IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ратко, ти преди 3 години ли взе сребърните талери или бъркам тайминга?

    Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	22.4 КБ
ID:	4099439


    ПС То и злато да беше взел - същата работа, добре че си инвестирал на зелено и в свещи.

    Коментар


    • Предпазливото покачване на банковите лихви в България

      Конкуренция между банките и изоставане във времето от решенията на ЕЦБ бавят коригирането на лихвените нива у нас

      „Лихвите по кредитите и депозитите ще започнат да се увеличават все по-осезаемо“, обяви управителят на Българската народна банка Димитър Радев и прогнозира, че по-високи лихвени нива, както по линия на кредитите, така и по линия на депозитите, ще има към края на годината. Те обаче ще се повишават по-бавно, защото българската банкова система е с много висока ликвидност.

      Според него България се намира в стадий на икономически цикъл, при който трябва да има по-добра фискална политика, затова и тенденцията е към затягане на монетарните и фискалните условия. Гуверньорът на централната банка е категоричен, че състоянието на банковата система е добро, като показателите на търговските банки са над средните за Европейския съюз.

      Той отчита, че темповете на кредитна експанзия намаляват, след като БНБ въздейства на процеса чрез три групи от мерки. Първо – с използването на наличните инструменти на паричната политика с решението за увеличаване на задължителните минимални резерви. Второ – с инструментите на надзорната и макропруденциалната политика като увеличението на антицикличния капиталов буфер. И трето – ускоряване на трансмисията на паричната политика на ЕЦБ, която преследва същата цел.

      https://www.investor.bg/a/539-banki-...vi-v-balgariya

      Коментар


      • https://www.marica.bg/imoti/pazart-n...liza-v-recesiq

        Пазарът на жилища влиза в рецесия 23:45, 02.08.2023
        Marica.bg
        1511
        1

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Австралия на мен ми е план Е. Твърде далеч са от всички конфликти, а си имат всичко. Твърде възможно е да оцелеят при ядрен конфликт, при необходимост могат и сами да си произвеждат всичко необходимо.

          ПС: Абе друго си е планове А, Б, Ц, Д и Е да са всички в Гоцето. Нали ще има какво да се завещае на пра-правнуците (горките няма шанс да си купят), другото е маловажно.
          Нова Зеландия и Канада,там гледай

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Не знам.Това последното ми се стори непрактична сделка.Ама ти си знаеш все пак
            По-практични не останаха. Парата купуваше, сега гледа. Има и време за маневри. Но кеша трябваше да се разкара, в банка повече и лев не слагам. Когато станем част от Европа тогава. Сега сме на някои си, вече ги не помня всичките кратуни.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              https://www.macrobusiness.com.au/202...-house-prices/

              Подгответе се за нови спадове в цените на жилищата в Австралия!
              Австралия на мен ми е план Е. Твърде далеч са от всички конфликти, а си имат всичко. Твърде възможно е да оцелеят при ядрен конфликт, при необходимост могат и сами да си произвеждат всичко необходимо.

              ПС: Абе друго си е планове А, Б, Ц, Д и Е да са всички в Гоцето. Нали ще има какво да се завещае на пра-правнуците (горките няма шанс да си купят), другото е маловажно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Като свърши сделката ми ще ти кажа и какво и на ква цена съм купил. И снимки да се насладиш.
                Не знам.Това последното ми се стори непрактична сделка.Ама ти си знаеш все пак

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Спрямо пазара
                  Като свърши сделката ми ще ти кажа и какво и на ква цена съм купил. И снимки да се насладиш.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • https://www.macrobusiness.com.au/202...-house-prices/

                    Подгответе се за нови спадове в цените на жилищата в Австралия!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Каква и с колко?
                      Спрямо пазара

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                        Ти се ебав@ш?
                        Не се еб@ва

                        https://www.google.com/search?client...d&q=Loan_oa_hh

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

                          Сумата на всички USD ипотечни кредити у нас е равна на 355000 лева (стойността на 2 двустайни апартамента). Как това ще повлияе на пазара на жилища у нас?
                          Ти се ебав@ш?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                            Решенията на ЦБ на Нуару нямат значение, нито за света, нито за нас, но решенията на ФЕД определено имат значение за целия свят. Ако това не си го проумял е по-добре да спреш да пишеш тук и да насочиш усилията си в бг мама, там може и да ти излезе късмета с някоя отегчена домакиня...
                            Сумата на всички USD ипотечни кредити у нас е равна на 355000 лева (стойността на 2 двустайни апартамента). Как това ще повлияе на пазара на жилища у нас?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

                              Не мисля, че това е форум за гатанки. Според БНБ ипотечни кредити у нас се теглят в BGN, EUR и USD, като последният USD ипотечен кредит е вписан в началото на 2020 година, а кредитите в EUR се незначителен процент. Обемът на левовите ипотеки е 35 пъти повече от евровите ипотеки.
                              И да се върнем на въпроса - какво общо имат решенията на централните банки в Науру, Нова Зеландия, САЩ или Таджикистан с кредитните условия у нас?
                              Майтапчия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                А, изложените аргументи, нямат значение за калинките, нали...
                                Викаш, този път ще е различно, а?

                                Коментар

                                Working...
                                X