IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз като нов с малко бройки,виждам:241:85.11=2.83

    Коментар


    • Виждам и че НН са намалили участието си леко със 170 000 акции.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
        ще изляза лош пророк
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
          Тази година много ялова върви !

          Коментар


          • http://x3news.com/download/?id=398773

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Защото преди това изкуствено я надуха. Сега следва да е около 2,05, а аз я чакам под 2 - ако иде изобщо до там. Апропо, същото абсолютно изкуствено надуване се случва и при евана агро, чакам и там да се върне към реалността, а именно под 1,10. Хубава акция е Атера-та, ама много пара събират меринджеите ѝ - също като М+С, но под друга форма...
              фен съм, но ще видим до кога и как ще е така добре положението.
              в последната година купувам земя като гледам да съм под цените , които плаща атерата. ще се опитам да правя нещо ако не стане ще си имам земя

              поздрави

              ПП ако в един момент тенденцията при ЗЗ се обърне не виждам как ще се реализират печалби като в предходните години. Реално те купуват ниско и продават дебело (където може) и с разликата се изплаща дивидент като се държи нивото на земята (площ декари)... не знам това до колко ще е устойчиво във времето затова реших да си счупя главата с някакви декари пък може и да е за добро.

              имам и атера
              Last edited by bertram; 23.07.2018, 22:44.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Защото преди това изкуствено я надуха. Сега следва да е около 2,05, а аз я чакам под 2 - ако иде изобщо до там. Апропо, същото абсолютно изкуствено надуване се случва и при евана агро, чакам и там да се върне към реалността, а именно под 1,10. Хубава акция е Атера-та, ама много пара събират меринджеите ѝ - също като М+С, но под друга форма...
                Не мисля - под два кинта - все още плаща твърде сосно, за да спихне толкова - като гледам средната доходност на БФБ-то. Отделно - с изтичането на първите лизингови договори - може дивидентченцето - още нагоре. И друго отделно - като пъкне атеровият дивидент след седмица - може да подскокне, защото нозина ще реинвестират обратно в.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Атерата съвсем спихна, нейната кожа гъбава - защо?
                  Може би се прехвърлят в BREF.
                  Last edited by LEOPARD; 23.07.2018, 17:18.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Атерата съвсем спихна, нейната кожа гъбава - защо?
                    Защото преди това изкуствено я надуха. Сега следва да е около 2,05, а аз я чакам под 2 - ако иде изобщо до там. Апропо, същото абсолютно изкуствено надуване се случва и при евана агро, чакам и там да се върне към реалността, а именно под 1,10. Хубава акция е Атера-та, ама много пара събират меринджеите ѝ - също като М+С, но под друга форма...
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Атерата съвсем спихна, нейната кожа гъбава - защо?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                        Къде ги гледаш тези незаконни строежи около земеделски земи ??? От колко години не си излизал от сф ?
                        Аз обикалям постоянно цяла БГ ,е вчера бях пак по Северна България цял ден ,400 км, и такова нещо никъде не видях !!!
                        Сега на очите си ли да вярвам, или на теб ?
                        Тук при нас в Пловдивско са предимно зеленчуци и овошки и гражби мога да те уверя няма !!! Гражбите бяха преди 10г .
                        В момента , 2018г , бутат незаконни къщи и то вече за 10 път може би, и забележи баш в Столипиново.Излез малко от 19 век и ела в реалността.

                        А за бай ти Тръмп, те пазарите се движат по инерция и неговото избиране няма нищо общо с този ръст.Напротив, заради него пазарите спряха този многогодишен супер мега булл маркет /макар и силно напомпен/ и почна корекцията. Заради него ще стане и краша.С две думи,дедо ти Тръмп няма абсолютно нищо общо с ръста.Напротив. Тея работи ако не ги знаеш и разбираш,си хептен гола вода
                        Мале-е-е, чак сега ти видях - ококорен - изказванията.

                        Ти законен катун някога някъде видял ли си? Всички са в покрайнините на селата и градчетата - на какви земи според тебе? А и не е важно толкова заселването, колкото грабежите и отказът им да работят. Това, че НЯКЪДЕ не се крадяло (хубаво е, че си на такова място) не означава, че другаде хората не спят с кокошките в стаята, та дано не им ги откраднат. Преди година пък някакви хора в Северозападналата си засадили овошна градина и като отиват след няколко седмици - няма ни едно дръвче - ги изскубали, за да си палят кюмбетата !!! Това че си минал с колата по пътя, нищо не означава. Що не слезе - та да поговориш с хората, дето са им оглозгали къщите до голи стени? Колко незаконни къщи бутнаха в Столипиново? - 10 съборят отвреме навреме за да замажат очите на такива като тебе - за същото време ромовете построят нови сто !!!

                        За бай ти Тръмп - как по време на целият мандат на глупавият обонго пазарите криволичеха все около едни нива, сривайки се рязко и при най-незначителният повод (Ейпълова криза, Костенуркаджийска криза, Дойчебамковска криза), ама изведнъж - баш в краят на мандатът му - придобиха инерция? А, може би КРАЯТ на мандатът на обонго им придаде инерция? Как пък - преди да напишеш това - не взе ей-така - за достоверство - да погледнеш някоя графика? И ми казваш НА МЕНЕ - че аз: гола вода? Ето гледай, ограмотявай се:
                        Click image for larger version

Name:	Dow.jpg
Views:	1
Size:	41.0 КБ
ID:	3361743



                        За твое удобство турил съм маркерът в моментът, когато Доналд опозори Полуживата. Ръст ли направи великият човек или корекция? Виждат се накрая - в последно време - криволичките - заради рестриктивната му политика и търговските войни - олюляват пазарите и ПАК не падат - заради такива мащабни причини !!! А виждаш ли рязкото падане в началото на графиката? Пазарът тогава падна с ПЕТНАЙСЕТ ПРОЦЕНТА за минути само при отварянето - като по филмите - АМЕРИКАНСКИЯТ индекс - заради некви немски костенури - дори не заради американска компания. Бяхме свикнали всеки януари-февруари пазарите да се сриват - просто ей-така - анализаторите се чудеха какви причини да си измислят. Ако обонго бе започнал търговска война с ЕС и Китай едновременно, Старичокът Дау щеше да се срине сигурно на 4618 пункта.

                        Но-о-о, пазарите толкова вярват на Доналд, че ако ще тоя велик мъж да се изпикае пред Белият дом, пак няма да се сринат.

                        Айде, Велики инвеститоре на Трето ниво - стига съм те учил за днес. Не вири ного цифката си, че ще я нацвъка някоя гарга.
                        Last edited by X_Y; 23.07.2018, 10:16.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                          Стига вече !!!!
                          Стига вече - какво: "Стига вече"?

                          Човекът ме пита нещо - и аз - отговарям му. Няма нищо извратено в това.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                            Тотов - виж съседната тема - за дивидентите - и бройкай колчета на графика Това е числото, щото дивиденти - отвред.
                            Стига вече !!!!

                            Коментар


                            • За мен все още остава неразбираемо, защо почти цялата доходност от рента отива за разходи на дружеството, а печалбата се формира от продажба на земи... Нямам наблюдение на подобни адсиц в чужбина, но тук говорим за едни около 4-5 % доходност от рента.
                              Излиза че печалбата тука идва от това , че последните години земята се покачва ? Какво ще стане като намалеят европарите и паднат рентите....
                              Имам, не е препоръка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение

                                Импе ,голяма диверсификация голямо нещо ,в колко компании имаш ДЯЛ ако не е тайна
                                Тотов - виж съседната тема - за дивидентите - и бройкай колчета на графика Това е числото, щото дивиденти - отвред.
                                Last edited by Императорът; 20.07.2018, 23:24. Причина: Колчета
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X