IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето нещо интересно от извора

    http://www.infostock.bg/infostock/co...ashtite-godini

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
      http://www.advanceterrafund.bg/vrzki...ush&docID=1133

      Общо активи -пасиви = 253-11=242 млн лв : броя акции = 2.84лв за акция или близо -36% !!! е подценена акцията на база активите и в момента и то ако вземем силно подценената средна цена от 947лв/д.Ми ако вземем реалната 1500лв ?
      по надолу

      сериозни числа,сериозно нещо .Изглежда няма дълго да е 2.09 цената момци
      Да виждам я на цена между 2 - 2.05 за брой в кратки срокове.

      Коментар


      • http://www.advanceterrafund.bg/vrzki...ush&docID=1133

        Общо активи -пасиви = 253-11=242 млн лв : броя акции = 2.84лв за акция или близо -36% !!! е подценена акцията на база активите и в момента и то ако вземем силно подценената средна цена от 947лв/д.Ми ако вземем реалната 1500лв ?
        по надолу
        Рентабилност на приходите от продажби 41.10 %
        сериозни числа,сериозно нещо
        Last edited by kurta007; 30.07.2018, 10:50.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

          Ама те 20% като са неотдадени,не значи че струват 0 лв.
          Ето ти един прост пример ,най-евтините който намерих за 5мин https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=3x5vb1&f1=1
          600лв/д ,на майната си ,7 категория,чукари

          Ти сам каза,че Атерата имали 20% в Североизтока,а там средната е 2500 лв/д поне .
          20% неотдадени+20% от североизтока =600+2500=3100:2 =или 1600 лв/д средно. Пак няма как да се получи 947лв/д сам разбираш.Примера е прост,но показателен. Трябва да имат поне 50% и нагоре неотдадени чукари джънк.
          Предлагам ти да НАУЧИШ разликата между Цена и стойност
          Това че си намерил някаква обява за пасище на 600 лв./д-ка, не значи ,че някой ще я купи /още по -малко пък АТЕРА /
          Като пък стоиш зад разсъжденията си ,купувай ,дано да вдигнеш цената )
          Аз също мога да ти дам линк :














          ТЪРСЕНЕ В ОБЯВИ:
          виж всички купувачи,продавачи и арендатори в конкретно землище


          Въведи:областизбериБлагоевградБургасВарнаВелико ТърновоВидинВрацаГабровоДобричКърджалиКюстендилЛов ечМонтанаПазарджикПерникПлевенПловдивРазградРусеСи листраСливенСмолянСофияСофия-градСтара ЗагораТърговищеХасковоШуменЯмболобщинаизбериБелогр адчикБойницаБреговоВидинГрамадаДимовоКулаМакрешНов о селоРужинциЧупренеземлищеизбери
          обяви “продава” в област Видин:

          общо 62 обяви "продава" страници: 1 2 3 4 >>
          ПЛОЩ
          дка
          НТП
          ЦЕНА
          лв/дка
          ПОВЕЧЕ
          26.07.2018г. Видин Кула Кула 31 5 нива 699 повече
          26.07.2018г. Видин Чупрене Средогрив 11 6 нива 599 повече
          26.07.2018г. Видин Димово Извор 30 5 нива 549 повече
          26.06.2018г. Видин Макреш Киреево 33 5 нива 499 повече
          11.06.2018г. Видин Димово Върбовчец 21 7 нива 1000 повече
          07.06.2018г. Видин Видин Дунавци 47 3 нива 950 повече
          07.06.2018г. Видин Макреш Вълчек 18 3 нива 950 повече
          05.06.2018г. Видин Видин Гомотарци 6.5 4 нива 1000 повече
          агенция 06.07.2018г. Видин Видин Генерал Мариново 27.159 5 нива 1050 повече
          агенция 02.07.2018г. Видин Димово Димово 0.837 5 п/м/ливада 150 повече
          агенция 02.07.2018г. Видин Димово Димово 3.211 5 лозе 150 повече
          агенция 02.07.2018г. Видин Димово Димово 2.37 5 нива 420 повече
          агенция 23.06.2018г. Видин Белоградчик Рабиша 25 6 нива 500 повече
          инвеститор 17.06.2018г. Видин Ружинци Бело поле 40.325 3 нива 1000 повече
          частно лице 13.06.2018г. Видин Кула Тополовец 4.985 1 нива 800 повече
          частно лице 13.06.2018г. Видин Кула Тополовец 1.5 1 нива 800 повече
          частно лице 13.06.2018г. Видин Кула Тополовец 5.946 1 нива 800 повече
          частно лице 13.06.2018г. Видин Кула Тополовец 2 1 нива 800 повече
          частно лице 13.06.2018г. Видин Кула Тополовец 1.5 1 нива 800 повече
          частно лице 13.06.2018г. Видин Кула Тополовец 13.5 1 нива 800 повече
          общо 62 обяви "продава" страници: 1 2 3 4 >>





















          Last edited by toto 2; 28.07.2018, 12:21.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

            Ок,от тук идва значи 947лв/д средна цена.
            Поразрови се малко из сайтовете за недвижими имоти или направо иди в 5-6 агенции и виж колко върви земеделската земя по райони.
            900лв /д няма такава земя даже и да е 8 категория .А за средна цена пък да не говорим.По памет говоря,понеже пак ще ме засечеш,90% от Атерската земя бе до 5-6 категория. И 30% да имат някакви чукари ,пак няма как да стане 950лв средна цена.Няма как ! Нарочно си подценяват активите поради някакви причини.

            Друго,даже и с такава супер ниска оценка от 947лв/д ,това прави 205 млн активи (пасиви доколкото знам нямат големи ) при пазарна капитализация 177 млн в момента . или цена на акцията трябва да е 2.41лв на тези активи или +15% при 947лв/д .Аз твърдя обаче, че средната им цена на декар е около 1500лв ,което би означавало 3.60лв и нагоре.Без балони без нищо.Реални цени ,изчислени на базата на пазарни цени на земеделската земя в момента

            Ако търсиш земеделска земя виж този сайт www.zemi.bg. При Атера цената се влияе от дивидента най вече понеже няма данни за ликвидация в близко бъдеще. Ако дивидента падне 50% спрямо последният е нормално да се отрази негативно и на цената в близко бъдеще. До колкото чувам дъждовете са довели до слаба година за земеделците тоест покупките на земя не случайно са намалели. Дългосрочно има потенциал но тая година едва ли ще е много добра.

            Ако може някой който се занимава със земеделие да сподели! Фортис ?

            Коментар


            • Вълчане - според статистическите данни, а и според самите ромови организации, 90% от ромовете в трудоспособна възраст НЕ работят, или поне не и законно - в България. Добре, да кажем 80%, за твоя угода. Ти живееш в паралелен свят. Аз живея в умишлено хъхризиран квартал и виждам - цели тумби се мотаят по цял ден насам-натам - хем в София, дето и идиот да си, пак ще си намериш работа, ако искаш. И да - тук ромовата безработица вероятно е най-ниска - а по селата е страшно - плодородна земя бол, но всичкото хъхряк само краде и чака на помощи... или пък се мъкнат в София и другите големи градове, защото има повече за крадене.

              В Германия кой знае колко работят и какво - защото за тях краденето, просията и сводничеството тоже са "работа". Ако НАП ги разследва - за произход на парите - какво ще излезе според тебе? Ного се смях на онова филмче от Италия как ромовете усърдно работят на полето... за пари, наполовина и по-малко от това, което им предлагат фермерите тука - а те отказват, щото било "трудно" и за "ного малко пари". Просто не могад а повярвам, че някой ще откаже 800 лв туканка, за да отиде в друга държава, да живее на палатка и да получава 200 еврака. Дори хъхрек не може да е толкова тъп.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                Пичове, Курта иска да продаде след дивидента, за да не е с -1% оскубан от ИП-то. 3000% май ес.

                ако е за ситуацията в отчета - едва ли е от квадратурата на уран със затъмнението в момента
                Геко ги определи нещата с едно изречение, (от две думи), не е удачно сега да ги пиша
                Не се дърпайте, щото няма смисъл а и времето не е подходящо
                Пазаря като най-демократична институция ще реши спора чрез офертите в следващите сесии
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                  Ти законен катун някога някъде видял ли си? Всички са в покрайнините на селата и градчетата - на какви земи според тебе? А и не е важно толкова заселването, колкото грабежите и отказът им да работят. )
                  Малко извън темата,ама живееш на някаква друга планета .Излез от сф,обикаляй като мен,и ще видиш реалността.

                  Масово едно 30-40% от циганите си работят по заводите най- ниски нива.Взимат кредити и имат къщи с дворове, и вече на няколко места забелязвам даже си правят и зелени морави в двора !!! Това цигани ! Говорим за големите градове и близки до тях села,където има работа бол и работници не достигат.Голяма част от дефицита на ниско квалифицирани работници в БГ е запълнен от тях и това е бъдещето,докато не ги заменят роботите след 10-20г

                  В по задънени села ,далеч от икономически райони ,там е мизерия , виждал съм как се събират по центъра на тумби ,карат без книжки и е мазало.Но много села са вече повечето от цигани и няма от кой да крадат.Други села пък буквално изчезват заради демографията и икономическа емиграция.
                  Така че ,това за което говориш са една малка група.Има ги,но са малцинство.

                  И друга тенденция забелязвам.Колкото коли срещна в Пловдив с германска регистрация ,ги заглеждам и все са цигани.Поне 7-8 съм видял досега..Тея са от Столипиново и ходят да бачкат в Германия.Зимата Столипиново е почти празно,идват си само лятото на гости с новозакупените германски возила.

                  Тук може и друга поука да си излече човек.Абе щом и циганите почнаха да емигрират от Бг,не е на добре.
                  От друга страна в Германия и преди си имаше 4 млн турци.После им дойдоха 1-2 млн бежанци.И колко още видове цигани има,и като бройка и като вид,един господ знае .Така че нашите цигани се чувстват сред свой там.
                  Да стане Хитлер,инфаркт ще получи Но това е тенденция по цял свят.Циганизация.
                  Само бели останаха само в Русия май.
                  Last edited by kurta007; 27.07.2018, 23:01.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                    Драги приятелю, според собственото ти оценяване - прилагано към Жабокът и мен - ти си вътре - защото под 2.18 не си ги купил акциите, а сега са на 2.07 кинта. Впрочем като си толкова нахъсан - предлагам ти 333 акции на 2.12 - 2.14 - аре, купи ми ги, купи ми ги - за да мога аз да си купя Engie, Altria и Imperial Brand.
                    2.09 е последна цена + дивидента съм пак на леко + ,даже и на тази смешно ниска ,и видяхме подценена с минимум 15% спрямо активите и акция (205 млн лв , при пазарна капитализация 177 млн.)
                    Не може да сравняваме 1 месец със 1 година или 5 години ако ме разбираш по другия въпрос.По третия,на 2.12 ок,но защо да купя от теб,като мога от борсата на 2.09 ? Аз съм стара хиена

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                      Реалист съм бай Имп,реалист.
                      4.6% за 1 месец,другата година ме съмнява да дадат под 4% ,така че ще съм вероятно в най-лошия случай +8.6% за 13 месеца и то на силно подценена акция.2019 и 2020 лизингите и те като пуснат 15% + ще станат 24% само от дивиденти за 4г .(средногодишен дивидент 6% ,доволно баце)

                      И пак казвам,акцията е силно подценена ,400 евро в момента .Един слънчев ден като налазят чужденците цени под 4-5 лв ще са немислими.
                      И криза да стане, и то каквато и да е ,и най-голямата,земеделската земя има малко корелация виж малко история.Докато твоя Жабок и Даймлер ще последват съдбата на Фейсбук, и то доста по зле.Дивиденти, който си взимал 10г ще се изпарят за няколко дни .
                      Драги приятелю, според собственото ти оценяване - прилагано към Жабокът и мен - ти си вътре - защото под 2.18 не си ги купил акциите, а сега са на 2.07 кинта. Впрочем като си толкова нахъсан - предлагам ти 333 акции на 2.12 - 2.14 - аре, купи ми ги, купи ми ги - за да мога аз да си купя Engie, Altria и Imperial Brand.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                        Пичове, Курта иска да продаде след дивидента, за да не е с -1% оскубан от ИП-то. 3000% май ес.
                        Продавам само на такива балъци като теб.Но само на реална стойност.Ай,ще ти пусна 10 стотинки промоция и става 3.50лв на акция.
                        Ама едва ли имаш пари и за 10 акции

                        Коментар


                        • Пичове, Курта иска да продаде след дивидента, за да не е с -1% оскубан от ИП-то. 3000% май ес.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                            Аз не претендирам, че знам всичко. Ти хвърляш някакви бомбастични оценки, че средната цена на целия портфейл е 1500? При 39 лева средна рента на дка и 20% неотдадени земи...
                            Ама те 20% като са неотдадени,не значи че струват 0 лв.
                            Ето ти един прост пример ,най-евтините който намерих за 5мин https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=3x5vb1&f1=1
                            600лв/д ,на майната си ,7 категория,чукари

                            Ти сам каза,че Атерата имали 20% в Североизтока,а там средната е 2500 лв/д поне .
                            20% неотдадени+20% от североизтока =600+2500=3100:2 =или 1600 лв/д средно. Пак няма как да се получи 947лв/д сам разбираш.Примера е прост,но показателен. Трябва да имат поне 50% и нагоре неотдадени чукари джънк.
                            Last edited by kurta007; 27.07.2018, 19:08.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                              Докато твоя Жабок и Даймлер ще последват съдбата на Фейсбук, и то доста по зле.Дивиденти, който си взимал 10г ще се изпарят за няколко дни .
                              ​​​​​​Ако имаш някой ЕТФ с тех. компании нямаше да имаш проблем с фейсбука

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
                                може би трябва да погледнеш по-внимателно "счетоводна политика и бележки" - има разлика между лизинг(макар и финансов) и разср.плащане, а 12 -мес.срок определя кои са "държани за продажба".

                                За 12мес. срок по приключване ...поне месечните бюлетини да бяха се засичали....
                                Много се смесиха схемите,- предсрочно изкупуване от лизинг, предв. д-р за разсрочено плащане и

                                ,,,

                                Коментар

                                Working...
                                X