IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Боби, това което пишеш е повече от логично.
    Но остава въпросът - каква част от отказалите се да продават права сега ще запишат акции и каква ще чакат търга за права?
    Но има още няколко дни, да видиме... После може да гадаем и какви цени ще се постигнат на търга за правата?

    Коментар


    • Мисля, че SOFIX е прав че Карол по собствено желание свалиха цените на правата. Така хората ще са стимулирани да запишат акции. Иначе всеки ще се опитва да продаде поне малко (някаква печалба да реализира) и накрая ще останат много права, които Карол ще трябва да запише. Като прехвърлят повече права и съответно акции на не-свързани с Карол лица, Каролците ще могат един път да са в рамките на закона за ADVANC, втори път да увлекат повече от евентуалните бъдещи акционери на ELARG (при следващото повишение на ELARG)

      Коментар


      • & - аз като съм чел от правна гледна точка, ти си ходил прав под масата.

        Но въпросът е по-сериозен от "правната гледна точка". Големите клатят пазара и в крайна сметка си печелят, а малките седиме и гледаме. Ако това за някои е нормално, извинявам се.

        Коментар


        • Първо виж какво е манипулация от правна гледна точка и тогава задавай такива глупави въпроси.

          Коментар


          • Винаги съм се питал, някой в България от отговарящите за надзора занимава ли се сериозно с манипулирането на пазара?

            Коментар


            • Споделям мнението на Тя. Дилема дали да се продават права или да се запишат акции, според мен можеше да стои при други цени на правата. Сега дилема няма.
              Ние винаги губим, печелят само селяните!

              Коментар


              • Изглежда това бяха евтините акции.

                Коментар


                • Според впечатлението, което имам от притежатели на права, първоначално решили да продават, в момента цените ги отказаха и предпочитат да запишат акциите си, вместо да ги дават на безценица или разчитат на търга, така че драстичан спад в цените е малко вероятен.
                  Лично мнение.
                  tya

                  Коментар


                  • Ами предлагането от страна на останалите 8млн. броя права. Нали се сещаш, че цената досега се надуваше от Карол, без тяхната подкрепа и с това огромно предлагане на търга правата спокойно ще паднат до 5-6 стотинки.[/list]

                    Коментар


                    • Мисля че след тази сделка за над 1 млн. права, предлагането от страна на най-големия продавач привърши. Очаквам плавно покачване на правата до края на търговията им до цени 14-15 ст.


                      лично мнение, не е препоръка за покупка или продажба
                      Добрият, стар Батя

                      Коментар


                      • Днеска в начлото я направиха врътката

                        Коментар


                        • Karol си намаляват дела в Атера тъй като закона ги задължава да направят това. Ако си запишат всички атери тяхното тегло в портфейла им ще мине разрешените 10%

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tya
                            Колеги, брокери, кой ги изсипва тези права, вече купуваме на 0.1, а май ще падат още?
                            Карол ги правят тези изсипвания.

                            А също така са майстори и на кроса

                            Коментар


                            • Адванс Инвест намали участието си в Адванс Терафонд до 17,9%
                              Инвестиционно дружество "Адванс Инвест" е намалило участието си в "Адванс Терафонд" АДСИЦ с 4,52% до 17,869%, по информация на Централен депозитар. Прехвърлянето е отразено в ЦД на 13 март.

                              Общата стойност на активите на Адванс Инвест е 22,2 млн. лева. Дружеството е инвестирало основно в български ценни книжа, представляващи 16,8 млн. лв. (75.80%) от стойността на активите. Те са разпределени в капиталови ценни книжа на стойност 11,2 млн. лв. (50.70%), финансови активи, държани до настъпване на падежа, в размер на 5,52 млн. лв. (24.87%) и текущи финансови активи за 50 хил. лв. (0.23%).

                              Акциите на румънски компании, търгувани на Букурещката фондова борса, представляват към 28 февруари 2006 г. 8.27% от стойността на активите, или 1,835 млн. лв.

                              Печалбата на инвестиционното дружество към 28 февруари 2006 г. е в размер на 198 342 лева.

                              Днес се изтъргуваха 50 000 акции на Адванс Инвест на средна цена от 1,92 лв. за брой.

                              Коментар


                              • Заглавие от 24 часа днес
                                Мафиоти изкупуват земи - ще точат еврофондовете

                                Коментар

                                Working...
                                X