IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Импе, ако ОСА-та го реши дивидента догодина може да е колкото и на жабока ти, дори и в абсолютни стойности.
    Кеш бол, червиви са. И продължава да приижда
    Така е Пип....продават хората....и сега е моментът за продаване при тези цени.Помня ,когато се създаваше Фондът 2005г правеха само увеличения на капитала и купуваха.Понеже почти нямаха аренди печалбите им идваха само от преоценки.

    ЗАтова сега е времето да продават земята....даже и да ликвидират фонда ако питаш мен.ЕЛАРГ ИМ ПРАВЯ ЕВАЛА.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Аз мисля, че тази акция е секси. Не е сигурно дали дивидентната доходност ще е по-добра от тази на Жаобокът или Честната игричка, но все пак той е сосен.

      А земята просто не се произвежда вече, така че ресурсът е ограничен.
      Импе, ако ОСА-та го реши дивидента догодина може да е колкото и на жабока ти, дори и в абсолютни стойности.
      Кеш бол, червиви са. И продължава да приижда

      Коментар


      • Аз мисля, че тази акция е секси. Не е сигурно дали дивидентната доходност ще е по-добра от тази на Жаобокът или Честната игричка, но все пак той е сосен.

        А земята просто не се произвежда вече, така че ресурсът е ограничен.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
          Това как да го четем ?!

          Да ви.. че се сетихте че не се печата и субсидията е повече от арендата
          emi щом се субсидира и то с повече от арендата - не е ли класически балон !?
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • 1, 2 и 3 заедно не ти ли стигат за анализа?

            Коментар


            • Искаше ми се някой да направи кратък, но смислен анализ на причините за поскъпване на тази акция в стил...

              1. Акцията поскъпва, защото АТЕРА купуват малки парцели земеделска земя на ниска цена окрупняват ги и продават на висока цена.
              2. АТЕРА отдава земеделска земя под наем за целите на...
              3. Земеделската земя се търси заради:

              а) качествената земеделска продукция която се произвежда и продава в и извън България.
              б) основно за отглеждане на пшеница и царевица, която се субсидира и от държавата.
              в)...

              4. Тенденциите са следните...

              Може и по-елементарен анализ:

              Акцията поскъпва, защото спекуланти напъплиха пазара на земеделска земя.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                евалата
                Това как да го четем ?!

                Да ви.. че се сетихте че не се печата и субсидията е повече от арендата

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                  Земеделската земя в момента е класически балон...
                  евалата
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
                    Всъщност само след две, макар и само за ФЛ от ЕС.
                    http://www.vencislavaaladjova.com/по...-европе/
                    Доколкото знам заедно с Ръмъния се опитваме в момента да отложим с 2 години либерализацията. Може да успеем.
                    Затова казах 3-4 години.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                      След като дори бабите по селата почнаха да обясняват как земята ще расте непрекъснато, бягай далече...
                      Мдааа, страшен критерий и логика

                      А инак - нали знаеш приказката за старите хора и глада.
                      Редно е да се вслушва човек понякога що ти хортуват.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Дай определeние и критерии за класически балон ?

                        Особено за актив който постоянно намалява при увеличаване на ползващите го в световен мащаб. И то за задоволяване на жизнени потребности.

                        И си запомни думите.
                        След 3-4 години когато се либерализира пазара и се наводни тука с арабски, китайски и др. предприемачи - пак ще си говорим.
                        Всъщност само след две, макар и само за ФЛ от ЕС.
                        http://www.vencislavaaladjova.com/по...-европе/

                        След две години считано от началото на 2012 г. се очаква да отпадне и забраната за покупка на земеделски земи в България от Европейските граждани.
                        |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                        |___________||__|___|)
                        (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Дай определние и критерии за класически балон ?

                          Особено за актив който постоянно намалява при увеличаване на ползващите го в световен мащаб. И то за задоволяване на жизнени потребности.

                          И си запомни думите.
                          След 3-4 години когато се либерализира пазара и се наводни тука с арабски, китайски и др. предприемачи - пак ще си говорим.
                          След като дори бабите по селата почнаха да обясняват как земята ще расте непрекъснато, бягай далече...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                            Земеделската земя в момента е класически балон...
                            Дай определeние и критерии за класически балон ?

                            Особено за актив който постоянно намалява при увеличаване на ползващите го в световен мащаб. И то за задоволяване на жизнени потребности.

                            И си запомни думите.
                            След 3-4 години когато се либерализира пазара и се наводни тука с арабски, китайски и др. предприемачи - пак ще си говорим.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
                              Обичам да ми се отговаря със - Защото така ! Личи си задълбоченото познание и високоинтелигентен анализ в този отговор.
                              Земеделската земя в момента е класически балон...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                                Земеделската земя е толкова набалончена, че едва ли ще издържи още много балона...
                                Обичам да ми се отговаря със - Защото така ! Личи си задълбоченото познание и високоинтелигентен анализ в този отговор.

                                Коментар

                                Working...
                                X