има сделки, които се изповядват сега или предстои да бъдат изповядани и цената е под 1000лв
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от dex Разгледай мнениеАко не бъркам в сметките, това са средните цени на продажби /не знам що не ги обявяват, ами трябва да си ги смяташ/:
юли 1017 лв. - 1469 дка
юни 1133 лв. - 279 дка
май - няма
април 1148 лв. - 1626 дка
март 1104 лв. - 2163 дка
февруари 1200 лв. - 751 дка
януари - няма
Коментар
-
Ако не бъркам в сметките, това са средните цени на продажби /не знам що не ги обявяват, ами трябва да си ги смяташ/:
юли 1017 лв. - 1469 дка
юни 1133 лв. - 279 дка
май - няма
април 1148 лв. - 1626 дка
март 1104 лв. - 2163 дка
февруари 1200 лв. - 751 дка
януари - нямаLast edited by dex; 16.08.2013, 13:59.
Коментар
-
Първоначално изпратено от iv7771950 Разгледай мнениеВсе едни и същи коментари чета от ден...два ...Някой тук май манипулира за да смъкне цената....явно си е продал акциите и е в изчакване да си напазарува по-ефтинко....е нещата са се променили....още ще чакате...Слабички са ти ангелите ли
Ако визираш мене - това е най голямата ми акция
Коментар
-
Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнениеНали знаеш - кьорав карти не играе.
Що за заювец би продал на 2.06 ??? - Да си носи последствията.
Сега пазарните условия не са толкова благоприятни.
Почему да нема още заювци на 1.96 та и на 1.86 дори ?
При калпава БГ реколта 2014 дори и стада зайци на 1.66 могат се появят, що не...
Коментар
-
Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнениесъщите думички съм ги чел и в темата на "саламаджийницата"Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)
Коментар
-
Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнениеТой си тръгна, ми си взе и бутилките с негоhttp://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related
Коментар
-
Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнениенали сервитьорът си тръгна
кой да сервира???
Коментар
-
Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнениеНо някой още се мотат около масата и се чудят, ама защо никой не сервира питиета повече.
кой да сервира???
Коментар
-
Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнениеПомниш ли какво казваше Геко - партито приключва
Коментар
-
Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнениеНали знаеш - кьорав карти не играе.
Що за заювец би продал на 2.06 ??? - Да си носи последствията.http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related
Коментар
-
Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнениеНали знаеш - кьорав карти не играе.
Що за заювец би продал на 2.06 ??? - Да си носи последствията.
Коментар
-
Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнениеинтересно се получи- в понеделник обраха акциите на паникиорите на 2.06 а следващия месец ще ги продадат на 2.30
Що за заювец би продал на 2.06 ??? - Да си носи последствията.Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)
Коментар
-
Пазарите още се лутат накъде да хванат след прогнозите за рекордни реколти и нарастващото търсене на зърно.
Експортните продажби на зърно от САЩ през миналата седмица бяха много добри. Най-силно се продаваше соята 1.9 млн. тона, като Китай са купили 1.33 млн. тона. Царевица е продадена 0.9 млн. тона като основни купувачи са Китай, Мексико и Япония. Мексико сигурно ще внася доста царевица, защото там сушата не позволи реколтата да е добра.
Пшеница се продаде 0.55 млн. тона, което не е много, но и без това американската пшеница беше по-скъпа от черноморската.
В района на Черно море активно се изнася пшеница. Големите търгове обаче ги печелят Румъния и Украйна.Цените на руснаците са малко по-високи.
В Русия пшеницата няма да надхвърли 50лв тона като голяма част ще е фуражна, а другата с не много високо качество. Прогнозират Русия да изнесе 16-16.5-до 20 млн. тона пшеница, но явно няма да са повече от 15 млн. тона.
Четири страни – Украйна, Румъния, България и Турция обаче имат рекордни реколти. Особено висока е тя в Украйна – над 22 млн. тона.
С добри реколти са и страните от ЕС – Франция, Германия, ИСПАНИЯ, Унгария, Полша.
Прогнозите на анализаторите са за рекордно потребление на пшеница в света, което може и да стане. НО ще бъде при не високи цени и неспадаща икономика в света.
Царевицата се оказва големия проблем на пазара за селскостопански стоки. Въпросът засега е за размера на царевичната реколта в САЩ. Досега прогнозите там се правеха от статистиката. Не бяха измервани кочани, зърна, тегла, бройки растения, защото нямаше масово толкова развити посеви. Вероятно моите опасения, че добивите ще са по-ниски и площите по-малки ще се сбъднат. Вече се предполага, че площите са с 13.8 млн. декара по-малко от очакваните. С тази суша сега, която ще продължи до края на месеца, а и след това, и очакваните слани през септември, добив от 150 бушела/акър ще е добър, а може и висок. Може би реколтата ще е около 330 млн. тона, което ще е реалистично. Не смятам по-ниска реколта поне засега. Ако цените не са много високи потреблението в САЩ ще е 290 млн. тона. За износ вероятно ще отидат 25 до 30 млн. тона, за увеличение на запасите остава 10-15млн. тона, което никак не е много.
Ако тази вариант се изпълни, е много вероятно при един минимален спад на реколтата догодина нещата да са рязко променени от гледан точка на цени. Все пак риска от втора такава реколта си стои.
Това ще е много важен сигнал, че САЩ няколко години очакват реколти над 350млн. тона, а накрая не се получава. Т.е. риска от няколко поредни такива реколти е минимален, а може да се случи инцидентно
При реколта от царевица в САЩ макс до 330 млн. тона събитията стават доста по-различни, защото явно по-големи реколти трудно се постигат и конкретно тази година запасите няма как да нараснат прекалено много.
В този случай цената на царевицата ще се повиши до 4.7-5 USD/бушел, което ще повиши цената в БГ поне до 300 лв/тон.
Масленият сектор не е застрашен от такива големи запаси, както при царевицата, но по-важно отнесени към потреблението. Една по-висока цена при царевицата няма да кара фермерите да прехвърлят площи от царевица към соя, което ще задържи производството на соя в приемливи граници.
Друг съществен момент се получи през последните 2-3години, когато запасите се задържаха на постоянно ниво, докато потреблението се повишава. Така коефициентите запаси/потребление при всички култури се понижиха за сметка на потреблението.
Интересен е факта, че Кита стартираха с покупките си още преди месец, когато цените не бяха спаднали все още до тези нива. През последния месец цените обаче въпреки покупките се понижаваха под натиска на много добрите прогнози за реколтите. Както и в предходните години Китай прави една и съща стратегия. Купува при спад, не чака дъно, като започне процес на повишение и те спират покупките.
С интерес ще наблюдаваме жътвената кампания на царевицата в САЩ, ЕС и Украйна и жътвата на соя в САЩ. Да видим какви нови моменти ще ни донесе.
Цената на земята в САЩ изглежда леко ще се понижи. Тези високи нива се поддържаха от ниските лихви по света и липсата на добра друга възможност за инвестиции.
Бях изнесъл данни за рентабилността на фермер от Илинойс. В структурата на нещата трябва да се промени нещо – рента или цена на продукция. Да видим кое ще надделее.
Необходимо е и време за задействане на компенсиращите механизми в зърнопроизовдството – 1-2-3 год ще свършат работа.
УСПЕХ на всички колеги !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Коментар
Коментар