IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Браво, Тони - чакаме те с интерес на сборището Ама Фортиссов идва само на сборището на Трейдингът.
    До колкото разбрах от изказванията му вече притежава и от истинската
    Как бе идвам да си взема шапката дето лично чичо Оги ми я обеща

    Коментар


    • Браво, Тони - чакаме те с интерес на сборището Ама Фортиссов идва само на сборището на Трейдингът.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
        Дрън дрън, фри флоат-а на Адванса е над 58%, а на Софа-та едва 30-тина, коя акция е по манипулируема,а? А какви са скритите камъни на Софата - кой каква заплата взема , какви премии, какви плащания и за какво ....,а? Тонка, че имаш Софарми го разбрахме, но разбрахме също така , че се опитваш да манипулираш хората да прехвърлят пари от АТЕРА в СОФАРМА. Как да го кажа - идеята ти е като да изтървеш питомното , за да гониш дивото.
        Аааа няма такива работи МишкоМ просто споделям защо на мен не ми се иска да купувам дадена компания.
        Успех!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Здрасти Пиб,слънце мое добре дошъл на борда на Фармата
          Е аз нямам АТЕРИ ама ако наистина преди коледа има голям Сел мога да вляза на нива 1,6-1,7лв
          Приятелю трябва да идем на ОСА на ФАРМА-та да се запознаем - голям купон ще стане с Импето, Форти и другите
          Не знам колко взимат или поне не съм търсил е не съм смятал!
          Да този пост за таксите го четох , е и - малки ли ти се виждат освен данък Дянков вече плащаш и данък АТЕРА и със сигурност има още , защото има такси по прехвърляне, по юристи, по адвокати при успорване има над 30-40% неполучена рента, има застраховки, абе......не смятам че трябв да се смята чисто земята просто УД взима МНОГО!!! Тоя приятел е забравил и да спомене такса за управление която е 0.375% от стойността само на инвестиционните активи по цена на придобиване, платими за всяко тримесечие !
          Колкото до Фармата може и Форти да е прав с тези дивиденти, но си мисля че ако не дадат толкова големи дивиденти, а инвестират те сумата в некое заводче или верига аптеки в Полша или Турция ще е много по рентабилно от моята инвестиция на получената сума. Нали знаеш една голяма компания започва да дава голям дивидент когато достигне точка в развитието си при която смята че не може да накара тези пари да и носят очакваната голяма възвращаемост и за това ги дава на акционерите за да преценят за какво да ги ползват. Изключвам АДСИЦ-те които са длъжни по закон и понеже това ги обезкървява и намалява възможностите им за реинвестиране от истинските ПФ-та решиха да излизат от там въпреки големите дивиденти, защото дървото ще даде вкусни плодове максимум тази и другата година и после ще започне да изсъхва ако ме разбираш

          п.с. е аз на такова дърво не ща да се качвам - че може да падна от некой изсъхнал клон


          Дрън дрън, фри флоат-а на Адванса е над 58%, а на Софа-та едва 30-тина, коя акция е по манипулируема,а? А какви са скритите камъни на Софата - кой каква заплата взема , какви премии, какви плащания и за какво ....,а? Тонка, че имаш Софарми го разбрахме, но разбрахме също така , че се опитваш да манипулираш хората да прехвърлят пари от АТЕРА в СОФАРМА. Как да го кажа - идеята ти е като да изтървеш питомното , за да гониш дивото.

          Коментар


          • Здрасти Пиб,слънце мое добре дошъл на борда на Фармата
            Е аз нямам АТЕРИ ама ако наистина преди коледа има голям Сел мога да вляза на нива 1,6-1,7лв
            Приятелю трябва да идем на ОСА на ФАРМА-та да се запознаем - голям купон ще стане с Импето, Форти и другите
            Не знам колко взимат или поне не съм търсил е не съм смятал!
            Да този пост за таксите го четох , е и - малки ли ти се виждат освен данък Дянков вече плащаш и данък АТЕРА и със сигурност има още , защото има такси по прехвърляне, по юристи, по адвокати при успорване има над 30-40% неполучена рента, има застраховки, абе......не смятам че трябв да се смята чисто земята просто УД взима МНОГО!!! Тоя приятел е забравил и да спомене такса за управление която е 0.375% от стойността само на инвестиционните активи по цена на придобиване, платими за всяко тримесечие !
            Колкото до Фармата може и Форти да е прав с тези дивиденти, но си мисля че ако не дадат толкова големи дивиденти, а инвестират те сумата в некое заводче или верига аптеки в Полша или Турция ще е много по рентабилно от моята инвестиция на получената сума. Нали знаеш една голяма компания започва да дава голям дивидент когато достигне точка в развитието си при която смята че не може да накара тези пари да и носят очакваната голяма възвращаемост и за това ги дава на акционерите за да преценят за какво да ги ползват. Изключвам АДСИЦ-те които са длъжни по закон и понеже това ги обезкървява и намалява възможностите им за реинвестиране от истинските ПФ-та решиха да излизат от там въпреки големите дивиденти, защото дървото ще даде вкусни плодове максимум тази и другата година и после ще започне да изсъхва ако ме разбираш

            п.с. е аз на такова дърво не ща да се качвам - че може да падна от некой изсъхнал клон
            Last edited by tony1975; 02.12.2012, 20:18.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              моето скромно мнение, е че до 2 години /2014-2015г/ Софарма ще раздава 15-20ст дивидент годишно
              Специално за Донев, аз лично съм раздвоен - от една страна дава дивиденти и прави отчасти прозрачно положението, а от друга съм безкрайно разочарован от инфантилното му оправдание за размера на дивидента. Той не си спази думата и в този момент продадох всички фарми, не е сериозно човек с неговото положение да говори подобни небивалици: "Ама не знаехме за Гърция, ама банките и т.н. само 6 месеца след обещанието му!" Направо съм отвратен от нивото, на което той си мили че се намираме ние, но все пак остава сред добрите мажовци.
              П.С. Какво стана с делото срещу него - кога ще се гледа, има ли някакво инфо?
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                А ако баба бе мъжка.....ма в ЕС е така, има субсидии. На доста места по света между другото ги няма, ма това не пречи цените на земята да имат навсякъде еднопосочен тренд

                Тони, ти освен заглавията статиите четеш ли ги ? Или просто да се бъзикаш
                Пак прочети и си изясни че дори и да са орязани спрямо първоначалните очаквания увеличени субсидии за новия програмен период ще има.
                А преговорите между другото още са в ход, нищо не е финализирано, и ако нашите са мухлювци както всички знаем, то за щастие сме в един отбор с Поляци, румънци , латвийци и прочие, които познай дали лесно ще се съгласят да си оставят магарето в калта
                И понеже видях че оттатък в темата за фармата пак за не знам кой път си повдигнал въпроса за таксите в Атера......мисля този въпрос си го изяснихме вече, но все пак с благоволението на Пророков ти поставям долу поста му от преди 10-на дни.

                А аз за втори и последен път те питам лично :

                Моля да ми кажеш какви са таксите и възнагражденията на мениджмънта в Софарма.
                Предния път не ми отговори. Аз официални материали/ линкове не намирам.
                Тайна ли са наистина ? И ако да - защо ?

                ПС И е смешно да казваш че освен шапка от ЧО ще си доволен на 8стотинки дивидент. Имай малко себеуважение, а и такова към парите си поне.
                При перспектива за по малко от 14-15 стотинки дивидент или поне 40-50% от печалбата на такова дружество - не бих си и помислил да ставам дългосрочен инвеститор там. Само за кратка спекулка...

                Виж мнението на Монти там доста по ми импонира като философия :
                А чичо Оги ако пак продължава с игрите и количеството на дивидента нищо добро не го чака... във Фармата..
                моето скромно мнение, е че до 2 години /2014-2015г/ Софарма ще раздава 15-20ст дивидент годишно

                Коментар


                • Субсидиите за зърнопоризводителите няма да спаднат от настоящите нива. Цените на зърната ще са определящи. Нека да видим какво ще се промени в другите страни от ЕС, които са големи поризводители на зърна, за да определим как това ще повлияе на световните пазари.
                  Според мен влиянието в БГ ще е неутрално спрямо настоящия момент.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    "България може да получи 500 млн. евро по-малко субсидии за селско стопанство през следващия програмен период"

                    А Пиб как е бъдещето на субсидираната хартия? Ако ги няма субсидиите къде ли ще е цената?
                    А ако баба бе мъжка.....ма в ЕС е така, има субсидии. На доста места по света между другото ги няма, ма това не пречи цените на земята да имат навсякъде еднопосочен тренд

                    Тони, ти освен заглавията статиите четеш ли ги ? Или просто да се бъзикаш
                    Пак прочети и си изясни че дори и да са орязани спрямо първоначалните очаквания увеличени субсидии за новия програмен период ще има.
                    А преговорите между другото още са в ход, нищо не е финализирано, и ако нашите са мухлювци както всички знаем, то за щастие сме в един отбор с Поляци, румънци , латвийци и прочие, които познай дали лесно ще се съгласят да си оставят магарето в калта
                    И понеже видях че оттатък в темата за фармата пак за не знам кой път си повдигнал въпроса за таксите в Атера......мисля този въпрос си го изяснихме вече, но все пак с благоволението на Пророков ти поставям долу поста му от преди 10-на дни.

                    А аз за втори и последен път те питам лично :

                    Моля да ми кажеш какви са таксите и възнагражденията на мениджмънта в Софарма.
                    Предния път не ми отговори. Аз официални материали/ линкове не намирам.
                    Тайна ли са наистина ? И ако да - защо ?

                    ПС И е смешно да казваш че освен шапка от ЧО ще си доволен на 8стотинки дивидент. Имай малко себеуважение, а и такова към парите си поне.
                    При перспектива за по малко от 14-15 стотинки дивидент или поне 40-50% от печалбата на такова дружество - не бих си и помислил да ставам дългосрочен инвеститор там. Само за кратка спекулка...

                    Виж мнението на Монти там доста по ми импонира като философия :
                    А чичо Оги ако пак продължава с игрите и количеството на дивидента нищо добро не го чака... във Фармата..


                    Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение
                    ,

                    2. Отностно таксите на АДСИЦа. Те са 3 и са от най-ниските измежду аналозите.
                    а/ 1.5% от ПОКУПНАТА ЦЕНА на имотите , а не от активите !
                    б/ 10% от печалбата от продадената земя при минимум постигнат IRR 15% на година !
                    в/ 10% от доходите от аренда/наем

                    Възнаграждението за обсл. друж. до Септ 2012 е 6 139 К, от които повечето са 10% от печалбата от продадената земята. Това за мен е напълно справедливо при условие, че ние акционерите взимаме останалите почти 90% от тази печалба през дивидента без да правим нищо.

                    3. Възнаграждението на управляващите АДСИЦа е наистина минимално, 51 К за 9м по спомени. Адсурдно е менидмънта на най-печелившата компания на БФБ /реално, а не през финансови врътки/ да взема само толкова. Това според мен се дължи на факта, че мениджмънта или има опции /което не е споменато в очетите, значи се дължат от мажоритаря по силата на отделен договор/ или вземат отделен бонуси от обслужващото дружество което според мен е по-вероятното. И в двата случая е много позитивно за нас акционерите.

                    Моля всички за конструктивни коментари, а не балъшки язяви.

                    Коментар


                    • "България може да получи 500 млн. евро по-малко субсидии за селско стопанство през следващия програмен период"

                      А Пиб как е бъдещето на субсидираната хартия? Ако ги няма субсидиите къде ли ще е цената?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        Очаква се през настоящата МГ площите с пшеница в САЩ да се увеличат с 5%, а с царевица да достигнат 395 млн. декара. Световното производство на пшеница може да бъде 698 млн. тона, а на царевица 400 млн. тона. Това общо прави със 173 млн. тона повече от предходната МГ. Дори и това да не се случи в такъв обем, е много вероятно общото производство да бъде 110-130 млн. тона повече от 2011-2012 МГ. Къде ли ще са цените на зърната тогава? А рентите?? А цената на земята???
                        Южна Америка сериозно ще провали модела на неперкъснато нарастване цените на всичко. Единствено САЩ могат да направят нещо, като намерят ново и мащабно приложение на царевицата в промишлеността.
                        това си го запишете някъде.....
                        Еее, ти пък с твоя песимизъм съвсем ще ме откажеш от плановете да се включа и в реалния пазар на земята.....
                        Или пък да използвам за вход евентуално охлаждане на пазара ако си прав...
                        Ще му мислим другата година.
                        Засега съм сигурен само че ще инвестирам в НИ в "добруджата" на имотите.

                        Коментар


                        • Очаква се през настоящата МГ площите с пшеница в САЩ да се увеличат с 5%, а с царевица да достигнат 395 млн. декара. Световното производство на пшеница може да бъде 698 млн. тона, а на царевица 400 млн. тона. Това общо прави със 173 млн. тона повече от предходната МГ. Дори и това да не се случи в такъв обем, е много вероятно общото производство да бъде 110-130 млн. тона повече от 2011-2012 МГ. Къде ли ще са цените на зърната тогава? А рентите?? А цената на земята???
                          Южна Америка сериозно ще провали модела на неперкъснато нарастване цените на всичко. Единствено САЩ могат да направят нещо, като намерят ново и мащабно приложение на царевицата в промишлеността.
                          това си го запишете някъде.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kashoooo Разгледай мнение
                            2,3 милиарда лева оборот - определено Императора е бръкнал в торбата с жабоци, разбойници, тролове, уукита и прочее синоними
                            Не съм аз, не съм аз.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Ааа, и щях да те питам - а ако другата или по другата година Атерата решат да купят нови 70000 дка ( за което си имат достатъчно кеш дори и след като платят рекордния дивидент) и да си възстановят фундамента от началото на 2011, а ликвидационната пак ще отскочи къмто 3.50лв. - пак ли ще е категория С по твоите критерии ?
                              И какво те кара да мислиш със 100% сигурност че това е акция пред ликвидация ?
                              Аз поне никакъв такъв намек/съобщение от тяхна страна не съм дочул....

                              И междувпрочем какво толкова си се засилил да браниш като Матросов акция, за която и ти предполагам имаш доста съмнения . Основна я наричаш, ама 18% не е като 86% както бе по едно време при мене. Явно аз имам 5 пъти повече доверие на мойта основна.
                              А не съм от най рисковите играчи знаеш.
                              1. Ако другата година решат да обърнат сегашните 40млн. в 70хил декара - би трябвало да купуват декара на 570лева(без таксите и комисионните) - а това знаем че през 2013 няма как да стане!
                              2. Тогава ще им остане дохода от рента а той знаем е около 4%(пак без такси и комисионни)
                              3. Не съм говорил за ликвидация(или поне не помня) - няма как от УД да се лишат от златната си кокошка!
                              4. В момента с 40млн. кеш това е фундамента, за да стане над 3,5лева трябва или наистина да купят много земя, която още много да поскъпне или просто тия 40млн да ги държат на 30% а не на 3% лихва
                              5. имам 18% Фарми ама имам и 10% СФТРД или общо 28% в групата!!!
                              6. Кой е матросов ?
                              Last edited by tony1975; 01.12.2012, 23:03.

                              Коментар


                              • В сравнение с еларга, където предполагам си оправят цената на придобиване, тука продавачите са повече от скромни но който не му харесва да продава, мина времето да се купува декар по 200-300 лева през адсиц но като гледам някъде след 50 стинки дивидент при 2 лева оценката на земята ще е към 560, ако до дивидента не са продали нищо връщаме към 1.70-1.80 без проблем

                                Коментар

                                Working...
                                X