IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    успех на всички
    като имам време ще ви информирам за движенията на пазарите
    нямам акции тук, имам малко земя и чакам рента
    какви движения, какви пазари. Ората правят профит в кеш - милионки за разпределяне, какво земеделие, какви добиви, какви 5 лв. "Аналализирай" кеша

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      успех на всички
      като имам време ще ви информирам за движенията на пазарите
      нямам акции тук, имам малко земя и чакам рента
      успех и на теб!
      П.С. аз също нямам акции тук / а и нямам намерения/!
      и тоз коментар е без препоръка

      Коментар


      • успех на всички
        като имам време ще ви информирам за движенията на пазарите
        нямам акции тук, имам малко земя и чакам рента

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          Не мога да кажа.
          За бизнес модела съм писал – с ренти само за управляващото дружество и акционерите пари няма достатъчно.
          Търговията със земя – там нещата се затягат. Фермерите сигурно ще преоценят перспективите, а и финансите им и кредитите не са във върхова форма.
          Както и преди писах, мисля, че фондовете трудно ще продават много земя на високи цени.
          Писах за земеделието, не съм се задълбочавал за Атера, защото нямам акции и нямам точен отговор.
          Благодаря. Общо взето си нямам понятие от земеделие, затова ми е интересно да чуя мнението на по-запознати. АТЕРА е читава позиция, една от много малкото. Наблюдавам акцията и бих влязъл само за да съм в играта, ако има приятна изненада с дивидента. Общо взето даже това е единствената позиция заедно с БРЕФ където въобще се замислям да си купя акции за по-продължителен период в близко бъдеще.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            да
            постарх се да направя усреднени добиви и разходи, като ползвам наблюденията ми през последните 10 години
            ако сте забелзали производството на слънчоглед в БГ през последните години много се промени - по няколко причини
            същото се случва и по света не само със слънчогледа
            Поздравления за анализа!

            Според мен и сега както и преди, определено си има повод за притеснения, но да не забравяме, че крайния резултат ще се получи след като се добавят и други положителни и отрицателни фактори, като например политиката на ФЕД и ЕЦБ, задаващата се политическата зима в бг, факта че нашата земя е евтина и лесно достъпна (всеки може да си купи земя, но не и стопанство), факта че от 2014 земя ще купуват и чужденци вече (България може да се окаже сейф хевън за много ошамарени с данъци Ееропейски Инвеститори), евентуалното влизане на данък на земята, дори и от това как тук на местно ниво ще продължат "МеждуАрендаторските Войни".
            Според мен в средно-срочен план няма голям риск за падане, но е много вероятно да наблюдаваме дългосрочно задържане по-скоро. Ще се радвам да чуя и друго мнение!
            Кеша е цар, ама понякога и лош съветник!
            Имам и земя и кеш (малко е ама колкото толкова) и не препоръчвам нищо!
            и тоз коментар е без препоръка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
              Анализът ти какво показва по отношение цената на акцията на Атера? Подценена или надценена?
              Не мога да кажа.
              За бизнес модела съм писал – с ренти само за управляващото дружество и акционерите пари няма достатъчно.
              Търговията със земя – там нещата се затягат. Фермерите сигурно ще преоценят перспективите, а и финансите им и кредитите не са във върхова форма.
              Както и преди писах, мисля, че фондовете трудно ще продават много земя на високи цени.
              Писах за земеделието, не съм се задълбочавал за Атера, защото нямам акции и нямам точен отговор.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                да
                постарх се да направя усреднени добиви и разходи, като ползвам наблюденията ми през последните 10 години
                ако сте забелзали производството на слънчоглед в БГ през последните години много се промени - по няколко причини
                същото се случва и по света не само със слънчогледа
                Анализът ти какво показва по отношение цената на акцията на Атера? Подценена или надценена?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Интересно инфо!
                  Отдавна се чудих какви точно печалби се правят в този сектор.
                  В сметката включил ли си субсидиите?

                  да
                  постарх се да направя усреднени добиви и разходи, като ползвам наблюденията ми през последните 10 години
                  ако сте забелзали производството на слънчоглед в БГ през последните години много се промени - по няколко причини
                  същото се случва и по света не само със слънчогледа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    ....
                    Правих груби изчисления за печалбата от зърнопроизводство през следващата година в БГ. Печалбата от декар преди рента в зависимост от цени и добиви може да се движи 90-115 лв – за добри фермери /много зависи и от региона/. При по-слаби такива доходът за разпределяне ще бъде около 75 лв. Този доход ще се разпределя между фермер и собственик на земя.
                    ....
                    Интересно инфо!
                    Отдавна се чудих какви точно печалби се правят в този сектор.
                    В сметката включил ли си субсидиите?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Вожда Разгледай мнение
                      Тази година ще сме свидетели на спад на цените на земеделската земя, а следващата още повече. Чакат ни по-ниски цени за всички основни зърна, а разходите за семена, торове и препарати са умопомрачителни. За безумните ренти да не говорим. Ще се продава под себестойност. Никак не съм оптимист.Тригодишния цикъл на свръхпечалби в земеделието приключва,
                      Че това лоша вест ли е за хард акционерите тук дори и така да се случи ?
                      Само ще даде възможност да се купуват Атерки на 1$ от панирани образи напускащи
                      акцията, а през това време мениджмънта ще купува земици докато ги докара над 300К пак.

                      Коментар


                      • Тази година ще сме свидетели на спад на цените на земеделската земя, а следващата още повече. Чакат ни по-ниски цени за всички основни зърна, а разходите за семена, торове и препарати са умопомрачителни. За безумните ренти да не говорим. Ще се продава под себестойност. Никак не съм оптимист.Тригодишния цикъл на свръхпечалби в земеделието приключва,

                        Коментар


                        • аз следя оттук новините по едрото земеделие у нас и навън. има добра таблица с котировки от борсите на основните зърна и маслодайни

                          http://www.agroportal.bg/Kotirovki/2/pages/

                          Коментар


                          • В две съседни села където качеството на земята е еднакво и добивите са едни и същи в едното цената на земята е 500лв в другото 700лв. Разлика има само в арендаторите и размера на рентата която дават на декар.

                            Коментар


                            • Здравейте колеги,
                              През последните дни ми правят впечатление някои факти, които искам да споделя с Вас.
                              Реколтата от соя и царевица в Бразилия вече е решена и ще е много добра. В Аржентина превалява, но не много, което дава основание за притеснения. Окачествявам перспективите за реколтата като добри. В САЩ – пшеничения пояс наваля сняг, който ще създаде влага при старта на посевите през март. В Европа нещата стоят добре с есенниците.
                              Рискове са: липсата на влагозапасяване в САЩ, което при малко валежи през пролетта ще създаде проблеми за царевицата, соята и пролетната пшеница.
                              USDA очаква реколта от царевица в САЩ 369 млн. тона и средна цена за следващия сезон 4.8 USD/тон /189 USD/тон/. Цената на пшеницата се очаква 257 USD/тон, а на соята 386 USD/тон.
                              Разликата между царевица и пшеница се увеличава, но дали ще е така и в Черноморския регион?
                              Индия се кани да изнесе поне 8 млн. тона пшеница и регулярно да изнася големи обеми през следващите години. При този износ Индия ще влезе в остра конкуренция с Русия за пазарите в Близкия Изток. За следващия сезон Русия трудно ще изнесе количества зърно над 20 млн. тона, дори невъзможно. Въпреки това цените в нашия регион ще са под натиск.
                              Египет явно има сериозни затруднения при осигуряване на валута за покупка на зърно.
                              В Европа прогнозите са за добра реколта от пшеница и царевица.
                              Новата реколта от слънчоглед в Аржентина е 3.2 млн. тона, което е доста ниско и ще държи цената на културата добра, докато ниската цена на палмовото масло, а след месец и на соевото, не дръпнат и слънчогледа надолу.
                              Правих груби изчисления за печалбата от зърнопроизводство през следващата година в БГ. Печалбата от декар преди рента в зависимост от цени и добиви може да се движи 90-115 лв – за добри фермери /много зависи и от региона/. При по-слаби такива доходът за разпределяне ще бъде около 75 лв. Този доход ще се разпределя между фермер и собственик на земя.
                              Може би настоящите нива на доходи от рента ще се запазят при понижаване печалбата аз фермера. Това според Вас как ще повлияе на цената на земята?

                              Някои анализатори очакват цената на царевицата да спадне под 4 USD/бушел – 157 USD/тон. Дали толкова много ще се раздалечат цените на пшеницата и царевицата е малко съмнително като се има предвид високото потребление на фуражно зърно и високата заместимост между тези две култури.
                              Европейската царевица е по-скъпа от американската и това може да държи цените тук по-високи докато не се увеличат прекалено запасите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от adventuretime Разгледай мнение
                                Дали ще падне или ще се качи, само времето ще го покаже, но днешния ден показа, че акцията си е стабилна.

                                Без препоръки.
                                По стабилно ( и доходно) от туй докато по улиците се лее кръв няма да намериш, споко.

                                Коментар

                                Working...
                                X