IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    Смяна в посоката: турската централна банка рязко вдигна лихвите !


    АМА КАК ТАКА ? И ЕРДОГАНЯ ЛИ ?ХА ХА

    МАЙКА ПЛАЧЕ !!


    Водещата лихва в Турция се увеличава с 650 базисни точки (6.5 пункта) до 15% - първо подобно решение на централната банка от 27 месеца, съобщи Анадолската агенция.
    АЦБ повиши изненадващо рязко основния лихвен процент - до 5,0%


    С хода британските централни банкери се опитват да се преборят с високата инфлация

    https://www.investor.bg/a/539-banki-...protsent-do-50
    Пак пояснявам каврък, дано разбереш. Английската централна банка започна да вдига лихвите първа от западния свят. И след вече 20 месеца вдигане на лихвите кеша само се обезценява и активите се вдигат или поне са в застой.

    Извода е че е трябвало още по рязка реакция за да овладеят инфлацията, която е НА ПОЛОВИНА ОТ БЪЛГАРСКАТА.

    Айде моля ти се направи елементарна сметка сега в БЪЛГАРИЯ колко по-отчайващо е положението с НАД ДВОЙНА инфлация и лихвата на половина и със 20 МЕСЕЦА ЗАКЪСНЕНИЕ НА ЗАТЯГАНЕТО!!!!!

    България вече две години е в инфлационна спирала. От такава спирала няма измъкване в историята на човечеството без масови БАНКОВИ фалити или по-лошо. Вече и да вдигат лихвите всички са си проиграли бюджета на дълбок дефицит, и държавата и бизнеса и домакинствата. Кеша ще каже мяу и ще ти сервират една студена вода за 500 лева по меню на слънчака.

    Коментар


    • Очаквайте скоро нов приток на селячество към софийски апартаменти:

      Средната цена на сделките с ниви в България е достигнала 1428 лв. за един декар през 2022 г., което е ръст с 21,6% спрямо 2021 г., сочат данни на Националния статистически институт (НСИ).

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        Смяна в посоката: турската централна банка рязко вдигна лихвите !

        АМА КАК ТАКА ? И ЕРДОГАНЯ ЛИ ?ХА ХА

        МАЙКА ПЛАЧЕ !!


        Водещата лихва в Турция се увеличава с 650 базисни точки (6.5 пункта) до 15% - първо подобно решение на централната банка от 27 месеца, съобщи Анадолската агенция.
        АЦБ повиши изненадващо рязко основния лихвен процент - до 5,0%

        С хода британските централни банкери се опитват да се преборят с високата инфлация

        https://www.investor.bg/a/539-banki-...protsent-do-50
        Настоящите повишения са в духа на правилната комуникация . Неотдавна заявиха , че най - добри са изненадите в общуването с ЦБ , за да има някаква предсказуемост . Но аз с нетърпение очаквам втория кръг на затягане .

        Коментар


        • Смяна в посоката: турската централна банка рязко вдигна лихвите !

          АМА КАК ТАКА ? И ЕРДОГАНЯ ЛИ ?ХА ХА

          МАЙКА ПЛАЧЕ !!


          Водещата лихва в Турция се увеличава с 650 базисни точки (6.5 пункта) до 15% - първо подобно решение на централната банка от 27 месеца, съобщи Анадолската агенция.
          АЦБ повиши изненадващо рязко основния лихвен процент - до 5,0%

          С хода британските централни банкери се опитват да се преборят с високата инфлация

          https://www.investor.bg/a/539-banki-...protsent-do-50

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            Не си мисли, че визирам единствено земеделието.То е вадило България от 2 нацинални катастрофи, но си мисля, че е изтървана работата 'на цяло' в сектора (както го и описа). За нещата както си ги описал съм съгласен с по-голямата част, но е жалко в обществото масово да битува идеята, че като видиш едни пари накуп или хубав доход/кредит и купуваш няколко апарта и ще въртиш синджирчето. Да със сигурност до един момент 'номерът ще минава', но с това бурно строителство, което с удоволствие кешира този ни порив към тухли... после какво?

            То вече се и вижда като сметнеш кава доходност би имал от средно статистически апартамент за отдаване под наем в даден район.

            Съгласен съм, че много се залита по тухлите, но това е следствие на политиката. И не е само при земеделието, да се занимаваш с дребен бизнес в бг си е самоубийство. Като добавиш и все още пресните спомени за хиперинфлацията при Виденов и колко рискови са банките е ясно защо имотите са на такава почит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              за един приятел питаш?
              Попитах защото рядко младите хора си стягат наследствените къщи в провинцията.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                Знаеш ли, аз ще помоля модераторите да ми изтрият профила
                Няма смисъл.
                Катастрофата идва и ще изпуснеш сейра ...
                Last edited by RUBLA; 22.06.2023, 11:26. Причина: Спазвайте добрия тон!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                  И защо правиш ремонти там?

                  Питам приятелски?
                  за един приятел питаш?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                    И защо правиш ремонти там?

                    Питам приятелски?
                    Ами имам излишни пари, това е. И защото там е единственото място, където се чувствам добре когато съм в БГ.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Да, в София от вчера. Днес пътувам към Априлци - наех си кола, утре рано се връщам и директно на Терминал 2. Няма какво да търся тук.
                      И защо правиш ремонти там?

                      Питам приятелски?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Знаеш ли, аз ще помоля модераторите да ми изтрият профила и изобщо няма вече да се занимавам с този форум. Това всичкото е една пародия. Вчера си говорих с производител на зеленчуци имащ големи оранжерии, с шеф на производствен цех - хората казват, че от две-три седмици е надвиснал черен облак - тотална липса на поръчки, продукцията залежава по складовете, разни чиновничета от "новите" ходят да изнудват за пари, на митницата тотален хаос и корупция - за всичко се иска процент. Тези новите начело с Асенчо и Кирчо изпълняват поръчка тотално да съсипят каквото е останало от държавата. Съвсем скоро ще хвърлят и хора в Украйна. За Еврозона 2025 година можем тотално да забравим ( а и не виждам особена разлика). За какви имоти да говорим тогава?

                        В момента се води икономическа война между господарите от САЩ (и то само от определени кръгове там, не от правителството им) и останалия свят. Това не знам как никой не го е осъзнал още. Ако не успеят да съсипят Китай (а те няма как да успеят), ще пуснат нещо по-страшно от ковид-а (който беше само проба) и тогава не ми се мисли. Европа вече я съсипаха, сега сама се доунищожава. В Косово се готви нова война. И там НАТО налива масло в огъня, целта е да се отцепят още територии от Сърбия и да се създаде дестабилизация на Балканите, които после да се ползват за разполагане на натовски войски близо до Украйна. Тази икономическа война е на път да се превърне в ядрена.

                        Днес пътувам към Априлци да си нагледам ремонта и утре обратно - директно Терминал 2 и за по-дълго време съм аут.
                        От зеленчукопроизводител, през войници за Украйна, икономическа война САЩ-Китай, нов ковид та чак до война в Косово че и ядрена война. Да не си станал таксиджия?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                          Те са само по приказките и преекспонирането.

                          Но явно сте се уговаряли на лични за срещата няколко човека.

                          Ти в София ли си?
                          Да, в София от вчера. Днес пътувам към Априлци - наех си кола, утре рано се връщам и директно на Терминал 2. Няма какво да търся тук.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s

                            Ербапи са само пред мониторите на по чаша ракия
                            В живия живот,грозновати алкохолици с кореми,с пропаднал живот и с по 3 кредита
                            Избиват си комплексите пред монитора,но пуста слаба модерация ги търпят
                            Знаеш ли, аз ще помоля модераторите да ми изтрият профила и изобщо няма вече да се занимавам с този форум. Това всичкото е една пародия. Вчера си говорих с производител на зеленчуци имащ големи оранжерии, с шеф на производствен цех - хората казват, че от две-три седмици е надвиснал черен облак - тотална липса на поръчки, продукцията залежава по складовете, разни чиновничета от "новите" ходят да изнудват за пари, на митницата тотален хаос и корупция - за всичко се иска процент. Тези новите начело с Асенчо и Кирчо изпълняват поръчка тотално да съсипят каквото е останало от държавата. Съвсем скоро ще хвърлят и хора в Украйна. За Еврозона 2025 година можем тотално да забравим ( а и не виждам особена разлика). За какви имоти да говорим тогава?

                            В момента се води икономическа война между господарите от САЩ (и то само от определени кръгове там, не от правителството им) и останалия свят. Това не знам как никой не го е осъзнал още. Ако не успеят да съсипят Китай (а те няма как да успеят), ще пуснат нещо по-страшно от ковид-а (който беше само проба) и тогава не ми се мисли. Европа вече я съсипаха, сега сама се доунищожава. В Косово се готви нова война. И там НАТО налива масло в огъня, целта е да се отцепят още територии от Сърбия и да се създаде дестабилизация на Балканите, които после да се ползват за разполагане на натовски войски близо до Украйна. Тази икономическа война е на път да се превърне в ядрена. Да не говорим, че за АЕЦ Запорожие се укрива истината - там нещата се държат на много тънък косъм. При цялата тази обстановка да говориш за ръстове, инвестиции, стандарт, как сме настигали Германия...Не знам, страшно е.

                            Днес пътувам към Априлци да си нагледам ремонта и утре обратно - директно Терминал 2 и за по-дълго време съм аут.
                            Last edited by ejonny2376; 22.06.2023, 10:59.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                              Вчера чаках от 21:50 до 22:30. Не се яви никой от отворковците. По едно време мина някакъв двуметров с питбул - мина и замина, тишина. Някакви с джипове се удариха леко и се посборичкаха. И те не са. Накрая една бабка ме пита имало ли аптека наблизо. В нея ми беше надеждата - но не.
                              Жалко, жалко.
                              Те са само по приказките и преекспонирането.

                              Но явно сте се уговаряли на лични за срещата няколко човека.

                              Ти в София ли си?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                                Вчера чаках от 21:50 до 22:30. Не се яви никой от отворковците. По едно време мина някакъв двуметров с питбул - мина и замина, тишина. Някакви с джипове се удариха леко и се посборичкаха. И те не са. Накрая една бабка ме пита имало ли аптека наблизо. В нея ми беше надеждата - но не.
                                Жалко, жалко.
                                Бабата не ти предложи апартамента си ли? И тази ли?

                                Коментар

                                Working...
                                X