IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Договаряне на по-ниска лихва (от стандартната оферта) по ипотечен кредит

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от eurolinker Разгледай мнение
    Ние не сме подписали договор, така че струва ми се няма логика да искам преразглеждане на лихвата. Все още се ухажваме и затова смятам, че биха могли да подобрят "най-добрата" си оферта.
    В не един и два случая съм виждал хора с оферта, която после банката им не изпълнява. Най-готината тесла е "Много я смъкнахме, ще трябва да мине на кредитен съвет...", и след 1 месец - "Ми не мина " А това си е притеснително ако смяташ да купуваш имот, и продавача те чака нервно или си дал капаро.
    Та го имай предвид.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Ти го питаш за конкретни данни за кредита, доходите му и т.н., за д аму дадеш мнение, оно ти вика, че още се ухажвали, ама то искало да е по-така. Ми ако щеш, май наистина няма смисъл да си добронамерен в наши дни! Все повече ми прилича на една бивша, дето искаше червена кола - ма конски сили, ма марка, ма това-онова, не, искам червена кола и да ми кажеш колко ще струва

      Здравко, няма да се качват лихвите и това го говоря от поне 5 години - няма на базата на какво да се качат
      Грую Груев, разбирам добре, че с тоя снизходителен, леко селяшки изказ, се опитваш да подскажеш колко си вещ във финансовите дела, а "оно" е тъпо и не знае що иска.
      Опасявах се, че въпросите ми ще получат коментари като твоите. Когато човек е доброжелателен, намира начин да помогне както може.
      Предлагам ти да приемем, че съм попил мъдрите ти въпроси, че не мога да ги разбера, поради което няма смисъл да пишеш повече в темата МИ.
      Благодаря.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Ти го питаш за конкретни данни за кредита, доходите му и т.н., за д аму дадеш мнение, оно ти вика, че още се ухажвали, ама то искало да е по-така. Ми ако щеш, май наистина няма смисъл да си добронамерен в наши дни! Все повече ми прилича на една бивша, дето искаше червена кола - ма конски сили, ма марка, ма това-онова, не, искам червена кола и да ми кажеш колко ще струва

        Здравко, няма да се качват лихвите и това го говоря от поне 5 години - няма на базата на какво да се качат
        Груйче не схвана закачката ми ! Относно лихвите и аз мисля така, но пък и не сме наясно човека колко време ще подбира оферти, може да минат години !

        Коментар


        • Ти го питаш за конкретни данни за кредита, доходите му и т.н., за д аму дадеш мнение, оно ти вика, че още се ухажвали, ама то искало да е по-така. Ми ако щеш, май наистина няма смисъл да си добронамерен в наши дни! Все повече ми прилича на една бивша, дето искаше червена кола - ма конски сили, ма марка, ма това-онова, не, искам червена кола и да ми кажеш колко ще струва

          Здравко, няма да се качват лихвите и това го говоря от поне 5 години - няма на базата на какво да се качат
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от eurolinker Разгледай мнение

            Ние не сме подписали договор, така че струва ми се няма логика да искам преразглеждане на лихвата. Все още се ухажваме и затова смятам, че биха могли да подобрят "най-добрата" си оферта.
            Само внимавай колко време ще се ухажвате, че да не вземат междувременно лихвите да тръгнат нагоре !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
              20000леваЗаплата, хубава философия имаш, браво, разбрал си че на кеша му свършва времето, т.е. ще се обезцени.
              по този начин 20000леваЗаплата ще стане 30000леваЗаплата.
              Такова искане ще се разглежда, ако докажеш, че имаш сигурни и стабилни доходи и тогава може 0.5% да пипнат надолу
              Коментарът на 20000леваЗаплата го приемам за откровен сарказъм. Не виждам смисъл да се коментира.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                По принцип става - пускаш молба за преразглеждане на лихвата. Само да знаеш, че ако ги клатиш с някакви "примерни" оферти от други банки, няма да ти обърнат внимание не само сега, ами и занапред. Или просто се местиш в по-евтината банка, което е свързано с ред неудобства и разходи.
                Ние не сме подписали договор, така че струва ми се няма логика да искам преразглеждане на лихвата. Все още се ухажваме и затова смятам, че биха могли да подобрят "най-добрата" си оферта.

                Коментар


                • 20000леваЗаплата, хубава философия имаш, браво, разбрал си че на кеша му свършва времето, т.е. ще се обезцени.
                  по този начин 20000леваЗаплата ще стане 30000леваЗаплата.
                  Такова искане ще се разглежда, ако докажеш, че имаш сигурни и стабилни доходи и тогава може 0.5% да пипнат надолу

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от eurolinker Разгледай мнение
                    Здравейте, с Прокредитбанк, съм договорил лихва по ипотечен кредит (като ФЛ), която е най-добрата на пазара към момента. Поне така излиза от moitepari.bg...
                    Въпросът е, че доходите, кредитната история, обезпечението, са такива, че която и да е друга банка би била съгласна да ме вземе като клиент и да ми предложи кредит.
                    Бих искал да знам дали някой от вас знае за практика да се "натиска" още кредитодател-банка, за договаряне на още по-ниска лихва? Както казах, особеното е, че в случая ОФИЦИАЛНО няма "по-добра" оферта "на пазара".
                    Разбира се, най-логично е да се обърна към банката, но преди да го направя искам да събера някаква информация и мнения.
                    Ще съм благодарен, ако някой сподели или даде смислен, конкретен съвет.
                    Бъдете здрави.
                    Отиваш в Банката, казваш че искаш да говориш с най-големия шеф. Кажи че Седларов те праща, от форума, да се задвижат нещата. Разговора трябва да започне прямо от самото начало. И двама знаете че на кеша не му остава много време а имотите ще се вдигнат до небесата. Тук е добре и да хвърлиш някоя псувня по адрес на спестителите тези кучи синове трябва да се избият, за да е ясно че всяка положителна лихва е кръвна обида за теб. Трябва да се действа бързо докато продвачите на имоти още приемат кеш пара изобщо на каквато и да е цена. Така че бъди готов направо с оферта на хартия да може само да сложите подписите и да се приключи на часа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от eurolinker Разгледай мнение
                      Бих искал да знам дали някой от вас знае за практика да се "натиска" още кредитодател-банка, за договаряне на още по-ниска лихва? Както казах, особеното е, че в случая ОФИЦИАЛНО няма "по-добра" оферта "на пазара".
                      По принцип става - пускаш молба за преразглеждане на лихвата. Само да знаеш, че ако ги клатиш с някакви "примерни" оферти от други банки, няма да ти обърнат внимание не само сега, ами и занапред. Или просто се местиш в по-евтината банка, което е свързано с ред неудобства и разходи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от eurolinker Разгледай мнение

                        Здравей! Застраховката на ФЛ е по желание. Що се отнася до пълната отговорност - благодаря ти, тази важна подробност ми беше убягнала. Тц, тц, тц...гледай ти....това променя картината. Милсех си, че учредяването на ипотека върху придобивания имот е обезпечението. А те вероятно в самия договор ще включат клаузи за неограничена отговорност с цялото имущество на кредитоискателя. Хм? Или ЗЗ?
                        Значи смяташ за практически възможно да искам отпадане на таксите?

                        Колегите говорят верни неща!

                        Това, че застраховката на имуществото е по желание - да, така е по закон (Кодекса за застраховането), НО... всяка банка има СВОИ вътрешни правила при кредитирането...

                        Така, има голяма вероятност, преследвайки "буквата в закона" - да заявиш на доста банкови служители твоите ли компетенции в областта на застраховането, след което...

                        ... да се върнеш в първата банка и да платиш по-висока премия за застраховката, която "по закон не е задължителна", но пък се оказва едно от условията за... кредитирането...

                        Добре е човек да познава законите, а също и да знае какво точно желаеш да постигне, познавайки законовата база...


                        .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от eurolinker Разгледай мнение

                          Здравей! Застраховката на ФЛ е по желание. Що се отнася до пълната отговорност - благодаря ти, тази важна подробност ми беше убягнала. Тц, тц, тц...гледай ти....това променя картината. Милсех си, че учредяването на ипотека върху придобивания имот е обезпечението. А те вероятно в самия договор ще включат клаузи за неограничена отговорност с цялото имущество на кредитоискателя. Хм? Или ЗЗ?
                          Значи смяташ за практически възможно да искам отпадане на таксите?
                          Едно време (преди 2 години) - такса разглеждане - наполовина.
                          Учредяване на ипотеката - няма начин
                          Застраховки - може и на имота (ама хич не искат) но е възможно
                          (Не)ограничена отговорност - това вдигаше лихвата с 1% от 2,8 на 3,8 тогава.
                          За поддържане на сметка - преди можеше срещу 2 битови сметки - сега много силно се съмнявам. На мене вече си ми искат такса въпреки че нямам заем и то от 2-3 години, че и скоро я вдигнаха.
                          Но там насочи усилията - така небрежно, нали е 2,5% па то излиза 3,5. От какво идва разликата, не може ли да отпадне едно по едно. Пазариш се като циганка
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Оф, ми дай конкретни параметри бе, младеж/гуспоице. Че така нищо не ти се разбира - взел съм най-добрата оферта, ама според сайта на твоитекинти.бг, щото съм ултра-гига-мега-хипер як клиент, но каква е офертата, колко пък толкова добър клиент си, какво точно искаш - нито ред повече. Е, как да ти кажем нещо и дадем съвет? То твоето малко като - искам кола, червена, дали може да ми се свали цената, че гледам в мобилето има и по-ниски оферти
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                              Договори отпадане на таксите - за одобрение, застраховка на имота, на тебе, поддържане на сметка.
                              Лихвата ти е най-малкия проблем.
                              Опс и да отговаряш само със заложеното имущество, а не пълна отговорност с цялото имущество. Това ако успееш ще те призная
                              Здравей! Застраховката на ФЛ е по желание. Що се отнася до пълната отговорност - благодаря ти, тази важна подробност ми беше убягнала. Тц, тц, тц...гледай ти....това променя картината. Милсех си, че учредяването на ипотека върху придобивания имот е обезпечението. А те вероятно в самия договор ще включат клаузи за неограничена отговорност с цялото имущество на кредитоискателя. Хм? Или ЗЗ?
                              Значи смяташ за практически възможно да искам отпадане на таксите?

                              Коментар


                              • Договори отпадане на таксите - за одобрение, застраховка на имота, на тебе, поддържане на сметка.
                                Лихвата ти е най-малкия проблем.
                                Опс и да отговаряш само със заложеното имущество, а не пълна отговорност с цялото имущество. Това ако успееш ще те призная
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X