IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение

    Дано имаш късмета да си доволен от такъв тип инвестиране, Преди няколко години, мисля, че когато се избуши Софикс през 2008 във форума се коментираше някаква тема, в която се доказваше, че бай & холд стратегиите не са никак добре спрямо други с динамично управление на капитала, специлано за софикс,
    Пасивният инвеститор, който не е професионален и няма нито времето да следи всеки ден борсите, нито компетенциите, е нормално да подбира стабилни акции, които дългосорчно биха му донесли на него и семейството му добър доход от вложените средства. Акции, които може да ги завещае на наследниците си, акции като Uniliver, Nestle и т.н. Но това са акции от нормални държави и борси, на БФБ дългосрочно е 1 г. и изненади дебнат отвсякъде.

    АТЕРА изненада приятно в последния момент с продажби и вероятен дивидент от 12 ст., но бизнес моделът с покупко - продажба на зем. земи е вече изтъркан и е по - интересно дали ще предприемат нещо ново и различно с оглед промените в устава.

    Текущият сезон се очертава изключително труден за земеделските производители. Може би от 10 г. не е имало такава суша, липса на снежна покривка, ППВ или почвената влага е на ниски нива, на много места се редуват високи дневни температури и ниски нощни, всичко това са проблеми за есенниците, а ако нощните температури паднат -10 / -15 градуса няма и да коментирам. Не паднат ли идните месеци достатъчно валежи, картинката няма да е хубава и за пролетниците. Много сложна година се очертава, но на времето няма как да се повлияе, за съжаление поливните площи в България са малко, преди години изрязаха тръбите на "Напоителни системи", чак сега по - големите земеделци кандидатстват за средства и инвестират в тази посока.

    Положителното е, че цените на борсите са на прилични нива, особено покачване се забелязва при маслодайните култури, което поне малко би компенсирало, ако добивите бъдат компрометирани.

    АТЕРА е акция, доказала се пред инвеститорите през годините, обаче е време за промяна и напасване към новите пазарни условия.
    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

      Еми аз не съм спекулант. Само купувам. До сега не съм продал нищо. Наречи го long term.
      Дано имаш късмета да си доволен от такъв тип инвестиране, Преди няколко години, мисля, че когато се избуши Софикс през 2008 във форума се коментираше някаква тема, в която се доказваше, че бай & холд стратегиите не са никак добре спрямо други с динамично управление на капитала, специлано за софикс,

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение

        Не знам защо така се дразните от доверие. Хората там направиха 100% за половин година, което с атера ще правите 20 години от дивиденти. Просто това са различни акции. Вместо да завиждате, и да се захласвате по хард-активите на атера, слабо дивидентни шубраци и трънаци , да бяхте взели и някой по-рисков, съответно капиталово доходен актив. Който има топки го прави и не завижда, но щом искате "сигурност" стойте си на на място в атерата.
        Еми аз не съм спекулант. Само купувам. До сега не съм продал нищо. Наречи го long term.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

          Сметни си book value, ако можеш, разбира се. За по-простите: Притежавана земя разделена на броя дялове. Не е препоръка, че искам да пазаря по-евтино.
          book value не ми е никакъв параметър, ЗА по-умните - не инвестирайте по book value, ако искате сериозна доходност

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

            Тая убиташка позиция за последните 5 години ми снесе най много дивидент. Бегайте в Доверие.
            Не знам защо така се дразните от доверие. Хората там направиха 100% за половин година, което с атера ще правите 20 години от дивиденти. Просто това са различни акции. Вместо да завиждате, и да се захласвате по хард-активите на атера, слабо дивидентни шубраци и трънаци , да бяхте взели и някой по-рисков, съответно капиталово доходен актив. Който има топки го прави и не завижда, но щом искате "сигурност" стойте си на на място в атерата.
            Last edited by Dio; 15.01.2020, 21:26.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение

              2 лв са цирк, а не мираж, На какво ли вече не се надяват хората в някоя убиташка позиция...
              Тая убиташка позиция за последните 5 години ми снесе най много дивидент. Бегайте в Доверие.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение

                2 лв са цирк, а не мираж, На какво ли вече не се надяват хората в някоя убиташка позиция...
                Сметни си book value, ако можеш, разбира се. За по-простите: Притежавана земя разделена на броя дялове. Не е препоръка, че искам да пазаря по-евтино.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                  2 та лева не е мираж )
                  2 лв са цирк, а не мираж, На какво ли вече не се надяват хората в някоя убиташка позиция...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
                    Очаквам дивидент между 13 и 14 стотинки и цена около 2 лева.
                    Ще се радвам ако споделите как точно ги изчислявате между 13 и 14 ст.Ще се радвам дори на неточни бакалски сметки

                    Коментар


                    • Очаквам дивидент между 13 и 14 стотинки и цена около 2 лева.

                      Коментар


                      • 2 та лева не е мираж )

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                          Като да не повярваш ! Отличен подарък в края на годината
                          Още в отчета за второ тримесечие бяха записали, че имат сключени предварителни договори за продажба на 11 хил дка. Не беше ясно само дали са за директна продажба или на отложено плащане.
                          Иначе чудесен новогодишен подарък! Предполагам 13-16 ст/ акция

                          Коментар


                          • а. "През цялата 2019г. са купени общо 10 373 дка при средна цена 1042 лв/дка."

                            б. продадени са с договори за директни продажби 10 111 дка на средна цена 1379 лв./дка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
                              През месец декември са продадени 449 дка по договори на разсрочено плащане на средна цена
                              1682 лв./дка, продадени са с договори за директни продажби 10 111 дка на средна цена 1379
                              лв./дка и предсрочно са продадени окончателно 1576 дка земеделски земи по договори за лизинг
                              и на разсрочено плащане от предходни години.
                              Като да не повярваш ! Отличен подарък в края на годината

                              Коментар


                              • Продажба на земеделски земи През месец декември са продадени 449 дка по договори на разсрочено плащане на средна цена 1682 лв./дка, продадени са с договори за директни продажби 10 111 дка на средна цена 1379 лв./дка и предсрочно са продадени окончателно 1576 дка земеделски земи по договори за лизинг и на разсрочено плащане от предходни години.

                                минахме над 0,12/акц.

                                Коментар

                                Working...
                                X