IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Don Archon Разгледай мнение
    Каквото и да си говорим посоката е само една - НАГОРЕ и пак НАГОРЕ !!

    Не е препоръка !!
    До края на седмицата ще имаме пак ол тайм хай.
    А после и още ..и още...

    Коментар


    • Аз чакам отчета като топъл хляб

      Коментар


      • Каквото и да си говорим посоката е само една - НАГОРЕ и пак НАГОРЕ !!

        Не е препоръка !!

        Коментар


        • Ако цената на царевицата в САЩ остане над 5 USD/бушел, може да се очаква, че няма да има голям спад в рентните плащания и печалбите на земеделците.
          При соята ако цената и спадне под 11-11.5 USD/бушел производството е на 0.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Не случайно съм написал думата "примерно' с големи и червени букви Никъде не твърдя че терата могат да си продадат земята на средна цена 1380 лева. Това го прогнозира Императора, не аз Относно точността, табличката ми за еларг си сметна съвсем точно ликвидационната стойност още преди една година За очакванията ми за АТЕРА, както съм писал и малко по-долу НЕ съм вече голям фен. Бях фен като беше по левче. Сега съм фен на други земеделски компании
            Относно другите неща за които си писал мога да ти препоръчам да не се информираш от разни статии а директно да четеш наредбите и законите. Ключа не е ограничаването на субсидията а въвеждането на правата за обработване, които планът е да станат борсово търгувани. Крайно несправедливо според мен, но не аз ги пиша тези закони.
            Иначе ми харесва как разсъждаваш за цените на земята. За мен цената на земята трябва да е функция на доходността която носи на година. рентите се движат около 5-6% спрямо цените и това мисля е нормално. По този показател приемаме че земята е справедливо оценена. От друга страна един декар може да носи при обработване от 100 до 400 (комасирана и поливна земя) лева на година и излиза че от гледна точка на земеделците цената на земята все още е много ниска. Отделно има един момент, че много земеделци са принудени да купуват, дори и да не им е много изгодно за да се защитават от навлизане на конкуренцията по техните земи. Това също хич не е за пренебрегване
            Цената на земята, в САЩ например, расте от 1985-та, през това време имаше рекордни добиви, рекордни цени и прочие пазарни драми, но цента на земята си растеше и продължава да расте. Смело прогнозирам, че при основна лихва 10%, цената на земята ще започне да пада ... за около година, максимум две, след това ще започне да расте отново.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
              Казано честно, не знам точно какви сметки правите, но малко ми се струва че се поизхвърляте...3,48 лв., след това пък точно 4,98... не знам каква е тая таблица, но май си я напудрил да дава хубави резултати )

              То и аз имам в Атерата, т.е. очевидно и аз съм с положителни очаквания за акцията, но вие съвсем летите в небесата май )

              Първо, земите на фонда далече не са само в Добруджа където ги има тези цени по 1200 лв./дка, а и в останалата предимно централна и западна България, където цените са далеееч по-ниски... Това че има продадени 700 дка по 1200 лв, за съжаление не гарантира такава цена за всички декари че да смятате така бабешката "притежавани декари по последна цена на сделка"... Освен това ми се струва, че тези високи продажни цени вероятно идват именно от сделки от Източна България, така че като посвършат земите там, ще се наложи да се продава в централна и западна, а там трудно се разчита дори на 800 лв....

              Отделно изгонорирате факта, че както и да го гледаме, голяма част от нетния доход се "източва" под формата на разходи за външни услуги, така че печалбата не е точно "продажна цена минус покупна цена".

              И накрая не е много ясно дали позитивизма на земеделците ще продължи още... в смисъл както се чува че ще се намалят субсидиите до 300К EUR на земеделец + една добра световна реколта (както се пише навсякъде) и оттам ниски цени - според мен ще поохладят апетита за нови земи на земеделците... в крайна сметка земите ги купуват с печалба, а при по-ниски цени на продукцията ще има ниски печалби, а оттам малко платежоспособно търсене на земя....

              Не знам, сигурно имате друга логика в екселските таблици, но ми се струва че малко се изхвърляте в очакванията...
              Не случайно съм написал думата "примерно' с големи и червени букви Никъде не твърдя че терата могат да си продадат земята на средна цена 1380 лева. Това го прогнозира Императора, не аз Относно точността, табличката ми за еларг си сметна съвсем точно ликвидационната стойност още преди една година За очакванията ми за АТЕРА, както съм писал и малко по-долу НЕ съм вече голям фен. Бях фен като беше по левче. Сега съм фен на други земеделски компании
              Относно другите неща за които си писал мога да ти препоръчам да не се информираш от разни статии а директно да четеш наредбите и законите. Ключа не е ограничаването на субсидията а въвеждането на правата за обработване, които планът е да станат борсово търгувани. Крайно несправедливо според мен, но не аз ги пиша тези закони.
              Иначе ми харесва как разсъждаваш за цените на земята. За мен цената на земята трябва да е функция на доходността която носи на година. рентите се движат около 5-6% спрямо цените и това мисля е нормално. По този показател приемаме че земята е справедливо оценена. От друга страна един декар може да носи при обработване от 100 до 400 (комасирана и поливна земя) лева на година и излиза че от гледна точка на земеделците цената на земята все още е много ниска. Отделно има един момент, че много земеделци са принудени да купуват, дори и да не им е много изгодно за да се защитават от навлизане на конкуренцията по техните земи. Това също хич не е за пренебрегване
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Казано честно, не знам точно какви сметки правите, но малко ми се струва че се поизхвърляте...3,48 лв., след това пък точно 4,98... не знам каква е тая таблица, но май си я напудрил да дава хубави резултати )

                То и аз имам в Атерата, т.е. очевидно и аз съм с положителни очаквания за акцията, но вие съвсем летите в небесата май )

                Първо, земите на фонда далече не са само в Добруджа където ги има тези цени по 1200 лв./дка, а и в останалата предимно централна и западна България, където цените са далеееч по-ниски... Това че има продадени 700 дка по 1200 лв, за съжаление не гарантира такава цена за всички декари че да смятате така бабешката "притежавани декари по последна цена на сделка"... Освен това ми се струва, че тези високи продажни цени вероятно идват именно от сделки от Източна България, така че като посвършат земите там, ще се наложи да се продава в централна и западна, а там трудно се разчита дори на 800 лв....

                Отделно изгонорирате факта, че както и да го гледаме, голяма част от нетния доход се "източва" под формата на разходи за външни услуги, така че печалбата не е точно "продажна цена минус покупна цена".

                И накрая не е много ясно дали позитивизма на земеделците ще продължи още... в смисъл както се чува че ще се намалят субсидиите до 300К EUR на земеделец + една добра световна реколта (както се пише навсякъде) и оттам ниски цени - според мен ще поохладят апетита за нови земи на земеделците... в крайна сметка земите ги купуват с печалба, а при по-ниски цени на продукцията ще има ниски печалби, а оттам малко платежоспособно търсене на земя....

                Не знам, сигурно имате друга логика в екселските таблици, но ми се струва че малко се изхвърляте в очакванията...

                Коментар


                • Дори и след мазния дивидент де иде пак им остава кеш за нови 70-80К дка, дори и повече ако пазара на земя малко се поохлади тая година.
                  При фундамент от 330К дка продавани след комасиране на айде от мене да мине на1200лв/дка да е (както вече го правят) - всеки може да си калкулира капитализацията и колко ще дойде на акция. Дори и без да слагаме градските имоти.
                  Mдаа. Ексела на Спанеца определено е по близо до истината.
                  Търпение му е майката
                  А дотогава все ще си капе...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Цените, на които Атерка продава неотклонно наближават прогнозираните от мен 1380 кинта на метър.

                    Ако щат, да ги продадат сичките декари, да си делнеме по около 3.48 кинта и да ликвидирваме.
                    Ц ! ОбъркАл си и словореда и сметките пич
                    Ако ПРИМЕРНО Атерката си продаде декарите на 1380 лева на декър, то акционерите ще получат не примерно а ТОЧНО 4.98 на акция според моята табличка
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Пипбелов - прав си.

                      Марко - говорех напримерно... за цифрите искам да кажа. Няма да спорим за две стинки.
                      Ха-ха... ОК

                      Добре де, дори и ориентировъчно да си ги смятал... на какви фундаменти стъпваш да ги докараш до тези числа ?

                      Коментар


                      • Пипбелов - прав си.

                        Марко - говорех напримерно... за цифрите искам да кажа. Няма да спорим за две стинки.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Цените, на които Атерка продава неотклонно наближават прогнозираните от мен 1380 кинта на метър.

                          Ако щат, да ги продадат сичките декари, да си делнеме по около 3.48 кинта и да ликвидирваме.
                          И как точно ги сметна тия 3.48 лв., ако не е тайна... Защо не 3,50 например ?

                          ===
                          А и земята как я прогнозираш точно 1380, а не да речем 1400 (да не говорим, че има фактори като категория на земята, район (различни са цените в Добруджа и Видинско), размер и ред други), поради което трудно се дефинира твърда цена... по-скоро е логично да зададеш някакъв range на цените...)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Цените, на които Атерка продава неотклонно наближават прогнозираните от мен 1380 кинта на метър.

                            Ако щат, да ги продадат сичките декари, да си делнеме по около 3.48 кинта и да ликвидирваме.
                            Сус бре. Ква ликвидация.
                            Имаме още много да цоцкаме туканка.
                            Като гледам как правят дабъл маржове.....
                            Голема работа туй комасацията

                            Коментар


                            • Цените, на които Атерка продава неотклонно наближават прогнозираните от мен 1380 кинта на метър.

                              Ако щат, да ги продадат сичките декари, да си делнеме по около 3.48 кинта и да ликвидирваме.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Е доволни ли сте от отчета По спомен имаха повече декари с договор за продажба към 30-ти декември, но пък 1200 Като гледам и да падне лятото под 1.85 трудно ще отиде, пък да чакаш всеки месец отчета колко са продали не си е работа, сигурно и инфото изтича доста преди 15-ти. нещо НОВО трябва...... не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X