IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
    А бе я изкоментирайте нещо грешка ли има що ли, колоните и датите ли са объркани в отчета

    14. Нетна печалба на акция
    2019 2018
    хил. лв. хил. лв.
    Печалба за периода (хил. лв.)
    5,464 10,777
    Нетна печалба на една акция (лева)
    0.064 0.127
    Няма грешка.
    Само, дето, печалбата от 10777лв за 2018 е по годишния/ одитиран/ отчет, а 5464лв е печалбата за 2019 по годишен неодитиран отчет.
    Та изчакай до към 31.03 да видим и т.г одитирания.

    п.п. според неодитирания за 2018 печалбана беше 3772лв...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
      А бе я изкоментирайте нещо грешка ли има що ли, колоните и датите ли са объркани в отчета

      14. Нетна печалба на акция
      2019 2018
      хил. лв. хил. лв.
      Печалба за периода (хил. лв.)
      5,464 10,777
      Нетна печалба на една акция (лева)
      0.064 0.127
      За 2018г числата отговарят на миналогодишния отчет така че няма грешка в колоните/датите. Предполагам това са си числата за 2019г.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
        А бе я изкоментирайте нещо грешка ли има що ли, колоните и датите ли са объркани в отчета

        14. Нетна печалба на акция
        2019 2018
        хил. лв. хил. лв.
        Печалба за периода (хил. лв.)
        5,464 10,777
        Нетна печалба на една акция (лева)
        0.064 0.127
        Баси тъпото ако е вярно, аз също видях.... Тия изкараха печалба от 6 ст при продадени 10000 декара Баси смотаното

        Коментар


        • А бе я изкоментирайте нещо грешка ли има що ли, колоните и датите ли са объркани в отчета

          14. Нетна печалба на акция
          2019 2018
          хил. лв. хил. лв.
          Печалба за периода (хил. лв.)
          5,464 10,777
          Нетна печалба на една акция (лева)
          0.064 0.127

          Коментар


          • 09:20ч

            Адванс Терафонд АДСИЦ-София представи тримесечен отчет за Четвърто тримесечие на 2019г.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
              По най-груби бакалски сметки: притежавани брой декари x средна продажна цена за 2019 + 30 милиона кеш = 3.60 на акция. Бакалско буук валю.

              Не е препоръка.
              Сигур е тъдява някъде, щом към 30,09,19 е било 2,94!
              https://advanceterrafund.bg/bg/osnovni-fakti

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                По най-груби бакалски сметки: притежавани брой декари x средна продажна цена за 2019 + 30 милиона кеш = 3.60 на акция. Бакалско буук валю.

                Не е препоръка.
                Подсети ме за еларга...Когато обявиха,че ще го ликвидират и текущата борсова цена беше около 0,70 лв.,седнах вечерта и като теб взех да смятам нива по нива,регион ,най-ниска цена и т.н....И мойто бакалско буук валю излезна около 2,2лв.Брех,викам си,със сигурност не съм най-умния на БФБ,що така не я купуват тая акция....Кпих си на 0,70 и зачаках ...На един и дватрийсет се "оттърваха" от акциите си - Доверие ли,Алианц ли,Съгласие ли - всички накуп ли ?Не помня...Ама си рекох ,- щом тия профита излизат, значи и аз е време да се "изнасям",сигурно има нещо гнило....Изнесох се ....И после се оказа ,че профитата са се пообъркали малко ,та май пак влязох на 1,8 ,та пак излизах...А бе луда работа ....В крайна сметка ликвидационнта цена беше около 2,5....Таааа, бакалското буук валю не е за подценяване....
                Естествено че тук ситуацията е по-друга....Никой не е тръгнал да обявява ликвидации и т.н.....
                Таааа,мисълта ми беше за бакалското буук валю...
                Мнението ми е не препоръка...Просто спомени....Успех!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                  Моята песимистична преценка е за нетен дивидент от 7,5 - 8 стотини на акция.
                  Колкото толкова за 11% относителен дял в пакета ми.
                  Моят е 12.54% от порфейла.

                  Коментар


                  • Моята песимистична преценка е за нетен дивидент от 7,5 - 8 стотини на акция.
                    Колкото толкова за 11% относителен дял в пакета ми.

                    Коментар


                    • По най-груби бакалски сметки: притежавани брой декари x средна продажна цена за 2019 + 30 милиона кеш = 3.60 на акция. Бакалско буук валю.

                      Не е препоръка.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                        Първо искам да поздравя и да благодаря на колегата k.o. за хубавия и грамотно написан пост. Всички очакваме да видим дали и кога ще се предприемат стъпки в посоката заявена с промените в устава. Позитивно съм настроен за бъдещето на ATERA и имам доверие в мениджмънта на компанията.
                        И аз благодаря за високата оценка. Мениджмънта е един от малкото останали, които все още имат висок кредит на доверие, не са изтряскали някоя глупост през годините и отношението им спрямо миноритарите е коректно. Това е много солидна основа, която не притежават 99% от компаниите на БФБ, с огромен интерес ще очакваме следващата им стъпка.
                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                          ...

                          АТЕРА изненада приятно в последния момент с продажби и вероятен дивидент от 12 ст., но бизнес моделът с покупко - продажба на зем. земи е вече изтъркан и е по - интересно дали ще предприемат нещо ново и различно с оглед промените в устава.

                          ...

                          АТЕРА е акция, доказала се пред инвеститорите през годините, обаче е време за промяна и напасване към новите пазарни услови.
                          Първо искам да поздравя и да благодаря на колегата k.o. за хубавия и грамотно написан пост. Всички очакваме да видим дали и кога ще се предприемат стъпки в посоката заявена с промените в устава. Позитивно съм настроен за бъдещето на ATERA и имам доверие в мениджмънта на компанията.
                          Vanitas vanitatum...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
                            Очаквам цена около 2 лева.
                            Само ??????

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение

                              book value не ми е никакъв параметър, ЗА по-умните - не инвестирайте по book value, ако искате сериозна доходност
                              Една молба за съвет: По кои параметри да инвестираме?

                              Коментар


                              • Доверие имах около 10% в портфейла си и само то дръпна целия ми портфейл с 5% за 25 дни, което хич не е лошо само споменавам. Дори леко ме е яд, че като върна малко го продадох.
                                Last edited by Maslarov; 16.01.2020, 09:27.

                                Коментар

                                Working...
                                X