IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
    И аз това се питам Геко, Атерата ми е една от първите купени акции на 1,24 лв. Не повярвах в този ръст и продадох на 2 пъти - 1 път на 1,50 и втори на 1,60. И при двете продажби бях сигурен, че ще си ги върна обратно на по-ниска цена. Сега ме е яд много и се чудя да пусна ли поръчки на 1,70? Е това не мога да го измисля, но при всички случаи е доста тъпо да продаваш на 1,50 и 1,60, а после да се молиш да го купиш на 1,70!
    Имал съм винаги съмнения в това как се купуват земите и дали не се купуват такива които за нищо не стават - затова съм избягвал тук и в Еларга - иначе като идея са брилянтни
    Но за мен си остава освен показател за един фонд да бъде - колко им е най-големият масив (комасиран) и как ги увеличават - щото земи на перчета - кучетата ги яли

    Как да е

    Пак казвам - не ме интересува БФБ , камоли Атера - това докато на БФБ не се появят маркет мейкъри
    There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

    Коментар


    • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
      Но как да е - за мен това е изтървана акция
      И аз това се питам Геко, Атерата ми е една от първите купени акции на 1,24 лв. Не повярвах в този ръст и продадох на 2 пъти - 1 път на 1,50 и втори на 1,60. И при двете продажби бях сигурен, че ще си ги върна обратно на по-ниска цена. Сега ме е яд много и се чудя да пусна ли поръчки на 1,70? Е това не мога да го измисля, но при всички случаи е доста тъпо да продаваш на 1,50 и 1,60, а после да се молиш да го купиш на 1,70!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
        Емисионна?
        емисионна

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
          Само да кажа че цената на последното увеличение при което набраха към 80 милиони още не сме я стигнали последното увеличение беше на 1.85!!!
          Емисионна?
          Цената на праваа ги слагай като грешка на пазара по онова време
          There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

          Коментар


          • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
            Но как да е - за мен това е изтървана акция
            Евала на тези които са участвали в увеличения на капитала преди години
            Само да кажа че цената на последното увеличение при което набраха към 80 милиони още не сме я стигнали последното увеличение беше на 1.90!!!

            Коментар


            • Абе като идея е много добро
              Ама, как е реално, кой да ти каже
              Ако комасираха и се хвалеха с това какви земи са акумулирали би било друго
              Но как да е - за мен това е изтървана акция
              Евала на тези които са участвали в увеличения на капитала преди години
              There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

              Коментар


              • Не, искам да кажа колко е подценена.
                А потенциала всеки може да смята какъв е при 900 лв/дка.

                Коментар


                • Освен това, тук имат съществено значение категориите търгувана земя.

                  Коментар


                  • Всеки на този пазар инвестира за да печели. Именно това правят от Терафонда. Можеш сам да видиш какви са резултатите на инвестиралите тук преди една година и какви са резултатите на инвестиралите в други позиции (а отделно подценеността спрямо кеша и земята в момента е супер силна и ще видим още ръст).
                    Пазарът, който си е супер зле както всички си знаем, вече толкова страда от ниската ликвидност, че масите вече се насочиха и взеха да гледат само от ъгъла - пари можем да видим само от дивиденти, ликвидация или търгови предложения. И все пак има голяма разлика между ликвидацията при Еларг и поземленото банкиране на Атера. Миналата година купуваха на 465 средно и продаваха на 598 средно (кофти марж а?!). До момента през тази купуват на 530 и продават на 915 ... и някой разправя че ни било зле

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение
                      С продажбите се показва се колко реално би трябвало да е капитализацията на фонда - поне 200 мил.
                      Не е препоръка!
                      Димек искаш да кажеш, че потенциалът тук не е много голям
                      Щото на БФБ реално се търгуват повечето компании на цени в много пъти под реалните им стойности, а тук казваш още малко и сме си на мястото
                      There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                      Коментар


                      • С продажбите се показва се колко реално би трябвало да е капитализацията на фонда - поне 200 мил.
                        Не е препоръка!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                          Ами нали на БФБ това се търси - лешоядството
                          Където се разпродава или ликвидира, където се дават дивиденти (под дивиденти разбирайте - излизане на пари от компанията на база ликвидации)
                          Абсолютно - компании без бъдеще, това ли имаш предвид Геко ?
                          Не е препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
                            От началото на 2012 са намалили земята си с 10 114 декара !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                            Продължават да продават при положение, че земята се вдига всеки ден
                            ????????????????????????????????????????
                            Ами нали на БФБ това се търси - лешоядството
                            Където се разпродава или ликвидира, където се дават дивиденти (под дивиденти разбирайте - излизане на пари от компанията на база ликвидации)
                            There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                            Коментар


                            • От началото на 2012 са намалили земята си с 10 114 декара !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                              Продължават да продават при положение, че земята се вдига всеки ден
                              ????????????????????????????????????????
                              Last edited by Tradera; 11.04.2012, 17:08.

                              Коментар


                              • За всички дето се притесняват че при Терафонда ще има еднократен дивидент от 25 ст тази година може да се успокоят вече с официално инфо. Само на базата на продадените 12500 дка през първо тримесечие плюс аренди и лихви имаме сигурни 15 ст дивидент и догодина по мои сметки! А аз лично не мисля че ще се спират с продажбите дотук. Стискам палци да намират земя за покупка на цените на които пазаруваха досега.

                                Коментар

                                Working...
                                X