IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Оффф.. нЕкои бели якички като почнат да се изказват.. :/ Fortiss е абсолютно прав, ама то от офисчето в София как да се разбере..

    Коментар


    • Ти за 10 години ще се подготвиш за космонавт ве, братчет, къв трактор, кво ЮМЗ, това да не са космически совалки

      Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

      Преди да станеш комбайнер или тракторист първо риташ буци из нивите 5 години, след това ЮМЗ, стар трактор, транспорт работиш, караш водоноска, минаваш оборавките и някъде към десетата година стаж ако си в чак се качваш на нова машина с цена над 500 000лв.
      Та и тук е така. Като не разбираш нищо - по-добре не пиши и тръгни от буците.
      Това за буците не съм го измислил аз. Чух го от човек от бизнеса със собствен капитал доста над 100 мил.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Горе-долу толкова, с колкото ще падне цената след него, защото е само от врътки с продажби, от които мажо печели два пъти. Повторение на ситуацията отпреди 10 години, когато решението им да продадат 100000 декара се оказа мега малоумни. И сега ще е същото - 50 стинки дивидент и после цената под 2 лева
        Преди да станеш комбайнер или тракторист първо риташ буци из нивите 5 години, след това ЮМЗ, стар трактор, транспорт работиш, караш водоноска, минаваш оборавките и някъде към десетата година стаж ако си в чак се качваш на нова машина с цена над 500 000лв.
        Та и тук е така. Като не разбираш нищо - по-добре не пиши и тръгни от буците.
        Това за буците не съм го измислил аз. Чух го от човек от бизнеса със собствен капитал доста над 100 мил.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Горе-долу толкова, с колкото ще падне цената след него, защото е само от врътки с продажби, от които мажо печели два пъти. Повторение на ситуацията отпреди 10 години, когато решението им да продадат 100000 декара се оказа мега малоумни. И сега ще е същото - 50 стинки дивидент и после цената под 2 лева
          За това и купувах под 2 лв, защото знаех, че рано или късно тези продажби ще се реализират и печалбата през дивидена ще е при нас.
          Както ще има продажби и следваща година и пак ще има дивидент.
          Това им е моделът на хората...

          А, иначе, Агрия имат към 100 000 дка и то в Добруджа . И не продават...

          Коментар


          • Какви врътки бе, Груйче? Нали част от дейността е да се окрупняват земи и да се продават. Къде виждаш проблем?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

              А колко ще е дивидента за 2021?
              Горе-долу толкова, с колкото ще падне цената след него, защото е само от врътки с продажби, от които мажо печели два пъти. Повторение на ситуацията отпреди 10 години, когато решението им да продадат 100000 декара се оказа мега малоумни. И сега ще е същото - 50 стинки дивидент и после цената под 2 лева
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                тука ще мина след още 10 години да видим дали ще сме стигнали 3 лева или не.
                А колко ще е дивидента за 2021?

                Коментар


                • тука ще мина след още 10 години да видим дали ще сме стигнали 3 лева или не.
                  Custodite sortem vestram

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Докато тук фундаментът сочи 3 - е, за повече от 3 няма хляб със сегашния мениджмънт, но и 20% за сигурна акция са си повече от отлична възвращаемост.
                    П.С. Ето и нещо следварително от мен (макар че защо ли го казвам, ма нищо) - купих 15К акции тук за чиста спекулация малко преди дивидента, тъй като следя цената и виждам, че след дивидент не връща особено. Махнах 10 от тях с взет дивидент и 5 стинки отгоре (средна около 2,50 - може и на малечко да съм продал, дано са и на късмет) - 1500 лева бонус, тъкмо ми стигнаха за пребоядисването на хола Продължавам да смятам, че акцията е повече от отлична откъм фундамент (за до 3 лева, разбира се, повече от това няма откъде да дойде) и повече от отвратителна откъм мениджмънт, затова и останалите ми акции са само 5К, а не 50К. Но пък спекулацийката ми се получи и съм доволен. След 15-на стинки ще ви дам и друготе 5К, нямам намерение да ги държа




                    Фурнаджията е изпотен и хляба втасва бързо,- премести си офертата, оти я отнесоя бичетатааааааааа!

                    Коментар


                    • 17. Събития след отчетната дата През м.юли 2021 г.

                      Дружеството реализира продажбата на 3,310 дка земеделски земи, които са представени като инвестиционни имоти, държани за продажба към 30 юни 2021 г. (Бележка 6.2).

                      Коментар


                      • Към 30 юни 2021 г. Дружеството има сключени предварителни договори за продажба на 25,839 декара земеделски земи и предварителен договор за продажба на 51,526 кв.м. урегулирани поземлени имоти чрез апорт в специализирано дъщерно дружество (към 31 декември 2020 г.: 311 декара)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Просто се оцени реално, с активната помощ на яхтсмените, разбира се Лошото е, че ръстът е макс до 3, над 3 няма къде да ходи, но за сигурна акция си е супер
                          Аве ахмак ,до преди 2-3 месеца на 2.10-2.20 ревеше като вдовица за *** , какво било това изненадващо увеличение,трябвало да е под 2лв,сега обърна палачинка като фурнаджииска лопата.Ма мениджъмна не струвал,ма земята била 10 категория,ма малко рента взимали,ма онова било криво.Кривия си ти
                          Мина 2 месеца забрави кво плямпаше,сега пък над 3лв не можело.Не може на баба ти хърчило
                          Гледаш чужди прогнози и голямата работа стана изведнъж.
                          Такива палячовци ми е омръзнало да им слушам глупостите.И то все еди и същи глупости.Продал след дивидент на загуба и най-големия играч стана тука

                          Коментар


                          • Мачкай

                            Коментар


                            • Охо! Цял ден по задачи и акцийката скокнАла до 2,59..
                              Браво момци!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Просто се оцени реално, с активната помощ на яхтсмените, разбира се Лошото е, че ръстът е макс до 3, над 3 няма къде да ходи, но за сигурна акция си е супер
                                Лятно време е и яхтите издуват платна !

                                Коментар

                                Working...
                                X