IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

    Отговора е елементарен,но трябва да си напънеш последните 2 гънки малко по-сериозно
    Не знам за гънките, но усещам че тези спорове с теб наистина водят до загуба на такива. Предполагам че така е и с другите които се опитаха да ти помогнат, напразно... Хубав ден.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

      Е щом последните 2 години си докарал доходност 3000%, за какво се занимаваш с 5% дивидентна доходност на БФБ
      Отговора е елементарен,но трябва да си напънеш последните 2 гънки малко по-сериозно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

        Чакай сега. Задаваш тотално елементарни въпроси (както ти казах: моите ученици десетокласници знаят много повече от теб), отговаряме ти, - ти започваш да спориш и да четеш лекции, накрая се оказва - според тебе, че ти - невежата - трябвало да ни учиш нас !!! Нищо, че не можеш да прочетеш един елементарен финансов отчет. Ти не знаеш какъв е редът за получаване на дивиденти - ама иначе ний не сме знаели отде идва дивидентът.
        Пак питам ,къде в този отчет пише, че дивидента идва основно от препродажба на земя ?????
        Вместо 10 пъти да си самовнушаваш колко си велик и т.н., и да пишеш по 10 изречения глупости и откровен спам,отговори на този елементарен въпрос .
        Понеже аз виждам ,че в конкретния случай нищо не знаеш

        Коментар


        • 3000%

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

            Колега ,нямам против да се уча.Аз затова съм и тук и питам.Опитвам се да разсъждавам логически, и да разбера как работи едно нещо.В случая виждам една огромна дупка,направо хралупа .Нещо което може да се манипулира.За две седмици да вземеш същия дивидент,както и за 1г.

            Не съм новак .Чел съм доста ,преди да питам.С инвестирането имам опит и успехи вероятно от повечето от вас.Последните две години съм над 3000%
            Всекидневно от няколко години търгувам и се занимавам с къде къде по виолатилни и рискови пазари,така че нищо не може да ме уплаши.
            Просто искам да се образовам и разбера как работи този фонд,в частност и БФБ понеже има някакви трохи и тук,който могат са се клъвнат
            Другия вариант е, места си го в другия крачол,отивам за 1 ден в Добруджа,купувам земя и после имам задължението ,един ден в годината да ида да си преподпиша договора с арендатора /ако не може онлайн/ и второто задължение ,да си хабя дивидента.И каквото и да стане,война,земетресение ,гиганска финансова криза ,тя земята си ми седи там.Няма кой да я открадне.И винаги ще е нужна и ще става все още и още по дефицитна,съответно и скъпа.Времевия ми период е минимум 5г ,максимум няма.Може да си я оставя и на децата.Това са моите виждания по инвестиране.
            Е щом последните 2 години си докарал доходност 3000%, за какво се занимаваш с 5% дивидентна доходност на БФБ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

              Абе какво преподаване ? Аз на тях както виждам ,трябва да преподавам.Нямат идея откъде идва дивидента ,нито са виждали земя на живо и как се обработва
              Първите две три мнения бяха полезни , където казаха хората чрез кои платформи да търгувам и оттам се почна един спам и съвети да "чета" и че съм пълен аматъор
              Не се взимайте за някакви финасови гурута,щото не сте ! Търгувам от 20г ,виж ми акунта.Аз трябва да ви уча,не вие мен
              Както казах, имам над 3000% миналата и по-миналата година.Има ли някой с повече ?
              Чакай сега. Задаваш тотално елементарни въпроси (както ти казах: моите ученици десетокласници знаят много повече от теб), отговаряме ти, - ти започваш да спориш и да четеш лекции, накрая се оказва - според тебе, че ти - невежата - трябвало да ни учиш нас !!! Нищо, че не можеш да прочетеш един елементарен финансов отчет. Ти не знаеш какъв е редът за получаване на дивиденти - ама иначе ний не сме знаели отде идва дивидентът.

              Твърдиш, че си направил 300 % доходност от нещо (не казваш какво) - може и да си, де - не споря - от криптовалути например - но в същото време напираш за инвестиция, която ще ти носи 4-5% на година... все едно аз да си продам всички инвестиции и да си туря парите в бамката с възможно най-ниската лихва по депозитите. Това е абсурдно.

              Но ти си знаеш, аз нямам какво повече да кажа на толкова печеливш инвеститор като тебе.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                @kurta007

                Ей тука пише от къде идва дивидента: http://www.bse-sofia.bg/?page=Downlo...2017&period=Q5

                Тука също тоже: http://www.advanceterrafund.bg/za-in...bjuletin/2018/


                Ето за април: http://www.advanceterrafund.bg/filea..._Report-bg.pdf
                Колега това вече съм го чел ....както казах.

                Къде пише ,както твърдят всички тук че
                този фонд го познавам много добре. Основната част от печалбата за разпределение като дивидент идва от разликата купува-продава на земя през годината.
                ????

                Май ще излезне, че никой от писалите в темата не е наясно,а един "аматъор" чул само преди 5 дена за този фонд знае и ви отваря очите

                п.п все пак мерси за линка на колегата,и за времето което е отделил.Така трябва да се общува,а не с нападки и презумцията ,че сме финансови гурута и от всичко разбираме
                Last edited by kurta007; 21.05.2018, 16:37.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                  Колега ,нямам против да се уча.Аз затова съм и тук и питам.Опитвам се да разсъждавам логически, и да разбера как работи едно нещо.В случая виждам една огромна дупка,направо хралупа .Нещо което може да се манипулира.За две седмици да вземеш същия дивидент,както и за 1г.

                  Не съм новак .Чел съм доста ,преди да питам.С инвестирането имам опит и успехи вероятно от повечето от вас.Последните две години съм над 3000%
                  Всекидневно от няколко години търгувам и се занимавам с къде къде по виолатилни и рискови пазари,така че нищо не може да ме уплаши.

                  Просто искам да се образовам и разбера как работи този фонд,в частност и БФБ понеже има някакви трохи и тук,който могат са се клъвнат
                  Другия вариант е, места си го в другия крачол,отивам за 1 ден в Добруджа,купувам земя и после имам задължението ,един ден в годината да ида да си преподпиша договора с арендатора /ако не може онлайн/ и второто задължение ,да си хабя дивидента.И каквото и да стане,война,земетресение ,гиганска финансова криза ,тя земята си ми седи там.Няма кой да я открадне.И винаги ще е нужна и ще става все още и още по дефицитна,съответно и скъпа.Времевия ми период е минимум 5г ,максимум няма.Може да си я оставя и на децата.Това са моите виждания по инвестиране.


                  Браво за УСПЕХА !
                  Тука не става за теб, сам разбираш - годината има само 365 дни (1/4 от които почивни)! Кога тук да натрупаш 3 000%, ката ден по 3% да правиш пак ще си далече от ЦЕЛТА. ...
                  ( А ти си за съседната тема за УСПЕХА и ПРИЧИНИТЕ за него Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

                  Last edited by inta53; 21.05.2018, 16:12.

                  Коментар


                  • излишни нерви тук, макар Курта да си го търси - спомням си го като стар форумец, макар въпросът му да е твърде новобрански

                    Иначе за 3000% - много елементарно - търгувал е криптошитни, то там, когато летяха магаретата, много аматьори се помислиха за велики. Ама то и 2007 беше същото, даже теми в бг-мама имаше, за една игра, дето ѝ викали "кобукс", та от нея се печелили яки кинти После дойде 2008 и всички такива занулиха, хеле пък "големите играчи" с репата...

                    А за акцията - супер си е, ще купувам по някое време, може и догодина. Успех на държащите - това е акция, а не еваната и тяхната простотия с лизингите и увеличения на капитала до откат...
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • @kurta007

                      Ей тука пише от къде идва дивидента: http://www.bse-sofia.bg/?page=Downlo...2017&period=Q5

                      Тука също тоже: http://www.advanceterrafund.bg/za-in...bjuletin/2018/


                      Ето за април: http://www.advanceterrafund.bg/filea..._Report-bg.pdf

                      Коментар


                      • Може ли да ти дам едни пари да ми ги направиш 3000%? Ти прибираш 90% от печалбата! К'во се занимавам тука с тая мизерна АТЕРА дето дава само 4-5%.

                        Коментар


                        • Курта, интересно ми е от къде изпълзя? .. тези 20 години къде и с какво си търгувал така, че да нямаш никаква представа как се търгува на борсата? Принципите са ти тотално неясни, но затова пък самочуствието ти е огромно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                            Може ли линк и къде точно го пише,понеже гледах точно за това, но не го видях в отчета
                            Леле, какви 3000%, какви 5 лева. Това, което питаш е абсолютно елементарно за проверка. Ако с това не можеш да се справиш, незнам с какво можеш. "Храната" по твой адрес е напълно заслужена!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                              Абе какво преподаване ? Аз на тях както виждам ,трябва да преподавам.Нямат идея откъде идва дивидента ,нито са виждали земя на живо и как се обработва
                              Първите две три мнения бяха полезни , където казаха хората чрез кои платформи да търгувам и оттам се почна един спам и съвети да "чета" и че съм пълен аматъор
                              Не се взимайте за някакви финасови гурута,щото не сте ! Търгувам от 20г ,виж ми акунта.Аз трябва да ви уча,не вие мен
                              Както казах, имам над 3000% миналата и по-миналата година.Има ли някой с повече ?
                              Аз бих приел съвет как се правят 3000 процента за година ,признаваме си че няма никой с толкова .......дори и с 300 процента няма

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                                Виж сега,колко точно приходи има компанията от ренти и колко от разлика в цената купува/продава както и др. приходи и разходи, хората са го описали до стотинка в така наречените финансови отчети .Там прочети и ще се убедиш самичък.....
                                Може ли линк и къде точно го пише,понеже гледах точно за това, но не го видях в отчета

                                Коментар

                                Working...
                                X