когато изпозлваш кредит помагаш на банките да правят повече валута от въздуха, и подпомагаш обезценяването на левът, но нали знаеш английско-американската поговорка, ако не можеш да ги победиш.
                        По време на бичи пазара се бяха появили карти на Виза към криптоборси, но бързо орязаха предимствата им и в момента банките предоставят по-добри условия. Още ги пазя, имам две, ако ми потрябват, защото пък предоставят възможност за разплащания с криптовалута.
                        Практически, ако се използва кредита по предназначение, според възможностите и личните финанси са в ред, а не цари някаква ентропия, кредитната не само ти излиза безплатно, не само се ползваш от защитата на банката(има разлика дали плащаш с дебит или кредит), хем и ще ти върнат някоя стотачка, а и трупа добро кредитно досие, което е по-важното. Не мога да спра търговските обекти(особено малките) да не приемат на Виза мафията, така че щом ще е така и ми предоставят почти навсякъде възможност да плащам с кредит, ще стържа с карата.
                        В България няма толкова добри бонус програми за кредитни карти колкото в чужбина, но мисля, че това ще се промени.
                        Преди няколко години имах леко отвратителен кредит, а сега имам достатъчно да купя неща, които не мога да си позволя, все още!
                        Last edited by Kris_; 07.06.2023, 22:32.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MorskiShop Разгледай мнение
                          Това в Бургас или в София?
                          Не. В Плевен е този нов апарт, но ми се смениха плановете. Но нищо няма да загубя, напротив. Купил съм апарт в топ сграда, където само входните врати са по 3000 лв, асансьора макар че аз съм на първи висок етаж е 60К лв, изолация и на калкана има, страхотни общи части щото собственика си държи 8 апарта за него, по 2 на етаж са. В Сф не продавам нищо, за нищо на света. Виж в Бургас или Пловдив може да купя, но засега не бързам. Хората плащат наеми и ходя да развивам ниши. Това ми е работата. Още малко и се оттеглям. Работата е трудна и експертна. За тези които я искат такава разбира се.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            конкретно за 'златните' карти на ЦКБ ги предлагат ако имаш пари по сметка над 20К или кредит над 20К...
                            имам сметка при тях (кредит не)
                            има ли каш бак
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Няма да живея там. Или ще го отдам но ще следя внимателно пазара на наеми или остава за семейството щото пернах и 30 кв паркомясто отдолу баш срещу входа и идеални части от парцела. А другото където сме може и да продам. Ще помисля.
                              Това в Бургас или в София?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Пиши че не живееш там .Плащаш ниски данъци и вода ,аз вода не плащам никаква,всъщност май плаща но оня отгоре,без да знае
                                Няма да живея там. Или ще го отдам но ще следя внимателно пазара на наеми или остава за семейството щото пернах и 30 кв паркомясто отдолу баш срещу входа и идеални части от парцела. А другото където сме може и да продам. Ще помисля.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X