IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
    Ако човек си е направил някаква сметка, не е приятно да получи парите в различно време от нормално очакваното, но и аз лично като имам да получавам някакви пари от сигурен контрагент, с добра репутация е, знам че ще дойдат, но поради някаква причина забавя, спокоен съм, не се впрягам, не притискам насрещната страна излишно, ако това е единичен случай.

    "АТЕРА" не е проблемна компания, силно предвидима е, акционерите спят сравнително спокойно, тук не е като някакви "Трейс", "Монбат", "Агрия" и т.н. герои, където трябва да се хвърля боб какъв би бил дивидента, изобщо ще има ли или ще бъде раздаден като бонуси на ръководството или пък да се трепери за следващата ощетяваща миноритарите глупост, която би направил мениджмънта.

    Лично за мен, ще ми е по добре по Коледа да го връчат, даже на депозит при тях до март ич да го не видя!
    Тия де влезнаха ги нЕма,

    Коментар


    • Все пак акционерите биха се радвали на някаква нова стратегия за бъдещото развитие на компанията, която да доведе до по - значим ръст. Търговията със земя замира, имат изградена мрежа, вместо да дремят служители по офиси, може да обикалят земеделците и да се организира и търговия със зърно и маслодайни семена. Не всеки сезон земеделците купуват земя, но всяка година търсят реализация на продукцията.

      Преди си мислех за съсредоточаване в няколко землища и започване на обработка на земята, както се случи със донякъде с бившия фонд "Серес", сега крупен производител. Тук организацията е по - сложна и капиталоемка, но търговия със зърно, а защо не и с торове и т.н. може да се организира сравнително бързо.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Ако човек си е направил някаква сметка, не е приятно да получи парите в различно време от нормално очакваното, но и аз лично като имам да получавам някакви пари от сигурен контрагент, с добра репутация е, знам че ще дойдат, но поради някаква причина забавя, спокоен съм, не се впрягам, не притискам насрещната страна излишно, ако това е единичен случай.

        "АТЕРА" не е проблемна компания, силно предвидима е, акционерите спят сравнително спокойно, тук не е като някакви "Трейс", "Монбат", "Агрия" и т.н. герои, където трябва да се хвърля боб какъв би бил дивидента, изобщо ще има ли или ще бъде раздаден като бонуси на ръководството или пък да се трепери за следващата ощетяваща миноритарите глупост, която би направил мениджмънта.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
          petrg5s
          регистриран на 3 Август 2020 г.

          - да дърпам шалтера , че осъмнахме в коментари!
          Ай да намалим спама и тъпите коментари ,а ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

            Това е НЕПРИЕМЛИВО забавяне !
            Атера беше много хубаво дружество!
            IM d best

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

              Коментираме не минутата а МЕСЕЦА



              petrg5s
              регистриран на 3 Август 2020 г.

              - да дърпам шалтера , че осъмнахме в коментари!
              Last edited by inta53; 20.08.2020, 23:00.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                и няма много какво да се коментира часът и минутата.
                Коментираме не минутата а МЕСЕЦА

                Коментар


                • "АТЕРА" са били винаги точни и няма много какво да се коментира часът и минутата, в която да очакваме дивидент, ще бъде преведен. По - интересни са текущите резултати, по които ще се формира за догодина. Тепърва предстоят важните месеци, по които вече ще може да се правят сметки и очаквания.
                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • Докато не видим на сметките си, не сме сигурни. ПРИМЕР, Господите - Общото събрание нали щеше да бъде на 3 Август, а държащите капитала не дойдоха - защо да не гадаем и тук. Закъснението на ОСА попречи на мой план за закупуване на акции от други позиции след EX DIVIDEND DAY, ако беше примерно 14 Август. Така че, по-добре да се съмнявам по принцип, въпреки че Атерата е коректнo дружество и колкото по-рано го дадат - Much better!.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                      В публикувания протокол от ОСА е отбелязано, че се планира изплащането на дивидента до края на септември 2020г.

                      http://www.x3news.com/download/?id=475428
                      Това е НЕПРИЕМЛИВО забавяне !
                      Last edited by petrg5s; 20.08.2020, 13:55.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                        Ako изпълнят записаното в протокола, ДОБРЕ!
                        А защо да не го изпълнят??? Имаш ли макар и някакви основания за такъв въпрос??? Или само си проветряваш устата (т.е. пръстите)...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                          В публикувания протокол от ОСА е отбелязано, че се планира изплащането на дивидента до края на септември 2020г.

                          http://www.x3news.com/download/?id=475428
                          Септември ще бъде май! Земята ще бъде рай- ще бъде!

                          Гео Милев


                          Коментар


                          • Ako изпълнят записаното в протокола, ДОБРЕ!

                            Коментар


                            • Ako изпълнят записаното в протокола, ДОБРЕ, ЗНАЧИ ДО 1 МЕСЕЦ след EX DIVIDEND DAY!

                              Коментар


                              • В публикувания протокол от ОСА е отбелязано, че се планира изплащането на дивидента до края на септември 2020г.

                                http://www.x3news.com/download/?id=475428

                                Коментар

                                Working...
                                X