IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

    Определено ме размиваш с това твое изказване. Дай реален пример, че аз имам коренно различна информация!
    Лихвена статистика на БНБ, таблица LOAN_NBF_HH.
    Не мисля, че може да съществуват по-точни данни от тези.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
      Поголовен срив на лихвените проценти по новоотпуснатите кредити:

      Ипотечни кредити в BGN:

      Година/Месец: Лихвен процент:
      2023.05 2.60%
      2023.06 2.57% (-0.03%)

      Ипотечни кредити в EUR:

      Година/Месец: Лихвен процент:
      2023.05 3.70%
      2023.06 3.56% (-0.14%)

      Потребителски кредити в BGN:

      Година/Месец: Лихвен процент:
      2023.05 8.66%
      2023.06 8.19% (-0.47%)
      Еми, рефинансирай

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

        Абе историята знае всякакви случаи

        Утре ще го купи някой друг и ще го изгони от разработен обект

        Щом му върви бизнеса и е доволен тегли кредит и с парите за наема си плаща вноските по кредита
        Това е най=добрият вариант и аз мисля. Ако помещението го купи друг за 200К не знам дали ще гепи бизнеса, но със сигурност ще вдигне наема....
        Това че има други наблизо на подобни наеми нищо не означава защото помещенията са на подобно място , но не същото

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

          Коя година?
          Между другото, поредният мит беше разбит. Определени потребители поддържаха тезата, че веднага след парламентарните избори ще има покачване на лихвите по кредитите. Не само, че не виждаме покачване, но наблюдаваме сериозен спад на лихвените проценти по новоотпуснатите заеми.
          Определено ме размиваш с това твое изказване. Дай реален пример, че аз имам коренно различна информация!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

            Коя година?
            Между другото, поредният мит беше разбит. Определени потребители поддържаха тезата, че веднага след парламентарните избори ще има покачване на лихвите по кредитите. Не само, че не виждаме покачване, но наблюдаваме сериозен спад на лихвените проценти по новоотпуснатите заеми.
            Нищо, нищо. Това е временно. Глей кво стаа от Септември....2049 година.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Сега сме Август ,от Септември game over за БГ
              Кво, от Септември ще рипнат нагоре ли? Каврък, познавам те, сам не вярваш в приказки с щастлив край. Що рутиш цените. Така постигаш обратния ефект.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Сега сме Август ,от Септември game over за БГ
                Коя година?
                Между другото, поредният мит беше разбит. Определени потребители поддържаха тезата, че веднага след парламентарните избори ще има покачване на лихвите по кредитите. Не само, че не виждаме покачване, но наблюдаваме сериозен спад на лихвените проценти по новоотпуснатите заеми.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                  Поголовен срив на лихвените проценти по новоотпуснатите кредити:

                  Ипотечни кредити в BGN:

                  Година/Месец: Лихвен процент:
                  2023.05 2.60%
                  2023.06 2.57% (-0.03%)

                  Ипотечни кредити в EUR:

                  Година/Месец: Лихвен процент:
                  2023.05 3.70%
                  2023.06 3.56% (-0.14%)

                  Потребителски кредити в BGN:

                  Година/Месец: Лихвен процент:
                  2023.05 8.66%
                  2023.06 8.19% (-0.47%)
                  Сега сме Август ,от Септември game over за БГ

                  Коментар


                  • Поголовен срив на лихвените проценти по новоотпуснатите кредити:

                    Ипотечни кредити в BGN:

                    Година/Месец: Лихвен процент:
                    2023.05 2.60%
                    2023.06 2.57% (-0.03%)

                    Ипотечни кредити в EUR:

                    Година/Месец: Лихвен процент:
                    2023.05 3.70%
                    2023.06 3.56% (-0.14%)

                    Потребителски кредити в BGN:

                    Година/Месец: Лихвен процент:
                    2023.05 8.66%
                    2023.06 8.19% (-0.47%)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение
                      Днес имах интересен казус : Имам търговски обект в квартал на София, от западните квартали, с доста роми наблизо. Един от обектите на фирмите ми е това. Плащам си 1200лв на месец наем(40кв.м). Идва хазяина и вика "искаш ли да го купиш" ... ей тъй изневиделица. И аз ... не ща да си развалям рахата викам " Ми защо не, колко " . Той почва да усуква "провери си ".... Гледам аз в нета, викам специалисти от една от големите агенции, познати. Туй дето видях беше 120К евро. Брокерите викат 120-130,но по-скоро 120К. И казвам аз на хазяина 120К,макар, че не ми се дават хич, щото така си ми е добре и той вика "Ооо много си далеч от истината " с жена ми гледахме поне 200К ! Шах с пешката ! Едно време в учебника пишеше, че търговски имот струва 7г наем, а това излиза към 30години. Ама аз и да съм жив, ще имам сигурно Алцхаймер след 30г. все пак бях в армията през "световното САЩ 94та".... После се позамислих и огледах... ама то в района за 1000лв-1500лв наем на месец бол обекти под наем, че и по хубави от моя и по-големи... Иначе "Слава на бога", кеша го имам, ама що пък да набивам 200К евро в нещо, дето наема му е 600евро на месец, като мога и го правя, да въртя парите със завидна за този форум доходност. Вие как бихте постъпили на мое място ? Аз още не съм изсипал студената кофа вода върху хазяина.
                      Дългогодишен наемател си. Познаваш цените в района и наемните нива за търговски обект. Излез му с оферта ако изобщо имаш сметка да го купуваш, може да се преместиш, но там те познават вече и ако ти върви му предложи 120К както си проверил, но при условие че ти върви. И го ползвай и препродай. За 200К ако го купи някой си събери багажа. Ма нема да има такъв. Или си работи докато не те изрита стария или новия бъдещ собственик. Нема да има и такъв. Има келеши които те пробват с гъза ли дишаш. Тоя 5К€ на метър ли търси в западните квартали с ромите? Баси. Ще взема да обявя един апарт баш до метро за 10К€ на квадрат, да видя има ли шарани. То шарана ще съм аз де. И един търговски обект по 15К€ мисля да го тествам.
                      Инак това със 7 годишния наем и търговския обект го забрави. И моите учебници от преди 5 години само са за боклука.
                      Last edited by bulgarian lev; 01.08.2023, 19:51.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                        Абе историята знае всякакви случаи

                        Утре ще го купи някой друг и ще го изгони от разработен обект

                        Щом му върви бизнеса и е доволен тегли кредит и с парите за наема си плаща вноските по кредита
                        И тоя момент го има, ама за 40кв помещение да иска 200кЕ - бая се е поизхвърлил собственика. Не е ясно точно къде и какво е, но по 200к вървят такива с двойна квадратура. Иначе и аз съм бил свидетел от 1во лице как заради лакомията на собственик, фалира бизнеса на наемателя. В крайна сметка и помещението остава празно и една камара пари инвестирана, заминава на вятъра.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                          Абе историята знае всякакви случаи

                          Утре ще го купи някой друг и ще го изгони от разработен обект

                          Щом му върви бизнеса и е доволен тегли кредит и с парите за наема си плаща вноските по кредита
                          6000, към теб и към Лорда, Ратко, Песимиста и Купата моля за мнение. В Ла Флор Бургас разбрах че продават апарти. Има хотелска и жилищна част. 140К€ е двустайка горе долу. Дали не си заслужава да посмятаме. Оценявам мнението на всички във форума, разбира се.
                          Last edited by bulgarian lev; 01.08.2023, 19:53.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                            Объркал е малко сметките човека, ама поне е на прав път. Щом му върви бизнеса, няма смисъл да затваря парите в помещението. Нека реинвестира и да го развива, пък после ще дойде време и за покупките.
                            Абе историята знае всякакви случаи

                            Утре ще го купи някой друг и ще го изгони от разработен обект

                            Щом му върви бизнеса и е доволен тегли кредит и с парите за наема си плаща вноските по кредита

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              https://www.cnn.com/2023/06/11/europ...ntl/index.html
                              Не знам за Ганьо ама всеки трети млад мъж в Германия смята ,че насилието над жени е приемливо.
                              Същевременно за една година в Германия е имало 115 хиляди случаи на домашно насилие. Повечето естествено над жени.
                              Ти естествено не си чул за тия 115 хиляди бити жени,ама знаеш за случая в Стара Загора, щото немските медии не запълват 90 процента от емисиите си с криминална хроника.
                              Проблемът не е в престъплението, а в това, че уродчето (при това осъждано) е пуснато без дори мярка за отклонение. Това в Гермнания няма как да стане.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                                7 годишни наема май алцхаймера е подранил
                                Объркал е малко сметките човека, ама поне е на прав път. Щом му върви бизнеса, няма смисъл да затваря парите в помещението. Нека реинвестира и да го развива, пък после ще дойде време и за покупките.

                                Коментар

                                Working...
                                X