IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Хъх.

    Нали уж имаше спихване, бе - и бъзикаха някои с мен - Императорът, кво ставало днес туканка? Рекордни нива за шестмесечието.
    Не е само за шестмесечието, Императоров. Най-високото ниво изобщо е.

    Коментар


    • Хъх.

      Нали уж имаше спихване, бе - и бъзикаха някои с мен - Императорът, кво ставало днес туканка? Рекордни нива за шестмесечието.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
        Поизясни се въпросът с комисионите Е щом са на база придобиване защо са ревали преди 3-4 години акционерите в темата че на база преоценки се взимат по-високи такси нз абе все тая някой знае ли дали атерата има някаква инвестиция и съответно дял в карол финанс както еларгът в агроменидж
        Защото по-рано беше така, но от УД решиха да се вслушат в акционерите и да си намалят таксите

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Императорът - не балонира, Императорът - инвестира.
          Йок! Императорът не инвестира! Дезинформира и спекулира !
          И наистина - кой е Пророков? Това Императорът ли?
          Не може императорът да е всичко

          Коментар


          • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
            . А Koй е Пророков ?
            The Prophet
            Чети малко по към дъното на страницата де.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
              Императорчето ли балонира днес хартията ? ))
              Императорът - не балонира, Императорът - инвестира.

              И наистина - кой е Пророков? Това Императорът ли?
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                По скоро аз, с подкрепата на Пророков след диспута ни с Тонито снощи на тема Атера vs Фарма.
                Май сме били по убедителни от него, че гледам оттатък пак е на минус..
                Въпреки че никак, ама никак не е в мой интерес да се балонира прекалено тука.
                Всичко над 2.30-32 след Еларга ще ми е неизгодно за допълване преди дивидента.
                А тоя Тони, направо се оля с тая фарма. Ама всеки луд с номера си. Фармата сме я гледали и на 1,70, така, че не си и помислям над 1,80. А Koй е Пророков ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
                  Императорчето ли балонира днес хартията ? ))
                  По скоро аз, с подкрепата на Пророков след диспута ни с Тонито снощи на тема Атера vs Фарма.
                  Май сме били по убедителни от него, че гледам оттатък пак е на минус..
                  Въпреки че никак, ама никак не е в мой интерес да се балонира прекалено тука.
                  Всичко над 2.30-32 след Еларга ще ми е неизгодно за допълване преди дивидента.

                  Коментар


                  • Императорчето ли балонира днес хартията ? ))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Хмм, отворко. Той щял да ме води на сборище.
                      Да не ти го водя сборището аз ..
                      Вече имам 2 килца жабоци, смятай го - имам засега 0.5%
                      А ако реша да взема още след Еларга може и да ти стана мажо седейки на сборището в президиума редом до готината ви царица жабка
                      Хе-хе - за мажо няма да ти стигнат паричките
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Значи ще пазаруваш жабоци. То докато земеш сухото от еларгът, тука може да е половин Пънкар цената.
                        Жабоци по 5.50-5.60 Ако пъкнеш насам, ще те заведа на сборище.
                        Хмм, отворко. Той щял да ме води на сборище.
                        Да не ти го водя сборището аз ..
                        Вече имам 2 килца жабоци, смятай го - имам засега 0.5%
                        А ако реша да взема още след Еларга може и да ти стана мажо седейки на сборището в президиума редом до готината ви царица жабка

                        Коментар


                        • Поизясни се въпросът с комисионите Е щом са на база придобиване защо са ревали преди 3-4 години акционерите в темата че на база преоценки се взимат по-високи такси нз абе все тая някой знае ли дали атерата има някаква инвестиция и съответно дял в карол финанс както еларгът в агроменидж

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                            Добре си го написал това. Факт че такива мнения са кът.
                            Поздравления за което.
                            Мисля че точно в това се състои и противоречието на АДСИЦ и АТЕРА в частност. Идеята е да се привлекат инвеститори разчитащи на дивиденти (т.е. по-скоро дългосрочни), а в същото време компанията е спекулативна в поведението си - опитва се да купува евтино и да препродава по-скъпо. По всичко личи че няма как да се издържа от рентите. Отделен въпрос е какво точно правят със свободния кеш.
                            Хората, които са ходили на сборището, писаха няколко мнения назад, че кеша се държи при лихва 3.8%.

                            А относно дългосрочно, краткосрочно или средносрочно и това кой какви мотиви има да купува тази акция са различни. 10 инвеститора - 20 мнения.

                            Лично аз съм тук, защото смятам, че цената на земята ще расте. И понеже не ми се занимава да ходя насам натам, да тичам и да купувам земя. Много по-лесно е да цъкнеш копчето и да си купиш акции на фонд, който инвестира в земя. Отделно винаги си има риска когато ти купуваш, ама точно на този парцел в точно това землище да не му се качи цената.

                            И още в момента земята му се оценява на 500 лв на декар според пазарната капитализация. А такива цени едва ли има някъде все още. Средната им покупна минава 600 лв. на декар за последните месеци.

                            Та затова съм вътре - вярвам че цената на земята ще расте по-бързо, отколкото печалбите на Софарма, примерно.

                            В един момент ще стане обратно и ще сменим позициите. Само дано го умерим.


                            Не е препоръка.
                            Last edited by mathematician; 21.11.2012, 23:48.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение
                              Изненадам съм, че повечето от вас твърдят са инвестирали, но от коментарите ви съдя, че малцина са прочели и анализирали месечните бюлетини и отчетите. Не се сдържах и след 5 год. прекъсване, реших да се включа отново в коментарите, въпреки че съзнавам рано или късно ще бъда оплют, обвинен в манипулации или каквото и да е друго.

                              1. Отностно дивидента за 2012г.
                              На срещата с акционерите вчера стана ясно, че средната покупна цена на продаваните имоти е 305 лв/дка. Средна продажна цена до сега 869 лв/дка за 69 315 дка до Септ 2012 и 78 000 дка до края на годината обявено от мениджмънта на срещата. Тоест чистата печалба от продажбите ще е поне 44 млн. лв или 0.518 лв/акция. От историята до сега + коментара на мениджмънта,че целят 99% разпределяне на дивидент следва дивидент от минимум 0.50 лв/акция. За тези които се съмняват в изложените цифри да погледнат ЗДСИЦ чл. 10 как се определят дивидентите на АДСИЦ.

                              2. Отностно таксите на АДСИЦа. Те са 3 и са от най-ниските измежду аналозите.
                              а/ 1.5% от ПОКУПНАТА ЦЕНА на имотите , а не от активите !
                              б/ 10% от печалбата от продадената земя при минимум постигнат IRR 15% на година !
                              в/ 10% от доходите от аренда/наем

                              Възнаграждението за обсл. друж. до Септ 2012 е 6 139 К, от които повечето са 10% от печалбата от продадената земята. Това за мен е напълно справедливо при условие, че ние акционерите взимаме останалите почти 90% от тази печалба през дивидента без да правим нищо.

                              3. Възнаграждението на управляващите АДСИЦа е наистина минимално, 51 К за 9м по спомени. Адсурдно е менидмънта на най-печелившата компания на БФБ /реално, а не през финансови врътки/ да взема само толкова. Това според мен се дължи на факта, че мениджмънта или има опции /което не е споменато в очетите, значи се дължат от мажоритаря по силата на отделен договор/ или вземат отделен бонуси от обслужващото дружество което според мен е по-вероятното. И в двата случая е много позитивно за нас акционерите.

                              Моля всички за конструктивни коментари, а не балъшки язяви.
                              Добре си го написал това. Факт че такива мнения са кът.
                              Поздравления за което.
                              Мисля че точно в това се състои и противоречието на АДСИЦ и АТЕРА в частност. Идеята е да се привлекат инвеститори разчитащи на дивиденти (т.е. по-скоро дългосрочни), а в същото време компанията е спекулативна в поведението си - опитва се да купува евтино и да препродава по-скъпо. По всичко личи че няма как да се издържа от рентите. Отделен въпрос е какво точно правят със свободния кеш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение
                                Изненадам съм, че повечето от вас твърдят са инвестирали, но от коментарите ви съдя, че малцина са прочели и анализирали месечните бюлетини и отчетите. Не се сдържах и след 5 год. прекъсване, реших да се включа отново в коментарите, въпреки че съзнавам рано или късно ще бъда оплют, обвинен в манипулации или каквото и да е друго.

                                1. Отностно дивидента за 2012г.
                                На срещата с акционерите вчера стана ясно, че средната покупна цена на продаваните имоти е 305 лв/дка. Средна продажна цена до сега 869 лв/дка за 69 315 дка до Септ 2012 и 78 000 дка до края на годината обявено от мениджмънта на срещата. Тоест чистата печалба от продажбите ще е поне 44 млн. лв или 0.518 лв/акция. От историята до сега + коментара на мениджмънта,че целят 99% разпределяне на дивидент следва дивидент от минимум 0.50 лв/акция. За тези които се съмняват в изложените цифри да погледнат ЗДСИЦ чл. 10 как се определят дивидентите на АДСИЦ.

                                2. Отностно таксите на АДСИЦа. Те са 3 и са от най-ниските измежду аналозите.
                                а/ 1.5% от ПОКУПНАТА ЦЕНА на имотите , а не от активите !
                                б/ 10% от печалбата от продадената земя при минимум постигнат IRR 15% на година !
                                в/ 10% от доходите от аренда/наем

                                Възнаграждението за обсл. друж. до Септ 2012 е 6 139 К, от които повечето са 10% от печалбата от продадената земята. Това за мен е напълно справедливо при условие, че ние акционерите взимаме останалите почти 90% от тази печалба през дивидента без да правим нищо.

                                3. Възнаграждението на управляващите АДСИЦа е наистина минимално, 51 К за 9м по спомени. Адсурдно е менидмънта на най-печелившата компания на БФБ /реално, а не през финансови врътки/ да взема само толкова. Това според мен се дължи на факта, че мениджмънта или има опции /което не е споменато в очетите, значи се дължат от мажоритаря по силата на отделен договор/ или вземат отделен бонуси от обслужващото дружество което според мен е по-вероятното. И в двата случая е много позитивно за нас акционерите.

                                Моля всички за конструктивни коментари, а не балъшки язяви.
                                Пророков - бравос !!!
                                Ако всички мнения ти са такива аргументирани - продължавай в същия дух.
                                Няма нужда да чакаш още 5 години.

                                Аз не искам 99%, 90% както е по закон ми стига.
                                Все пак нека да им остава и на тях достатъчно кеш, та като дойде момента да купуват, да купуват и пак да купуват.

                                Плювачи винаги има, споко. Или не са на борда, или са усетили ракетата твърде късно, или искат просто да допълнят по нисичко. Да не те притесняват

                                Коментар

                                Working...
                                X