IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

    3 лв е при 25% надолу от тази цена 1450 лв, т.е. 1190 за декар ...без да броим приходи от рента. В крайна сметка никой не очаква чудеса тук като доходност, но пък при всички положения има логика да се държи Атера.

    Естествено имам акции
    И аз така мисля +1

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

      Това как го сметна, колко мислиш е средната цена на земята им? В момента продават хубавата на 1450 лева, но в портфейла им има доста и по-ниска категория. Като извадиш комисионните на ОД-то, дисконтираш парите във времето /защото е постепенна ликвидация/, добавиш и риска за спад на пазара и какво ще излезе ?
      3 лв е при 25% надолу от тази цена 1450 лв, т.е. 1190 за декар ...без да броим приходи от рента. В крайна сметка никой не очаква чудеса тук като доходност, но пък при всички положения има логика да се държи Атера.

      Естествено имам акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
        Виждам от бюлетина, че рентите падат, което значи че и цените падат на земята.. земята също намалява с около 10%- тук се върви към постепенна ликвидация, съответно активите на акция намаляват.

        Не знам защо очаквате капиталова печалба изобщо...
        ............Може ли да ти отговоря 2021г. ???

        Коментар


        • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

          защото ликвидиацията е близо 3 лв на акция
          Това как го сметна, колко мислиш е средната цена на земята им? В момента продават хубавата на 1450 лева, но в портфейла им има доста и по-ниска категория. Като извадиш комисионните на ОД-то, дисконтираш парите във времето /защото е постепенна ликвидация/, добавиш и риска за спад на пазара и какво ще излезе ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            Виждам от бюлетина, че рентите падат, което значи че и цените падат на земята.. земята също намалява с около 10%- тук се върви към постепенна ликвидация, съответно активите на акция намаляват.

            Не знам защо очаквате капиталова печалба изобщо...
            защото ликвидиацията е близо 3 лв на акция

            Коментар


            • Виждам от бюлетина, че рентите падат, което значи че и цените падат на земята.. земята също намалява с около 10%- тук се върви към постепенна ликвидация, съответно активите на акция намаляват.

              Не знам защо очаквате капиталова печалба изобщо...

              Коментар


              • ХА .....ЗА ДОБРО УТРО !!!
                "
                Инвестиционна дейност Към края на април 2017г. Адванс Терафонд АДСИЦ притежава 221 696* дка земеделска земя и 139 дка градска земя. През месеца са купени 320 дка земеделски земи при средна цена 830 лв/дка и са продадени 4 689 дка."

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  През 2017г. очаквам продажбите на Адванса да са по-слаби от тези през 2016 година. Дивидентът вероятно ще бъде 12-13 стотинки, което при цена на акцията то 2лв е повече от добре.
                  +1
                  напълно съм съгласен с колегата...успех на всички акционери
                  "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    През 2017г. очаквам продажбите на Адванса да са по-слаби от тези през 2016 година. Дивидентът вероятно ще бъде 12-13 стотинки, което при цена на акцията то 2лв е повече от добре.
                    Песимистично - дефанзивно прогнозирам 8 - 10 ст., като освен по - слабите продажби, отчитам и по - ниските цени, на които почнаха да продават от края на 2016 г. и спадна добрата средна продажна на декар. Точни калкулации може да има чак към края на 2017 г., текущо е интересно какво ще кажат на ОСА, какви са очакванията на мениджмънта, поглед отвътре.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • През 2017г. очаквам продажбите на Адванса да са по-слаби от тези през 2016 година. Дивидентът вероятно ще бъде 12-13 стотинки, което при цена на акцията то 2лв е повече от добре.

                      Коментар


                      • Статистически до сега акцията след екс-дивидент датата пада с размерът му + някоя допълнителна стотинка. Както писа kc_3011, по - важно е след това какво ще се случи. Ще има ли нови айсберги от продавачи и на какви нива, но и най - същественото: Размерът на продажбите през годината?
                        Last edited by k.o.; 13.05.2017, 17:46.
                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kc_3011 Разгледай мнение
                          Едва ли някой се съмнява, че след плащането на дивидента акцията ще се смъкне с 15-20 ст. По-важно е колко бързо след това ще се възстанови, а защо не и да се покачи Капиталовата печалба блазни всеки инвеститор.
                          Цени в диапазона 1.9-1.95 през летните месеци е съвсем нормално да видим, мисля.
                          Не е препоръка, разбира се...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kc_3011 Разгледай мнение
                            Едва ли някой се съмнява, че след плащането на дивидента акцията ще се смъкне с 15-20 ст. По-важно е колко бързо след това ще се възстанови, а защо не и да се покачи Капиталовата печалба блазни всеки инвеститор.
                            Аз се съмнявам

                            Коментар


                            • Едва ли някой се съмнява, че след плащането на дивидента акцията ще се смъкне с 15-20 ст. По-важно е колко бързо след това ще се възстанови, а защо не и да се покачи Капиталовата печалба блазни всеки инвеститор.

                              Коментар


                              • Аз също имам но се надявам да слезе около 2 лв. за да допълня...иначе лично смятам, че на фона на останалите компании на БФБ цената и в последната година е подцинена.

                                Коментар

                                Working...
                                X