IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

    да не мислиш, че вися денонощно на компа и да зяпам цените? въобще нищо не гледам.....
    Ми недей, за да не тъгуваш.

    И аз имам такива периоди, дето не гледам.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

      Слава богу - не - поне аз не мога да срина трайно никоя позиция. Но ти можеш, моля те не сривай Трейдингът...


      Мале-е-е-е, тука съвсем започнаха да ни бият като копелета - защо ни бият?

      Вълчане - кураж, брат....

      Цялата БФБ днес я бият - и Трейдингчето падна - Форти, абе да не би да си започнал да се изнизваш кат` тако`а? Ще диверсифицираш най-после ли?
      да не мислиш, че вися денонощно на компа и да зяпам цените? въобще нищо не гледам.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

        някои от нас - и ти ли си от тях????
        Слава богу - не - поне аз не мога да срина трайно никоя позиция. Но ти можеш, моля те не сривай Трейдингът...


        Мале-е-е-е, тука съвсем започнаха да ни бият като копелета - защо ни бият?

        Вълчане - кураж, брат....

        Цялата БФБ днес я бият - и Трейдингчето падна - Форти, абе да не би да си започнал да се изнизваш кат` тако`а? Ще диверсифицираш най-после ли?
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение


          А наистина ще се радвам, ако някой сподели собстения си анализ на числата от годишните отчети - трябва да има нещо, което пропускам !
          Привет!
          Вероятно си обърнал внимание как се формира дивидента тук - освен ренти, които носят между 4.5 и 5.5 ст., другото се заработва от продажби и малко лихви. От 2013, когато за пръв път продаваха над 1000лв., 1ст. дивидент се заработва от 1400 - 1300дка продадени.За 2017 бяха нужни 1700дка за ст. дивидент - вероятно микса е включвал и скорозакупени земи, старите се пообраха
          От горното следва, че разсрочените продажби не са включени в дивидентите.Може да ги приемеш като преоценки.

          Освен това имат продажби на разср. и тази година:
          31 декември имат 17 148дка,
          30 юни са 19 157дка с договор
          фин.лизинг е без промяна , по 2 980дка
          Предсрочно погасени, по опцията за 19 - 48месец, са под 1000дка по мои сметки.

          Коментар


          • До 2.020 го закарахте Уплаши се някой. Г-н Груев скоро ще влиза под 2.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение



              Понеже наистина се изненадах с тези отчетени приходи от разсрочено в междинния отчет, се хванах отново да прегледам данните от одитираните ГФО 2016 и 2017. Когато излезе отчета за 2017 го анализирах подробно, но бях запомнил само изводите (за себе си), а не и точните числа, та затова пак ги прегледах втори и трети път.

              И понеже наистина нямам обяснение за приходите от разсрочено за полугодието, посочвам "сухите" числа от Годишните отчети, пък всеки да си прави преценката:

              1.) Приходите от продажби на разсрочено плащане за 2017 г. са 8 249 000 лв. (бележка 5.1. към ГФО).
              В Годишния доклад за дейността за 2017 г. (стр.3) са посочили, че на разсрочено плащане са продадени 7160 дка. Това прави цена от ~ 1152 лв./дка, което е горе-долу цената на която продават.

              2.) Приходите от продажби на разсрочено плащане за 2016 г. (след промяната на счетоводната политика) са 12 102 000 лв. (отново в бележка 5.1. към ГФО).
              В Годишния доклад за дейността (стр.3) за 2016 г. (стр.3) са посочили, че на разсрочено плащане са продадени 12066 дка. Това прави цена от ~ 1003 лв./дка, което в интерес на истината изглежда малко ниско (обикновено продават на 1200-1300 лв.)....

              Или обобщено за двете години (2016+2017) на разсрочено плащане трябва да са продадени общо 19226 дка, като са отчели в Приходите общо 20 351 000 лв.

              Осреднено на декар за 2016-17, идва 1058 лв./дка, което наистина изглежда малко по-ниско от нивата, на които се води, че продават,но не е нещо трърде ниско като средна цена.... НО като цяло, тези 20,350 млн.лв. за двете години, не изглеждат да са ~40 % от стойността на продадената земя (ако приемем за валиден алтернативния вариант - да се отчитат 1/5 или 20 % годишно за всяка от 5-те години).

              Вече нищо не твърдя (след като както Мариян посочи, за полугодието има 1,6 млн. приходи от разсрочено, без да са правили такова през годината ..... едно време анализирах отчетите и равнях до левче, сега не знам какво направиха от "Адванса", но вече с милиони не мога да ги равня ), но предвид изричния Коментар за променената счетоводна политика посочена в Бележка 2.4. от ГФО'2017, съществените корекции със задна дата за 2016 г. описани на стр.23, тези Приходи от 20,3 млн. за 19'226 дка., за мен (не искам да ангажирам никого с мнението си) все още по-скоро ми приличат на изцяло отчетени в годината на продажбата, отколкото да са 40 % (две години по 1/5 от продажната стойност) от стойността на продадените земи.

              Нека всеки сам си анализира нещата и прави изводите за себе си.

              А наистина ще се радвам, ако някой сподели собстения си анализ на числата от годишните отчети - трябва да има нещо, което пропускам !

              Прав си за всичко, но и никой не може да хване крайните годишни резултати и да ги разбие по пера- ЗАЩОТО ;
              през 2016г. също имаше предсрочно платени(приключени) лизингови договори -мах ги записани , но и аз вече не се отказах да ги следя!
              -през миналата 17г. също имаха доста ~ 5хил. дка. (на посоки ги хвърлям вече) изплатени (предварително) със съответните отбивки от "договорната-разсрочена" цена ...
              така че, не знам и как им одитират одиторите, а и като прибавим онези ~2 184дка. сключени предварителни д-ри за продажба на активи от миналата година и намалели до ~1780дка в 1/2годишен до сега- КАШАТА Е ВРЯЛА!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                Първо в полугодишния отчет има приходи за 1,64 млн. лв. от разсрочените, така че има

                Второ от АТЕРА ми потвърдиха че има и т.н.

                Това което визираш ти може би е че ги признават като ПРИХОД но може би за бъдещи периоди, което е друго. Може да се види в графите и ще се разпознае, но за мен темата се изчерпа и съм в отпуск

                Така че който иска да види в баланса и за се порови

                То и ако разсрочените към 20 000 дка ги бяха отчели през 2017 дивидентът щеше да е плюс 20 ст. нали?

                Поздрави


                Понеже наистина се изненадах с тези отчетени приходи от разсрочено в междинния отчет, се хванах отново да прегледам данните от одитираните ГФО 2016 и 2017. Когато излезе отчета за 2017 го анализирах подробно, но бях запомнил само изводите (за себе си), а не и точните числа, та затова пак ги прегледах втори и трети път.

                И понеже наистина нямам обяснение за приходите от разсрочено за полугодието, посочвам "сухите" числа от Годишните отчети, пък всеки да си прави преценката:

                1.) Приходите от продажби на разсрочено плащане за 2017 г. са 8 249 000 лв. (бележка 5.1. към ГФО).
                В Годишния доклад за дейността за 2017 г. (стр.3) са посочили, че на разсрочено плащане са продадени 7160 дка. Това прави цена от ~ 1152 лв./дка, което е горе-долу цената на която продават.

                2.) Приходите от продажби на разсрочено плащане за 2016 г. (след промяната на счетоводната политика) са 12 102 000 лв. (отново в бележка 5.1. към ГФО).
                В Годишния доклад за дейността (стр.3) за 2016 г. (стр.3) са посочили, че на разсрочено плащане са продадени 12066 дка. Това прави цена от ~ 1003 лв./дка, което в интерес на истината изглежда малко ниско (обикновено продават на 1200-1300 лв.)....

                Или обобщено за двете години (2016+2017) на разсрочено плащане трябва да са продадени общо 19226 дка, като са отчели в Приходите общо 20 351 000 лв.

                Осреднено на декар за 2016-17, идва 1058 лв./дка, което наистина изглежда малко по-ниско от нивата, на които се води, че продават,но не е нещо трърде ниско като средна цена.... НО като цяло, тези 20,350 млн.лв. за двете години, не изглеждат да са ~40 % от стойността на продадената земя (ако приемем за валиден алтернативния вариант - да се отчитат 1/5 или 20 % годишно за всяка от 5-те години).

                Вече нищо не твърдя (след като както Мариян посочи, за полугодието има 1,6 млн. приходи от разсрочено, без да са правили такова през годината ..... едно време анализирах отчетите и равнях до левче, сега не знам какво направиха от "Адванса", но вече с милиони не мога да ги равня ), но предвид изричния Коментар за променената счетоводна политика посочена в Бележка 2.4. от ГФО'2017, съществените корекции със задна дата за 2016 г. описани на стр.23, тези Приходи от 20,3 млн. за 19'226 дка., за мен (не искам да ангажирам никого с мнението си) все още по-скоро ми приличат на изцяло отчетени в годината на продажбата, отколкото да са 40 % (две години по 1/5 от продажната стойност) от стойността на продадените земи.

                Нека всеки сам си анализира нещата и прави изводите за себе си.

                А наистина ще се радвам, ако някой сподели собстения си анализ на числата от годишните отчети - трябва да има нещо, което пропускам !

                Last edited by Van Basten; 22.08.2018, 16:11.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от toto 2

                  Това са изявленията ти точно преди 2 месеца ...Ако те обижда ,че те наричам Спекулант ,се извинявам -вече ще те наричам "Велики инвеститоре" или "Мистър 3000 %"


                  Знаеш ли какво означава "спекулант" ? провери в гугъл ,вече е лесно
                  И после ми отговори как ще спекулирам като съм написал "Времевия ми период е минимум 5г ,максимум няма.Може да си я оставя и на децата."

                  Това означава ДЪЛГОСРОЧНА инвестиция базирана на фундаментален анализ.И няма нищо общо със спекулата.
                  Оня ден в поста си пък казах ,че "мога да държа акцията и десетилетия" .
                  Е,къде намираш разлика в двете изказвания ?

                  И защо толкова те вълнува къде си вкарвам парите ? Г
                  Last edited by RUBLA; 22.08.2018, 16:25. Причина: Спазвайте добрия тон!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                    Преди дивидента беше спекулантИН ,а сега стана ЯКО дългосрочен инвеститор ….Имаш развитие
                    напълно съгласен съм с теб

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

                      Особено пък ти....
                      +1

                      Коментар


                      • Излизайте с айсберги бе. Търпеливо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                          Ами като продава-продава на ниско.

                          Някои от нас тука - ако решат да излизат от дадени позиции - направо не ми се мисли какво може да причинят
                          някои от нас - и ти ли си от тях????

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                            Ами като продава-продава на ниско.

                            Някои от нас тука - ако решат да излизат от дадени позиции - направо не ми се мисли какво може да причинят
                            Особено пък ти....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Ами като продава-продава на ниско.

                              Някои от нас тука - ако решат да излизат от дадени позиции - направо не ми се мисли какво може да причинят
                              И лисаните си дръпнат офертите на по- ниско ,като се надяват на някой % дисконт

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                                Как може един човек да държи една акция на ниско -- ще забрани на всички останали да я купуват на ask-a ли?
                                Ами като продава-продава на ниско.

                                Някои от нас тука - ако решат да излизат от дадени позиции - направо не ми се мисли какво може да причинят
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X