IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Закупуване на имот със ипотечен кредит

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

    пак ти казвам че бъркаш понятията. лост са имали фирмите в които е акционер на не той като инвеститор
    Дали, ти с това ли се успокояваш, че никога не си използвал лост за придобиване на имоти, а всичко си пропилял на покер?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL

      Той постоянно е ползвал лост, но явно не си чел негови книги. Директорчето е прав за теб, че нищо не знаеш за Тръмпича и себеподобните му
      пак ти казвам че бъркаш понятията. лост са имали фирмите в които е акционер а не той като инвеститор
      Last edited by nradev; 11.06.2019, 22:43.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 13ADROL

        Ами, не ползвайте, и имот няма да видите...
        е ти като ползва що продаде предсрочно и то при положение че го взе на половината от пазарната цена. гледам от неколко години пак се опитваш да се хванеш за лоста ама все нещо се прецаква в последния момент обикновено по вина на брокерите

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL

          Той постоянно е ползвал лост, но явно не си чел негови книги. Директорчето е прав за теб, че нищо не знаеш за Тръмпича и себеподобните му
          ич не ми и треба да знам

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

            http://news.bnt.bg/bg/a/kak-donald-t...bogatstvoto-si
            Твоите са глупости...
            ти или не си чел или не си разбрал. взел скромен заем от 1 милион ама от баща си.о то преди 50 години когато една къща струвала 5 000 долара. това че фирмите в които е акционер имат дългове не значи автоматично че той е инвестирал с дълг. акциите в тях никъде не пише че са купени с дълг

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
              http://news.bnt.bg/bg/a/kak-donald-t...bogatstvoto-si
              Твоите са глупости...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от direktor4eto Разгледай мнение

                Брей вие тук наистина сте яко бесни. Каква е тази агресия. За какво се предполага, че лъжа точно?
                И що да сме бесни?Нагледали сме на такива като тебе за тия над 10г в тоя форум...и разпознаваме веднага измамниците...За каква агресия говориш не знам..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Т.е. ако закопаш 30% собствени пари и пак останеш без работа - банката няма да дойде да си прибере вересиите? Ха-ха
                  тебе те знаем ти понеже немаш пари и си повтаряш мантрата за ефтиния земен капитал и скъпия собствен( верно ти е скъп щото е кът) и си мислиш че ти верваме. това за ефтиния заемен е верно ама ако е в разумни граници прмерно 70% собствен и 30 заемен , айде може и до 50% заемен. ама 1% собствен и 99% заемен риска е вече прекалено голям и затова тия начинания не свършват добре

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от direktor4eto Разгледай мнение

                    Факта, че сте толкова назад с материала та да не сте запознати с leverage и кешфлоу инвестиции е без коментар. А това, че хипотетично не е възможно... та те повечето големи богатства така са станали. Вие явно имате някаква причина да сте тук в такъв форум, ама за сега още не съм я открил. Какъв ви е background-a , с какво инвестиране и бизнес се занимавате и каква ви е рентабилноста? Просто ми е интересно защото всички имате някакво невероятно самочувствие, а после прочитам някакви невероятни цитати тук там от вас.
                    така де аз лично съм назад с материала и ще взема да си запаля всичките дипломи барабар с трудовата книжка. ти кат си научил няколко вносни думи и вече се взе за велик инвеститор. като си толкоз велик защо искаш безплатни консултации във форума. такива ливъридж инвеститори познавам десетки всички приключиха курса по един и същ начин с фалит и то скоропостижно. земи се премести у некой форум за научна фантастика. не ти е тук мястото

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от direktor4eto Разгледай мнение

                      Брей вие тук наистина сте яко бесни. Каква е тази агресия. За какво се предполага, че лъжа точно?
                      Приемай агресията като неизбежно зло, а даже като нужно зло.

                      Става ли?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от direktor4eto Разгледай мнение

                        Аз си казах ама кой да ме чете. Гарсониери. Естествено, че не в София.

                        А иначе знанията са ми вършили работа за много по-сложни операции, ще свършат и за тази. Ако не си ценях анонимността толкова, щях да приложа excel-и които всичко си показват с реални примери, и толеранси, и най-неблагоприятни варианти... Нищо ново под слънцето, дори не е нужно да е спекулативен пазар.
                        е то купи гарсониери в Монтана и ще се наиграеш.хубавото е че за тях банките кредит нема да ти дадат и така ще се предпазиш от грешни стъпки. ама нещо ме съмнява у прованса да има заплати по 6К. Бате Пешо май ще излезе прав.иначе таблици си прилагай на никой не пречиш ама и никой няма да те вземе на сериозно

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от direktor4eto Разгледай мнение

                          Ами ако е предвинена ситуацията да падне цената на актива наполовина и пак ти излизат числата? Освен ако не си в Япония, ако си на дълъг срок... ще се оправиш. Вие ни обрекохте на баси трагедията, човек нищо да не прави по-добре и тва е.
                          ей много си заблуден.знаеш ли какво е марджин кол. тебе мое ти излиза сметката ама на банката мое нещо да не и излиза. срока мое да е дълъг ама по всяко време кредита може да стане предсрочно изискуем.така че на практика срок няма. ако човек няма пари наистина е най добре нищо да не прави докато не събере

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Ма що му се връзвате на лъжите не мога да разбера.Много плитки и малоумни
                            Брей вие тук наистина сте яко бесни. Каква е тази агресия. За какво се предполага, че лъжа точно?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                              пич ти че не си наясно с финансовата наука е видно от самолет, ама явно не си наясно и с пазара на имоти. какъв е тоя имот дет ще го изплатиш с заплата 72К лева на година . то и нищо да не харчиш от нея пак не става освен ако не е някой гараж.
                              Аз си казах ама кой да ме чете. Гарсониери. Естествено, че не в София.

                              А иначе знанията са ми вършили работа за много по-сложни операции, ще свършат и за тази. Ако не си ценях анонимността толкова, щях да приложа excel-и които всичко си показват с реални примери, и толеранси, и най-неблагоприятни варианти... Нищо ново под слънцето, дори не е нужно да е спекулативен пазар.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                при правилен имот (да се оцени от банката) и при добри дходи...би могло да ти се получи, НО даже и да стане липсата на самоучастие говори само и единствено за едно - не си готов за този заем и ще си направиш живота черен.

                                самоучастието не е само за намаляване на риска за банката - тя нейното ще си го вземе, то е и индикация, че човекът, който тегли кредита може да спестява известна сума...(е стига самоучастието да не е подарък..)

                                тези 'изпилени' схеми със 100% финансиране особено за частни лица са много натоварваща схема. Щом нямаш пари за самоучастие, значи нямаш грам спестявания, щом нямаш спестявания значи живееш 'ден за ден' ... , а когато живееш 'ден за ден' само да мигнеш с някакъв проблем и започват да звънят от банката, да не дава господ да се разболееш или да останеш без работа.

                                затова искат самоучастие..то е един вид атестация за готовност да се оправиш с кредита.
                                Благодаря за отговора, реално аз пари за самоучастие имам, просто предпочитам да го вложа другаде. Все пак, leverage, алтернативен разох, cost of opportunity. А и имам активи като да обезпеча с много пъти тези дългове.

                                Наистина ли тука в България всеки се стреми да избягва кредити и да инвестира в кеш? Може би заради тези дълги години с тези високи лихви.

                                Коментар

                                Working...
                                X