IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Най-жалкото е,че жилищата станаха труднодостъпни за хора,които искат да купят жилище,за да живеят в него,да създадат и отгледат деца. Които ще са бъдещи данъкоплатци, работници,които ще допринасят за българската икономика. А с тия цени на жилищата се задълбочава демографският срив.
    Аз пак да питам. Защо всеки трябва да купи жилище, за да създаде семейство? Има прекрасни жилища в най-добрите квартали на сф, обзаведени и готови за нанасяне на цени между 1000 и 1200 лв., до паркове, училища, детски градини. Защо всеки държи да има документ където да му пише името след 20~30 год. ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


      ако се филтрират обяви над 2500Е (не са много - под 10% от всички оферти) и хоп останалите 90+% дават средна под 1700

      Резултат от Вашето търсене на:
      Вид имот: 2-СТАЕН,
      Местоположение: град София

      Цена на кв.м площ: до 2500 EUR, Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

      Средна цена на имотите в извадката: 116600 euro
      Средна цена на кв.м: 1695 euro.
      ...и сега остава само да дадеш личен пример и да продадеш баня Мадара за 1700 (ако разреши реалния собственик де). Айде аз давам 1900.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

        Този имот да го изключим ли от справката, че е много инвестиционен -

        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=9gz20j&f1=2
        Такива са реалностите, колкото и да не ви харесват. Там имотите ще отидат в посока 10К (в Париж сега на подобни локации 40-50К). Така, че и да ги и да не ги изключваш, все тая, пазара си знае работата и не гледа вашите справки.
        Last edited by bulgarian lev; 10.07.2023, 15:39.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

          Този имот да го изключим ли от справката, че е много инвестиционен -

          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=9gz20j&f1=2

          ако се филтрират обяви над 2500Е (не са много - под 10% от всички оферти) и хоп останалите 90+% дават средна под 1700

          Резултат от Вашето търсене на:
          Вид имот: 2-СТАЕН,
          Местоположение: град София

          Цена на кв.м площ: до 2500 EUR, Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

          Средна цена на имотите в извадката: 116600 euro
          Средна цена на кв.м: 1695 euro.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
            Ръст в реално време: от 1820 на 1831 https://www.imot.bg/9gz03x Докога! Дано не отиде справката на 1900 още през август, че времето за свикване става все по-кратко.
            Този имот да го изключим ли от справката, че е много инвестиционен -

            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=9gz20j&f1=2

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              от пазарът по-голям няма

              не става с вълшебна пръчица, но плавно ще се наместят нещата
              С това съм съгласен. Плавно ще се покачват цените до към 2039та и после стръмен 40% спад. Няма вечен ЪП. Само да не прелети още някой и друг черен лебед с някой Ковид или нова война, че тога положението ще отече към 2049та.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                Съгласен съм, чувствителни са към намаляне на печалбите, а и няма сериозен отпор на тези им практики. Сега, тепърва може да се промени нещо с някакви нови клаузи, но пак ще сме на светлинни години от търговските взаимоотношения на развитите капиталистически страни.

                от пазарът по-голям няма

                не става с вълшебна пръчица, но плавно ще се наместят нещата
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Ръст в реално време: от 1820 на 1831 https://www.imot.bg/9gz03x Докога! Дано не отиде справката на 1900 още през август, че времето за свикване става все по-кратко.
                  Last edited by bulgarian lev; 10.07.2023, 15:15.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Новите принтери, освен, че са високопроизводителни печатат и много красиви банкноти, всякакви: долари, евро, йени, паунди и тн... Ще има от всички и по много.
                    А конове пачатат ли?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                      Цените на имотите няма да падат, поскъпването обаче се забавя - Bgonair

                      Каквооо???! Амааа... Как така?! Добре, че поне поскъпването се забавя, че с 20% ръст всяка година, като досега, свикването е по-трудно.
                      Като няма нови новини и овините от преди 3 месеца пак са новини ,ха ха -05.05.2023 | 15:33

                      Коментар


                      • Цените на имотите няма да падат, поскъпването обаче се забавя - Bgonair

                        Каквооо???! Амааа... Как така?! Добре, че поне поскъпването се забавя, че с 20% ръст всяка година, като досега, свикването е по-трудно.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Същата фирма ли е или е друг герой ?
                          Ще се повторя това е много лошо за цените на новото.
                          А схемите / обикновено минават през 2 ЮЛ явни и няколко скрити за купувачите/ при зеленото са такива , че дори е можело и нищо да не му върне..., но явно строителя е ''добронамерен'', дори и неустойка му е платил.
                          Пак зависи от стротеля, ако е някой от много време на пазарЯ, участва в държавни поръчки и покаже банкова сметка с 10~20 милки кешовица (показах снимки на моя) там няма да има проблеми, защото никой не иска да си погребе бизнеса със селски номерца на 1~2 милки. В България колкото и да ви е странно има и почтенни бизнесмени.

                          Коментар


                          • Съгласен съм, чувствителни са към намаляне на печалбите, а и няма сериозен отпор на тези им практики. Сега, тепърва може да се промени нещо с някакви нови клаузи, но пак ще сме на светлинни години от търговските взаимоотношения на развитите капиталистически страни.

                            Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            Инфлацията в материалите винаги е водела до стагнация в пазара ,няма как да увеличаваш само цените само защото материалите били поскупнали,това води до запазване на маржа на печалба ,на 100% и преди индексацията ,реално строителя ти казва" майната ти",не ми дреме дали имаш пари или не ще ми платиш цялата печалба ,която аз искам и съм си заложил ,без значение дали имаш парите...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                              Може би вече се сключват такова договори. От днешна гледна точка е правилно а и преди, но почти невероятно да имаш такива клаузи. Преди няколко години ситуацията беше различна, ако започнеш да натискаш инвеститора за някакви по-равнопоставени условия, по-вероятно беше да те отпрати, защото не му се занимава, всичко се продаваше. Сега, след като видяхме поскъпването на материалите а и имотите, след успокояването на растежа на цените и по-бавното търсене такава идея идва и има по-голям шанс да договориш проинфлационни условия. Ама след дъжд качулка. Така, че съгласен съм с теб, само показах по-общата картинка.
                              Инфлацията в материалите винаги е водела до стагнация в пазара ,няма как да увеличаваш само цените само защото материалите били поскупнали,това води до запазване на маржа на печалба ,на 100% и преди индексацията ,реално строителя ти казва" майната ти",не ми дреме дали имаш пари или не ще ми платиш цялата печалба ,която аз искам и съм си заложил ,без значение дали имаш парите ,а я да сметнем дали пазара е готов да плати ,според мен ,не защотп хората са си направили сметката колко могат да платят и ще ти кажа още нещо ако платят 20% ,а останалите не и строителя не може да довърши,показах вуи пример с прокта 1home https://www.greenlife.bg/bg/kategori...oekti/1%20Home
                              Около него в радиус 500-1000 ,метра всичко се довърши ,само той седи не знам дали има и акт 14,и изобщо дали се строи вече даже ..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Ето затова казвам, че има или няма клауза за индексиране, клиента е от страната на булката. Освен, че поема целия риск да не се построи, ами поема и риска тъкмо да е готово, строителя да му каже дай още 40, защо не и повече % отгоре. Изходът е в договора да се заложи по-високо обезщетение при едностранно прекратяване.
                                Може би вече се сключват такова договори. От днешна гледна точка е правилно а и преди, но почти невероятно да имаш такива клаузи. Преди няколко години ситуацията беше различна, ако започнеш да натискаш инвеститора за някакви по-равнопоставени условия, по-вероятно беше да те отпрати, защото не му се занимава, всичко се продаваше. Сега, след като видяхме поскъпването на материалите а и имотите, след успокояването на растежа на цените и по-бавното търсене такава идея идва и има по-голям шанс да договориш проинфлационни условия. Ама след дъжд качулка. Така, че съгласен съм с теб, само показах по-общата картинка.

                                Коментар

                                Working...
                                X