IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

    Нищо не те изкарвам като не те познавам, само питах.... Това, което си сметнал, малко ли е?
    За мен е повече, защото я смятам по цена на придобиване.
    Ами не е ного. Вече - за да си купя нещо с доходност под 4.7 - 4.8% трябва да е суперстратегическа и чутовно могъща световна компания, че и да се вписва в инвестиционната ми стратегия. Българските повечето ги държа сякаш основно по навик.

    Да смяташ по цена на придобиване - не е ного коректно, защото важно е не колко успешно си се нагувичил преди, а как да инвестираш сега. По тая логика на мен дивидентната доходност от Софарма трейдинг напримерно ми е - около 13%. Само дето сега - ако реша да си купя още, трябва да извадя по близо осмак за акция, дето няма как да ми донесе и половината от тая доходност в близките 5-6 години.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

      Хубаво, де - аз казах което зная - Жабокът, Златният лев, дето продава активи, за да снася дивиденти, Еланката - дето не се знае какво ще става там занапред с увеличението на капиталът и т.н. Атерката - тоя година е напът да се изложи - спад на дивидентецът с 1/3... хайде кажи някоя друга?

      В темата която пишем БЕШЕ сосен дивидентът - атерковският де... Смятай сам:

      0.105 - 5% (данък дивидентец), при настояща цена на акцията 2.23 кинта - колко е доходността? 0.09975 : 0.0223 = 4.473%

      Сега ще ме изкараш, че не умея да смятам процент ли?
      Нищо не те изкарвам като не те познавам, само питах.... Това, което си сметнал, малко ли е?
      За мен е повече, защото я смятам по цена на придобиване.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

        Грамотен и компетентен човек си, провери си, недей да чакаш всичко на готово.... В темата, която пишеш колко е според теб?
        Хубаво, де - аз казах което зная - Жабокът, Златният лев, дето продава активи, за да снася дивиденти, Еланката - дето не се знае какво ще става там занапред с увеличението на капиталът и т.н. Атерката - тоя година е напът да се изложи - спад на дивидентецът с 1/3... хайде кажи някоя друга?

        В темата която пишем БЕШЕ сосен дивидентът - атерковският де... Смятай сам:

        0.105 - 5% (данък дивидентец), при настояща цена на акцията 2.23 кинта - колко е доходността? 0.09975 : 0.0223 = 4.473%

        Сега ще ме изкараш, че не умея да смятам процент ли?
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

          И кои са компаниите, дето снасят 4.7-4.8% и дай-боже нагоре на БФБ?
          Грамотен и компетентен човек си, провери си, недей да чакаш всичко на готово.... В темата, която пишеш колко е според теб?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

            Неговия огромен портфейл не е за мащабите на БФБ, тясно му е....пък и щом 4.7-4.8% дивидент не го задоволява.... Но пазари много - всеки си избира, поне възможности не е като да няма.
            И кои са компаниите, дето снасят 4.7-4.8% и дай-боже нагоре на БФБ?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

              След толкова години щом и Импето спря да инвестира на БФБ... Дивидентите станаха нищожни, преди по 10% търсихме, сега и 5 не може да се намери.

              Иначе дивидентът тук според очакванията. Тази години е прелюбопитна, без прекален оптимизъм, леко резервиран, добре е брутно да не пада под 10 ст. и за 2018 г.
              Неговия огромен портфейл не е за мащабите на БФБ, тясно му е....пък и щом 4.7-4.8% дивидент не го задоволява.... Но пазари много - всеки си избира, поне възможности не е като да няма.

              Коментар


              • Хи-хи-хи: иронически рече и отсече инвестиращият в... Огнян Донев.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                  След толкова години щом и Импето спря да инвестира на БФБ... Дивидентите станаха нищожни, преди по 10% търсихме, сега и 5 не може да се намери.

                  Иначе дивидентът тук според очакванията. Тази години е прелюбопитна, без прекален оптимизъм, леко резервиран, добре е брутно да не пада под 10 ст. и за 2018 г.
                  СПРЯ ли? Че той кога е?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                    Ей-затуй не инвестирам вече на нашето мънинко борсинка. Човек просто няма де да се нагувичи.
                    След толкова години щом и Импето спря да инвестира на БФБ... Дивидентите станаха нищожни, преди по 10% търсихме, сега и 5 не може да се намери.

                    Иначе дивидентът тук според очакванията. Тази години е прелюбопитна, без прекален оптимизъм, леко резервиран, добре е брутно да не пада под 10 ст. и за 2018 г.

                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                      02.04. e
                      Ърм?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bocman Разгледай мнение
                        Адванс Терафонд АДСИЦ планира 0.105 лв. дивидент за акция, разпределяйки 90% от печалбата за 2017 г. (бюлетин на БФБ)


                        02.04. e

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bocman Разгледай мнение
                          Адванс Терафонд АДСИЦ планира 0.105 лв. дивидент за акция, разпределяйки 90% от печалбата за 2017 г. (бюлетин на БФБ)


                          Очаквах повече...
                          Тук имат едни градски терени, на които май сега им е времето за реализация!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bocman Разгледай мнение
                            Адванс Терафонд АДСИЦ планира 0.105 лв. дивидент за акция, разпределяйки 90% от печалбата за 2017 г. (бюлетин на БФБ)


                            Това бе едната от все по-малкото и по-малкото и по-малкото и по-малкото компании, снасящи над 5% дивидентна доходност. След удвоянчването на Еланките, май ще остане само една: Жабокът, ако не блоим самоизточващият кръвчичката си, за да снася дивиденти Златен кинт.

                            Ей-затуй не инвестирам вече на нашето мънинко борсинка. Човек просто няма де да се нагувичи.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Адванс Терафонд АДСИЦ планира 0.105 лв. дивидент за акция, разпределяйки 90% от печалбата за 2017 г. (бюлетин на БФБ)



                              Коментар


                              • има две цифри в отчета 9921/85110=0,116 (това е варианта ако разпределят близо 99%)
                                другата е 9921*0,9/85110=0,105
                                има и тоя текст:
                                Преизчислената счетоводна печалба за 2016г., която е в следствие на извършени през 2017г. промяна в счетоводната политика, не води до промяна в разпределения и изплатен дивидент за 2016г., тъй като през 2017 ОСА е взело решение за разпределение на по-висок от минимално определения по закон дивидент.
                                имам акции, това е моя прочит на нещата
                                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                                Коментар

                                Working...
                                X