IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
    Кеша сигурно мина вече 60 милки

    Коментар


    • Месечен бюлетин Юли 2012г.

      Коментар


      • Балон-небалон - аз изкуших и мънинко понапълних туканка пак... хаирлия да е - един вид - а и на сборищата на терафондът - веселяшка един вид компания.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Себулба, мерси! Това исках и не е сложно. Има логика в това, но според мен сравнението с това да тръгнеш да си купиш реална земя не е релевантно. Като си тръгнал да инвестираш в акции не можеш да сравняваш с реална покупка, рисковият апетит е много различен.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BabaRada Разгледай мнение
            цена на земя през акция и цена на акция през земя.
            Май не беше към мен, но аз да кажа. Според мен това е като да спорите когато ябълките струват лев, а крушите два - дали ябълките са наполовина на крушите като цена или крушите са два пъти по-скъпи от ябълките ако ме разбираш
            Дали ще кажеш че при цена на земята от 450 лв/дка акцията би струвала 2 лв или че при цена на акцията от 2 лева, земята излиза 450 лв/дка, май няма разлика.
            Надявам се че успях да го обясня

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BabaRada Разгледай мнение
              Хмм, явно настъпвам по мазола. Още с първия си коментар преди време го казах това - че цената на акцията трябва да отрази цената на земята.
              77 - ясно каза "някой допускания земята измерена през цената на акциите е в диапазона". Поправете, ако греша, ама това не са ли различни неща - цена на земя през акция и цена на акция през земя. Помолих за реален пример, не видях такъв.
              Пипбел - кажи кой буквар да прочета, явно ACCA не ми е достатъчен.

              Колкото до уреда на раменете - това за номинала....
              Фонда притежава земя. Колегата има предвид колко акции стоят зад 1 д-ка земя, каква е пазарната им стойност, и я съпоставя с пазарната стойност на този един д-ка земя. Сложно ли е ? Няма отношение към АССА, става дума за чиста математика...

              Коментар


              • Хмм, явно настъпвам по мазола. Още с първия си коментар преди време го казах това - че цената на акцията трябва да отрази цената на земята.
                77 - ясно каза "някой допускания земята измерена през цената на акциите е в диапазона". Поправете, ако греша, ама това не са ли различни неща - цена на земя през акция и цена на акция през земя. Помолих за реален пример, не видях такъв.
                Пипбел - кажи кой буквар да прочета, явно ACCA не ми е достатъчен.

                Колкото до уреда на раменете - това за номинала....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BabaRada Разгледай мнение
                  Въпрос: Как изчислявате цена на декар през цената акциите?! За какъв *** ви е това?
                  Цената на земята не може да се привърже към цената на акция!!! Тя е на пазарен принцип и всякакви такива, с извинение бакалски сметки, са просто недоразумения. ...

                  Бабков, нарича се фундамент и е неразривно свързан с цената на всяка акция.
                  Естествено че цената на земята влияе и то пряко на цената на акцията.
                  Май имаш доста буквари още да четеш или БФБ шамари да ядеш докато го разбереш.
                  Успех.

                  Коментар


                  • Както и да е, това не е толкова важно.

                    С нетърпение чакам отговор...
                    Добре е че има такива като тебе, та да има храна за големите риби.
                    Не желая да дискутирам повече.
                    Всеки си има уред на раменете с който може да смята и понякога да мисли.
                    Успех.
                    Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

                    Коментар


                    • Колкото до намалената земя - не споря защото го написах по спомен. Не се заяждай, защото ако не сметнем договорена намалението е 6%. Както и да е, това не е толкова важно.
                      Друго важно, което изтърваш според мен. В устава ясно е записано - продажба на КОМАСИРАНА големи обемземя. Продават и, от там идва и високата средна цена. Т.е цената, която предполагаш е по-ниска от тази, на която целят да продават. Купувана земя е на по-ниска стойност, защото е на парче.
                      Това за падането в киреча - пак учудваш със заключения. Нали целта е да продават, няма да съществуват вечно!!! Реципрочните покупки не са задължителни!!!

                      Въпрос: Как изчислявате цена на декар през цената акциите?! За какъв *** ви е това?
                      Цената на земята не може да се привърже към цената на акция!!! Тя е на пазарен принцип и всякакви такива, с извинение бакалски сметки, са просто недоразумения. Дай ми поне един добър пример как се използва този анализ - сега ако намеря 20-30 мил.(или каквато искаш голяма сума) и напомпам цената, явно веднага ще вдигна цената на земята, примерно на 1500 лв. Ама тогава на кой ще я продам?

                      Продължавам - "по-добре си купи реална земя". Това пък изобщо няма смисъл да се коментира.

                      Големия ти въпрос - колко била реалната цена на земята според коректна оценка. Мислиш ли, че счетоводна цена от 450, та дори и 500 е реална, след като е висока катергория...

                      С нетърпение чакам отговор...

                      Коментар


                      • Уауууу!!!
                        Като ужилени скачате някой като се опитва да ви събуди от розовите сънища.
                        Да уточня. Имам. Харесвам. Но:
                        Тенденцията е да продават големи проценти земя от портфейла си без прилични реципрочни покупки. Така и този фонд ще падне в кереча.
                        Земята с колко е намаляла - с около 7-8% от началото на годината.
                        Нещо със сметките не си добре. Смятай пак.
                        До юни продадени 28Т, купени 17Т. Дотук -11Т.
                        Сключени договори за продажба на още 35Т.
                        Дотук тази година -46Т.
                        А сега си сметни с колко процента им намаля земята тая година.
                        Моите скромни сметки показват че сега цената на земята измерена през цената на акциите на Терафонда е 450 лв/дка.
                        Скромни са ти сметките. Всъщност ако се вземат всички налични данни при цена 2лв./акция и се направят някой допускания земята измерена през цената на акциите е в диапазона 510 - 530 лв/дка. С покачването на цената на акцията се покачва доста бързо и цената на земята измерена през цената на акциите.
                        При 2.50 цена на акция, без да продават повече земя от портфейла си цената на земята измерена през цената на акциите отива над 650 лева/декар.
                        То по-добре да си купи човек реална земя при това положение.
                        Това че са продали земи на 900лв/дек. средно, не значи че всичката им стока е с подобна цена.
                        Големия въпрос е колко е реалната стойност на земите в портфейла им според една коректна оценка.
                        Видяхме при ЕЛАРГ оценките. Тук съм съгласен да е 30% повече, но това са само предположения и никой от нас не може да сметне с голяма точност .
                        Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                          Моите скромни сметки показват че сега цената на земята измерена през цената на акциите на Терафонда е 450 лв/дка. Това е балон, ами добре

                          Че акциите могат да ходят нагоре и надолу това е ясно, няма спор, но тази цена е оправдана на 100% и да се приказва че е балон е абсурдно. Дори Еларг дето схемата беше далеч от най-добрата си продават на средна 500, без да говорим за качество, мениджмънт и т.н.
                          Туй до 2.80 - 3.00 лева не смятам изобщо да го мисля. Нататък ще видим...

                          Коментар


                          • Цената щяла да тръгне към НОМИНАЛА каза!!! Ти от къде ги смучеш тея приказки!!! Айде дай обективни причини. Земята с колко е намаляла - с около 7-8% от началото на годината. Е, и? Кога няма да остане много за продаване? Еми, те ако продадат всичката земя ще ликвидират. И тогава счетоводната стойност на акция, ако въобще си си направил труда да погледнеш малко цифри, ще разбереш, че не е реална. Много ясно одиторите са казали, че се различава. И ако сметнеш малко ще видиш, че по пазарни цени земята е доста по-висока като стойност - демек и счетоводната стойност ще нарастне. Аре, не пишете глупости...

                            Коментар


                            • Моите скромни сметки показват че сега цената на земята измерена през цената на акциите на Терафонда е 450 лв/дка. Това е балон, ами добре

                              Че акциите могат да ходят нагоре и надолу това е ясно, няма спор, но тази цена е оправдана на 100% и да се приказва че е балон е абсурдно. Дори Еларг дето схемата беше далеч от най-добрата си продават на средна 500, без да говорим за качество, мениджмънт и т.н.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение

                                Продажбите сега са лесни, ама скоро няма да е останало много за продаване и цената на акцията ще трябва да тръгне към номинала щото при тея два лева P/B ще си покаже носа над единицата и като няма какво да се продава ...
                                Това беше забавно. Много забавно.

                                Коментар

                                Working...
                                X