IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Охооо, империята отвръща на удара ми оттатък във фармата
    Но понеже си професионалист и не съм изучавал така детайлно възнагражденията при фармата - би ли дал и за там какво говорят цифричките ?
    Да направим сравнение.
    Би могъл и да направищ извадка колко дивидент са получили акционерите на Атера от създаването на фонда преди 7 години досега и колко тези на Софарма.
    А относно капиталовата печалба - преди 7 години Атера е била номинал , а Фармата 3.70. Сега всички знаем че са на 1 цена и можем да смятаме
    Дай сравнението и да видим кой бизнес модел е по-добър и доколко мениджърите на двете си оправдават парите.
    нищо лично - просто да напомня на някои акционери извадка от отчета, който най-вероятно не са чели!!!
    Нищо няма да ти вадя и да споря(ти си интелигентно момче и си ми приятел, макар и форумен) - който го интересува да чете. Теб какво те боли - нали вече си фен на Агродемидж(дето добре че решиха да ликвидират, че бяха забъркали една...). И фармата има много рискове и трески за дялане, така че всеки си поема риска.
    Успех!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Дай сравнението и да видим кой бизнес модел е по-добър и доколко мениджърите на двете си оправдават парите.
      Няма какво да се сравнява. Не съм чул Фармата да си продава заводите за да вдигне дивидента на акционерите. А цифрите, такива каквито ги е дал, са верни. Няма защо да се лъжем.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        1. Възнаграждение на УД 6,139млн
        2. Разходи за консултанти 32хиляди
        3. Разходи за комисионни 1,8млн
        4. Разходи за застраховки, реклама, управление, ... ехеееее
        Всичко разходи за външни услуги за 3трим: 8,3млн.


        Приходи от аренда: 4,5млн!

        Ех дано продажбите на земя не свършват

        Охооо, империята отвръща на удара ми оттатък във фармата
        Но понеже си професионалист и не съм изучавал така детайлно възнагражденията при фармата - би ли дал и за там какво говорят цифричките ?
        Да направим сравнение.
        Би могъл и да направищ извадка колко дивидент са получили акционерите на Атера от създаването на фонда преди 7 години досега и колко тези на Софарма.
        А относно капиталовата печалба - преди 7 години Атера е била номинал , а Фармата 3.70. Сега всички знаем че са на 1 цена и можем да смятаме
        Дай сравнението и да видим кой бизнес модел е по-добър и доколко мениджърите на двете си оправдават парите.

        Коментар


        • Ха-ха-ха тогава аз ще реша, че акциите са 28 милиона, за да вземем дивидент по 1 кинт.
          Смешник, при това невежествен смешник.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Да ми ядеш същият. Преди да коментираш някоя компания, поне научи горе-долу колко са и акциите - щото от 49 до 85 милиона има ма-а-а-алко разлика. Смешник.


            И съм ти казал милион пъти - гледай си твоето канче - щом съм решил да купувам Атерки, значи ще си купя когато и колкото искам и за колкото пари аз си преценя - защото мозъкът си е мой, кинтите са си мои и дивидентът, дето ще намажа пак си е за мене. Пущиняк.
            А бе нещастник аз си държа на 49 милиона защото така изчислявам по-лесно и много колеги знаят защо се взимат толкова а не броя на издадените акции не ми се пише сега надълго и нашиорко. А кинтите са си твои, но размерът им е такъв смешен защото мозъка ти е смешен

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Ми то това е важното - врътчичките на земицата. Земи на 580, шитни на 1050... и така. Ного ясно, че си има разходи.
              Успех!!!
              Дано тия 35-40стинки догодина, си заслужават и избият 2,2лева които си вложил!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                1. Възнаграждение на УД 6,139млн
                2. Разходи за консултанти 32хиляди
                3. Разходи за комисионни 1,8млн
                4. Разходи за застраховки, реклама, управление, ... ехеееее
                Всичко разходи за външни услуги за 3трим: 8,3млн.


                Приходи от аренда: 4,5млн!

                Ех дано продажбите на земя не свършват
                Ми то това е важното - врътчичките на земицата. Земи на 580, шитни на 1050... и така. Ного ясно, че си има разходи.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • 1. Възнаграждение на УД 6,139млн
                  2. Разходи за консултанти 32хиляди
                  3. Разходи за комисионни 1,8млн
                  4. Разходи за застраховки, реклама, управление, ... ехеееее
                  Всичко разходи за външни услуги за 3трим: 8,3млн.


                  Приходи от аренда: 4,5млн!

                  Ех дано продажбите на земя не свършват

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от VINS Разгледай мнение
                    Пип за едногодишен спекулант имаш голям напредък в инвестиционното мисленето и поведение( не е ирония), а колкото до излизането в атера това го напиши с големи букви за да го прочете Г(к)УРОТО защото аз като се дразня има за какво.
                    Да ми ядеш същият. Преди да коментираш някоя компания, поне научи горе-долу колко са и акциите - щото от 49 до 85 милиона има ма-а-а-алко разлика. Смешник.


                    И съм ти казал милион пъти - гледай си твоето канче - щом съм решил да купувам Атерки, значи ще си купя когато и колкото искам и за колкото пари аз си преценя - защото мозъкът си е мой, кинтите са си мои и дивидентът, дето ще намажа пак си е за мене. Пущиняк.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Да бе, голямо назлъндисване и канене днеска. 1 сделка нямате още.
                      Ма питаш ли ме мене докато излизах в периода 6-14 ноември, цели 8-9 сесии ква мъка беше.
                      Уж акцията ликвидна, ма докато разпродам половината си Атери имах чувството че само аз съм на пазаря. Като почнах от 2.26 та надоле малко по малко, даже последния ден не ми здържаха нервите и подарих няколко тона някому на 2.18.
                      Но затуй пък погледни само на графиката кви готини раменца и глава съм нарисувал. Абе класика, добър художник

                      А Еларга нека е умрял вече
                      Там ми се заформя профит почти колкото от дивидента на останалите Атери
                      Излизаш от Атерка, та да влизаш в Еларгът? Ти си знаеш, драги, ама като ликвидират Еларгът (и спечелиш) какво правиш? Ще се върнеш в Атерката ли... ама ако трябва да я пазаруваш обратно на половин Пънкар - ърм?
                      А догодина - ако нашиткат 100 000 дка по 1-1.2 Б декарът - знаеш ли де ще отиде Атерката тогава?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                        НЕ ПРОПУСКАШ ЛИ НЕЩО , много важно;- тук се взимат високи такси , но не се продава на ликвидацияяя , ( ЮРУШ )
                        Високи, високи - колко да са високи

                        10% - така пише на сайта им.

                        Виж уточнението по-долу към колегата. Това е само за мое сравнение с ЕЛАРГа. Логично ако държат земята и цената и продължи да се качва, да видим и доста по-високи цени.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Да, дъбър си май в математиката, отговаряш си на ника.
                          Ма нещо философията ти е сбъркана. Такова механично пренасяне не показва нищо.
                          А и борсата е място което гледа и напред, моментната снимка си е само за момента.

                          Та те вече на почти 600 купуват и на 900 продават. Пак може да вадиш калкулатора.
                          Да, това го знам.

                          Но просто исках да направя съпоставка с ЕЛАРГа и затова търсех инфо на колко средно са шитнали тяхната земя. Е средно ЕЛАРГа са продали на 500. Затова взех това число.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                            Нали не се заблуждаваш, че земите, които продават и тези, които купуват са една и съща категория?
                            Не мисля че е голяма разликата.
                            Ако имаш обратни доказателства е добре да ги чуем, инак е само предположение от твоя страна.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Да, дъбър си май в математиката, отговаряш си на ника.
                              Ма нещо философията ти е сбъркана. Такова механично пренасяне не показва нищо.
                              А и борсата е място което гледа и напред, моментната снимка си е само за момента.

                              Та те вече на почти 600 купуват и на 900 продават. Пак може да вадиш калкулатора.
                              Нали не се заблуждаваш, че земите, които продават и тези, които купуват са една и съща категория?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от VINS Разгледай мнение
                                Имаш грешка в броя акции по малко са49 милиона и декарите са също по-малко чети добре!!! Аз последно го изчислявах на 2.6 и нещо, дерзай
                                Грешка няма, точни са му сметките на юнака. Проблема е твоя телевизор. Акциите са 85 милиона както е написал той, а не 49.

                                Коментар

                                Working...
                                X