IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • @Kurta. Значи правиш следната схема. Купуваш на 2.22 маса ти акции. Държиш ги само 1 седмица. Взимаш дивидента от 10 стинки и после веднага ги продаваш на 2.12. Поне ИП-то да ти вземе 1% комисионна. ОК?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

      Кое по точно е идиотия,след като всичко това е вярно !
      Разбира се ,без абсурда да може да вземеш дивидент от фонд чийто такъв идва от рента,само за 2 седмици притежание.

      И не ми показа къде съм казал, че цената на акцията зависи от дивидента ?????? А гледам че усилено си търсил из постовете ми
      Ти изобщо нямаш представа какво обсъждаме,кой какво е казал, и изобщо къде се намираш.
      Ако си пил две ракии те разбирам,ама ако си трезвен,това не говори добре за теб
      Еми взимай си дивидент ,кой ти пречи ... Трябва ни свежа кръв на БФБ -то

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

        Кое по точно е идиотия,след като всичко това е вярно !
        Разбира се ,без абсурда да може да вземеш дивидент от фонд чийто такъв идва от рента,само за 2 седмици притежание.

        И не ми показа къде съм казал, че цената на акцията зависи от дивидента ?????? А гледам че усилено си търсил из постовете ми
        Ти изобщо нямаш представа какво обсъждаме,кой какво е казал, и изобщо къде се намираш.
        Ако си пил две ракии те разбирам,ама ако си трезвен,това не говори добре за теб
        OK. Не желая повече да комуникирам с теб! Имаш нужда от специализирана помощ, а аз не мога да ти предложа такава!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дан Разгледай мнение

          Тази идиотия ти си я писал - нея ти обяснявам като на олигофрен!!! Но ти и олигофрен не си...
          Кое по точно е идиотия,след като всичко това е вярно !
          Разбира се ,без абсурда да може да вземеш дивидент от фонд чийто такъв идва от рента,само за 2 седмици притежание.

          И не ми показа къде съм казал, че цената на акцията зависи от дивидента ?????? А гледам че усилено си търсил из постовете ми
          Ти изобщо нямаш представа какво обсъждаме,кой какво е казал, и изобщо къде се намираш.
          Ако си пил две ракии те разбирам,ама ако си трезвен,това не говори добре за теб
          Last edited by kurta007; 21.05.2018, 23:11.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

            Е това е пълна глупост на шефовете на фонда И дава възможност за спекула и манипулативни дейности.
            Затова са значи и тези спадове в цената 2 години подред юни месец.Взимат си дивидента и продават да си въртят парите другаде.

            Земеделската земя се обработва от рентиерите основно от есента до другата есен,ако е за жито,ечемик. Хората с реална земя подписват договори за рента от да речем октомври ,до следващата година октомври.Би трябва и дивидента тук да е на същия принцип.
            Ако си притежавал акции през 4 месеца от този период ти дават дивидент,разделен на 3 и така нататък.Ако си притежавал цяла година,цял.
            Не разбирам логиката на подобна глупост
            Тази идиотия ти си я писал - нея ти обяснявам като на олигофрен!!! Но ти и олигофрен не си...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

              Щото момчето вкарало 1000 лв на форекса при ливеридж 1:100 направило 30 хилки и си мисли че притежава всичките пари на света......сега ще скалпира адванса .....дупе да ни е яко
              Освен разни финансови божества и инвеститори от световен ранг ,се появи и г-н Нострадамус
              Какъв ли ще е следващия много ми е интересно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Дан Разгледай мнение
                Ето простичко как стоят нещата, които притесняват и не са ясни на колегата Курта007. Представяме си, че цената на акцията зависи само от дивидента и всичко останало не се променя. Тогава още от първия ден, след като акциите са "без дивидент", инвеститорите започват да разсъждават, смятат и да търсят информация какъв ще е следващия дивидент(образно казано). След два-три месеца цената постепенно започва да се покачва заради очаквания дивидент. Така постепенно за година цената се покачва пропорционално на времето и размера на очаквания дивидент. Когато се гласува точната стойност, цената в нашия теоретичен модел ще е точно каквато е била преди година + дивидента. Тя ще бъде такава и в срока малко след това - докато акциите се търгуват с право на дивидент. И логично в деня, в който изтече този срок, дивидента ще отиде при притежателите на акциите към този момент и цената на борсата ще спадне с точно толкова. Ако си купиш акцията половин година след разпределянето на дивидента, ще купиш акцията на цената преди половин година + половината от очаквания дивидент и до края на годината ще получиш в цената и другата половина..Всичко е абсолютно баш така, както на Курта му се струва, че би трябвало да е. Е по-просто не мога да го обясня.
                Разбира се идва и момента, в който отчитаме, че това е акция, чиято цена зависи и от много други фактори (даже понякога много повече отколкото от дивидента) - цена на земята, очаквания за тази цена, продажби-покупки във фонда,нагласа на инвеститори, спекулативни движения и много-много други...
                Извинявам се на всички колеги, които инвестират отдавна и горенаписаното им идва като за "БИСЕРИ И ВИЦОВЕ",
                Политик ли си ? Понеже имаш таланта с много изречения ,да казваш абсолютно НИЩО

                И къде аз съм казал ,че цената на акцията зависи от дивидента ?
                Аз имам чувството, че тук сте се събрали само дебили без да искам да обидя никой ,но почвам да се забавлявам с невежеството ви

                Коментар


                • Направих си труда да изчета 5 страници, но нищо смислено нямаше.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                    Тези 3000% доходност винаги може да са 6000лв. печалба от лотарията на Захари Бахаров... Така де, търкане му е майката
                    къде, къде търкате
                    че вече спрях да чета тук, но търкането го засякох

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дан Разгледай мнение
                      Ето простичко как стоят нещата,...
                      Извинявам се на всички колеги, които инвестират отдавна и горенаписаното им идва като за "БИСЕРИ И ВИЦОВЕ",


                      Това е необходимо извинение!
                      Въпросният "КуртЮ" си е стар клонинг на "сополов" и ред др. в в тая редичка, и успя да Ви раздруса в "безвремието на ПАЗАРА"- баш си е за "БИСЕРИ И ВИЦОВЕ",

                      Коментар


                      • Тези 3000% доходност винаги може да са 6000лв. печалба от лотарията на Захари Бахаров... Така де, търкане му е майката

                        Коментар


                        • До Кур-тьо ... или Агент 007, гледай си филмите и стига си дразнил хората във форума. В темата има доста колеги, който са ти дали съвет и са обяснили много подробно всичко за бизнеса и акциите на компанията. Ако не си съгласен с тях ок, не купувай акции. Всеки има право на мнение, но постовете ти са чисто заяждане, елементарни хвалби и спам. Поздрави

                          п.п Колегата Дан е обяснил много подробно още веднъж всичко по темата, ако не разбираш и това ... чети повече.

                          Коментар


                          • Ето простичко как стоят нещата, които притесняват и не са ясни на колегата Курта007. Представяме си, че цената на акцията зависи само от дивидента и всичко останало не се променя. Тогава още от първия ден, след като акциите са "без дивидент", инвеститорите започват да разсъждават, смятат и да търсят информация какъв ще е следващия дивидент(образно казано). След два-три месеца цената постепенно започва да се покачва заради очаквания дивидент. Така постепенно за година цената се покачва пропорционално на времето и размера на очаквания дивидент. Когато се гласува точната стойност, цената в нашия теоретичен модел ще е точно каквато е била преди година + дивидента. Тя ще бъде такава и в срока малко след това - докато акциите се търгуват с право на дивидент. И логично в деня, в който изтече този срок, дивидента ще отиде при притежателите на акциите към този момент и цената на борсата ще спадне с точно толкова. Ако си купиш акцията половин година след разпределянето на дивидента, ще купиш акцията на цената преди половин година + половината от очаквания дивидент и до края на годината ще получиш в цената и другата половина..Всичко е абсолютно баш така, както на Курта му се струва, че би трябвало да е. Е по-просто не мога да го обясня.
                            Разбира се идва и момента, в който отчитаме, че това е акция, чиято цена зависи и от много други фактори (даже понякога много повече отколкото от дивидента) - цена на земята, очаквания за тази цена, продажби-покупки във фонда,нагласа на инвеститори, спекулативни движения и много-много други...
                            Извинявам се на всички колеги, които инвестират отдавна и горенаписаното им идва като за "БИСЕРИ И ВИЦОВЕ",

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              Е щом последните 2 години си докарал доходност 3000%, за какво се занимаваш с 5% дивидентна доходност на БФБ
                              Щото момчето вкарало 1000 лв на форекса при ливеридж 1:100 направило 30 хилки и си мисли че притежава всичките пари на света......сега ще скалпира адванса .....дупе да ни е яко

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение

                                Хех, е то какво да си пишем очевидни неща. Тука има хора, които с години са в Адванса, аз примерно от 5г. Наистина ли смяташ, че има нова гледна точка за това дружество, на която да ни отвориш? Фундаменталните ТИ открития, като кога да купиш за дивидент и т.н. са нелепи, за да ги коментирам сериозно!
                                Колега ти като си от 100г в този фонд ,кажи откъде взимат дивидента ? И ако може някакви данни,факти,статистика,отчети и т.н. а не поредните ала-бала приказки ,какъвто е и горния ти пост между впрочем.
                                Сега като си 5г в тоя фонд, свирки ли трябва да ти правим ??? За някакъв финансов бог ли се смяташ ,или какво ?

                                Коментар

                                Working...
                                X