IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

    Искаш ли да се обзаложим?

    Избираме 5 прилични имота (не разни коптори) и ги прозвъняваш.

    Ако дори на един от тях получиш 20% отстъпка - печелиш (ти прецени каква да е сумата на залога)
    И кой продавач ще ти каже по телефона, че е готов на сериозна отстъпка? Никога по телефона не се коментира цена. Отиваш, гледаш и ако ти хареса правиш оферта, а продавача или я приема или я отхвърля.
    Това, което предлагаш, като облог не е сериозно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

      Ясно, един твой приятел, нещо си

      ​​​​​Уж спокойно се сваляха 20%, сега условия съм поставял (при 1 от 5 имота).
      Явно просто си пишеш ей така, извинявай.

      Иначе, в момента съм кандидат-купувач и за това което търся, не виждам никакво преосмисляне (за другото не знам).

      ​​​​​
      Чети и не изопачавай.
      Писах, че се свалят и е така, не съм писал "спокойно" и това ще стане, но след време и естествено няма да е на всички имоти и на всяка сделка. Прочети темата назад, вече съм писал за въпросното сваляне.
      Last edited by polax; 02.07.2023, 20:51.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

        Няма какво да избирам. Всичко с времето си. Приятел във Варна си поиска такава отстъпка преди около месец. Дадоха му я. Нови строителство с акт16.
        Дори и в облога слагаш ограничения. Казваш, че на копторите ще направят, а на приличните не?
        През 2022 и магаретата(копторите) летяха, т.е. признаваш, че имаме преосмисляне на цени било то и за копторите. Така се почва и няма да стане от днес за утре.....
        Ясно, един твой приятел, нещо си

        ​​​​​Уж спокойно се сваляха 20%, сега условия съм поставял (при 1 от 5 имота).
        Явно просто си пишеш ей така, извинявай.

        Иначе, в момента съм кандидат-купувач и за това което търся, не виждам никакво преосмисляне (за другото не знам).

        ​​​​​

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

          Искаш ли да се обзаложим?

          Избираме 5 прилични имота (не разни коптори) и ги прозвъняваш.

          Ако дори на един от тях получиш 20% отстъпка - печелиш (ти прецени каква да е сумата на залога)
          Няма какво да избирам. Всичко с времето си. Приятел във Варна си поиска такава отстъпка преди около месец. Дадоха му я. Нови строителство с акт16.
          Дори и в облога слагаш ограничения. Казваш, че на копторите ще направят, а на приличните не?
          През 2022 и магаретата(копторите) летяха, т.е. признаваш, че имаме преосмисляне на цени било то и за копторите. Така се почва и няма да стане от днес за утре.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

            Отстъпки от 20% си се правят и за имоти без проблеми.
            Искаш ли да се обзаложим?

            Избираме 5 прилични имота (не разни коптори) и ги прозвъняваш.

            Ако дори на един от тях получиш 20% отстъпка - печелиш (ти прецени каква да е сумата на залога)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

              Забрави и магазините имаше и магазини.
              мислех, че влизат в общата бройка
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                Още един опитен купувач

                Съвет от мен, ако все пак някога се решиш да купиш нещо, такива отстъпки биха могли да съществуват само при проблемни имоти, ако някой се съгласи на такава - бягай надалеч.
                Отстъпки от 20% си се правят и за имоти без проблеми.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  Пазара приключи,сделки се правят вече на цени минимум 20% под твзи дето гледате на оферти качени по сайтовете за имоти.Това е ...който не вярва съвсем скоро ще си припомни този пост ...
                  Нито е налице повишена безработица, нито повишени лихви по ипотечните кредити (а и степента на задлъжнялост у нас е изключително ниска), нито намаляващи доходи от работни заплати и пенсии. Каква е причината за "сделки се правят вече на минимум 20% под..." и защо определен продавач ще направи отстъпка от 20% за дадена стока, без да е притиснат от негативните събития описани в първото изречение?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                    Пазара приключи,сделки се правят вече на цени минимум 20% под твзи дето гледате на оферти качени по сайтовете за имоти.Това е ...който не вярва съвсем скоро ще си припомни този пост ...
                    Още един опитен купувач

                    Съвет от мен, ако все пак някога се решиш да купиш нещо, такива отстъпки биха могли да съществуват само при проблемни имоти, ако някой се съгласи на такава - бягай надалеч.
                    Last edited by kinyalo; 02.07.2023, 18:55.

                    Коментар


                    • Пазара приключи,сделки се правят вече на цени минимум 20% под твзи дето гледате на оферти качени по сайтовете за имоти.Това е ...който не вярва съвсем скоро ще си припомни този пост ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        има, има,
                        един от предишните му никове притежаваше 13 ни в топ и широк център. и пак рутеше цените.
                        3-4 години минаха от тогава, спадът точно набираше сили
                        Забрави и магазините имаше и магазини.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                          По въпроса с изкуствения интелект. Всяка рутинна, стандартизирана, повтаряща се дейност е застрашена от изкуствения интелект. Даже повечето могат да се автоматизират и без изкуствен интелект, но това е друга тема. Ако сутрин отивате на работа и не знаете какви проблеми ще ви се наложи да разрешавате през деня и на момента трябва да мислите по какъв начин да ги разрешите, значи не сте застрашени от изкуствения интелект.
                          Ако си направя скара,бира и продавам кебапчета на топ локация изкуствения интелект ще може ли да ми вземе работата ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                            Как така задържане? Нали Петърчо от месеци регистрира спад, даже поне 20% от офертна щели да отстъпват, явно има много опит с купуването на имоти

                            ПС: Брокерите като цяло не си струват комисионната, но са полезни за развеждачи (за да не се занимавам с псевдо-купувачи или наематели, понеже си ценя времето). Ако някой измисли как да се прави изцяло виртуален оглед, където да има първоначално сито (на разумна цена), ще ме спечели за клиент
                            има, има,
                            един от предишните му никове притежаваше 13 ни в топ и широк център. и пак рутеше цените.
                            3-4 години минаха от тогава, спадът точно набираше сили
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Това е преписана статия от поста на имотека, в money.bg
                              Иначе експерта е прав,задържане на цените преди техния спад наблюдаваме.
                              Как така задържане? Нали Петърчо от месеци регистрира спад, даже поне 20% от офертна щели да отстъпват, явно има много опит с купуването на имоти

                              ПС: Брокерите като цяло не си струват комисионната, но са полезни за развеждачи (за да не се занимавам с псевдо-купувачи или наематели, понеже си ценя времето). Ако някой измисли как да се прави изцяло виртуален оглед, където да има първоначално сито (на разумна цена), ще ме спечели за клиент

                              Коментар


                              • По въпроса с изкуствения интелект. Всяка рутинна, стандартизирана, повтаряща се дейност е застрашена от изкуствения интелект. Даже повечето могат да се автоматизират и без изкуствен интелект, но това е друга тема. Ако сутрин отивате на работа и не знаете какви проблеми ще ви се наложи да разрешавате през деня и на момента трябва да мислите по какъв начин да ги разрешите, значи не сте застрашени от изкуствения интелект.

                                Коментар

                                Working...
                                X