IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
    Не мисля , че 6-7% по ипотеки ще променят нещо генерално....
    Пак глупости на търкалета
    Ако ипотеките бяха 6-7% отдавна да е умрял БГ пазара на имоти.Само ниските лихви държат мъртвеца полужив.Засега
    После ти и другите повдигачи ,поради липса на икономически познания, повтаряте някакви лихви като манна небесна,но изобщо не разбирате за какво става въпрос с тях
    Помислете при такива лихви как ще се представя икономиката? Безработицата колко ще нарасне? Дали бизнеса ще може да се финансира изгодно и да дава тези пари които дава и в момента ?

    Пълна каша ви е в главите и се сърдите после като ви го кажат
    Last edited by petrg5s; 06.07.2023, 13:04.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      Е,ватник си ,но те е срам да си признаеш Личи ти от 1000км ,а и толкова силно да се жегнеш за военната им немощ е показателна

      Средно положения няма Песимист ! Ние сме в EU и NATO,ако не си разбрал.
      Смучем им ресурсите и парите,а търсим някаква изгода от някъде си.Ми ние я имаме вече,дадена ни е, и въпроса е заради келеши като теб,да не я загубим,че тогава ще се състезаваме с Африка

      И не знам кой е заблудения.Изглежда е тоя който твърдеше,че имотите в Киев сега стрували повече отпреди войната
      Ние сме КОЛОНИЯ на ес и сатанато. и ТЕ НИ СМУЧАТ и ни залъгват с дрънкулки(фондове) които лакеите - колониална администрация КРАДАТ.
      От цялата тая простотия имаме САМО И ЕДИНСТВЕНО ЩЕТИ
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Не мисля , че 6-7% по ипотеки ще променят нещо генерално.... Тва би било колко 100 лева на месец повече по вноската...айде 200 да са....
        В Лидъл гледах вече 1900 лева заплата....в смотания Т-маркет преди няколко месеца гледах 1400 нето....средна възраст на касиерките там е 76 години сега.....живи и здрави да са бабите касиерки....
        Малко си пообъркал цифричките, но простено ти е....
        на 7% лихва 200 бона в евро за 30 години са ти 2600лв вноска.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Не мисля , че 6-7% по ипотеки ще променят нещо генерално.... Тва би било колко 100 лева на месец повече по вноската...айде 200 да са....
          В Лидъл гледах вече 1900 лева заплата....в смотания Т-маркет преди няколко месеца гледах 1400 нето....средна възраст на касиерките там е 76 години сега.....живи и здрави да са бабите касиерки....
          при малка лихва се тегли голям кредит смело, но при двойно по-висока лихва този кредит става тежест

          1. спад в общо потребление на стоки и усулги
          2. спад в строителството
          3. 1 и 2 водят до безработица в определени сектори първо малка, а после не толкова малка
          4.
          5.
          6.

          ако си теглил 200К на 2.8% на 5.8% няма да ти е гот, а ако те съкратят какво правиш?

          малко хора си дават сметка колко хиляди семейства се издържат именно покрай сектор ново строителство
          колко ддс влиза в държавата при продажбата на тази продукция
          колко ддс влиза при продажбата на мебели, фаянс и тн пак покрай тази продукция

          спре ли сектор ново строителство ще има значително намаление на много приходи за много сектори вкл и държавата

          когато икономиката насочи силата си да трупа тухли в един момент се нарушава балнса и при обръщане на тренда нещата стават доста неприятни.

          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
            Та грешиш и относно другото - по никакъв начин не съм руски фен, не съм и американски , а гледам кое е най-изгодно за нас като страна.
            Мале като се замисля колко си заблуден -
            Е,ватник си ,но те е срам да си признаеш Личи ти от 1000км ,а и толкова силно да се жегнеш за военната им немощ е показателна

            Средно положения няма Песимист ! Ние сме в EU и NATO,ако не си разбрал.
            Смучем им ресурсите и парите,а търсим някаква изгода от някъде си.Ми ние я имаме вече,дадена ни е, и въпроса е заради келеши като теб,да не я загубим,че тогава ще се състезаваме с Африка

            И не знам кой е заблудения.Изглежда е тоя който твърдеше,че имотите в Киев сега стрували повече отпреди войната

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Не мисля , че 6-7% по ипотеки ще променят нещо генерално.... Тва би било колко 100 лева на месец повече по вноската...айде 200 да са....
              В Лидъл гледах вече 1900 лева заплата....в смотания Т-маркет преди няколко месеца гледах 1400 нето....средна възраст на касиерките там е 76 години сега.....живи и здрави да са бабите касиерки....
              С 1400 нето си жив умрял. Не виждам какво толкова му е хубавото.

              А 5% повече лихва при 200кЕвро ипотечка са 1600 лева отгоре, не 100. Тук говорим за масовия ипотекар - прошлякът с 3000-4000 заплатка, който е подведен от брокерастите и банкерите че може да си позволи подобна сума.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                при 6-7% лихви по ипотеки (и бизнес кредити) тук ще е пълна драма, при 4-5% ще е лека драма
                Не мисля , че 6-7% по ипотеки ще променят нещо генерално.... Тва би било колко 100 лева на месец повече по вноската...айде 200 да са....
                В Лидъл гледах вече 1900 лева заплата....в смотания Т-маркет преди няколко месеца гледах 1400 нето....средна възраст на касиерките там е 76 години сега.....живи и здрави да са бабите касиерки....
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 06.07.2023, 12:43.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Не е истина..... Дори и при тези лихви 2/3 от жилищата продължават да поскъпват ...т.е. генерално цените растат.....
                  Кога ще дойде този пусти спад и лихвите 16% ли требе да станат ....Упс ама то и тогава имотите поскъпват / справка Турция/
                  при 6-7% лихви по ипотеки (и бизнес кредити) тук ще е пълна драма, при 4-5% ще е лека драма
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Убъркал си се яко....отново :-)
                    Не съм сгрешил с нищо относно Ковид / минах вируса поне 2 пъти и спасих всички близки от отровата/ и относно имотите .... бия всички алтернативи на Берти с мили .... е малко сгреших де щото не набухах ипотеюки , ама жената и тъщата не дадоха.....:-(
                    Та грешиш и относно другото - по никакъв начин не съм руски фен, не съм и американски , а гледам кое е най-изгодно за нас като страна. В момента без никакво съмнение е много по-добре да сме на страната на Запада , което не означава , че те не ни онодят както си искат.... не че с руснаците ще е по-лек този процес.... сигурно е че няма да сме по-добре с тях в момента. НО такава ни е съдбата защото уви Радомир не е център на вселената или на Европа....толкоз :-(
                    Мале като се замисля колко си заблуден - в Русия съм ходил само 1 път по работа и няколко години ми се налагаше да работя и с руснаци...мъка и нищо хубаво не съм видял от тази страна....
                    Това не променя факта че знам от първо лице кое и как БЕШЕ в Украйна / бях там дори по време на преврата 2014/. Поради това много съжалявам за страната...съсипаха я , а се чувствах като у дома там....е може и повече ако гръмнат централата.....
                    Относно кой какво има военно не е важно какво се изказва некой генерал или Медведев ли беше там , кой кви ракети има и т.н..... Тва е за масовката като теб.:-) Ако можеха Американците безрисково да пребият руснаците и да останат ядрено незасегнати отдавна да са го направили....явно не могат
                    Така че забрави, че Черно море ще се изпари и Варна и Бургас ще са без пари и с радиация...нема да стане....
                    Абе ФАЩ не могат талибаните, северна корея не си и помислят да я пипнат, щели да имали възможност РУСИЯ да закачат.
                    ФАЩ и РУСИЯ работят ЗАЕДНО срещу консуматорска йейропа и производителя на тез "блага" Китай. По добре и 100 пъти по лесно е да унищожиш охолния живот на дрътаците отколкото да направиш охолен живота на племето си.
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      Над една трета от жилищата във Великобритания са изгубили стойност за шест месеца

                      Те са поевтинели със средно 7700 паунда, сочат данни на имотен портал


                      Над 11 млн. жилища във Великобритания са отчели спад на стойността си от края на миналата година, тъй като скъпите ипотечни кредити разтърсват имотния пазар, пише Bloomberg.

                      Около 38% от домовете са изгубили най-малко 1% от стойността си между ноември и май, сочат данни на имотния портал Zoopla. Тези имоти са изгубили средно 7700 паунда. Това е ръст спрямо 18 на сто от домовете, които са изгубили стойност през 12-те месеца до май, което означава, че последиците от растящите лихви започват да натежават върху цените.

                      „Жилищният пазар регистрира спад на цените на жилищата спрямо края на 2022 г. и началото на 2023 г., докато пазарът се приспособява към лихви от 6%“, коментира Ричард Донъл, изпълнителен директор на Zoopla. „Това води до понижаване на цените на почти четири от десет жилища през последните шест месеца, обикновено става дума за по-големи домове с по-високи цени“, допълва той.
                      https://www.investor.bg/a/534-novini...-shest-mesetsa
                      Не е истина..... Дори и при тези лихви 2/3 от жилищата продължават да поскъпват ...т.е. генерално цените растат.....
                      Кога ще дойде този пусти спад и лихвите 16% ли требе да станат ....Упс ама то и тогава имотите поскъпват / справка Турция/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                        Песимист,пълни глупости пишеш като всяка ватенка
                        Просто нямаш връзка с реалността,без да искам да те обидя.И с Ковид и с имотите и сега с Украйна го показваш по категоричен начин.

                        Видяхме я "втората най-силна армия",видяхме и "не сваляемите" Кинжали,а 80% от ядрения им арсанал е амортизиран или буквално неизползваем.
                        Гръмнат ли Запорожие,реакцията ще е военна ,без ЯО.За няма и 2-3 дена всичкото орк в Украйна,Крим и Черно море няма да го има.Това го казват няколко US генерали,не аз !
                        Путин ще бъде избомбен или с ракети за който не си чувал,или ще го клъцнат вътрешни хора
                        Ако нареди ядрен удар,най-вероятно няма да бъде изпълнен от многото звена под него
                        В същото време не знам дали си запознат колко много ядрени подводници са около бреговете на русия в момента ,а "Конникът на Апокалипсиса" (провери я в гугъл) беше доскоро в Средиземно море и за няма и 1 час всичко в русия ще стане пустиня и най-вече москва ,която буквално ще изчезне за 1 час и ще се превърне в едно гигантско стъкло отразяващо слънцето.

                        Не случайно всички специалисти ти казват,че в момента риска за ядрен конфликт е най-голям изобщо откакто съществува човечеството.
                        И това заради един откачен дебил,на който си поклоник .А и почти всички повдигачи сте му фенове,без бончето
                        Убъркал си се яко....отново :-)
                        Не съм сгрешил с нищо относно Ковид / минах вируса поне 2 пъти и спасих всички близки от отровата/ и относно имотите .... бия всички алтернативи на Берти с мили .... е малко сгреших де щото не набухах ипотеюки , ама жената и тъщата не дадоха.....:-(
                        Та грешиш и относно другото - по никакъв начин не съм руски фен, не съм и американски , а гледам кое е най-изгодно за нас като страна. В момента без никакво съмнение е много по-добре да сме на страната на Запада , което не означава , че те не ни онодят както си искат.... не че с руснаците ще е по-лек този процес.... сигурно е че няма да сме по-добре с тях в момента. НО такава ни е съдбата защото уви Радомир не е център на вселената или на Европа....толкоз :-(
                        Мале като се замисля колко си заблуден - в Русия съм ходил само 1 път по работа и няколко години ми се налагаше да работя и с руснаци...мъка и нищо хубаво не съм видял от тази страна....
                        Това не променя факта че знам от първо лице кое и как БЕШЕ в Украйна / бях там дори по време на преврата 2014/. Поради това много съжалявам за страната...съсипаха я , а се чувствах като у дома там....е може и повече ако гръмнат централата.....
                        Относно кой какво има военно не е важно какво се изказва некой генерал или Медведев ли беше там , кой кви ракети има и т.н..... Тва е за масовката като теб.:-) Ако можеха Американците безрисково да пребият руснаците и да останат ядрено незасегнати отдавна да са го направили....явно не могат
                        Така че забрави, че Черно море ще се изпари и Варна и Бургас ще са без пари и с радиация...нема да стане....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Жаби обаче - нЕма..... а гьола - празен...

                          П.С забравих да добавя и че има такса чадър + 2 шезлонга - 50 лв.
                          Майтапа настрани, ама с твоите коментари ме отказа да ходя на черноморието. Ще ходя два пъти на спа това лято и веднъж на Пампорово.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            ГолемиО 2,5 тонен баварец навсякъде го пускат - даже врати отварят.

                            П.С за съжаление (тяхно) обаче беше за последно.
                            Само цапате въздуха с тези стари дръгели.

                            Можеше прото да си татуираш на челото че си комплексар

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                              Боркерчетата са изнервени, но на всеки му е ясно, че в Бг е един огромен балон. Засега този балон първо гръмна в туризъма и земеделието. Следва и строителството, не защото е лошо качеството (винаги е било така) а защото цените са много високи и на тези нива няма желаещи. Това е горчивата истина другарЕ продавачи/брокерази.
                              Както казвам (и подкрепям с факти и снимки) иде ГОЛЕМОТО ОТРЕЗВЯВАНЕ!
                              Бетич, възможно е да си много прав. Какво ни остава обаче, да продадем сегашните си имоти и да събираме пари за да хванем дъното някой ден? BTW ти продаде ли си имотите за да ги рентваш от новите собственици, усещам, че така е по-изгодно при очакваното спукване на балона?
                              Last edited by troika; 06.07.2023, 12:01. Причина: Хайде и една усмивка да сложа, да бъдем позитивни.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Затова е редно всяка жаба да си знае гьола. Като ти е скъпо не се напъвай зорлем да ходиш там. Ходи си в селския хоремаг, където не са кожодери и много внимавай кого наричаш келеш.
                                Албенски, пак ли пишеш от ника на доктора?
                                Внимавай да не баннат и този.

                                Коментар

                                Working...
                                X