IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    Пазарът на земеделска земя въобще не е съврзан с далаверите на фондовете.
    В САЩ през последните месеци земята продължава постепенно да се почаква. Очакванията са да спре покачването, но да няма голям спад след това - т.е. задържане.
    Лошото е, че цените на зърнените се поределят от САЩ като най-голям поризводител и износител на зърна в света.
    Прогнозите са за около 100 милиона акра засети с царевица напролет. В случай, че реколтата е умерено добра 150 бушела/акър ще имаме производство от около 370 млн. тона /след редукция за силаж и отпаднали площи/.
    Това ще понижи цените на зърната - за царевицата може би около 6-7 дол/бушел. За пшеницата около 7-7,5 дол/бушел.
    Това понижава и цените в БГ. Зависи ние колко ще изкараме като добири и реколта.
    Земеделците са с досат кредити за всичко, включително и земя. Търсенето от тяхна страна може да намалее и цените леко да спаднат.
    аз така го виждам
    Мисля че данните са ти грешни не са нито нито най-големият производител на жито нито най-големият износител, а и това с цените имаш предвид не С колко ще паднат, а НА КОЛКО ЩЕ ПАДНАТ нали?
    Когато бях там (2012 г.) цената беше под 7 долара за бушел пшеница

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Когато сняг забръска, земеделската земя от мода временно слиза - затуй ли?

      Пазарът на земеделска земя въобще не е съврзан с далаверите на фондовете.
      В САЩ през последните месеци земята продължава постепенно да се почаква. Очакванията са да спре покачването, но да няма голям спад след това - т.е. задържане.
      Лошото е, че цените на зърнените се поределят от САЩ като най-голям поризводител и износител на зърна в света.
      Прогнозите са за около 100 милиона акра засети с царевица напролет. В случай, че реколтата е умерено добра 150 бушела/акър ще имаме производство от около 370 млн. тона /след редукция за силаж и отпаднали площи/.
      Това ще понижи цените на зърната - за царевицата може би около 6-7 дол/бушел. За пшеницата около 7-7,5 дол/бушел.
      Това понижава и цените в БГ. Зависи ние колко ще изкараме като добири и реколта.
      Земеделците са с досат кредити за всичко, включително и земя. Търсенето от тяхна страна може да намалее и цените леко да спаднат.
      аз така го виждам

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
        Имай предвид, че ако има сериозен спад тука, това ще натисне яко Хима, защото инвеститорите ще разпродават Химимпорт, за да купуват Атера. Ако Атера падне до 1,50 лв., Хима го виждам на 30 ст., не повече...
        Aбе не мога да разбера как може по всички теми да плюеш по х(т)има, да не би някоя от бараките на първа линия наречено заведение да е твое и сега като направят алеята и като ти вземат клиентелата и духнеш супата??? Как може да впрегнеш толкова усилия против х(т)има ми е чудно?????????? На всички ни е ясно че цената там пада заради разпродажбата от голям играч ТОВА Е!!!!!!!! Как го измисли това, че всички които имат химимпорт ще разпродават за да влязат в някоя по-подценена акция???????

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
          Пързалката тука тепърва ще започне.
          Имай предвид, че ако има сериозен спад тука, това ще натисне яко Хима, защото инвеститорите ще разпродават Химимпорт, за да купуват Атера. Ако Атера падне до 1,50 лв., Хима го виждам на 30 ст., не повече...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
            Пързалката тука тепърва ще започне.
            Едно си баба знае, едно си баба бае!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
              Пързалката тука тепърва ще започне.
              Когато сняг забръска, земеделската земя от мода временно слиза - затуй ли?
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                Пързалката тука тепърва ще започне.
                Ха дано пък някой голям да вземе да понапълни пак на 1.80-1.85 та да заблажим малко. Таман 18-20% дивидент да реализираме.
                Хвърчат едни кюфтета напоследък, ма се височко. Не се е мяркала скоро пържола по на нисичкото.
                За тука винаги държа в бойна готовност сухичко.
                Колкото и да имам...се е малко.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                  Сериозно бутане си е това. Катурнаха акцията с над 1%! Направо се сгромоляса.
                  Пързалката тука тепърва ще започне.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kashoooo Разгледай мнение
                    Кой олигофрен продава и бута цената???
                    Сериозно бутане си е това. Катурнаха акцията с над 1%! Направо се сгромоляса.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kashoooo Разгледай мнение
                      Кой олигофрен продава и бута цената???
                      Трябва им кеш.
                      Тука се излиза и влиза винаги най лесно и с най малко загуби.
                      Аз си чаках такива закъсали на 1,98 , почти ме облиза днеска, ма нъц...

                      Коментар


                      • Кой олигофрен продава и бута цената???

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mobiman Разгледай мнение
                          Че да не би преди да се е произвеждала земя та чак сега стана скъп и атрактивен ресурс?! :-)

                          Или просто парите от един пазар, който в момента е в дълбока криза се пренасочиха към друг пазар, който беше безинтересен преди?
                          Аз мисля, че най-големият проблем пред селското стопанство, а оттам и пред пазарът на земицата, това е хъхризацията на държавата. В големи райони вече нищо не се сее, зарад тия отвратителни скакалци.

                          Следователно разрешаването или ескалацията на този проблем, ще тласнат могъщо пазарът в едната или в другата посока.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mobiman Разгледай мнение
                            Че да не би преди да се е произвеждала земя та чак сега стана скъп и атрактивен ресурс?! :-)

                            Или просто парите от един пазар, който в момента е в дълбока криза се пренасочиха към друг пазар, който беше безинтересен преди?
                            Че тя винаги си е била безценна бе Мобилен.
                            За какво са се водили войни хилядолетия и са мрели милиони.

                            Пазара е циклично нещо и дали я е оценявал подобаващо или не в даден период си е отделен въпрос.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              А земята просто не се произвежда вече, така че ресурсът е ограничен.
                              Че да не би преди да се е произвеждала земя та чак сега стана скъп и атрактивен ресурс?! :-)

                              Или просто парите от един пазар, който в момента е в дълбока криза се пренасочиха към друг пазар, който беше безинтересен преди?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                                ЗАтова сега е времето да продават земята....даже и да ликвидират фонда ако питаш мен.ЕЛАРГ ИМ ПРАВЯ ЕВАЛА.....
                                Пу пу, мед ти на устата.

                                Ма предпочитам след 2-3 години все пак. Нека си комасират всичко междувременно и да си дойде либерализацията.
                                Тогава спокойно и на мин.1500 лв/дка може да продадат
                                Last edited by pipbel; 27.09.2012, 21:25.

                                Коментар

                                Working...
                                X