IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Отново и отново същата плоча. Спри се бре...

    Да подчертаем нарочно изпуснатите от теб факти:

    1) Рим е световен град, София я няма на никоя карта - дори заради това разликата в цените следва да е поне 5 пъти
    2) За 2500 в София-Център може само гредоред около женския пазар. Ставащото за живот почва от 3500-4000,
    3) 40% фалшиви квадрати, тук-там цена без ДДС и подобни нагли лъжи на брокерите в обявите за пореден път ги изпускаш нарочно (да, важи и за старото, колкото и да спориш с мен е така, просто не ти изнася).
    4) Това за предградията на Рим дето го пишеш е смешно. Това, че София е малка и на 500 метра от жълтите павета са гета си е проблем на София, не на Рим.
    На фона на горните факти ценовата разлика е твърде твърде ниска между двата града.

    За наемите. Тези дни съм в София по лични причини, срешнах се с двама сериозни и уважавани от мен хора, които са инвестирали в цяла и немалка сграда с цел отдаване под наем. Твърдят, че откъм наематели положението е трагично. Вярвам им и повече няма какво да коментираме наемите.

    Впрочем днес се разходих из тази наша "столица". Ходих да видя бащата на мой приятел, който е опериран в Исул. Районът около тази болница ми заприлича на град след бомбандировка. Е няма такава мизерия човек, това на няколкостотин метра от "Докторски" - най-скъпия район. Нататък към моста Чавдар пък изобщо не искам да коментирам. Какъв град е това, какъв Център - ужас и гнусота. Това да ми го сравняваш с Рим? ЪпсурТ.
    После минах с колата през Борово и Гоце Делчев, имах среща в една пицария на ул. Дойран. Отдавна не бях шофирал в София, но имах чувството че на пътя са 100% идиоти. 2/3 от всички правят нарушения, за които олекваха на секундата с няколкостотин Евро в която се сетиш европейска държава. Тук обаче не. Засичания, шумни двигатели, спиране на аварийки на абсолютно забранени места, двама минаха на червено само за 10 минути, кофи за боклук заели цяло платно вдясно, паркирания на невъзможни места....

    С огромно удоволствие и облекчение утре летя обратно към цивилизацията и се надявам скоро да не ми се налага да идвам пак в тази кочина с главно К.
    Жони радвам се че си добре , даже и кола имаш и дори я караш.... Това е нещо ново, макар че почти сигурно виртуално си я карал :-) Без да издребнявам , ако наистина си карал кола въобще някога в София би бил наясно, че В МОМЕНТА трафика е много лек поради отпускарският сезон , съответно паркиране и т.н. А пък да се шокираш от простотиите по улиците СЕГА и по принцип означава, че никога не си карал в София.... винаги ги е имало и разбира се не ги одобрявам / имам златен талон... язък че го премахват Аз спазвам макс възможно правилата , както и във всичко останало..../
    Цифрите са такива каквито са и им е все тая дали ги харесваш или не и какви са причините зад тях, а те показват, че в София е по-изгодно финансово да се живее от Рим ... и не само от него.....има и други Европейски столици в същата ситуация.... и имотите там са много ама много по-скъпи....
    За наемите...как да го напиша...Ако са приятели на баща ти не им вярвай много . При тях лъжата е нещо като добро утро.... Имаш много да учиш докато ги достигнеш / в лош смисъл/
    Нататък е безсмислено щото тези 3-4К за ставащо в София са еквивалентни на 10-15К в Рим....И да не съм прочел лоша дума за Гоцето.... Видя ли как е Каблешков, а тротоара по него....С всеки ден София става по-голяма и по-добро място за живеене....:-)
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 27.08.2023, 09:17.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      а знаеш ли колко време се чака да специализираш в Гърция / да ти дойде ред / ?
      Много пъти давах примери и с Щатите за разликите в доходите и цените на имотите. Има ги..., но са значително по-умерени от разликите между България и Европа. Управлението и на двете места е еднакво с малки вариации за публиката следователно и крайният резултат ще е еднакъв.
      Доходите у нас ще катерят до Средноевропейско ниво / кой е допускал, че касиерка в Лидъл ще взима сега 1200 евро през 2016-17 ?!?!? Тогава толкова взимаха тези в Германия/ Демографският колапс, свободната работа в ЕС, заплахата от Русия, а и от Турция водят до наливане под различни форми на кеш от ЕС и до ръст на доходите без оглед на нищо друго. Дали е кухо е все тая доходите растат и ще растат./ А с тх и цените на всичко / най-вече услуги/ Неизбежно това ще доведе и до мигранти от ''третият свят'' ...Дори и преди 2 месеца имах кандидатнаемателки Филипинка и Латиноамериканка....
      Мястото ни и средата за живот със сигурност не са най-добрите в света , но по всички класации са около 50-то място. Това няма как да не привлича хора от други страни.Но най-хубавото е че социала не ни е на ниво и най-кофти пасмината предпочитат да ходят при Жонката и ни подминават
      За всичко си има тайминг, Песи! Но това само шахматисти като нас, и бриджор като теб в комбинация с мироглед и култура могат да го схванат.
      Навремето отидоха смелите и едва заобиколиха бариерата. В момента когато всички толкова способни се юрнаха ти светва че не са способни толкова, а просто попълвачи на редиците. Западът ги взе като измекяри. Плащат и наеми, и данъци. А тези на социал индивиди ако не шават много са евтини и стоят като резервни части,. Умните експлоататори запичват винаги от там. Да подсирурят измекяри. Нищо че малко ще им поплащат без секунда труд да са положили. а и няма накъде без тази политика.
      Това е признак че отслабва машината. Ще кютат под наем щото са създали семейства, все някога ще имат работа, евтино платена и ще плющят и шарят кредитчето щото са се овътрили.
      Целта на банката не е да си вземе главницата, а да цоца лихви колкото се може повече.
      Нали имаше математици тука. Аз не съм. Но го схващам. Предай им един безплатен къс урок от три сентенции. Ще запомнят. Нищо че ще е късно.

      Ежко Вълчов Номер 2 съм! По прякор Доктора!
      Last edited by два_таралежа; 27.08.2023, 03:37.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

        Ей сега съм на вечеря с приятели и един сикх. Каза че остава да специализира в Бг. Още двама дойдоха. Цените ще падат.
        а знаеш ли колко време се чака да специализираш в Гърция / да ти дойде ред / ?
        Много пъти давах примери и с Щатите за разликите в доходите и цените на имотите. Има ги..., но са значително по-умерени от разликите между България и Европа. Управлението и на двете места е еднакво с малки вариации за публиката следователно и крайният резултат ще е еднакъв.
        Доходите у нас ще катерят до Средноевропейско ниво / кой е допускал, че касиерка в Лидъл ще взима сега 1200 евро през 2016-17 ?!?!? Тогава толкова взимаха тези в Германия/ Демографският колапс, свободната работа в ЕС, заплахата от Русия, а и от Турция водят до наливане под различни форми на кеш от ЕС и до ръст на доходите без оглед на нищо друго. Дали е кухо е все тая доходите растат и ще растат./ А с тх и цените на всичко / най-вече услуги/ Неизбежно това ще доведе и до мигранти от ''третият свят'' ...Дори и преди 2 месеца имах кандидатнаемателки Филипинка и Латиноамериканка....
        Мястото ни и средата за живот със сигурност не са най-добрите в света , но по всички класации са около 50-то място. Това няма как да не привлича хора от други страни.Но най-хубавото е че социала не ни е на ниво и най-кофти пасмината предпочитат да ходят при Жонката и ни подминават

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
          Ох, да не забравя. Днес гледам огромна реклама , че касиерките в Лидъл вече в моят са на 2300 лева....
          Като гледам с какви темпове расте този бенчмарк ми се струва, че до 5 години ще имаме 10-50К положителна миграция. Направо не знам как ще им намерим квартири на тези хора.... Чух, че дори и в момента повечето от кандидат наемателите в София са чужденци.....
          Ей сега съм на вечеря с приятели и един сикх. Каза че остава да специализира в Бг. Още двама дойдоха. Цените ще падат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

            Абе пенди до скоро обясняваше за сървърното в центъра и апарта във Вазов па сега изведнъж ОТДАВНА не бил карал в София

            Аз пък ОТДАВНА бях сигурен че не си стъпвал в София та камо ли апартамент да си купувал и сървърно под кревата да си имал

            Те идиотите и боклуците по пътищата в София не са се появили вчера та днес като си бил в София да си ги забелязъл, ако беше стъпвал в София нямаше да те изненадват
            София е под нивото на Джонката. Говоренето на истината - също.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение


              Отдавна не бях шофирал в София, но имах чувството че на пътя са 100% идиоти. 2/3 от всички правят нарушения, за които олекваха на секундата с няколкостотин Евро в която се сетиш европейска държава. Тук обаче не. Засичания, шумни двигатели, спиране на аварийки на абсолютно забранени места, двама минаха на червено само за 10 минути, кофи за боклук заели цяло платно вдясно, паркирания на невъзможни места....

              С огромно удоволствие и облекчение утре летя обратно към цивилизацията и се надявам скоро да не ми се налага да идвам пак в тази кочина с главно К.
              Абе пенди до скоро обясняваше за сървърното в центъра и апарта във Вазов па сега изведнъж ОТДАВНА не бил карал в София

              Аз пък ОТДАВНА бях сигурен че не си стъпвал в София та камо ли апартамент да си купувал и сървърно под кревата да си имал

              Те идиотите и боклуците по пътищата в София не са се появили вчера та днес като си бил в София да си ги забелязъл, ако беше стъпвал в София нямаше да те изненадват

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Когато цифрите говорят ние няма какво да добавим.
                При еднаква покупателна сила имотите са по 3 в Рим / предградията му да се сравняват с Ихтиман и Бухово. Те на са част от статистиката за града Рим/
                https://www.numbeo.com/cost-of-livin...atchComparisonт
                Consumer Prices in Sofia are 29.1% lower than in Rome (without rent)
                Consumer Prices Including Rent in Sofia are 37.8% lower than in Rome
                Rent Prices in Sofia are 58.0% lower than in Rome
                Restaurant Prices in Sofia are 32.8% lower than in Rome
                Groceries Prices in Sofia are 27.8% lower than in Rome
                Local Purchasing Power in Sofia is 2.0% higher than in Rome
                Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 7,282.61 €
                (14,241.33 лв)
                2,559.79 €
                (5,005.74 лв)
                -64.9 %
                Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 3,359.26 €
                (6,569.12 лв)
                1,641.66 €
                (3,210.31 лв)
                -51.1 %
                Отново и отново същата плоча. Спри се бре...

                Да подчертаем нарочно изпуснатите от теб факти:

                1) Рим е световен град, София я няма на никоя карта - дори заради това разликата в цените следва да е поне 5 пъти
                2) За 2500 в София-Център може само гредоред около женския пазар. Ставащото за живот почва от 3500-4000,
                3) 40% фалшиви квадрати, тук-там цена без ДДС и подобни нагли лъжи на брокерите в обявите за пореден път ги изпускаш нарочно (да, важи и за старото, колкото и да спориш с мен е така, просто не ти изнася).
                4) Това за предградията на Рим дето го пишеш е смешно. Това, че София е малка и на 500 метра от жълтите павета са гета си е проблем на София, не на Рим.
                На фона на горните факти ценовата разлика е твърде твърде ниска между двата града.

                За наемите. Тези дни съм в София по лични причини, срешнах се с двама сериозни и уважавани от мен хора, които са инвестирали в цяла и немалка сграда с цел отдаване под наем. Твърдят, че откъм наематели положението е трагично. Вярвам им и повече няма какво да коментираме наемите.

                Впрочем днес се разходих из тази наша "столица". Ходих да видя бащата на мой приятел, който е опериран в Исул. Районът около тази болница ми заприлича на град след бомбандировка. Е няма такава мизерия човек, това на няколкостотин метра от "Докторски" - най-скъпия район. Нататък към моста Чавдар пък изобщо не искам да коментирам. Какъв град е това, какъв Център - ужас и гнусота. Това да ми го сравняваш с Рим? ЪпсурТ.
                После минах с колата през Борово и Гоце Делчев, имах среща в една пицария на ул. Дойран. Отдавна не бях шофирал в София, но имах чувството че на пътя са 100% идиоти. 2/3 от всички правят нарушения, за които олекваха на секундата с няколкостотин Евро в която се сетиш европейска държава. Тук обаче не. Засичания, шумни двигатели, спиране на аварийки на абсолютно забранени места, двама минаха на червено само за 10 минути, кофи за боклук заели цяло платно вдясно, паркирания на невъзможни места....

                С огромно удоволствие и облекчение утре летя обратно към цивилизацията и се надявам скоро да не ми се налага да идвам пак в тази кочина с главно К.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                  Каза Кавръка който миналата седмица си купил акции в УСА стоител на къщи след като вече са поскъпнали с 60% щото и Бъфет си бил купил

                  Да се чуди човек да се смее ли да плаче ли
                  Айдеее, Бъфет ще трябва да отписва… Но дреме ми на мене за Бъфет, моли се кавръчко да не купи имот, че тогава ще разбереш що е то краш/сриФ/катастрофа. Засега целия имотен маркет в БГ се държи на крака благодарение на майстора-зидар, но купи ли кавръчко сме изгубени.

                  Иначе той си заслужава нерадостната съдба, а и никак не е умствено надарен.
                  Last edited by два_таралежа; 26.08.2023, 23:56.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    https://www.investor.bg/a/538-pazari...a-inflatsiyata

                    Фед и ЕЦБ не показват апетит за промяна в целите за инфлацията"Играем игра. Тя има правила", категорична бе Кристин Лагард

                    Ха ха ха ха

                    Повишителските говежди надежди бяха разбити е Петък ,грандиозно..


                    Всякакви мисли, че целта за 2% инфлация, отдавна преследвана от Федералния резерв на САЩ и Европейската централна банка (ЕЦБ), може да бъде променена, бяха разбити в петък от лидерите на двете институции, предава Ройтерс.
                    По време на редовната годишна среща на централните банкери в Джаксън Хоул, щата Уайоминг, както председателят на Фед Джером Пауъл, така и колегата му от ЕЦБ Кристин Лагард дадоха ясно да се разбере, че няма да има промяна в общата цел на банкерите да върнат инфлацията до ниво от 2%.
                    Каза Кавръка който миналата седмица си купил акции на УСА строител на къщи след като вече са поскъпнали с 60% щото и Бъфет си бил купил

                    Да се чуди човек да се смее ли да плаче ли
                    Last edited by 6000; 27.08.2023, 00:44.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                      Язък. То и с наемите така. Звънни на некое евтино предложение да видиш къв отговор ще получиш.
                      Съжалявам, тъкмо се отдаде, ама имаме нещо подобно или ще имаме някога към никога :-) , важното е че сте ни в списъка вече :-)
                      Уни трябва да е изключително любезен с хазяйката, че си няма идея какво се случва на наемният пазар :-)

                      Коментар


                      • Ох, да не забравя. Днес гледам огромна реклама , че касиерките в Лидъл вече в моят са на 2300 лева....
                        Като гледам с какви темпове расте този бенчмарк ми се струва, че до 5 години ще имаме 10-50К положителна миграция. Направо не знам как ще им намерим квартири на тези хора.... Чух, че дори и в момента повечето от кандидат наемателите в София са чужденци.....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                          Бананова държава ,бананова.

                          А едни камилчета тук разправяха,че сме ги настигали Италия и даже задминавали
                          Когато цифрите говорят ние няма какво да добавим.
                          При еднаква покупателна сила имотите са по 3 в Рим / предградията му да се сравняват с Ихтиман и Бухово. Те на са част от статистиката за града Рим/
                          https://www.numbeo.com/cost-of-livin...atchComparisonт
                          Consumer Prices in Sofia are 29.1% lower than in Rome (without rent)
                          Consumer Prices Including Rent in Sofia are 37.8% lower than in Rome
                          Rent Prices in Sofia are 58.0% lower than in Rome
                          Restaurant Prices in Sofia are 32.8% lower than in Rome
                          Groceries Prices in Sofia are 27.8% lower than in Rome
                          Local Purchasing Power in Sofia is 2.0% higher than in Rome
                          Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 7,282.61 €
                          (14,241.33 лв)
                          2,559.79 €
                          (5,005.74 лв)
                          -64.9 %
                          Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 3,359.26 €
                          (6,569.12 лв)
                          1,641.66 €
                          (3,210.31 лв)
                          -51.1 %
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 26.08.2023, 22:28.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                            Инвестиционен съвет: Купувайте 3-стайни 4-стайни. Много хора в даден момен ще искат повече пространство. Сега масовото строителство са 2-стайни и масово ще се търсят апартаменти които просто ги няма на пазара. Потвърждение на думите ми е кольовата справка, но за 4стайни апартаменти която показва ниво 2074 в момента. (200 разлика в сравнение с двустайните)
                            Това е интересно наблюдение, но е факт още от по-рано. Да се намери ГОЛЯМ апарт без да е последен етаж и мезонет ново строителство е сериозно изпитание... и винаги е било. Моят го взех такъв защото променихме проета с инвеститора преди разрешение за строеж....Най-добрият ми причтел си взе преди няколко години 4-стаен около 180 квадрата пак ново в сграда в която от над 100 апарта само 5-6 бяха такива, а има много проекти в които дори въобще няма 4-стайни камо ли по-големи....
                            Така че който има деца или му трябва кабинет или хърка ;-) ще му е сложно не само финансово , а и като предлагане. Остават варианти само за старо строителство или къща....ама старото е с куп недостатъци спрямо съвременното разбиране за живот, а къщите не са В София....
                            Разбира се за който е добре финансово решението е едно позабравено старо, а именно бутане на стени и обединяване на апарти, но това е тон време и пари разправия....
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 26.08.2023, 22:21.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                              Цяла къща в Добринище за 51К в отлично състояние vs. етаж от къща в Карлово до махалата за 71К. Направих избора си.
                              https://sales.bcpea.org/properties/59211

                              Благодаря ти уни!
                              За кво ти е нещо в забутано село.
                              Има у село слатина за толкова.
                              Имоти (bcpea.org)
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                                Наистина е добро видеото, гледах го наскоро. Хубаво, че брокера беше честен и каза накъде вървят нещата след 4 месеца поред спад в броя на сделките и очаквано увеличение на лихвите в края на годината
                                Така де. Ще се юрнат продавачи и брокера е ок. После като видят че цените след лекото задържане се устремят нагоре брокера пак добре - ще има ръгане с лакти ама вече останаха топ дестинациите Банишора и Волуяк.

                                Коментар

                                Working...
                                X