IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Закупуване на имот със ипотечен кредит

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Именно затова е далеч по-добре да не влиза със собствени средства бе вуйче, бая време ти отне да го прозреш хахахаха Риск НУЛА. А инак живял с години в имота - докато стигне до фалита.
    Той никога няма да го прозре.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Я Кратунчо ми кажи в коя банка те пркараха.Иначе си прав това са измамници и лихвари а не банкери
      В никоя, в Абсурда имам само кредитки и разплащателни сметки - и то пред закриване вече Бяха с добър кешбек и затова ги запазих, ще ти оттекат по реда и те.
      В белия свят няма бързи кредити. Всяка банка дава кредит за 2 дни, ако прецени че кандидата е ОК - без това да влияе на лихвата. Конкуренция му викат хората ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        БГ банка хахахаха, че те се държат като фирми за бързи кредити тия Що ме разсмиваш само нимоа да разбера?
        Естествено че фалита е хубав за длъжника, защото така спира да дължи след санитарния период. Ох да вярно, български фалит - и туй менте, кат всяко друго хахахаха Все забравям АбсурдистанЪТ.
        Я Кратунчо ми кажи в коя банка те пркараха.Иначе си прав това са измамници и лихвари а не банкери

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

          точно така нищо не дължи ама и нищо нямаш
          Именно затова е далеч по-добре да не влиза със собствени средства бе вуйче, бая време ти отне да го прозреш хахахаха Риск НУЛА. А инак живял с години в имота - докато стигне до фалита.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            БГ банка хахахаха, че те се държат като фирми за бързи кредити тия Що ме разсмиваш само нимоа да разбера?
            Естествено че фалита е хубав за длъжника, защото така спира да дължи след санитарния период. Ох да вярно, български фалит - и туй менте, кат всяко друго хахахаха Все забравям АбсурдистанЪТ.
            точно така нищо не дължи ама и нищо нямаш

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

              не схвана за какво ти говоря така че спора е безмислен.аз ти говоря за риска от фалит а ти ми твърдиш че фалита е нещо хубаво за длъжника и го духат само кредиторите а за длъжника няма последствия. а иначе не знам как са банките в Германия но в БГ всичко могат


              ПП. вземи прочети договор за кредит с БГ банка и ела да поговорим отново
              БГ банка хахахаха, че те се държат като фирми за бързи кредити тия Що ме разсмиваш само нимоа да разбера?
              Естествено че фалита е хубав за длъжника, защото така спира да дължи след санитарния период. Ох да вярно, български фалит - и туй менте, кат всяко друго хахахаха Все забравям АбсурдистанЪТ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                всъщност аз отговарях на Jobar по конкретно задаен въпрос (че няма спестено и иска да си купи имот на 100% финансиран от банката)

                иначе твоите схеми не съм ги прочел назад, но гледам от цитати и твои коментари, че си доста нахъсан..

                принципно всичко може, но да се мята човек по тази схем (с голям лост) сега а е като да строи фабрика с фулл левъридж на 1. май 1944 ... образно казано.

                момента за такава схема беше 2012-2014, когато можеше да вземеш много на супер добри цени и да рентваш спокойно едни 5-6 годин, после да продадеш половината сега и да останеш с Н на брой имота , напълно изплатени и носещи ти доход да въртиш синджирчето на някой остров.



                ПП лорде , нрадев спрете се.. никой не печели нищо от тези уточнения освен лошо настроение и негативна енергия.
                прав си ама ама не аз почнах първи

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                  Аз съм си намирал имот и с адвокат. Ти какво си намерил до сега ми е интересно! Май нищо...
                  а аз съм си намирал имотите винаги сам

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Всичко е относително- и преди съм казвал, за вас евтин щото го набивате на влог на 0.1% лихва, за мен пак евтин щото го взимам на кредит при 1.49%. А инфлацията 2%, хайде вади сметалото
                    От собствен няма никаква файда, освен ако можеш да подмамиш банката да сваля лихвите така. Нула е файдата, повече собствен=повече риск. Банка не може да обяви кредит за предсрочно изискуем ей тъй щото и е хрумнало, пишеш вече колкото да не заспиш
                    не схвана за какво ти говоря така че спора е безмислен.аз ти говоря за риска от фалит а ти ми твърдиш че фалита е нещо хубаво за длъжника и го духат само кредиторите а за длъжника няма последствия. а иначе не знам как са банките в Германия но в БГ всичко могат


                    ПП. вземи прочети договор за кредит с БГ банка и ела да поговорим отново
                    Last edited by nradev; 12.06.2019, 15:42.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                      тебе те знаем ти понеже немаш пари и си повтаряш мантрата за ефтиния земен капитал и скъпия собствен( верно ти е скъп щото е кът) и си мислиш че ти верваме. това за ефтиния заемен е верно ама ако е в разумни граници прмерно 70% собствен и 30 заемен , айде може и до 50% заемен. ама 1% собствен и 99% заемен риска е вече прекалено голям и затова тия начинания не свършват добре
                      Всичко е относително- и преди съм казвал, за вас евтин щото го набивате на влог на 0.1% лихва, за мен пак евтин щото го взимам на кредит при 1.49%. А инфлацията 2%, хайде вади сметалото
                      От собствен няма никаква файда, освен ако можеш да подмамиш банката да сваля лихвите така. Нула е файдата, повече собствен=повече риск. Банка не може да обяви кредит за предсрочно изискуем ей тъй щото и е хрумнало, пишеш вече колкото да не заспиш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от direktor4eto Разгледай мнение

                        Благодаря за отговора, реално аз пари за самоучастие имам, просто предпочитам да го вложа другаде. Все пак, leverage, алтернативен разох, cost of opportunity. А и имам активи като да обезпеча с много пъти тези дългове.

                        Наистина ли тука в България всеки се стреми да избягва кредити и да инвестира в кеш? Може би заради тези дълги години с тези високи лихви.
                        всъщност аз отговарях на Jobar по конкретно задаен въпрос (че няма спестено и иска да си купи имот на 100% финансиран от банката)

                        иначе твоите схеми не съм ги прочел назад, но гледам от цитати и твои коментари, че си доста нахъсан..

                        принципно всичко може, но да се мята човек по тази схем (с голям лост) сега а е като да строи фабрика с фулл левъридж на 1. май 1944 ... образно казано.

                        момента за такава схема беше 2012-2014, когато можеше да вземеш много на супер добри цени и да рентваш спокойно едни 5-6 годин, после да продадеш половината сега и да останеш с Н на брой имота , напълно изплатени и носещи ти доход да въртиш синджирчето на някой остров.



                        ПП лорде , нрадев спрете се.. никой не печели нищо от тези уточнения освен лошо настроение и негативна енергия.
                        Last edited by bertram; 12.06.2019, 01:23.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL

                          Комарджия и имоти, ха, ха,хаха, жалка история, нито един комарджия няма да да помирише имот през живота си. Притежателите на стабилни активи, най- много мразят хазарта
                          аз кат играя турнир за 20 еуро мога да загубя макс 20 еуро. а ти с лоста директно рискуваш 100К. е кажи сега кой е комарджия

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                            Аз съм си намирал имот и с адвокат. Ти какво си намерил до сега ми е интересно! Май нищо...
                            смех адвокат търси имоти на инвеститори с лост.е аз толкоз закъсали адвокати не познавам айде удряй третата голяма Пещерска и легай.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                              човек дет нема акъл да си намери имот без брокер моля да не ми дава определения какво съм пропилял.

                              пп. постнах преди доста години статистика за моя баланс на покер ама на тебе май не ти стигна акъла да осмислиш какво пише там
                              Аз съм си намирал имот и с адвокат. Ти какво си намерил до сега ми е интересно! Май нищо...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                                Дали, ти с това ли се успокояваш, че никога не си използвал лост за придобиване на имоти, а всичко си пропилял на покер?
                                човек дет нема акъл да си намери имот без брокер моля да не ми дава определения какво съм пропилял.

                                пп. постнах преди доста години статистика за моя баланс на покер ама на тебе май не ти стигна акъла да осмислиш какво пише там

                                Коментар

                                Working...
                                X