IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 2 leva!

    Коментар


    • Kolko 6te e sledva6tiat vruh na ATERA?

      Коментар


      • ei taka ili ina4e "Имотите са хит на борсата" - Standart

        Коментар


        • Боби, умрях си от смях като прочетох какво си написал... Отдавам го на неопитността ти.

          Наглостта ти вече буди усмивка, нищо повече... Всеки може да се разходи из тази и съседните теми и да види колко високомерно и с какви лични нападки такива като теб посрещат хората с различно от тях мнение! Грубостта ти (ви) достигна до директни лични обиди.

          Ако обаче не можеш да развиваш смислена оригинална собствена теза, казано с други думи - да коментираш по същество - никой не те задължава да участваш навсякъде, нали?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 22
            Да, вече и тук и в темата че имотите ни са минали границата 1000 ЕВРО на кв. метър коментирахме че имоти-търговски центрове (молове) си струват. Тези АДСИЦ са сред изключенията...
            Коментирали, умрях си от смях. Я, по-добре сподели как ругаеш другите участници във темата!

            Коментар


            • Re: За Интерлоджик

              Първоначално изпратено от sunlight
              За Интерлоджик

              investor.bg/companies.php?id=165&type=0&period=6
              не бъркайте интерлоджиците с АДСИЦ-тата
              те са просто едни перални
              доказателство затова е че не са учредени под формата на АДСИЦ за да се възползват от облекченото данъчно облагане. Просто идеята там не е такава. Но при умела игра и от там се изкарват пари. Имам известен опит

              Коментар


              • sunlight, много волатилна акция...

                Коментар


                • Да, вече и тук и в темата че имотите ни са минали границата 1000 ЕВРО на кв. метър коментирахме че имоти-търговски центрове (молове) си струват. Тези АДСИЦ са сред изключенията...

                  Жилища, хотели обаче? Колко от АДСИЦовете допускат инвестиции в такива "от 0 до 90%" (този диапазон се повтаря защото често проспектите просто се преписват един от друг).
                  Или има още недостиг на административни сгради в София?

                  Коментар


                  • За Интерлоджик

                    За Интерлоджик

                    investor.bg/companies.php?id=165&type=0&period=6

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 22
                      Много съм скептичен обаче за останалите АДСИЦове, за имоти...
                      ЕРГ-тата са много добри, а също и бенчмарк според мен.
                      I prefer to be approximately right than precisely wrong...

                      Коментар


                      • Както виждам в темата някои намират кусури и на инвестициите на АТЕРА. Не знам, може да не правят всичко безпогрешно. Но обаче пред цената и доходите от земеделската земя има голямо бъдеще според мен, затова и двата земеделски фонда си заслужават, по своему! Да

                        Много съм скептичен обаче за останалите АДСИЦове, за имоти... При това пренасищане и липса на потенциал за ценови ръст в много сегменти на недвижимите имоти, тепърва да се влиза е подозрително... То не бяха хотели по морето, не бяха бизнес сгради, не бяха луксозни жилищни квартали.

                        Самите АДСИЦ да не ги мислим - те си връткат големите пари от основните инвеститори, там има друга игра. Ние дребните обаче да си даваме ли паричките?

                        Парола: Интерлоджик... Далечна аналогия, невярна, но - може би - не съвсем?

                        Коментар


                        • Tuk ima vsashtnost potenciala e OGROMEN.

                          Коментар


                          • Много иннтересна тема!
                            398 (вече 399) мнения и ннито едно нна Императора!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от никой.
                              не ми се пише толкова много,за да отговарям
                              и да отговоря пак ще може да се спори за нещо
                              просто исках да ви заостря вниманието
                              аз съм на пазара от 1,5 години и знам как е
                              тъм където се заплаща добра рента и земята е хубава просто фондовете не могат да купят
                              те купуват предимно земи,които не са добри за производство
                              и няма на кого да ги дадат под аренда
                              говоря за моята област,но не искам да споменавам коя е тя
                              ако можете да наречето това,което те правят професионално управление,много се лъжете
                              нямат ис на представа за какво става въпрос,дори не знаят какво може да се изкара от земята,която купуват
                              Нямаш представа колко си прав!

                              Коментар


                              • На пазарите постоянно възникват нови финансови инструменти, които неизменно водят със себе си и лавина от жаргони. Оказва се, че това е объркващо не само за българския дребен инвеститор, а и за този в чужбина. До най-голямо объркване водят термините, свързани с най-популярните схеми за дребните инвеститори - колективните.

                                Стратегическо портфолио (топактивите, в които са инвестирани средствата на фонда), динамика на пазара (движението на цените на финансовите активи), инвестиционна стратегия (видът на активите, в които се инвестира, и нивото на риска) или гарантирана доходност (няма фонд, който да гарантира със сигурност доходност) са термини, които говорят много малко на човек, който до вчера е познавал само банковия депозит, а от днес е решил да търси негова алтернатива. Когато дребните инвеститори искат да инвестират, те често са объркани и много често се налага инвестиционните консултанти дълго да им обясняват за какво става въпрос.

                                Освен използвания жаргон наблюдатели предупреждават и за объркването с типа на инвестиционната стратегия и оттам с нивото на риска, което инвеститорите поемат. Подобен проблем се забелязва при балансираните и при високорисковите фондове, като границата между тях много често се размива. Много често фондове, които се определят за балансирани, приемат стратегия, която ги прави високорискови. Как е възможно това? В проспекта си един балансиран фонд определя максималния дял от активи, в които може да инвестира - до 60 в облигации, до 70 в акции, минимум 10 в парични средства. Ако 40% от активите на фонда са инвестирани в облигации, 40% в акции, останалите са в кеш и банкови депозити, на теория може да се приеме, че той следва балансирана стратегия. Границите в проспекта обаче му позволяват той да поеме по-висок риск, като инвестира 70% в акции, 20% в облигации и останалите да държи кеш. Това директно прави профила му много по-рисков, което се прехвърля и върху дребния инвеститор в него. Често това не се разбира от спестителя, тъй като той не следи редовно състоянието на портфейла на фонда. В чужбина много често използват наименованието динамичен за такъв фонд, като и тази дума остава неразбрана за повечето инвеститори. В България също има доста фондове, които имат подобни проспекти, но по-скоро се наблюдава обратната тенденция - от по-рисков профил да се преминава към балансиран, което зависи от конюнктурата на пазара.

                                Развитието на фондовата индустрия е направила фондовете много чувствителни на новини около тях. За да се предпазят от отлив на капитали при негативни данни и съобщения, пресаташетата им си служат също с определен жаргон. В САЩ са събрали често използваните съобщения и реалното им значение.

                                Ето и някои от тях:

                                "Мениджърът на фонда напусна, но това няма да повлияе върху операциите му." А критиците питат: Като няма да повлияе, какво е правил там преди това, значи е можело и без него. Реално напускането на главния мениджър може да доведе до промяна на инвестиционната политика, което да е свързано с промяна на поемания досега риск.

                                "Мениджърът напусна, за да прекарва повече време със семейството си." Но критиците вече знаят, че този мениджър е уволнен.

                                Жаргоните и термините, свързани с колективните схеми, са се превърнали в нещо като враг за дребния инвеститор, като в Канада това е довело до създаването на феномена социален взаимен фонд. Освен че разясняват много подробно на своите вложители в какво инвестират, тези фондове не влагат средствата си в акции на компании от тютюневия сектор, военното производство, ядрена енергетика и производства, които замърсяват околната среда.
                                МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                                Коментар

                                Working...
                                X