IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Закупуване на имот със ипотечен кредит

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

    и да поефтинеят като дойде марджин кола кво правим. и нула процента да е лихвата като е паднала цената на обезпечението си фалирал
    Ами ако е предвинена ситуацията да падне цената на актива наполовина и пак ти излизат числата? Освен ако не си в Япония, ако си на дълъг срок... ще се оправиш. Вие ни обрекохте на баси трагедията, човек нищо да не прави по-добре и тва е.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Крети,ама кое те усъмни,че директорчето,ще направи такъв "удар",ли ?!
      Няма ! Не може да го направи дори хипотетично
      Факта, че сте толкова назад с материала та да не сте запознати с leverage и кешфлоу инвестиции е без коментар. А това, че хипотетично не е възможно... та те повечето големи богатства така са станали. Вие явно имате някаква причина да сте тук в такъв форум, ама за сега още не съм я открил. Какъв ви е background-a , с какво инвестиране и бизнес се занимавате и каква ви е рентабилноста? Просто ми е интересно защото всички имате някакво невероятно самочувствие, а после прочитам някакви невероятни цитати тук там от вас.
      Last edited by direktor4eto; 11.06.2019, 19:33. Причина: допълване.

      Коментар


      • Я аз да пусна 100-тния пост...
        Абе, не се ли изчерпа темата?

        Човекът потърси съвет, получи няколко в началото, и толкоз.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          при правилен имот (да се оцени от банката) и при добри дходи...би могло да ти се получи, НО даже и да стане липсата на самоучастие говори само и единствено за едно - не си готов за този заем и ще си направиш живота черен.

          самоучастието не е само за намаляване на риска за банката - тя нейното ще си го вземе, то е и индикация, че човекът, който тегли кредита може да спестява известна сума...(е стига самоучастието да не е подарък..)

          тези 'изпилени' схеми със 100% финансиране особено за частни лица са много натоварваща схема. Щом нямаш пари за самоучастие, значи нямаш грам спестявания, щом нямаш спестявания значи живееш 'ден за ден' ... , а когато живееш 'ден за ден' само да мигнеш с някакъв проблем и започват да звънят от банката, да не дава господ да се разболееш или да останеш без работа.

          затова искат самоучастие..то е един вид атестация за готовност да се оправиш с кредита.
          Т.е. ако закопаш 30% собствени пари и пак останеш без работа - банката няма да дойде да си прибере вересиите? Ха-ха

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Ма що му се връзвате на лъжите не мога да разбера.Много плитки и малоумни
            Е ,защо мислиш,че се смях със сълзи снощи

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

              пич ти че не си наясно с финансовата наука е видно от самолет, ама явно не си наясно и с пазара на имоти. какъв е тоя имот дет ще го изплатиш с заплата 72К лева на година . то и нищо да не харчиш от нея пак не става освен ако не е някой гараж.
              Ма що му се връзвате на лъжите не мога да разбера.Много плитки и малоумни

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jorbar Разгледай мнение
                Здравейте, понеже не съм запознат със ипотечните кредити, имам няколко въпроса. Предстои ни закупуване на къща за около 50 000 евро, проблемът е, че нямаме възможност за никакво самоучастие. Въпросът ми е, дали има възможност да ми се отпусне цялостната сума от банката, дори със леко завишение. Пример да се отпусне 55 000 евро. Чувал съм доста версии, че се завишава при самата оценка, но не съм запознат как става. Благодаря!
                при правилен имот (да се оцени от банката) и при добри дходи...би могло да ти се получи, НО даже и да стане липсата на самоучастие говори само и единствено за едно - не си готов за този заем и ще си направиш живота черен.

                самоучастието не е само за намаляване на риска за банката - тя нейното ще си го вземе, то е и индикация, че човекът, който тегли кредита може да спестява известна сума...(е стига самоучастието да не е подарък..)

                тези 'изпилени' схеми със 100% финансиране особено за частни лица са много натоварваща схема. Щом нямаш пари за самоучастие, значи нямаш грам спестявания, щом нямаш спестявания значи живееш 'ден за ден' ... , а когато живееш 'ден за ден' само да мигнеш с някакъв проблем и започват да звънят от банката, да не дава господ да се разболееш или да останеш без работа.

                затова искат самоучастие..то е един вид атестация за готовност да се оправиш с кредита.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Като погледнеш краудфъндинга, че и тъпата БФБ дори - примери с лопата да ги ринеш И не позна, нищо не дължиш никому при фалит на ООД примерно.
                  между другото на БФБ корпоративни облигации почти няма

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Като погледнеш краудфъндинга, че и тъпата БФБ дори - примери с лопата да ги ринеш И не позна, нищо не дължиш никому при фалит на ООД примерно.
                    ти не позна на разни ООД никой не дава кредит без поръчители или ипотеки.и като стане мяу се реализира ипотекирания актив или го отнася поръчителя който почти винаги е физическо лице най често съдружник или едноличен собственик на ООД-то. и понеже в БГ няма фалит на физическо лице може да си остане и доживитен длъжник

                    пп. ти на теория си много добър ама практиката ти куца
                    Last edited by nradev; 11.06.2019, 10:27.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                      да де ама ти твои нямаш( не визирам точно тебе а разсъждавам хипотетично върху казуса).и кой е тоя кредитор дет ей така щото е блготворител ще ти даде да рискуваш неговите пари без гаранции а твоите да си седят заделени за след фалита
                      Като погледнеш краудфъндинга, че и тъпата БФБ дори - примери с лопата да ги ринеш И не позна, нищо не дължиш никому при фалит на ООД примерно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                        Доналд Тръмп
                        глупости

                        https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94...8A%D0%BC%D0%BF
                        Last edited by nradev; 11.06.2019, 10:13.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                          кажи един голям инвеститор забогатял с инвестиране с голям ливъридж. аз не се сещам
                          Доналд Тръмп

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Ох,Радев,сложих ти един голям плюс със сълзи от смях по лицето,ама кажи след като има подобно питане кога да очакваме падане на цените ?!
                            Не се заяждам още се смея
                            ами като дигнат лихвите и ипотекарите почнат да окапват

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Кво да ипотекира като няма нищо
                              има ама е на ипотечка

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от direktor4eto Разгледай мнение

                                Това е такъв абсурд, че направо си заслужаваш да ти изтрият сметката в място като това. Есенцията на инвестирането и растежа е в ползването на Leverage.
                                кажи един голям инвеститор забогатял с инвестиране с голям ливъридж. аз не се сещам

                                Коментар

                                Working...
                                X