IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • не си вникнал в материята още, мислих да обяснявам, ама ще се въздаржа, защото не си с розови очила, а с маска за заваряване
    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

      и ти смяташ, че това ще се повтори
      Много е възможно да.Да не кажа и по-голяма дума.

      До 2-3г ще падне забраната за чужденците.Атерата има зад гърба си ,може би най-ценното нещо в БГ, а именно плодородна земеделска земя.Земя,която сравнена с цената на панелените коптори в сф е МЕГА подценена.
      Земя ,която не може да се произвежда и ще става все по дефицитна и дефицитна с нарастване на световното население.

      Сега не ми се гледат точни числа,но БГ беше по едно време в първата тройка и даже номер 1 в света ,по производство на слънчоглед и рапица,произвеждаме и 10 млн тона зърно и там сме в първата десетка,а сме една плюнка територия. Само да тръгне някаква малка инфлация,а тя няма начин да не тръгне заради качването на лихвите от ФЕД ,скоро и от ЕЦБ,цената на храните отиват в небесата.Оттам и цената на земеделската земя.Като цяло аз съм мега оптимист в инвестиции в земеделска земя.А тука в случая хората и комасират и дават доста приличен дивидент ,без да се занимаваш с нищо.

      И друго,и то доста важно.При всякакви кризи за разлика от всички други активи,земеделската земя показва много малки корелации.Така че, ако дядо Тръмп се осере нещо,и имоти и този с капиталовата доходност ще поемат поне едни -30-50% според зависи ,може и повече.Разни градуси и пилета веднага фалират,докато земята няма как да фалира
      Last edited by kurta007; 13.07.2018, 17:49.

      Коментар


      • Тук бях забравил , че имам дивидент! Как е спрямо миналата година?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

          Кой гледа капиталовата доходност за 1 месец ве шматарок.
          Я виж колко е за 10г + дивидента за 10г = ? . И ми покажи нещо подобно и да е ниско рисково.
          и ти смяташ, че това ще се повтори
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
            То хубаво ,ако беше само от рента ,ама има и продажби на активите ,затуй че по умерено с радостта
            Баце ,каква радост ? Казвам ,че съм доволен, че взех 4.6% дивидент за 1 месец.Ако държа още 1г, и даже и да е 4% другия,ще взема 8.6% дивидент за 13 месеца.
            При така подадените числа,ти какво предлагаш,да почна да рева ли ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

              Ако гледаш само туй: нагувичи се с Жаби.

              И аз вчера гледах туй, дето казва го Тони. Ако я карат така - с кекави продажби, май ще намаля бройката с около например 30-40%. Не че ще ми е трудно да ги турна другаде: светът е пълен със секси инвестиции.
              Какви са тея Жаби ? нищо не ми говори това. И защо ми казваш Вълчан ? Нито това ми е името ,нито имам вълчи нрав.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                Кой гледа капиталовата доходност за 1 месец ве шматарок.
                Я виж колко е за 10г + дивидента за 10г = ? . И ми покажи нещо подобно и да е ниско рисково.
                Ако гледаш само туй: нагувичи се с Жаби.

                И аз вчера гледах туй, дето казва го Тони. Ако я карат така - с кекави продажби, май ще намаля бройката с около например 30-40%. Не че ще ми е трудно да ги турна другаде: светът е пълен със секси инвестиции.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                  Курта, ти си велик!
                  -между другото, погледни за 1 месец каква е капиталовата доходност
                  Кой гледа капиталовата доходност за 1 месец ве шматарок.
                  Я виж колко е за 10г + дивидента за 10г = ? . И ми покажи нещо подобно и да е ниско рисково.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                    Само да те светна, че сега цената е с 10 стинки (дивидента) надолу и ако искаш сега да излезеш, все едно нищо не си взел. А да -- и си платил 1 процент на ИП за да влезеш и излезеш. Така, че сега ще трябва да почакаш да върне на 2.17-18 за да излезеш.
                    Добре че ми каза за цената ,че не знаех
                    Защо да излизам сега ? да не съм луд.До 2 месеца ще е върнало пак до 2.18-9 ,но аз мога да държа и 5г.
                    Е сега като почнат да раздават дивидента много хора ще го реинвестират
                    Иначе колко време ще държа Атера ще преценям през 4-5 месеца според завиди конюнктурата по световните пазари и как точно ще се осере дядо Тръмп

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                      Не е зле момци .Близо 4.6% нето дивидент и то за 1 месец при мен.Без да се занимавам с наематели,данъци,счупила се била батерията на мивката и т.н. Само прехвърлям парите,удрям две копчета в платформата и забравям.
                      Доволно,даже и предоволно. Старият вълк доста понапълни самосвала тук.

                      Земята винаги ще е ценна за разлика от ниско-качествените коптори,който ги строят на кг вече ,и след 10г само цигани ще се интересуват от тях с тази демографска криза.
                      И друго.Пшеницата и слънчогледа се продава по целия свят,за разлика от панелните кочини .
                      Курта, ти си велик!
                      -между другото, погледни за 1 месец каква е капиталовата доходност

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                        Не е зле момци .Близо 4.6% нето дивидент и то за 1 месец при мен.Без да се занимавам с наематели,данъци,счупила се била батерията на мивката и т.н. Само прехвърлям парите,удрям две копчета в платформата и забравям.
                        Доволно,даже и предоволно. Старият вълк доста понапълни самосвала тук.

                        Земята винаги ще е ценна за разлика от ниско-качествените коптори,който ги строят на кг вече ,и след 10г само цигани ще се интересуват от тях с тази демографска криза.
                        И друго.Пшеницата и слънчогледа се продава по целия свят,за разлика от панелните кочини .
                        То хубаво ,ако беше само от рента ,ама има и продажби на активите ,затуй че по умерено с радостта

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                          Не е зле момци .Близо 4.6% нето дивидент и то за 1 месец при мен.Без да се занимавам с наематели,данъци,счупила се била батерията на мивката и т.н. Само прехвърлям парите,удрям две копчета в платформата и забравям.
                          Доволно,даже и предоволно. Старият вълк доста понапълни самосвала тук.

                          Земята винаги ще е ценна за разлика от ниско-качествените коптори,който ги строят на кг вече ,и след 10г само цигани ще се интересуват от тях с тази демографска криза.
                          И друго.Пшеницата и слънчогледа се продава по целия свят,за разлика от панелните кочини .
                          Само да те светна, че сега цената е с 10 стинки (дивидента) надолу и ако искаш сега да излезеш, все едно нищо не си взел. А да -- и си платил 1 процент на ИП за да влезеш и излезеш. Така, че сега ще трябва да почакаш да върне на 2.17-18 за да излезеш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                            Не е зле момци .Близо 4.6% нето дивидент и то за 1 месец при мен.Без да се занимавам с наематели,данъци,счупила се била батерията на мивката и т.н. Само прехвърлям парите,удрям две копчета в платформата и забравям.
                            Доволно,даже и предоволно. Старият вълк доста понапълни самосвала тук.

                            Земята винаги ще е ценна за разлика от ниско-качествените коптори,който ги строят на кг вече ,и след 10г само цигани ще се интересуват от тях с тази демографска криза.
                            И друго.Пшеницата и слънчогледа се продава по целия свят,за разлика от панелните кочини .
                            нека видим догодина дали ще е над 4%, при липса на продажби за сега...

                            Коментар


                            • Не е зле момци .Близо 4.6% нето дивидент и то за 1 месец при мен.Без да се занимавам с наематели,данъци,счупила се била батерията на мивката и т.н. Само прехвърлям парите,удрям две копчета в платформата и забравям.
                              Доволно,даже и предоволно. Старият вълк доста понапълни самосвала тук.

                              Земята винаги ще е ценна за разлика от ниско-качествените коптори,който ги строят на кг вече ,и след 10г само цигани ще се интересуват от тях с тази демографска криза.
                              И друго.Пшеницата и слънчогледа се продава по целия свят,за разлика от панелните кочини .
                              Last edited by kurta007; 13.07.2018, 11:25.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                                Днес последен ден с дивидент ,нали
                                Да, освен тук и на още доста места.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X