IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Че тепръва ли?

    Аз туканка натаманих цифричката още преди отдавна на средно цена 2.12. Буллендченцата още по-забавно - пазарувах на около 0.85, избягах почти всичко на около 1.12, пак си напълних средно на 0.93 - и те така.
    Вярно е, че миналото седмица допълних още малко и по двете позиции, излизайки от Брефчето почти изцяло и мъничко от Трейдингът... Трейдингът ми е дългосрочно важна акция, ама ще съм навит да си ги зема обратно продадените дори и след дивидентът им - даже и на същата цена, на която продадох.... стига разбира се, преврътайки ги през Атерката, да си докарам по едни 38 стинки (напримерно) на всяка Трейдингова акция...
    Ами аз активно започнах на БФБ буквално преди 2 седмици така че наща борса няма нищо общо с чуждите между другото, тука правилата са съвсем различни и докато схвана какво тряя да правя се надявам да не глътна студена вода. Много
    The best things in life are free. The second best things are very expensive!
    не е препоръка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
      Не знам за тебе, ама аз смятам да се набия здраво тука и в Булленда
      Че тепръва ли?

      Аз туканка натаманих цифричката още преди отдавна на средно цена 2.12. Буллендченцата още по-забавно - пазарувах на около 0.85, избягах почти всичко на около 1.12, пак си напълних средно на 0.93 - и те така.
      Вярно е, че миналото седмица допълних още малко и по двете позиции, излизайки от Брефчето почти изцяло и мъничко от Трейдингът... Трейдингът ми е дългосрочно важна акция, ама ще съм навит да си ги зема обратно продадените дори и след дивидентът им - даже и на същата цена, на която продадох.... стига разбира се, преврътайки ги през Атерката, да си докарам по едни 38 стинки (напримерно) на всяка Трейдингова акция...
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Днес обихалях из Северна България. Посевите пшеница са от добри до отлични. Закъснява кампанията на слънчогледа и царевицата поради лошото време.
        Вчера излезе докладът на USDA за запасите от зърнени и маслени в САЩ към 1 март. Запасите от царевица се получиха с 9,8 млн. тона над очакваното. Запасите от пшеница с 1,4 млн. тона повече, а със соя 1,6 млн. тона повече от очакваното.
        Запасите от царевица са проблем и то голам за сезона, а и за следващия сезон. Крайните запаси в СЩА няма да бъдат 16 млн. тона, а поне 20 или 22-24 млн. тона.
        Това ще промени хода на пазара поне в следващите 12 месеца.
        Като ви гледам как вдигате цената на акцията, като през 2006г на апартаментите, все ми се струва, че до лятото ще ме направите патрон !!!!!!!!!!!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Хе хе, то винаги ще ти е скъпо бе Тони.
          И на левче по долу приказваше същото, не ме послуша тогава ей

          На мене пък ми е скъпо фармата.
          Тука надежда за гущерче лятото вече загубих, ма за фармата си остава 1$ актуален и съм в бойна готовност да ти стана съакционер там на такива нива.
          Стискай ми палци
          стискам стискам
          на 1,5лева за СФАРМ, бате Тони ще тегли потребителски бе ей!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            ааааа цъ - сега скъпо!
            Хе хе, то винаги ще ти е скъпо бе Тони.
            И на левче по долу приказваше същото, не ме послуша тогава ей

            На мене пък ми е скъпо фармата.
            Тука надежда за гущерче лятото вече загубих, ма за фармата си остава 1$ актуален и съм в бойна готовност да ти стана съакционер там на такива нива.
            Стискай ми палци

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              ааааа цъ - сега скъпо!
              Дивидентът много сосен
              The best things in life are free. The second best things are very expensive!
              не е препоръка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                е, сега разбира се, то след дивидента кял файда
                ааааа цъ - сега скъпо!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  сега или след дивидент?
                  е, сега разбира се, то след дивидента кял файда
                  The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                  не е препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                    Не знам за тебе, ама аз смятам да се набия здраво тука и в Булленда
                    сега или след дивидент?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                      Много добре ги редите , но ако погледнем в близката история /БРЕФа преди 4г. /
                      Прецаканке да влизаме ли в подробности И СЕГА СИ СТРУВА НАД 1,10 ;- нищо лично само че сме на пазара нали ? Ще е радост за всеки да си кешира на над тройката ! не е препоръка , дай боже всекиму нужния кураж
                      Не знам за тебе, ама аз смятам да се набия здраво тука и в Булленда
                      The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                      не е препоръка

                      Коментар


                      • И аз мисля - 3.48 може да стигне цената.... а на такава цена дивидент ми не требе.

                        Беганчо на 3.38 - 3.4, после на 2.3 - пак - Покупанчо.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                          Много добре ги редите , но ако погледнем в близката история /БРЕФа преди 4г. /
                          Прецаканке да влизаме ли в подробности И СЕГА СИ СТРУВА НАД 1,10 ;- нищо лично само че сме на пазара нали ? Ще е радост за всеки да си кешира на над тройката ! не е препоръка , дай боже всекиму нужния кураж
                          Сладурче, кого търсиш в Бреф? Нали не търсиш майка си или баща си там, Подлъгаха ли ви с еднократния доводент ??
                          И какво стана - избушена история а ? Сори ама сега ще видиш кон боб яде ли или дали до дивидента няма да мине 3,40 или 3.50 Пък кой се е прецакал за мен не е опредеящо. Може и аз да съм Нека не си ти, а друг да е, че да не те стегне сърцето
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            За връткането - и аз от миналото лято насам все по често и все по успешно го правя.
                            Доволен съм и все по уверен, ще продължавам и занапред.
                            А иначе бях прав - бил съм те над 2%
                            Идва ми точно 15.2 % дивидентната по пазарни цени.
                            И то при положение че имам 11% "тежки" неснасящи акции като Фазера, Неото, Актива и Чеза.
                            И как да не са ясни дивидентите вече. Главната въпросителна бе Атерата, ясна е.
                            Аз съм 82% в нея, а имам и още 7% ФПП-ца и Брефове.
                            Да, Атерката ти ного тежи - иначе аз нямам май неснасящи акции - при мене и тежките снасят.
                            Аз Жабоци имам най-ного, после са ми Атерките - 37% срещу 20%. После ми е М+С - тежка акция (близо 13%).
                            Last edited by Императорът; 29.03.2013, 23:54.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                              Абе то, добре го смяташ, няма проблем, ама като залагаш на такива високи таргети се изпада в парадокс. Хората, които купуват сега са привлечени от сериозния дивидент, за тази година, който както ни е известно на всички е в следствие на продажбите на земя. Ако фонда разпродава земи със същия ритъм през следващите 3-5 години, както казваш ти, едва ли някой ще се навие да плати 4-4,5 лева на акция, при рязко намаляващи активи. Единствения начин това да стане е да заложиш на ръст в цената на земята над 20% годишно. За мен това е нереално. Фортисов писа малко по-долу за цените на зърното. Това си е сериозен аргумент.
                              По-реалистично според мен е да стигнем 3-3,5 кинта и ще бъде заслужено. Аз лично под 3 кинта не бих продал, ама над 4, както казваш ти, продавам на секундата. И не мисля,че ще съм единствения. Това няма как да не натежи на цената. Ама както и да е. При всички случаи, ще останем доволни.

                              Иначе за доходността по тази позиция, к'во да кажем Моята ще е над 26%. Твоята предполагам към 30%! Повече няма какво да се иска. То това си е по-добре от капиталова печалба
                              Позна - по цена на придобиване ще ми дойде малко над 30% (ма за портфейла, за акцията доста повече)

                              А ти защо залагаш на това че ще продължават да разпродават по същия начин и занапред ? И без да попълват ?

                              Аз залагам на това че дори и след като ни изплатят рекордния дивидент пак ще имат достатъчно кеш да купят 50-60К дка качествена земя (дори и без да има значима корекция в цената и) и го смятам фундамента на 300К дка средно.
                              Всичко това добре комасирано (а знаем че и земята е качествена) след 4-5 години едва ли ще струва по малко от 1200лв/дка (те и сега вече имат сделки такива ) , което прави капитализация от 360милки поне. Като сложиш и градските имоти, както и рентите дето си текат ежегодно, дори и без да смяташ евентуален кеш дето ще имат (а те показват че умеят да го правят) - за мене е съвсем обосновано да се приеме 400млн кап-я по него време / 85млн = 4.70лв/Атерка ликвидационна.
                              Сложи там 14-15% сейфти маржин - ей ти ги 4-те лева. Съвсем резонно си е мисля.
                              Не си мърдам г..за от тая акция
                              Last edited by pipbel; 29.03.2013, 22:46.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Към 13% май - но за ного акции още не знаем колко - това пръво, второто - аз няма да чакам на дивидент по повечето позиции, а ще връткам. Миналата година така по някои позиции горе-долу удвоих печалбата от дивидентът.

                                Не знам дали ще ме туриш в джобът - аз преливам тия дни от Брефченца към Буллендчета и от Трейдинги към Атерки... отделно от Трейдингите реализирах доста добра доходност спрямо покупната цена - над 20% за около 3 месеца.
                                За връткането - и аз от миналото лято насам все по често и все по успешно го правя.
                                Доволен съм и все по уверен, ще продължавам и занапред.
                                А иначе бях прав - бил съм те над 2%
                                Идва ми точно 15.2 % дивидентната по пазарни цени.
                                И то при положение че имам 11% "тежки" неснасящи акции като Фазера, Неото, Актива и Чеза.
                                И как да не са ясни дивидентите вече. Главната въпросителна бе Атерата, ясна е.
                                Аз съм 82% в нея, а имам и още 7% ФПП-ца и Брефове.

                                Коментар

                                Working...
                                X