IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
    И как така в Добруджата арендатора ми дава 90 кинта рента, а му е останало и за Бентли?
    Ти ми кажи как става това,

    щото моя кара Лада Нива и ми дава 45 лв.

    Коментар


    • Ето и официални данни, че субсидиите на земеделците са изплатени.

      http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...lateni,147659/

      Без препоръки !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
        Би ли споделил какви добиви и цени си заложил като си правил сметките?
        И как така в Добруджата арендатора ми дава 90 кинта рента, а му е останало и за Бентли?

        Коментар


        • Благодаря, fortiss, много ценно !

          Коментар


          • fortiss написа: Правих груби изчисления за печалбата от зърнопроизводство през следващата година в БГ. Печалбата от декар преди рента в зависимост от цени и добиви може да се движи 90-115 лв – за добри фермери /много зависи и от региона/. При по-слаби такива доходът за разпределяне ще бъде около 75 лв. Този доход ще се разпределя между фермер и собственик на земя.
            Би ли споделил какви добиви и цени си заложил като си правил сметките?
            Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Добре си го намислил, ще има приятно изненада и тогава аз ще ти шитна моите за около 3.38 кинта.
              Подценяваш ме.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kokotom Разгледай мнение
                НА кантар до момента , в който Африка не си разработи подземните водни запаси - май имат доста . И пак ще тръгнат разни войни , разни американци ще се мотат там години наред, защото никой не иска богата Африка и т.н И пак ще намерят начин да покачат цените.
                То в Негрия има колкото щеш надземни водни запаси. Там все пак - джунгла.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                  АТЕРА е читава позиция, една от много малкото. Наблюдавам акцията и бих влязъл само за да съм в играта, ако има приятна изненада с дивидента.
                  Добре си го намислил, ще има приятно изненада и тогава аз ще ти шитна моите за около 3.38 кинта.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    според мен не е толкова еднозначно
                    семената са нагоре, основно поради сушата в САЩ миналата година, т.е. слабо производство
                    Саудитска Арабия отдавна обяви, че спира произовдството на пшеница поради изчезване на подпочвените води
                    а за Китай - вярно е, че хапват хората, но нещо спадна ръста, а и техните производители на свинско месо много често излизат на загуба от дейността
                    за производството вече писах
                    пак да посоча, че нещата са на кантар
                    НА кантар до момента , в който Африка не си разработи подземните водни запаси - май имат доста . И пак ще тръгнат разни войни , разни американци ще се мотат там години наред, защото никой не иска богата Африка и т.н И пак ще намерят начин да покачат цените.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kokotom Разгледай мнение
                      Само ще допълня анализа , че Китай и Индия имат нужда от все повече свинско месо / особено Китай - стига са го яли този ориз / , а на свинете им трябва фураж / 30 % е царевицата в него / .Така , че цената ще е нагоре . Освен това , С.Арабия спира да произвежда пшеница ,защото няма достатъчно вода - обявиха го официално . Според познати от агросектора има недостиг на производство на семена - цената пак нагоре . И така близките години
                      според мен не е толкова еднозначно
                      семената са нагоре, основно поради сушата в САЩ миналата година, т.е. слабо производство
                      Саудитска Арабия отдавна обяви, че спира произовдството на пшеница поради изчезване на подпочвените води
                      а за Китай - вярно е, че хапват хората, но нещо спадна ръста, а и техните производители на свинско месо много често излизат на загуба от дейността
                      за производството вече писах
                      пак да посоча, че нещата са на кантар

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        Здравейте колеги,
                        През последните дни ми правят впечатление някои факти, които искам да споделя с Вас.
                        Реколтата от соя и царевица в Бразилия вече е решена и ще е много добра. В Аржентина превалява, но не много, което дава основание за притеснения. Окачествявам перспективите за реколтата като добри. В САЩ – пшеничения пояс наваля сняг, който ще създаде влага при старта на посевите през март. В Европа нещата стоят добре с есенниците.
                        Рискове са: липсата на влагозапасяване в САЩ, което при малко валежи през пролетта ще създаде проблеми за царевицата, соята и пролетната пшеница.
                        USDA очаква реколта от царевица в САЩ 369 млн. тона и средна цена за следващия сезон 4.8 USD/тон /189 USD/тон/. Цената на пшеницата се очаква 257 USD/тон, а на соята 386 USD/тон.
                        Разликата между царевица и пшеница се увеличава, но дали ще е така и в Черноморския регион?
                        Индия се кани да изнесе поне 8 млн. тона пшеница и регулярно да изнася големи обеми през следващите години. При този износ Индия ще влезе в остра конкуренция с Русия за пазарите в Близкия Изток. За следващия сезон Русия трудно ще изнесе количества зърно над 20 млн. тона, дори невъзможно. Въпреки това цените в нашия регион ще са под натиск.
                        Египет явно има сериозни затруднения при осигуряване на валута за покупка на зърно.
                        В Европа прогнозите са за добра реколта от пшеница и царевица.
                        Новата реколта от слънчоглед в Аржентина е 3.2 млн. тона, което е доста ниско и ще държи цената на културата добра, докато ниската цена на палмовото масло, а след месец и на соевото, не дръпнат и слънчогледа надолу.
                        Правих груби изчисления за печалбата от зърнопроизводство през следващата година в БГ. Печалбата от декар преди рента в зависимост от цени и добиви може да се движи 90-115 лв – за добри фермери /много зависи и от региона/. При по-слаби такива доходът за разпределяне ще бъде около 75 лв. Този доход ще се разпределя между фермер и собственик на земя.
                        Може би настоящите нива на доходи от рента ще се запазят при понижаване печалбата аз фермера. Това според Вас как ще повлияе на цената на земята?

                        Някои анализатори очакват цената на царевицата да спадне под 4 USD/бушел – 157 USD/тон. Дали толкова много ще се раздалечат цените на пшеницата и царевицата е малко съмнително като се има предвид високото потребление на фуражно зърно и високата заместимост между тези две култури.
                        Европейската царевица е по-скъпа от американската и това може да държи цените тук по-високи докато не се увеличат прекалено запасите.
                        Само ще допълня анализа , че Китай и Индия имат нужда от все повече свинско месо / особено Китай - стига са го яли този ориз / , а на свинете им трябва фураж / 30 % е царевицата в него / .Така , че цената ще е нагоре . Освен това , С.Арабия спира да произвежда пшеница ,защото няма достатъчно вода - обявиха го официално . Според познати от агросектора има недостиг на производство на семена - цената пак нагоре . И така близките години

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
                          не точно си го написал, а постоянно го пишеш. Чели сме го още преди една година и още го четем, Въпроса е дали още една година ще го четем същото мнение "свързано" с добивите ?
                          ОК

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            аз си написах мнението
                            до толкова разбирам
                            другото е от вас, от теб също....
                            не точно си го написал, а постоянно го пишеш. Чели сме го още преди една година и още го четем, Въпроса е дали още една година ще го четем същото мнение "свързано" с добивите ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                              . АТЕРА е читава позиция, една от много малкото. Наблюдавам акцията и бих влязъл само за да съм в играта, ако има приятна изненада с дивидента. ..



                              Интересно "ако"
                              Наистина ли намираш за суперзначимо за влизане дали тазгодишния дивидент ще е 16% или 20% ?
                              Той е само черешка къмто тортата.
                              Козовете по тая позиция са другаде

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
                                какви движения, какви пазари. Ората правят профит в кеш - милионки за разпределяне, какво земеделие, какви добиви, какви 5 лв. "Аналализирай" кеша

                                аз си написах мнението
                                до толкова разбирам
                                другото е от вас, от теб също....

                                Коментар

                                Working...
                                X