IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

    М' дам, три месеца не съм влизала тук и нищо не се е променило
    да ти кажа, малко е спаднал бойния дух на понижителите
    накавръка спря да пише писма до ецб, фед, ацб и яцб
    и справката се закрепи трайно над 2к евро квадрата
    вече почти не останаха понижители, с които да се закачаме
    препоръка е

    Коментар


    • Click image for larger version

Name:	55.JPG
Views:	1
Size:	39.4 КБ
ID:	4168255


      https://www.n-tv.de/wirtschaft/Wohni...e24823178.html

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        еми то и на нас ни е скучно ако не се закачаме с вас
        М' дам, три месеца не съм влизала тук и нищо не се е променило

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

          11.50 лв.
          Защо питаш?
          Много скромно, Трайчо, отпусни си малко чиновническата душица

          Питам защото и ти питаше.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            нали знаеш къде всички са бикове ...
            знам, но ми кажи ама честно
            според теб тук случая такъв ли е?
            защото понижителите не са станали бикове а просто ги няма
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение



              Е, какво да правим тук?! При вас е скучно.

              Вие тухладжиите за последните 10 години я имате 2 сделки, я нямате... През останалото време - само празни приказки по форумите.
              С "инвеститори" като вас ще остареем от скука.

              Освен това вашите наематели ви мразят...

              Да поясня, че това не е мое мнение, а на един друг потребител в борсовата тема, където вчера постнах видео с една интересна история за млад инвеститор, който заложил всички спестявания на майка си на борсата, с цел бързо забогатяване.

              Това беше по повод на твърдението на господин ratten дали играта на борсата била хазарт, или не...
              еми то и на нас ни е скучно ако не се закачаме с вас
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                останаха ли понижители тука
                Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                Сигурно са заети да доминират на световните борси
                Е, какво да правим тук?! При вас е скучно.

                Вие тухладжиите за последните 10 години я имате 2 сделки, я нямате... През останалото време - само празни приказки по форумите.
                С "инвеститори" като вас ще остареем от скука.

                Освен това вашите наематели ви мразят...

                Да поясня, че това не е мое мнение, а на един друг потребител в борсовата тема, където вчера постнах видео с една интересна история за млад инвеститор, който заложил всички спестявания на майка си на борсата, с цел бързо забогатяване.

                Това беше по повод на твърдението на господин ratten дали играта на борсата била хазарт, или не...
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • На инвесторите и брокерите им се струва нормално младежи да се изгърбят с 30г кредит и да им струва повече от месечната заплата, при положение че самите те знаят че копторите са поне х3 надценени и си мислят че нямало балон.
                  Ами хайде къде са ви сделките покажете си богатствата от последните 2години да ви завидим, нали сте милионери на хартия и на тухли.
                  Защо така трепкаво се разработихте последните 2години и започнахте не само да вдигате телефони но и да се подмазвате ежедневно?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                    А ти дари ли?
                    11.50 лв.
                    Защо питаш?
                    Last edited by Traicho_80; 22.03.2024, 12:48.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                      останаха ли понижители тука
                      Сигурно са заети да доминират на световните борси

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                        Джони вчера доказа каква сума е дарил (мисля, че беше малко над 1000лв.). Малко са хората, които ще дарят 1000лв. за непознат, за което им правя евала. Ти едва ли би го направил.
                        А ти дари ли?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                          останаха ли понижители тука
                          нали знаеш къде всички са бикове ...
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • останаха ли понижители тука
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Той потвърди с "ДА", само че сега се прави на кьорав, понеже тогава не знаеше сумата. Аз изобщо нямах намерение да споделям колко съм дарил, но ако това накара някой като Пачангов и останалите наглеци като него да ме последват, би било добре.
                              Факт!
                              Да видим дали е мъжкарче и ще си удържи на думата?

                              Коментар


                              • Минавам съвсем набързо , а и не съм чел много напоследък.
                                Мернах мнение на Диска / а той е точен/ за наемите и понее подразбирам малко от туй да ви запозная как стоят нещата.
                                Има пропуски в аритметиката му водейки до изкривен леко резултат / например най-ниският ми наем към момента е 850 лева и е толкова щото човека е ок и дългосрочен иначе щеше да е повече/. Миналата година актуализирах всички наеми нови, стари в зависимост от това до пазарно или малко под ниво. И точно това пропуска Диска, че когато има инфлация и нарастващи доходи наемите няма как да не се актуализират периодично колкото и свестни да са наемателите. От последното зависи само нивото .... Когато викна майстор той не ме таксува на 5-годишно стара тарифа щото съм му симпатичен и коректен, а ме щави по настоящите нива. И това мога да го платя само ако наема преди това е бил адекватен....
                                Обаче той пропусна една съществена част - не просто амортизацията на покрива или стените в сградата, а самата сграда. За по-лесно им давам 100 години живот по процент на година също не е калкулирал и собственото време да е разправяш с проблеми или наематели. Има и още но да не издребнявам.
                                Като се вкара всичко тва в кюпа нетната доходност поне при мен отива на или под 1%. Това звучи смешно за някои и безсмислено и е така ако се погледне от чисто инвестиционна гледна точка. Обаче моята и на доста други хора не е такава. А тя е гледна точка на човек който иска САМО да запази стойността на това дето е изкарал през годините и да даде по-лесен старт на наследниците си защото те сами няма да могат да са собственици на имоти в 95%+ от случаите дори и да искат. Хубавото / за мен/ е че аритметиката е доста противоречива и освен това на младите се втълпява по всички канали, че е яко да си наемател... на всичко не само имоти и желаещите да са собственици намаляват :-)
                                И за край- от имоти може и се печели чудесно , но в различни ситуации като ако си строител и продаваш или отдаваш под наем построеното от теб или имотите са не жилищни или са финансирани с ниски лихви и са достатъчно много така че например да имаш поддръжка на щат и т.н. Много варианти обаче нашата форумна версия става само за запазване на стойност.... което не е хич лошо .

                                ПП
                                Само да допълня , че имотите у нас въпреки че поскъпнаха доста и повече от това което очаквах за този период все още са подценени спрямо света. Т.е. дали краткосрочно са нагоре или надолу средносрочно и дългосрочно ще са повече нагоре от чужбинските имоти....

                                Аре чао , че се готвя за ПМС след седмица....:-)
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 22.03.2024, 10:37.

                                Коментар

                                Working...
                                X