IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Закупуване на имот с цел инвестиция

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
    Доколкото разбирам, купил си и две други жилища от този строител. Защо искаш да купуваш с кредит, за какво ти е да се занимаваш с банки? Ипотеката струва пари, лихва има също и това са няколко хиляди лева. Не става ли да продадеш едното жилище, ако може и с този кеш да купиш изцяло без кредит? Или бързаш, да не изтървеш изгодната сделка? Най-вероятно това няма да е последната изгодна сделка в живота ти и няма да си изтървал нищо. Пробвай да продадеш едно от жилищата, а за да разбереш колко е лесно или трудно да направиш същото април месец. Аз правя подобна спекула, но само с мои пари, щом опра до банка за нещо, значи не мога да си го позволя.
    Купих 2 жилища от него да.В едното живея,другото го отдавам под наем.Закупих ги без помоща на банки и за това имам питания относно банкирането и таксите,защото не съм на 100 процента запознат.
    Не бих казал,че бързам...но сделката ми се струва много изгодна и не искам да я подмина.
    Коментирах я с мой приятел брокер на недвижи имоти и по-негови думи около 8 до 10 хиляди евро са напълно възможни.
    Локацията е супер,разположението също..огромна тераса и много красива гледка(лично аз бих живял там с удоволсвие и бих платил исканите от мен пари на акт 16)
    Писах коментар по-назад(не знам защо излизат с много бавене),че искам да се занимавам с недвижимо имущество и вноската към банката не ме тревожи...дори и да не успея да го продам.
    Поздрави!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Да,прав си дължи се доход поЗДДФЛ,а ако даваш под наем и минеш 50000 лв. тогава всяко физическо лице е задължено да се регистрира по ЗДДС и да начислява данъка.
      почти позна

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

        какво ддс той е физическо лице и не е регистриран по ЗДДС. тука става дума за данък върху дохода
        Да,прав си дължи се доход поЗДДФЛ,а ако даваш под наем и минеш 50000 лв. тогава всяко физическо лице е задължено да се регистрира по ЗДДС и да начислява данъка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Flow Разгледай мнение
          Здравейте!Питането ми е свързано със закупуване на апартамент 3ст. С цел инвестиция.Строителя на сградата ми е близък човек,от когото имам закупени 2 жилища до момента.
          Имам 30 процента от цялата сума,другите 70 процента ще са ми необходими от банка,с която съм разговарял и съм постигнал споразумение.
          Имота притежава акт 14 и април 2020 ще предобие акт 16.Моята идея е да закупя жилището сега на "X" сума и да го продам април 2020 за "Y".Няма да имам такса за предсрочно погасяване на кредита и също така имам стабилен месечен доход,позволяващ ми да отделя пари за банката,без особени притеснения.
          Основния ми въпрос е с какво да внимавам и какво може да се обърка евентуално за в бъдеще?
          Благодаря предварително!
          Доколкото разбирам, купил си и две други жилища от този строител. Защо искаш да купуваш с кредит, за какво ти е да се занимаваш с банки? Ипотеката струва пари, лихва има също и това са няколко хиляди лева. Не става ли да продадеш едното жилище, ако може и с този кеш да купиш изцяло без кредит? Или бързаш, да не изтървеш изгодната сделка? Най-вероятно това няма да е последната изгодна сделка в живота ти и няма да си изтървал нищо. Пробвай да продадеш едно от жилищата, а за да разбереш колко е лесно или трудно да направиш същото април месец. Аз правя подобна спекула, но само с мои пари, щом опра до банка за нещо, значи не мога да си го позволя.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Данъка / ДДС / при ново строителство не е три,а пет години /разбира се ако изчака Разрешение за ползване / ! Определено изповяда ли втората сделка на цената на първата годините не са важни Младежа,иска да играе "форекс" с имоти ама ще сбърка според мен,защото не се прави така,а и той не разбира този пазар
            какво ддс той е физическо лице и не е регистриран по ЗДДС. тука става дума за данък върху дохода

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
              imotko2019, аз чаках 5г...ма може и да беше по друг параграф. Иначе много зависи какъв купувач намериш - както каза - може да мине, може и да не мине.
              Аз също залагам на същите цени, но с превес на продавачите (т.е. офертни - санс шанжмон, реални сделки - незначително надолу - примерно до 5% или поемане на допълнителни разходи от продавача),

              Пирамид - баш. Много несъразмерен риск/възвръщаемост.
              Купи/продай. Добре, ама...защо трябва на един тарикат двама будалинковци? Предприемач+краен клиент? Да обясни. Дали не приема желаното за действително? Имам в пъти по-сигурна и изгодна инвестиция, а момчето се бута в шамарите. Жалка история.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                Внимавай У да не е по-малко от Х. Отделно разходите по учредяване на ипотеки, нотариуси, данъци по придобиването, данък в/у горницата (щото няма 5 години собственост) и лихви по кредита за тия 8 месеца и застраховки (ако имаш сериозен купувач тогава) трябва да ги имаш предвид....пък може и пропуснати ползи от 0.1% лихва в/у 30-те % да сложиш.

                А, и още нещо - дали пък април 2020, в същата сграда няма да има още n апартамента за продажба? Кой ще може повече да смъкне от цената - ти или строителя.
                Това ме интересуваше.Благодаря ти!Ще обсъдя всички такси,които са възможни и ще преценя какво да го направя...да го оставя под наем или да бъде продаден.
                Тепърва навлизам в тази сфера и обмислям недвижимото имущество за най-подходяща инвестиция от моя страна,за това и реших да запиша 2ро висше с такава специалност,защото просто ме влече.
                Имам сериозна и доходоносна професия,но ми е нужен и малко риск в живота,не става с чакане и без проба нали така?
                Поздрави на всички и благодаря за отговорите.

                Коментар


                • imotko2019, аз чаках 5г...ма може и да беше по друг параграф. Иначе много зависи какъв купувач намериш - както каза - може да мине, може и да не мине.
                  Аз също залагам на същите цени, но с превес на продавачите (т.е. офертни - санс шанжмон, реални сделки - незначително надолу - примерно до 5% или поемане на допълнителни разходи от продавача),

                  Пирамид - баш. Много несъразмерен риск/възвръщаемост.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от imotko2019 Разгледай мнение
                    Тъпо парче, данък при продажба на едно жилище е до 3 години. И не е зор да има “печалба”. Достатъчно е да изповяда втората сделка на цената на първата. Другото кеш.
                    Може да стане номерът, може и да не стане или да е за малка далавера. Много зависи от мястото и сградата. В ливадите по-трудно.
                    И никой не може да познае цените след 6 месеца. Аз мисля, че ще са сегашните.
                    Данъка / ДДС / при ново строителство не е три,а пет години /разбира се ако изчака Разрешение за ползване / ! Определено изповяда ли втората сделка на цената на първата годините не са важни Младежа,иска да играе "форекс" с имоти ама ще сбърка според мен,защото не се прави така,а и той не разбира този пазар

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от imotko2019 Разгледай мнение
                      Тъпо парче, данък при продажба на едно жилище е до 3 години. И не е зор да има “печалба”. Достатъчно е да изповяда втората сделка на цената на първата. Другото кеш.
                      Може да стане номерът, може и да не стане или да е за малка далавера. Много зависи от мястото и сградата. В ливадите по-трудно.
                      И никой не може да познае цените след 6 месеца. Аз мисля, че ще са сегашните.
                      Има рисков апетит, няма особено въображение. Рецепта за загуба.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Flow Разгледай мнение
                        Здравейте!Питането ми е свързано със закупуване на апартамент 3ст. С цел инвестиция.Строителя на сградата ми е близък човек,от когото имам закупени 2 жилища до момента.
                        Имам 30 процента от цялата сума,другите 70 процента ще са ми необходими от банка,с която съм разговарял и съм постигнал споразумение.
                        Имота притежава акт 14 и април 2020 ще предобие акт 16.Моята идея е да закупя жилището сега на "X" сума и да го продам април 2020 за "Y".Няма да имам такса за предсрочно погасяване на кредита и също така имам стабилен месечен доход,позволяващ ми да отделя пари за банката,без особени притеснения.
                        Основния ми въпрос е с какво да внимавам и какво може да се обърка евентуално за в бъдеще?
                        Благодаря предварително!
                        Объркал си се във времето. Това се правеше до миналата година. Сега вече пазара тръгва надолу.

                        Коментар


                        • Тъпо парче, данък при продажба на едно жилище е до 3 години. И не е зор да има “печалба”. Достатъчно е да изповяда втората сделка на цената на първата. Другото кеш.
                          Може да стане номерът, може и да не стане или да е за малка далавера. Много зависи от мястото и сградата. В ливадите по-трудно.
                          И никой не може да познае цените след 6 месеца. Аз мисля, че ще са сегашните.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                            Внимавай У да не е по-малко от Х. Отделно разходите по учредяване на ипотеки, нотариуси, данъци по придобиването, данък в/у горницата (щото няма 5 години собственост) и лихви по кредита за тия 8 месеца и застраховки (ако имаш сериозен купувач тогава) трябва да ги имаш предвид....пък може и пропуснати ползи от 0.1% лихва в/у 30-те % да сложиш.

                            А, и още нещо - дали пък април 2020, в същата сграда няма да има още n апартамента за продажба? Кой ще може повече да смъкне от цената - ти или строителя.
                            Сещам се за 1000 дузини запъртъци, да ме прощава колегата - оптимист. Охаква се в най- тъпата схема но, поне знае, че е „Инвеститор”, да ме прощава Господ.

                            Коментар


                            • Внимавай У да не е по-малко от Х. Отделно разходите по учредяване на ипотеки, нотариуси, данъци по придобиването, данък в/у горницата (щото няма 5 години собственост) и лихви по кредита за тия 8 месеца и застраховки (ако имаш сериозен купувач тогава) трябва да ги имаш предвид....пък може и пропуснати ползи от 0.1% лихва в/у 30-те % да сложиш.

                              А, и още нещо - дали пък април 2020, в същата сграда няма да има още n апартамента за продажба? Кой ще може повече да смъкне от цената - ти или строителя.

                              Коментар


                              • Завършването и отдаването на апартамента под наем няма да е проблем.Цената на купуване,ще е под пазарната,но това което ме притеснява е,че наема ще покрива банката и обслужването му,и нищо повече.
                                Няма да има така наречения cash flow.
                                Някак си се обезмисля цялата врътка..
                                Други идеи за бизнес с недвижимо имущество?Гаражи?Студио?

                                Коментар

                                Working...
                                X